Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα!

Υπάρχει χώρος για άλλη μία :);

Δίνω σύντομο ιστορικό στο παρεάκι και εκ των προτέρων να πω ότι ταυτίζομαι με αρκετές από σας για διαφορετικούς λόγους με την καθεμία.

Βάρος πριν την πρώτη εγκυμοσύνη (29 μόλις Μαϊων τότε :tongue:) 50 κιλά με ύψος 1,64.

Βάλαμε 20 κιλάκια τότε αφού τρώγαμε σαν να μην υπήρχε αύριο!

Μέχρι τα 54 κατέβηκα εύκολα και γρήγορα. Μετά στα χρόνια που μεσολάβησαν μέχρι τη δεύτερη εγκυμοσύνη κυμαινόμουν μεταξύ 51 και 54, ανάλογα τα κέφια.

Δεύτερη εγκυμοσύνη (35 πια!) παίρνω 15 κιλά και φτάνω 65,5.

Τώρα 1,5 μήνα μετά τον τοκετό είμαι 57,5 με προσοχή, όχι δίαιτα γιατί θηλάζω αποκλειστικά.

Την προηγούμενη Πέμπτη ξεκίνησα και γυμναστική. Άντε να δούμε...

Καλή προσπάθεια σε όλες μας, κοριτσάκια!

Κατερίνα, αν θες, βάλε με κι εμένα στο πινακάκι :cool:!

Ο στόχος είναι τα 51 αλλά και λίγο περισσότερα να είναι, αν έχει μαζέψει το σώμα με τη γυμναστική, δε με νοιάζει. Δεν έχω κάποιο φετίχ με το νούμερο :tongue:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα κορίτσια μου,

εγώ σήμερα νιώθω καλύτερα. Μάλλον αναιμία είχα, γιατί έχασα παρα πολύ αίμα. Χθες που πήγα σπίτι κι έφαγα καλά, ίσιωσα μετά.

Εμένα το πινακάκι σήμερα θα γράψει +2!!!!!!! Ναι, ναι +2 κιλάκια, τουτέστιν 64 :cry::oops:. Είναι κατακράτηση, βέβαια, καθότι αφενός είμαι αδιάθετη, αφετέρου έφαγα πολύ τις προηγούμενες μέρες, όπως σας είπα. Την επόμενη θα έχω ισορροπήσει πάλι (ελπίζω).

Για σήμερα έχω βράσει μπροκολάκι, θα κόψω και λίγη ντοματούλα, αγγουράκι και θα φάω λιτά μεσημέρι βράδυ. Μπορεί να προσθέσω και κανένα αβγουλάκι και κανέναν τόνο....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγώ δεν κανω συγκεκριμένη δίαιτα, απλώς ζυγίζω τη μερίδα του φαγητού μου το μεσημερι. Τρώω 250 γρ απ οτι φαγητο εχω φτιάξει συν 150-200 γρ σαλάτα. Το βράδυ τρώω γιαούρτι με φρούτο ή φρυγανιές. Το πρωί τοστ ή γιαούρτι με μουσλι. Στα ενδιάμεσα φρουτάκια ή καμία μπάρα δημητριακών σε φάσεις που θελω γλυκο. Νεράκι έπινα ανέκαθεν μπόλικο, 2-3 λίτρα τη μερα. Αυτή έκανα κάποτε πριν δυο χρονια, κ ειχα χάσει 5 κιλά σε εναμιση μηνα. Μετα βέβαια αφέθηκα παλι. Γενικώς το πρόβλημα μου ηταν τα πολλα γλυκα παντα (δεν σταματούσα ουτε οταν λιγωνομουν πραγματικά!!!) κ φυςικα τα βραδυνα τσιπσακια κ άλλες τέτοιες χαζομάρες. Ξεκίνησα κ ελαφριά γυμναστική σχεδόν ενα μηνα τωρα (απο 2-4 φορες τη βδομάδα) για λίγη βοήθεια στην απώλεια βάρους. Pinelopilar μ αρεσει πολυ το πινακακι που έφτιαξες για την πορεία των κιλών που χάνεις! Πως μπορω να φτιάξω κατι τέτοιο; Είμαι εντελώς αρχαρια... :) καλα αποτελεςματα σε όλα τα κοριτσια λοιπόν!

Καλημέρα Vicko! Ωραία ιδέα με το ζύγισμα του φαγητού γιατί αυτό δε σε περιορίζει στο να τρως μόνο συγκεκριμένα φαγητά (ψητά κλπ...)

Το πινακάκι μας το έφτιαξε η αρχηγός μας η Κατερίνα και το ανανεώνουμε κάθε Τετάρτη, όπου της γράφουμε τα κιλά μας και αυτή τα ομαδοποιεί!

Καλή συνέχεια σε όλες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

============4/4===11/5==εβομαδιαία==Συνολικά==στόχος

1η. Pinelopilar====73,3===72,2===-1,1====(-2,80)======64

2η. Αρσινόη====64,3==== 63,7=====-0.6====(-16,3)====57

3η.katerina71==86,9=====86,7=====-0.2====(-5,3)=====64

4η. Matri======67,9=====68,6===+0.7 ====(-1,9)=====63

5η.mkcm======62,0=====64,0===+2.0 ===(-4,0)======50

Α.jellyfishch===63,1===================(-4,9)====

Β.Mamoulamou==65.3================(-5,7)=====60

Γ. mpougos======62.7================(-2,0)=====60

Δ. eirinich=======64,8==========================

Ε. vicko=========69,4==========================

Ζ.kiki v=========57.5================(-8.00)=====51

Στην πρώτη θέση για αυτήν την εβδομάδα η Πηνελόπη!!!! Με την φοβερή απώλεια των -1.100 κιλ.!!!!!!

Βρε τσακάλι!!!!! Επανήλθες δυναμικά και αμέσως, από το Πάσχα!!!!! Μπράβο!!!!!!

Όμως και η Αρσινόη συνεχίζει ασταμάτητα!!!! Χωρίς να σταματήσει το Πάσχα (!!!!) από αρχές Φεβρουαρίου που γέννησε έως τώρα έχει χάσει β 16.300 κιλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μatri μου μπράβο!!!! Αργά, σταθερά και δυναμικά!!!!!! φοβερή!!!!!

Μkcm μου εννοείται και είναι κατακράτηση, εννοείται και θα επανέλθεις άμεσα!!!!!

Jelly, Mpougos και mamoulamou, που είστε??? Ελπίζω κάπου εδώ κοντά μας!!!!

Eirinich σε θυμήθηκα που είχες γράψει, μόλις ανέφερες το νερό!!!!! Μπράβο για το στόχο σου του 1,5 λίτρου την ημέρα, καi με λίγο ποδηλατάκι ,ξουτ ξουτ να φύγει η κοιλίτσα!!!!

Vicko μου, μπράβο για το νεράκι, μπράβο για την γυμναστικούλα!!!!!!σούπερ η διατροφή σου!!!!

kiki v μου, καλώς μας ήρθες, εννοείται μπαίνεις πινακάκι, μπράβο για την φοβερή απώλειά σου έως τώρα, σε 1,5 μήνα 8 κιλά!!!!

Κόρες προκαταβολικά ζητώ συγνώμη για τυχόν λαθάκια.....

ΕΠΟΜΕΝΟ 8ο ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 18/5/2016,

Έχουμε 50 ημέρες για το καλοκαιράκι μας!!!! (έως 1/7), δηλαδή 8 εβδομάδες περίπου, φεύγουν υγειινά έως και 10 κιλά!!!!!!

2100673xf08t0iw7m.gif


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το πινακάκι. Εγώ ελπίζω να φτάσω τα 60κιλά για να είμαι μια χαρά και να μου αρέσω. :) Πω πω κορίτσια μπράβο σας! Τι υπομονή έχετε. Ελπίζω με την παρέα σας να τα καταφέρω. Να ρωτήσω λίγο κάτι? Εγώ υπολογίζω τις θερμίδες στο περίπου φυσικά και ακολουθώ το 5 γευματα όσο μπορώ. Οι θερμίδες που διάβασα ότι πρέπει να παίρνω για να χάσω 0,5 κιλό την εβδομάδα πρέπει να είναι περίπου 1200. Διάβασα και για αυτό που έγραψε η vicko για το μέτρημα και λέω ποιό θεωρείται καλύτερο? Μήπως αυτό με τις θερμίδες δεν είναι σωστό? Αχ πρώτη φορά σε αυτή τη διαδικασία και με αγχώνει μήπως κάτι δεν κάνω καλά. Χθες π.χ. έφαγα μια σαλάτα να σας πω τι είχε μέσα 2 φέτες μαρούλι, μια ντομάτα, 2 κουταλιές καλαμπόκι, ένα αυγό, λίγα κρουτόν και μια κουταλιά λάδι και λίγο μπαλσάμικο για βράδυ και ακόμη σκέφτομαι μήπς ήταν λάθος. Πάντως όλη μέρα πήρα θερμίδες πιο κάτω από 1200 σύνολο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα, ευχαριστώ για τη στήριξη!Ναι, κάνω δυναμικό come backμετά το Πάσχα,όπως και όλες οι γοργόνες θα κάνουμε και θα φορέσουμε επιτέλους όλα τα καλοκαιρινά και αιθέρια φορεματάκια!!!

Πιστεύω να συνεχίσω έτσι!Φιλάκια!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

eirinich, εμένα μια χαρά μου φαίνεται το σύστημα σου, κατά προσέγγιση υπολογισμός των θερμίδων, πέντε γεύματα κι όσο περισσότερο νερό μπορείς (είμαι επιεικής με το νερό γιατί έχω το ίδιο θέμα :cool:, προσπαθώ για το 1,5 λίτρο και δεν το καταφέρνω με τίποτα! Ούτε το 1 μη σου πω :rolleyes:).

Κατερίνα μου, ευχαριστώ για τον καλό σου λόγο αλλά βασικά μόνο 3 έχω χάσει στον 1,5 μήνα, τα άλλα έφυγαν με τη γέννα.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια για την προσπάθεια!

Ρε κορίτσια, εγώ έχω κι ένα άλλο μεγάλο θέμα στην προσπάθεια να χάσω. Απέχω απ' όλα τα γαλακτοκομικά λόγω παλινδρόμησης της μπέμπας κι έτσι δεν έχω πολλές εναλλακτικές. Ειδικά αυτό το βραδινό είναι μαρτύριο... κι είναι φυσικά η ώρα που με πιάνει η λύσσα :evil:.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

eirinich, εμένα μια χαρά μου φαίνεται το σύστημα σου, κατά προσέγγιση υπολογισμός των θερμίδων, πέντε γεύματα κι όσο περισσότερο νερό μπορείς (είμαι επιεικής με το νερό γιατί έχω το ίδιο θέμα :cool:, προσπαθώ για το 1,5 λίτρο και δεν το καταφέρνω με τίποτα! Ούτε το 1 μη σου πω :rolleyes:).

Κατερίνα μου, ευχαριστώ για τον καλό σου λόγο αλλά βασικά μόνο 3 έχω χάσει στον 1,5 μήνα, τα άλλα έφυγαν με τη γέννα.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια για την προσπάθεια!

Ρε κορίτσια, εγώ έχω κι ένα άλλο μεγάλο θέμα στην προσπάθεια να χάσω. Απέχω απ' όλα τα γαλακτοκομικά λόγω παλινδρόμησης της μπέμπας κι έτσι δεν έχω πολλές εναλλακτικές. Ειδικά αυτό το βραδινό είναι μαρτύριο... κι είναι φυσικά η ώρα που με πιάνει η λύσσα :evil:.

Το βράδυ αχ αυτό το βράδυ πως σε καταλαβαίνω. Ειδικά αν έχει ηρεμήσει λίγο η μικρή ή έχει κοιμηθεί αρχίζει η τρέλα. Πως κρατιέμαι αυτές τις μέρες. Η λύση είναι μία. Πάρε και πέτα ή βάλε σε κανένα ντουλάπι που δεν ανοίγεις συχνά όλες τις βλακείες. :D:D Βρήκα μερικά πραγματάκια που μπορούμε να φάμε και λέω να τα γράψω εδώ σαν ιδέες. Προσπαθώ όλα να είναι με χαμηλές θερμίδες. Ελπίζω να πάρεις καμιά ιδέα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πρώτες συνταγές είναι για σαντουιτσάκια:

Σάντουιτς με καλαμπόκι και cottage Cheese (185 Θερμίδες)

Τα υλικά που θα χρειαστείς είναι:

2 φέτες ψωμί ολικής αλέσεως ( ψωμί ή και ψωμί του τόστ)

2 κουταλιές σούπας cottage cheese

Φέτες ντομάτας

Φέτες πιπεριάς

1 κουταλιά της σούπας καλαμπόκι ( κονσέρβα)

Φύλλο μαρουλιού

Σάντουιτς με φέτα και πάστα ελιάς ( 233 θερμίδες)

Με 233 θερμίδες μπορείς να ακολουθήσεις τη μεσογειακή εκδοχή του σάντουιτς.

Τα υλικά που χρειαστείς είναι:

Ψωμί ολικής αλέσεως ( 2 φέτες )

30γρ. τυρί φέτα

Φέτες ντομάτα

1 κουταλιά πατέ ελιάς

Συμβούλη: Το κουκουνάρι του ταιριάζει τέλεια

Σάντουιτς Ιταλίας με μοτσαρέλα ( 273 θερμίδες)

Τα υλικά που θα χρειαστούμε είναι:

Ψωμί ολικής αλέσεως ( σε μορφή μπαγκέτας του ταιριάζει περισσότερο)

Τυρί μοτσαρέλα ( 30 γρ.)

Φέτες ντομάτα

Φύλλα ρόκας ή μαρουλιού

Λίγο ελαιόλαδο

Λίγη ρίγανη

Σάντουιτς με λιαστή τομάτα και ανθότυρο (232 θερμίδες)

Ψωμί ολικής αλέσεως ( εγώ συνήθως χρησιμοποιώ στρόγγυλο ψωμάκι)

Ανθότυρο ( 30 γρ. )

Λιαστές ντομάτες

Φύλλα ρόκας

Σάντουιτς τυρί κρέμα Philadelphia και ζαμπόν (263 Θερμίδες)

Σε αυτό το σαντουιτσάκι μπορείς να μειώσεις κι άλλο τις θερμίδες χρησιμοποιώντας γαλόπουλα αντί για ζαμπόν.

Ψωμί ολικής αλέσεως

1 φέτα ζαμπόν χαμηλών λιπαρών (χοιρινό ή γαλοπούλα)

2 κουταλιές της σούπας τυρί κρέμα

1-2 φέτες ντομάτα

1 φύλλο μαρουλιού

Σάντουιτς με τυρί και αυγό (373 θερμίδες)

Οι θερμίδες μπορούν να μειωθούν, αν στο αυγό που θα βάλεις αφαιρέσεις τον κρόκο!

Ψωμί ολικής αλέσεως

Ζαμπόν χαμηλών λιπαρών (χοιρινό ή γαλοπούλα)

1 αυγό (με ή χωρίς τον κρόκο)

Κίτρινο τυρί χαμηλών λιπαρών

Φέτες ντομάτα

Φύλλο μαρουλιού

Σάντουιτς με στήθος κοτόπουλου και μαγιονέζα light (260 Θερμίδες)

Ψωμί ολικής αλέσεως

50γρ. στήθος κοτόπουλου

Φέτες ντομάτα

Φύλλο μαρουλιού

Καλαμπόκι κονσέρβα

Μαγιονέζα light

Όλα προσπαθώ να γράφουν και θερμίδες γιατί αλλιώς εγώ μπερδεύομαι. Για το μεσημέρι στο γραφείο πολύ καλά μου φαίνονται αντί για φαγητό. Επίσης και βράδυ θα έτρωγα αν είχα όρεξη. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επέστρεψα κι εγώ από Διακοπές 2.0, όπου έγιναν διάφορες παρασπονδίες με μέτρο όμως: ξηροκάρπια, ουζάκι, παγωτάκι έχω να εξομολογηθώ! Ευτυχώς 100 γραμμάρια ελαφρύτερη σήμερα, 63,6! Οπότε συνεχίζω κι εγώ και

καλώς όρισαν οι καινούριες κοπέλες!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε;

Χαθηκα εγω αυτες τις μερες αλλά εχω πηξει απιστευτα στην δουλεια ...

Να καλωσορίσω τα νέα κοριτσια στην παρεα κ να ευχηθω καλη αρχη !!!

Μπραβο στα κοριτσια που χασανε!! Εγω δεν ζυγηστηκα,δευτερη μερα αδιαθετη κ ημουν σαν μπαλονι χτες.Κυριολεκτικα ομως, πολυ πρηξιμο! Αφου με ζοριζανε τα ρουχα μου.Πλακωθηκα στα νερα κ σημερα ειμαι καλύτερα !

Ωραιες οι συνταγες για τα σαντουτσάκια !!

Μια ωραια ιδεα για βραδυνο ειναι οι σαλάτες.Μια μεγαλη σαλάτα με βαση του μαρουλι πχ και διαφορα λαχανικά, μετα προσθετεις αυγο,τονο,τυρι,κοτοπουλο,γαλοπουλα ,λιγο λαδακι κ 2 φρυγανιες /παξιμαδάκια/λιγο κρουτον μαζι κ ειμαστε μια χαρα.

Εγω σημερα εγω σαλατα με κοτοπουλο κ καλαμποκι για μεσημέρι. Χτες εφαγα το μεσημερι 250 γρ γεμιστα με τυρι 10% κ το βραδυ σαλάτα με τονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα.:D Όλα πάνε καλά. Βέβαια το αποτέλεσμα θα δείξει! Προσπαθώ για πολύ νερό. Ήδη έχω πιει πάνω από μισό λίτρο που για μένα είναι πάρα πολύ για μια ημέρα. Από φαγητό χθες την πάτησα λίγο γιατί είπα να μην φάω στη δουλειά αλλά να φάω κατευθείαν σπίτι αλλά αργήσαμε να γυρίσουμε σπίτι και μετά έφαγα λίγο παραπάνω λόγω μεγάλης πείνας. Αλλά γενικά δεν ξέφυγα από τις θερμίδες που έπρεπε να πάρω. Πάντως παίζει τελικά μεγάλο ρόλο το να μην αφήνεις νηστικό το στομάχι πολλές ώρες. Μετά πεινάς σαν τρελός και τρως βλακείες. Έκανα και λίγο ποδήλατο. Σήμερα για πρωί έφαγα λίγο τσουρέκι και τώρα μισό κουλούρι πολύσπορο και το μεσημέρι εδώ στο γραφείο ντομάτα, αγγουράκι και βραστό αυγό. Έχω και καρότα μαζί μου αν με πιάσει καμιά λιγούρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα.:D Όλα πάνε καλά. Βέβαια το αποτέλεσμα θα δείξει! Προσπαθώ για πολύ νερό. Ήδη έχω πιει πάνω από μισό λίτρο που για μένα είναι πάρα πολύ για μια ημέρα. Από φαγητό χθες την πάτησα λίγο γιατί είπα να μην φάω στη δουλειά αλλά να φάω κατευθείαν σπίτι αλλά αργήσαμε να γυρίσουμε σπίτι και μετά έφαγα λίγο παραπάνω λόγω μεγάλης πείνας. Αλλά γενικά δεν ξέφυγα από τις θερμίδες που έπρεπε να πάρω. Πάντως παίζει τελικά μεγάλο ρόλο το να μην αφήνεις νηστικό το στομάχι πολλές ώρες. Μετά πεινάς σαν τρελός και τρως βλακείες. Έκανα και λίγο ποδήλατο. Σήμερα για πρωί έφαγα λίγο τσουρέκι και τώρα μισό κουλούρι πολύσπορο και το μεσημέρι εδώ στο γραφείο ντομάτα, αγγουράκι και βραστό αυγό. Έχω και καρότα μαζί μου αν με πιάσει καμιά λιγούρα.

γειά σας κόρες!!!!

Ειρήνη μου, μιά χαρά τα πας βλέπω!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επέστρεψα κι εγώ από Διακοπές 2.0, όπου έγιναν διάφορες παρασπονδίες με μέτρο όμως: ξηροκάρπια, ουζάκι, παγωτάκι έχω να εξομολογηθώ! Ευτυχώς 100 γραμμάρια ελαφρύτερη σήμερα, 63,6! Οπότε συνεχίζω κι εγώ και

καλώς όρισαν οι καινούριες κοπέλες!

ωωωωωωωωωωωω!!!!

και ουζάκι και μείον 100 γρ.!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε;

Χαθηκα εγω αυτες τις μερες αλλά εχω πηξει απιστευτα στην δουλεια ...

Να καλωσορίσω τα νέα κοριτσια στην παρεα κ να ευχηθω καλη αρχη !!!

Μπραβο στα κοριτσια που χασανε!! Εγω δεν ζυγηστηκα,δευτερη μερα αδιαθετη κ ημουν σαν μπαλονι χτες.Κυριολεκτικα ομως, πολυ πρηξιμο! Αφου με ζοριζανε τα ρουχα μου.Πλακωθηκα στα νερα κ σημερα ειμαι καλύτερα !

Ωραιες οι συνταγες για τα σαντουτσάκια !!

Μια ωραια ιδεα για βραδυνο ειναι οι σαλάτες.Μια μεγαλη σαλάτα με βαση του μαρουλι πχ και διαφορα λαχανικά, μετα προσθετεις αυγο,τονο,τυρι,κοτοπουλο,γαλοπουλα ,λιγο λαδακι κ 2 φρυγανιες /παξιμαδάκια/λιγο κρουτον μαζι κ ειμαστε μια χαρα.

Εγω σημερα εγω σαλατα με κοτοπουλο κ καλαμποκι για μεσημέρι. Χτες εφαγα το μεσημερι 250 γρ γεμιστα με τυρι 10% κ το βραδυ σαλάτα με τονο.

μμμμ τέλειες οι σαλάτες σου!!!!

το κοτόπουλο πως το βάζουμε? πχ βράζουμε μια μέρα μπόλικο και το κρατάμε για τις σαλάτες μας?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...