Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Σκέφτεται ότι αύριο θα το μετανιωνει:lol::lol::lol:

Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!

Εγώ πάλι δεν σκέφτομαι τις τύψεις του αύριο παρά μόνο όταν έχει γεμίσει σκουπίδια η κοιλίτσα.......:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Λοιπόν, κορίτσια, εγώ δε θα ξαναμπώ σήμερα. Περιμένω αύριο πουρνό - πουρνό από όσες θέλουν τον διατροφικό τους απολογισμό για σήμερα και το πρόγραμμά τους για αύριο!!!!!!!

Φιλούθια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα παίρνεις γκλουκοφαζ;Κι εγώ αλλά πεινάω χαχαχα

ναι, γλουκοφαζ

παίρνω ένα των 1000 με το κύριο γεύμα το απόγευμα

πριν δεκα μέρες περίπου το ξεκίνησα

εσύ πως το παίρνεις? και των πόσο?

το παίρνεις πολύ καιρό?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι, γλουκοφαζ

παίρνω ένα των 1000 με το κύριο γεύμα το απόγευμα

πριν δεκα μέρες περίπου το ξεκίνησα

εσύ πως το παίρνεις? και των πόσο?

το παίρνεις πολύ καιρό?

Αααα είναι νωρίς ακόμα. Όταν τα ξεκινάς συνήθως σου κόβουν την όρεξη ή έχεις ψιλοναυτιες. Εγώ τα έπαιρνα πριν μείνω έγκυος μετά τα σταμάτησα και τώρα ξαναπαίρνω. Πριν κανένα μήνα ξεκίνησα και το 2ο τη μέρα γτ επειδή με πειράζουν το είχαμε αφήσει 2 των 850 παίρνω.Θα σε βοηθήσει σίγουρα να χάσεις. Όταν τα πρώτοπαιρνεις φαίνεται διάφορα στο βάρος σου.

Εγώ έχω ένα είδος μονογονιδιακου διαβήτη και τα παίρνω.Εχω παθολογική καμπύλη σακχάρου. Το είχα δει πριν ακόμα μείνω έγκυος και στην εγκυμοσυνη με είχαν σίγουρη για ινσουλίνη(αλλά εγώ τους την έσκασα χαχαχα)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργόνες μου!!!!! Τι κάνετε; Πως είστε; Εγώ σήμερα είμαι σούπερ, καθότι χθες μετά από 1,5 μήνα περίπου (τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να είναι και 2) κράτησα τη διατροφή μου σούπερ:

Γύρισα το μεσημεράκι κι έφαγα μια σαλατούλα με μπρόκολο, κρεμμύδι, ντομάτα και πιπεριά.

Το απόγευμα έφαγα ένα κομμάτι τυράκι και το βράδυ σαλάτα με ντομάτα, αγγούρι, πιπεριά, αβγό και τυράκι.

Πήγα νωρίς - νωρίς για ύπνο και είμαι σούπερ ουάου.

Για σήμερα το πρόγραμμα έχει:

μεσημέρι: Ψητά λαχανικά στο φούρνο τύπου μπριάμ μαζί με τυράκι

βράδυ: ψητά λαχανικά από το μεσημέρι κι αν πεινάω θα προσθέσω τονάκι και τυράκι.

Περιμένω και τα δικά σας!!!!!!!!!!

Φιλιά και καλή διαιτητική μέραααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ, που είστε; Καμία; Σνιφ, σνιφ. Στο 'πα Κατερίνα ότι δεν έπρεπε να αλλάξουμε αρχηγό, είσαι natural leader, εμένα δε με θέλουν.... Σνιφ, σνιφ :-(

σώπα βρε,

κάθε μία κουκλίτσα έχει το πρόγραμμά της,

και τους ρυθμούς της, π.χ. δεν μπαίνουν στο cafe όλες το πρωί

εσύ έκανες μία πρόταση και την ακολουθείς, και θα δεις ,που κάποιες κόρες θα την ακολουθήσουν και κάποιες όχι,

έτσι είναι αυτά.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργόνες μου!!!!! Τι κάνετε; Πως είστε; Εγώ σήμερα είμαι σούπερ, καθότι χθες μετά από 1,5 μήνα περίπου (τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να είναι και 2) κράτησα τη διατροφή μου σούπερ:

Γύρισα το μεσημεράκι κι έφαγα μια σαλατούλα με μπρόκολο, κρεμμύδι, ντομάτα και πιπεριά.

Το απόγευμα έφαγα ένα κομμάτι τυράκι και το βράδυ σαλάτα με ντομάτα, αγγούρι, πιπεριά, αβγό και τυράκι.

Πήγα νωρίς - νωρίς για ύπνο και είμαι σούπερ ουάου.

Για σήμερα το πρόγραμμα έχει:

μεσημέρι: Ψητά λαχανικά στο φούρνο τύπου μπριάμ μαζί με τυράκι

βράδυ: ψητά λαχανικά από το μεσημέρι κι αν πεινάω θα προσθέσω τονάκι και τυράκι.

Περιμένω και τα δικά σας!!!!!!!!!!

Φιλιά και καλή διαιτητική μέραααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

μπράβοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!! έτσι, να παίρνουμε κι εμείς παράδειγμα κια κουράγιο!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Αααα είναι νωρίς ακόμα. Όταν τα ξεκινάς συνήθως σου κόβουν την όρεξη ή έχεις ψιλοναυτιες. Εγώ τα έπαιρνα πριν μείνω έγκυος μετά τα σταμάτησα και τώρα ξαναπαίρνω. Πριν κανένα μήνα ξεκίνησα και το 2ο τη μέρα γτ επειδή με πειράζουν το είχαμε αφήσει 2 των 850 παίρνω.Θα σε βοηθήσει σίγουρα να χάσεις. Όταν τα πρώτοπαιρνεις φαίνεται διάφορα στο βάρος σου.

Εγώ έχω ένα είδος μονογονιδιακου διαβήτη και τα παίρνω.Εχω παθολογική καμπύλη σακχάρου. Το είχα δει πριν ακόμα μείνω έγκυος και στην εγκυμοσυνη με είχαν σίγουρη για ινσουλίνη(αλλά εγώ τους την έσκασα χαχαχα)

ωωω κρίμα, δηλαδή δεν σου μειώνουν για όσο τα παίρνεις την όρεξη!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να εξομολογηθώ από το ΣΚ ότι έφαγα μια πίτα με καλαμάκι χοιρινό και μισή μπύρα και καθόλου γυμναστική :tongue: άντε και εις άλλα με υγεία!

που είσαι εσύ καλέ?

δεν έδωσες το παρόν χθες που είχαμε τις πανζυγιστικές!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι η καθεμιά έχει το πρόγραμμά της βρε... Το δραματοποιώ, μήπως με λυπηθείς και ξανααναλάβεις το αρχηγιλίκι και μήπως σιγοντάρει και καμιά άλλη....

Συνεχίζουμε όπως μπορούμε με σκοπό ένα να φύγουν έστω και λίγα γραμμαριάκια. Αγάλι, αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...