Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Α, ρε Κατερίνα. Το μαχαίρι στο λαιμό μου βάζεις, αλλά έχε χάρη που σου έχω αδυναμία. Επανέρχομαι σε λίγο.

Θα μου επιτρέψετε κορίτσια, όσες δεν έχουν δώσεις stats από την προπροηγούμενη εβδομάδα να μην τις συμπεριλάβω κι αν θελήσουν να ξαναμπούν στον πίνακα απλά να κάνουν ένα update κι εγώ να το συμπληρώσω, οκ;

τέλειααααα!!!!!!!!!!!!!!!

33644bxhnjgbaps.gif


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Α, ρε Κατερίνα. Το μαχαίρι στο λαιμό μου βάζεις, αλλά έχε χάρη που σου έχω αδυναμία. Επανέρχομαι σε λίγο.

Θα μου επιτρέψετε κορίτσια, όσες δεν έχουν δώσεις stats από την προπροηγούμενη εβδομάδα να μην τις συμπεριλάβω κι αν θελήσουν να ξαναμπούν στον πίνακα απλά να κάνουν ένα update κι εγώ να το συμπληρώσω, οκ;

Καλημέρα, για το πινακάκι 70,6 από 71,5 την προηγούμενη εβδομάδα.

Δεν άντεξα και χθες έφαγα το γλυκό μου το απόγευμα, και μια που έχασα λέω να επιτρέψω γλυκο κάθε μέρα και αυτήν τη βδομάδα.

Σήμερα το πρωί έφαγα γάλα με δημητριακά.

Κατερίνα, με υπομονή και επιμονή θα δεις το 5.

Στο αδυνάτισμα έχω παρατηρήσει ότι μεα που χάνονται τα πρώτα κιλάκια υπάρχει μία πιο αργή απώλεια βάρους. Συνήθως εγω σε αυτή τη φάση, επειδή έχω κουραστεί κάνω και καμιά παρσσπονδία παραπάνω και η απώλεια γίνεται τόσο αεγή που φαίνεται σαν να κολλάει η ζυγαριά. Για αυτό λέω θέλει υπομονή και επιμονή.

Link to comment
Share on other sites

___________25/05____ 01/06 -εβδομάδας - σύνολο στόχος

Ioio_________71.5_______70.6_____-0.9_____(-0.9)______60

matri ________68.8 _______68.1 ____-0.7 _____(δ/υ) _____63

katerina71 ___86.5 _______86.1 ____-0.4 _____(-3.2) ____ 64

Pinelopilar ___72.2 _______72.2 _____0 _______(-2.8 ) ____65

mkcm _______62 _________62 ______0 _______(-6) ______50

einrich ______ 65 ________ 65.2 ____+0.2 _____(-2) _____ 60

kiki v________55.7_______55.9_____+0.2______(-4.6)____51

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γράφω στα γρήγορα για το πινακάκι μας, ότι, δυστυχώς, στα 55,9 :(. Και πάλι καλά!

Θα επανέλθω σε λίγο αναλυτικά και για τη διατροφή, οπως είπες mkcm, γιατί κι εγώ πιστεύω ότι θα με βοηθήσει πολύ και με τα ερωτήματα της matri.

Καλημέρες! :)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις μπήκα σπίτι είχα πάει κολυμβητήριο να γράψω τη μικρη για τον ιουνιο.

Λοιπόν εγώ αισίως έκλεισα μια βδομάδα διαιτας dance-smiley06.gif

Βάρος δε ξέρω δε με νοιάζει καν.Το θέμα είναι να χάσω.Αντε να δούμε.

Mkcm εσύ κάνεις χημικες;Είχες σταθερό αποτελεσμα;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Nevermind, το βρήκα!!!!!!!!!

Λοιπόν, κορίτσια, εγώ δεν είμαι καλούλα σαν το Κατερινάκι, αλλά πολύ σκληροπυρηνική. Γι' αυτό αν θέλετε με αλλάζετε από αρχηγό, αλλιώς οι κανόνες είναι οι εξής (και ισχύουν και για μένα φυσικά):

1. Κάθε πρωί, αδιαλείπτως, θα γράφουμε: α) τι προγραμματίζουμε να φάμε την ημέρα και θα κάνουμε απολογισμό της προηγούμενης, αν δηλαδή τηρήσαμε τα όσα είχαμε γράψει κι αν όχι τι φάγαμε επιπλέον ή λιγότερο.

2. Κάθε Δευτέρα θα γράφουμε μετρήσεις: στήθος, μέση, περιφέρεια και γλουτούς. (Αυτό δε θα μπαίνει σε πινακάκι, μη με απολύσουν κιόλας, αλλά για να το έχουμε οι ίδιες για μπούσουλα).

3. Για κάθε παρασπονδία θα παίρνουμε 10 κάμψεις (αστειεύομαι, φυσικά :tongue:).

Και είναι επιβεβλημένη η καθημερινή μας παρουσία στο θέμα: 1. για να μην χαλαρώνουμε και ξεφεύγουμε, 2. για να στηρίζουμε η μία την άλλη, 3.για να εμπνεόματε η μία από την άλλη.

Αυτά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

___________25/05____ 01/06 -εβδομάδας - σύνολο στόχος

Ioio_________71.5_______70.6_____-0.9_____(-0.9)______60

matri ________68.8 _______68.1 ____-0.7 _____(δ/υ) _____63

katerina71 ___86.5 _______86.1 ____-0.4 _____(-3.2) ____ 64

Pinelopilar ___72.2 _______72.2 _____0 _______(-2.8 ) ____65

mkcm _______62 _________62 ______0 _______(-6) ______50

einrich ______ 65 ________ 65.2 ____+0.2 _____(-2) _____ 60

kiki v________55.7_______55.9_____+0.2______(-4.6)____51

Link to comment
Share on other sites

Nevermind, το βρήκα!!!!!!!!!

Λοιπόν, κορίτσια, εγώ δεν είμαι καλούλα σαν το Κατερινάκι, αλλά πολύ σκληροπυρηνική. Γι' αυτό αν θέλετε με αλλάζετε από αρχηγό, αλλιώς οι κανόνες είναι οι εξής (και ισχύουν και για μένα φυσικά):

1. Κάθε πρωί, αδιαλείπτως, θα γράφουμε: α) τι προγραμματίζουμε να φάμε την ημέρα και θα κάνουμε απολογισμό της προηγούμενης, αν δηλαδή τηρήσαμε τα όσα είχαμε γράψει κι αν όχι τι φάγαμε επιπλέον ή λιγότερο.

2. Κάθε Δευτέρα θα γράφουμε μετρήσεις: στήθος, μέση, περιφέρεια και γλουτούς. (Αυτό δε θα μπαίνει σε πινακάκι, μη με απολύσουν κιόλας, αλλά για να το έχουμε οι ίδιες για μπούσουλα).

3. Για κάθε παρασπονδία θα παίρνουμε 10 κάμψεις (αστειεύομαι, φυσικά :tongue:).

Και είναι επιβεβλημένη η καθημερινή μας παρουσία στο θέμα: 1. για να μην χαλαρώνουμε και ξεφεύγουμε, 2. για να στηρίζουμε η μία την άλλη, 3.για να εμπνεόματε η μία από την άλλη.

Αυτά!!!!!!!!

Εγώ αυτά που λες δε μπορώ να τα κάνω.Και δεν έχει νόημα καν να μετριέμαι κάθε βδομάδα περιφέρεια κλπ. Για μένα θα είναι πολύ αγχωτικό και γι αυτό δε ζυγιζομαι κιολας.Στο κατω κάτω αν κάνεις σωστά τη διατροφή σου δεν χρειάζεσαι ζυγισμα συχνά . Τελοςπαντων αν υπάρχει θέμα μπορώ να αποχωρήσω εγώ με τέτοια πίεση απο το πουθενα δε μπορώ να κάνω διαιτα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mkcm εσύ κάνεις χημικες;Είχες σταθερό αποτελεσμα;

Κοίτα, όταν κάνω πρωτεϊνική ναι χάνω αέρα. Πολύ γρήγορα, πολύ εύκολα και φαίνεται και στα ρούχα. Το θέμα μου είναι ότι παρασύρομαι πάρα πολύ εύκολα από το χαζό τον άντρα μου που τρώει σα γουρούνι και τελικά έχει βάλει κι αυτός 10 κιλάκια (από τις εγκυμοσύνες, όπως λέει). Δε με βοηθάει καθόλου το ότι δεν κοιμάμαι καλά (ξενύχτια με τον μπέμπη) και ξεσπάω την κούρασή μου το βράδυ στη μάσα....

Αλλά, τώρα πρέπει να είμαι παράδειγμα, όπως ήταν και η προηγούμενη αρχηγός μας και να πειθαρχήσω....

Οψώμεθα.....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, όταν κάνω πρωτεϊνική ναι χάνω αέρα. Πολύ γρήγορα, πολύ εύκολα και φαίνεται και στα ρούχα. Το θέμα μου είναι ότι παρασύρομαι πάρα πολύ εύκολα από το χαζό τον άντρα μου που τρώει σα γουρούνι και τελικά έχει βάλει κι αυτός 10 κιλάκια (από τις εγκυμοσύνες, όπως λέει). Δε με βοηθάει καθόλου το ότι δεν κοιμάμαι καλά (ξενύχτια με τον μπέμπη) και ξεσπάω την κούρασή μου το βράδυ στη μάσα....

Αλλά, τώρα πρέπει να είμαι παράδειγμα, όπως ήταν και η προηγούμενη αρχηγός μας και να πειθαρχήσω....

Οψώμεθα.....

Αν μπαίνεις στη διαδικασία να χάνεις έτσι γρήγορα βάρος όμως θα πρέπει 2 φορές παραπάνω να είσαι πιο πειθαρχημενη.Αλλιως δεν έχει νόημα θα τα ξαναπάρεις με το παραπάνω. Κάθε 30 μέρες μπορείς να ξανακάνεις ε;Το σκέφτομαι για κανένα τριήμερο κάποια στιγμή αλλά δε ξέρω είμαι διχασμενη


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτά που λες δε μπορώ να τα κάνω.Και δεν έχει νόημα καν να μετριέμαι κάθε βδομάδα περιφέρεια κλπ. Για μένα θα είναι πολύ αγχωτικό και γι αυτό δε ζυγιζομαι κιολας.Στο κατω κάτω αν κάνεις σωστά τη διατροφή σου δεν χρειάζεσαι ζυγισμα συχνά . Τελοςπαντων αν υπάρχει θέμα μπορώ να αποχωρήσω εγώ με τέτοια πίεση απο το πουθενα δε μπορώ να κάνω διαιτα.

Καλέ, τι λές....:!: Αστειεύομαι, φυσικά. ;) Αυτά τα έγραψα για όσες θέλουν να τα κάνουν..... Χώρος υπάρχει για όλες.... Άλλωστε οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τους κανόνες.....

Μην πανικοβάλεστε.... Είμαστε όλες εδώ για έναν σκοπό, όπως εξυπηρετείται η καθεμιά. Εγώ λειτουργώ υπό πίεση, εσύ χαλαρά. Δε χάλασε ο κόσμος!!!!!!!!! :cool:

Είδες Κατερίνα, έφυγες και άφησες πίσω σου συντρίμια!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτά που λες δε μπορώ να τα κάνω.Και δεν έχει νόημα καν να μετριέμαι κάθε μέρα. Για μένα θα είναι πολύ αγχωτικό και γι αυτό δε ζυγιζομαι κιολας.Στο κατω κάτω αν κάνεις σωστά τη διατροφή σου δεν χρειάζεσαι ζυγισμα συχνά . Τελοςπαντων αν υπάρχει θέμα μπορώ να αποχωρήσω εγώ με τέτοια πίεση απο το πουθενα δε μπορώ να κάνω διαιτα.

Κακάο,κι εγώ πιστεύω ότι η επιτυχία της δίαιτας είναι αντιστρόφως ανάλογη με την πίεση. Δεν προγραμματίζω από το πρωί τί θα φάω. Μόνο το μεσημεριανό ξέρω.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα αποχώρησης μας, αλλιώς να φτιάξουμε το θέμα γοργόνες σε χαλαρή δίαιτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπαίνεις στη διαδικασία να χάνεις έτσι γρήγορα βάρος όμως θα πρέπει 2 φορές παραπάνω να είσαι πιο πειθαρχημενη.Αλλιως δεν έχει νόημα θα τα ξαναπάρεις με το παραπάνω. Κάθε 30 μέρες μπορείς να ξανακάνεις ε;Το σκέφτομαι για κανένα τριήμερο κάποια στιγμή αλλά δε ξέρω είμαι διχασμενη

Γενικά εγώ έχω ένα πολύ καλό. Δύσκολα παίρνω βάρος (σκέψου τώρα για 1,5 μήνα τρώω σα βόδι και δεν έχω πάρει) και εύκολα χάνω, αρκεί να πειθαρχήσω. Η δίαιτα/ διατροφή είναι πολύ υποκειμενικό πράγμα κι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες: μεταβολισμός, χαρακτήρας, τρόπος ζωής, κλπ. Δοκιμάζεις και βλέπεις αν σου ταιριάζει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...