Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλέ, τι λές....:!: Αστειεύομαι, φυσικά. ;) Αυτά τα έγραψα για όσες θέλουν να τα κάνουν..... Χώρος υπάρχει για όλες.... Άλλωστε οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τους κανόνες.....

Μην πανικοβάλεστε.... Είμαστε όλες εδώ για έναν σκοπό, όπως εξυπηρετείται η καθεμιά. Εγώ λειτουργώ υπό πίεση, εσύ χαλαρά. Δε χάλασε ο κόσμος!!!!!!!!! :cool:

Είδες Κατερίνα, έφυγες και άφησες πίσω σου συντρίμια!!!!!!!!!!!!!

Χαχαχαχα, γράφαμε μαζί :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλέ, τι λές....:!: Αστειεύομαι, φυσικά. ;) Αυτά τα έγραψα για όσες θέλουν να τα κάνουν..... Χώρος υπάρχει για όλες.... Άλλωστε οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τους κανόνες.....

Μην πανικοβάλεστε.... Είμαστε όλες εδώ για έναν σκοπό, όπως εξυπηρετείται η καθεμιά. Εγώ λειτουργώ υπό πίεση, εσύ χαλαρά. Δε χάλασε ο κόσμος!!!!!!!!! :cool:

Είδες Κατερίνα, έφυγες και άφησες πίσω σου συντρίμια!!!!!!!!!!!!!

Κοίταξε να δεις.Εγω επειδή πήρα και παίρνω ακόμα κιλά από φάρμακα δε ξέρω τι και αν θα χάσω. Υπό άλλες συνθήκες είμαι πχ 47 κιλά και τρώω ότι θέλω. Περίμενα ότι θα φύγουν λοιπόν μόνα τους τα κιλά αφού πριν έτρωγα ότι ήθελα και δεν παχαινα.Δεν είναι λοιπόν το αν λειτουργώ υπό πίεση αλλά το ότι δεν θέλω να απογοητευτώ και τελικά σταματήσω. Όπως και έκανα άλλες φορές.Δε ζυγιζομαι δε μετριέμαι λες και άμα χάσω πχ 5 κιλά δε θα το δω;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα απαιτώ απ' όλες να γράψετε τι θα φάτε σήμερα και να το τηρήσετε κιόλας..........

Τη βρίσκω πολύ καλή ιδέα αυτή και γιατί πιστεύω ότι βοηθάει το να το έχουμε μοιραστεί στο να το τηρήσουμε κιόλας και γιατί ίσως να μπορούσαμε να επισημαίνουμε η μία στην άλλη σημεία που θεωρούμε ότι δεν βοηθάνε,να προτείνουμε αλλαγές που θα κάναμε κλπ.

Αρχίζω με τα σημερινά μου:

Γυμναστικη: Πρόγραμμα κοιλιακών 30' done :-)

Πρωινό: 1 μικρή μπανάνα & 1 μικρή φέτα μαύρο ψωμί με μισό κ.γλ. ταχίνι και μισό κ.γλ. μέλι

Επίσης, μόλις τελείωσα το πρώτο μου μπουκαλάκι νερό (600 ml)

Ενδιάμεσα, αν πεινάσω, επειδή έφαγα αργά πρωινό, θα φάω 2-3 αποξηραμένα δαμάσκηνα ή βερίκοκα.

Μεσημεριανό: Γεμιστά (1 μικρή ντομάτα και 1 μικρή πιπεριά)

Δυστυχώς, λόγω της αποχής δε θα έχει πρωτεΐνη το γεύμα μου (τυρί). Καμία πρόταση;

Απόγευμα: 20' ελλειπτικό (στόχος 6,5km)

Μετά λίγες φράουλες

Βράδυ: 1 αυγό βραστό και λίγη σαλάτα μαρούλι με μισή ντομάτα.

Τέλος, ο στόχος για το νερό είναι τουλάχιστον 3 μπουκαλάκια των 600ml.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κακάο,κι εγώ πιστεύω ότι η επιτυχία της δίαιτας είναι αντιστρόφως ανάλογη με την πίεση. Δεν προγραμματίζω από το πρωί τί θα φάω. Μόνο το μεσημεριανό ξέρω.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα αποχώρησης μας, αλλιώς να φτιάξουμε το θέμα γοργόνες σε χαλαρή δίαιτα ;)

Καλα Βασικα κι εγώ το μεσημεριανό ξέρω από τη προηγουμενη γτ πρέπει να το μαγειρέψω από πριν :tongue: τώρα πρωινό και βραδινό όπως κάτσει μέσα στα πλαίσια της διατροφής.Δεν είμαι άνθρωπος που προγραμματιζει γενικότερα και μια χαρά μου βγαινει:D

Δε μπορώ πχ να πω θέλω να χάσω 5 κιλά σε δύο μήνες γτ αν δε τα χασω θα στεναχωρηθω θα πω οκ δε χάνω τέλος η δίαιτα.Δεν είμαι σε πολύ καλή φάση για δίαιτα και γι αυτό δε μου βγήκε το απλά προσέχω γτ κατέληγα να μη προσέχω.Ομως αφού το πήρα απόφαση θα τη κάνω όπως πρέπει και για όσο πρέπει. Χαλαρή μπορεί είμαι αλλά μόνο στο θέμα προγράμματος μου κλπ;)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ, τι λές....:!: Αστειεύομαι, φυσικά. ;) Αυτά τα έγραψα για όσες θέλουν να τα κάνουν..... Χώρος υπάρχει για όλες.... Άλλωστε οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τους κανόνες.....

Μην πανικοβάλεστε.... Είμαστε όλες εδώ για έναν σκοπό, όπως εξυπηρετείται η καθεμιά. Εγώ λειτουργώ υπό πίεση, εσύ χαλαρά. Δε χάλασε ο κόσμος!!!!!!!!! :cool:

Είδες Κατερίνα, έφυγες και άφησες πίσω σου συντρίμια!!!!!!!!!!!!!

Κακάο,κι εγώ πιστεύω ότι η επιτυχία της δίαιτας είναι αντιστρόφως ανάλογη με την πίεση. Δεν προγραμματίζω από το πρωί τί θα φάω. Μόνο το μεσημεριανό ξέρω.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα αποχώρησης μας, αλλιώς να φτιάξουμε το θέμα γοργόνες σε χαλαρή δίαιτα ;)

κι εγώ πιστεύω όπως βολευεται η κάθε μία,

άλλη κουκλίτσα οργανώνει τα γεύματα της κάθε εβδομαδα

άλλη ημερήσια ή της στιγμής, άλλη ζυγίζεται κάθε μέρα ενώ άλλη μια φορά την εβδομάδα ή το μήνα,

όπως βολευεται η κάθε μία κόρες, αλίμονο!!!!

αρκεί να φεύγουν τα γραμμάρια κιλάκια, αργά ή γρήγορα ή όπως βολεύει

στην κάθε μία

εννοείται!!!!!!!!!!

κι εδώ, εννοείται όπως μας βολεύει γράφουμε, συμμετέχουμε όπως σε όλα τα θέματα

πάντως όμως η αλλαγή έγινε αισθητή!!!!

έτσι για να μην ρουτινιάζουμε!!!!

γεμίσαμε ποστ!!!!!!!

ζωντανέψαμε!!!!!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

2. Κάθε Δευτέρα θα γράφουμε μετρήσεις: στήθος, μέση, περιφέρεια και γλουτούς. (Αυτό δε θα μπαίνει σε πινακάκι, μη με απολύσουν κιόλας, αλλά για να το έχουμε οι ίδιες για μπούσουλα).

Κυρία, κυρία :tongue:, έχω απορίες;

Στήθος και οι θηλάζουσες μικρά μωρά; Ίσως μετά τον πρώτο πρωινό θηλασμό, ε;

Επίσης, μέση στο ύψος του αφαλού;

Άλλο η περιφέρεια, άλλο οι γλουτοί, κυρία; Μπερδεύτηκα :confused:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στα γρήγορα, γιατί είμαι και στη δουλειά και έχω μπόλικη. :rolleyes:

1. Επειδή κι εγώ θηλάζω με το στήθος δε μετράμε μόνο βυζί, αλλά και λίπος από την πλάτη. Κι εμένα οι μετρήσεις μου βγαίνουν ζαμάν φου. Απλά αν μετρηθείς πριν το θηλασμό να συνεχίζεις να μετριέσαι πριν, αν μετά να μετριέσαι μετά.

2. Μέση στο πιο λεπτό σημείο.

3. Περιφέρεια: λίγο πιο κάτω από τη λεκάνη μεταξύ λεκάνης και πιπί.

4. Γλουτοί: στο πιο φαρδύ σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λειτουργώ καλύτερα υπό πίεση, γενικά.

Καλά, καλύτερα δεν ξέρω, γιατί με τρώει το άγχος :rolleyes:, σίγουρα πάντως αποτελεσματικά. Σε απλά ελληνικά, τον θέλω τον βούρδουλά μου, το βλήμα :cool:!

Ευχαριστώ για τις επεξηγήσεις!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να εξηγηθώ για να μην παρεξηγηθώ!! Δεν είχα σκοπό να σας πάρω από τα μούτρα. Χάριν αστεϊσμού ήμουν λίγο πιο "επιθετική".

Όμως, επειδή, παρατήρησα πρώτα από τον εαυτό μου, ότι γράφοντας μια ότι τα σκ@τωσα, γράφοντας δύο - τρεις, κοκ είχα χάσει και την έμπνευσή μου και είχα αρεώσει τις επισκέψεις...

Είμαστε εδώ, νομίζω, για να εμπνεόμαστε, να στηριζόμαστε και να προχωράμε. Όσο λοιπόν, εγώ προσωπικά, δε βλέπω να προχωράω ικανοποιητικά αρχίζω και χαλαρώνω και τα παρατάω.

Μπορούμε να γράφουμε ό,τι θέλουμε και μας βοηθάει. Ότι χάσαμε κιλά, γραμμάρια, ότι τηρήσαμε την άσκησή μας, το διατροφολόγιό μας, ότι μας χώρεσε ένα ρούχο, κλπ., κλπ.

Το θέμα με τη διατροφή το έβαλα περισσότερο για να αυξηθεί η κινητικότητα στο θέμα αφενός, αφετέρου αν δούμε ότι κάποια προχωράει καλά να παραδειγματιστούμε και να "κλέψουμε" τον τρόπο της....

Όποια λειτουργεί υπό άγχος, ας αγχωθεί, όποια θέλει να το πάει χαλαρά, ας το πάει χαλαρά, όποια έχει θέμα με υγεία και κιλά, εδώ είμαστε να τη στηρίξουμε και να τη βοηθήσουμε με συμβουλές, παροτρύνσεις, αλλά και επιβράβευση!!!!!!!!!

Αρκεί να είμαστε μια παρέα και να ανταλλάσσουμε θετικές σκέψεις και πρόοδο!!!!!!!!!!

No more ηττοπάθεια και αυτομαστίγωμα. Μπαίνουμε στα γεμάτα!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα χθεσινά μου:

Άσκηση = 30 λεπτά στατικό ποδήλατο

Διατροφή

Πρωινο = 1 ποτήρι γάλα με δύο φρυγανιές

Δεκατιανό = 1 τοστ μονο γαλοπούλα+ψωμί σίκαλης

Μεσημέρι = 1 πορτοκάλι και ένα μήλο

Κυρίως γεύμα = 2 κομματια πίτσα (σπιτική με γαλοπούλα και τυρί λαιτ κια σάλτσα σπιτικη λαιτ και ζύμη ολικής) με μία σαλάταρα χωρίς λάδι μόνο λευκό ξύδι

Βράδι = τίποτα

Νερό = πολύ 3 λίτρα περίπου

Για σήμερα αλλάζει το κυρίως γεύμα μου (δεν ξέρω ακόμη).


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατερινιώ μου, τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ προσωπικά βάζω στόχο και δεσμεύομαι την επόμενη Τετάρτη να έχω γράψει -2 κιλά. Και στη μέτρηση στις 15/06 να έχω σπάσει το φράγμα των 60 και να έχω μπει στη δεκάδα των 50 (έστω και με 59,9).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...