Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, marmaki είπε:

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

      Σε ευχαριστώ πολύ θες να μου πεις το όνομα σε μήνυμα;; 

      Εμείς τόσες μέρες καλά εχτές το βράδυ πόνοι περιόδου σήμερα το πρωί ροζ δεν ξέρουμε τ να κάνουμε να πάμε ξανά για υπέρηχο η μήπως δεν κάνει και συχνά να το ενοχλούμε και να πάμε 30 του μήνα. Μασ κάνει καψονια η μικρή μας 😅😅😅

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

ωωω κρίμα, δηλαδή δεν σου μειώνουν για όσο τα παίρνεις την όρεξη!

Καλημερααα!

Δυστυχως σε εμένα όχι άλλα αυτό μπορεί να παίζει από οργανισμό σε οργανισμό.

Εγώ κλασικα (μέχρι τώρα δλδ) όλα οκ με τη δίαιτα και σήμερα έφαγα ένα αυγό και μια φέτα ψωμί.Σε λίγο θα φάω και τη μπανάνα μου.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημερααα!

Δυστυχως σε εμένα όχι άλλα αυτό μπορεί να παίζει από οργανισμό σε οργανισμό.

Εγώ κλασικα (μέχρι τώρα δλδ) όλα οκ με τη δίαιτα και σήμερα έφαγα ένα αυγό και μια φέτα ψωμί.Σε λίγο θα φάω και τη μπανάνα μου.

Μπράβο, Cacao μου. Τέλεια!!!!!!!!!!!!!!

Άλλωστε, εσύ είσαι ακόμα λεχώνα κουκλίτσα μου, δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Είτε θηλάζεις, είτε όχι, το σώμα σου είναι ακόμα σε φάση εγκυμοσύνης. Εγώ μετά τους 5 μήνες μπήκα στο τριπάκι της δίαιτας κι αυτό όχι και πολύ φανατικά.

Πρέπει τώρα ναι να προσέχεις, αλλά να είσαι και λίγο επιεικείς με τον εαυτό σου. Είσαι σε πολύ μεταβατικό στάδιο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, Cacao μου. Τέλεια!!!!!!!!!!!!!!

Άλλωστε, εσύ είσαι ακόμα λεχώνα κουκλίτσα μου, δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Είτε θηλάζεις, είτε όχι, το σώμα σου είναι ακόμα σε φάση εγκυμοσύνης. Εγώ μετά τους 5 μήνες μπήκα στο τριπάκι της δίαιτας κι αυτό όχι και πολύ φανατικά.

Πρέπει τώρα ναι να προσέχεις, αλλά να είσαι και λίγο επιεικείς με τον εαυτό σου. Είσαι σε πολύ μεταβατικό στάδιο!!!!!!!!!!

Όχι καλέ τι λεχωνα;Δύο κοντεύει μικρή μου.Μακαρι να είχα μπει σ αυτη τη διαδικασία λεχωνα Τώρα θα ήμουν σίγουρα 5 κιλά μειων από αυτά που πήρα μετά τη γεννα


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι γίνεται? Εγώ τελικά ξαναέφερα σαλατίτσα στη δουλειά σήμερα και νομίζω μια χαρά θα είμαι. Αυτή η ζέστη μπορεί να βοηθήσει. Σήμερα παίζει να έχει και 31 βαθμούς ήδη. Τώρα θα φάω ένα κουλούρι Θεσ/κης. Ευτυχώς πίνω πολύ νερό!Καλή υπομονή σε όλες!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω τα δικά μου να πάρεις κουράγιο: Βάρος όταν έμεινα έγκυος: 50. Βάρος όταν βγήκα από το μαιευτήριο (στο πρώτο παιδί, πριν 4 χρόνια): 68.

Βάρος 1,5 χρόνο μετά την πρώτη γέννα: 58. Βάρος όταν έμεινα έγκυος στο 2ο παιδί: 66. Βάρος όταν βγήκα από το μαιευτήριο στο δεύτερο παιδί: 72 (πριν 1 χρόνο περίπου).

Όπως καταλαβαίνεις, δεν έχασα ποτέ τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης, όχι γιατί δεν μπορούσα, αλλά γιατί δεν το προσπάθησα ποτέ ουσιαστικά. Ευτυχώς - δυστυχώς στη δεύτερη εγκυμοσύνης διαγνώστηκα με διαβήτη κύησης και μπόρεσα και συγκρατήθηκα τους τελευταίους μήνες, χάνοντας μάλιστα κάποια κιλά, διαφορετικά σήμερα θα πάλευα να χάσω πολύ περισσότερα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι γίνεται? Εγώ τελικά ξαναέφερα σαλατίτσα στη δουλειά σήμερα και νομίζω μια χαρά θα είμαι. Αυτή η ζέστη μπορεί να βοηθήσει. Σήμερα παίζει να έχει και 31 βαθμούς ήδη. Τώρα θα φάω ένα κουλούρι Θεσ/κης. Ευτυχώς πίνω πολύ νερό!Καλή υπομονή σε όλες!:D

Μπράβο!!!! Ναι κι εμένα η ζέστη μου κόβει την όρεξη.... για φαγητό. Μου την ανοίγει όμως για παγωτά!!!!!!!!!!!!!! :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τα δικά μου να πάρεις κουράγιο: Βάρος όταν έμεινα έγκυος: 50. Βάρος όταν βγήκα από το μαιευτήριο (στο πρώτο παιδί, πριν 4 χρόνια): 68.

Βάρος 1,5 χρόνο μετά την πρώτη γέννα: 58. Βάρος όταν έμεινα έγκυος στο 2ο παιδί: 66. Βάρος όταν βγήκα από το μαιευτήριο στο δεύτερο παιδί: 72 (πριν 1 χρόνο περίπου).

Όπως καταλαβαίνεις, δεν έχασα ποτέ τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης, όχι γιατί δεν μπορούσα, αλλά γιατί δεν το προσπάθησα ποτέ ουσιαστικά. Ευτυχώς - δυστυχώς στη δεύτερη εγκυμοσύνης διαγνώστηκα με διαβήτη κύησης και μπόρεσα και συγκρατήθηκα τους τελευταίους μήνες, χάνοντας μάλιστα κάποια κιλά, διαφορετικά σήμερα θα πάλευα να χάσω πολύ περισσότερα!!!!!!!!!

Εγώ δεν είχα πάρει κιλά μέχρι τον 5ο.Πολυ λίγα κι έπειτα εγώ έτσι κι αλλιώς ήμουν σε διατροφή για να μην χρειαστώ ινσουλίνη για όσο γινόταν.Τελικα κάπου στον 5ο άλλαξα φάρμακα (άσχετα με την εγκυμοσύνη είναι νευρολογικα) και μέχρι να γεννησω έπαιρνα 1 κιλό τη βδομάδα. Δε ξέρω πόσο έχασα μετά τη γεννα γτ δε ζυγιστηκα αμέσως αλλά είτε έχασα 6 κιλά μόνο είτε παραπάνω και τα πήρα. Γενικά συνέχισα να παίρνω σχεδόν μισό κιλό τη βδομάδα μετά τη γεννα και κάποια στιγμή πήρα κι άλλα μετά από κανένα 6μηνο.Δε ξέρω καν ανά θα χάσω τώρα ίσως αυτά τα 5-6 κιλά που έχασα περισι και τα ξαναπήρα.Φαντασου ότι εγώ πήρα 16-17 κιλά και ξεκίνησα 47:roll:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω να γελάσετε. Ο άντρας μου δεν έτρωγε μπριάμ. Έτσι μου είχε πει. Εγώ τρελαίνομαι. Κάποια στιγμή αφότου μείναμε μαζί, έφτιαξα μπριάμ. Με ρωτάει τι έχουμε για φαγητό και του απαντάω: λαχανικά στο φούρνο που θα τα συνοδέψω με ψητές μπριζόλες. Άφησε την μπριζόλα κι έφαγε το μπριάμ.

Έρχονται μια μέρα τα πεθερικά μου και έτυχε να έχω μπριάμ. Σερβίρω. Βάζω και του άντρα μου και λέει η πεθερά μου: "Ο ... δεν τρώει μπριάμ". Και της απαντάει ο άντρας μου: "Καλά ρε μάνα, δε βλέπεις; Αυτό δεν είναι μπριάμ, είναι λαχανικά στο φούρνο". Και γ@μ@ται η πεθερά μου στα γέλια και μου λέει "Δε μου το 'λεγες τόσα χρόνια, να κάνω τα κουμάντα μου".

Βέβαια, όποτε πάμε σε εκείνους κι έχει η πεθερά μου μπριάμ (aka λαχανικά στο φούρνο) ο δικός μου δεν τρώει, γιατί λέει δεν είναι το ίδιο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου πω τώρα και κάτι που με αποτέλειωσε. Μια μέρα είχα πάει σούπερ μάρκετ κι εκεί δουλεύει μια κοπελα που είχαμε γεννήσει μαζί και ειμασταν στο ίδιο δωμάτιο.Τη βλέπω και της λέω τι κάνεις είμαι η κοπελα που ειμασταν μαζί στο δωμάτιο κλπ.Και μου κάνει δε σε θυμάμαι.Ααααα ναι εσύ όμως ήσουν αδυνατη:roll::| από εκεί να καταλάβεις πόσο πιο αδύνατη ήμουν λεχωνα:evil:

Καλά τώρα γι αυτή δεν θα σχολιάσω τι ευγενική που είναι....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα πάρει κιλά μέχρι τον 5ο.Πολυ λίγα κι έπειτα εγώ έτσι κι αλλιώς ήμουν σε διατροφή για να μην χρειαστώ ινσουλίνη για όσο γινόταν.Τελικα κάπου στον 5ο άλλαξα φάρμακα (άσχετα με την εγκυμοσύνη είναι νευρολογικα) και μέχρι να γεννησω έπαιρνα 1 κιλό τη βδομάδα. Δε ξέρω πόσο έχασα μετά τη γεννα γτ δε ζυγιστηκα αμέσως αλλά είτε έχασα 6 κιλά μόνο είτε παραπάνω και τα πήρα. Γενικά συνέχισα να παίρνω σχεδόν μισό κιλό τη βδομάδα μετά τη γεννα και κάποια στιγμή πήρα κι άλλα μετά από κανένα 6μηνο.Δε ξέρω καν ανά θα χάσω τώρα ίσως αυτά τα 5-6 κιλά που έχασα περισι και τα ξαναπήρα.Φαντασου ότι εγώ πήρα 16-17 κιλά και ξεκίνησα 47:roll:

Καταρχήν, στην εγκυμοσύνη δεν πήρες βάρος πολύ για τα κιλά σου. Αλλά και τώρα που έχεις πάρει δε συγκρίνεται με τα δικά μας, γιατί τα δικά σου έχουν να κάνουν με θέμα υγείας. Δηλαδή, δεν έχει να κάνει με τη δική σου αυτοσυγκράτηση και πειθαρχία. Την υγειά μας να έχουμε και όλα τα άλλα ρυθμίζονται. Και σιγά - σιγά με μικρά μικρά βηματάκια θα τα καταφέρεις, όχι απαραιτήτως να πας 47, αλλά να τρως υγιεινά και να ξέρεις ότι κάνεις το καλύτερο για τον εαυτό σου!!!!!!!!!! :-P

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τώρα και κάτι που με αποτέλειωσε. Μια μέρα είχα πάει σούπερ μάρκετ κι εκεί δουλεύει μια κοπελα που είχαμε γεννήσει μαζί και ειμασταν στο ίδιο δωμάτιο.Τη βλέπω και της λέω τι κάνεις είμαι η κοπελα που ειμασταν μαζί στο δωμάτιο κλπ.Και μου κάνει δε σε θυμάμαι.Ααααα ναι εσύ όμως ήσουν αδυνατη:roll::| από εκεί να καταλάβεις πόσο πιο αδύνατη ήμουν λεχωνα:evil:

Καλά τώρα γι αυτή δεν θα σχολιάσω τι ευγενική που είναι....

Αν ανατρέξεις σε παλιά μηνύματά μου θα δεις τι έχω ακούσει εγώ. Εν τάχυ, γιατί σε λίγο μπαίνω σε σύσκεψη. Λέει η πεθερά μου σε μια συγγένισσα του άντρα μου, μπροστά μου: "Στο λεγα εγώ κάτσε να γεννήσει αυτή να δεις πως θα γίνει"!!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Αν ανατρέξεις σε παλιά μηνύματά μου θα δεις τι έχω ακούσει εγώ. Εν τάχυ, γιατί σε λίγο μπαίνω σε σύσκεψη. Λέει η πεθερά μου σε μια συγγένισσα του άντρα μου, μπροστά μου: "Στο λεγα εγώ κάτσε να γεννήσει αυτή να δεις πως θα γίνει"!!!!:shock:

:shock::shock::shock:

Συγνώμη δλδ πως εγινες;Αυτή όταν γέννησε ήταν μοντέλο μετα;Μήπως επειδή ήσουν αδυνατη; (λέω εγώ τωρα).

Καλά λίγη διακριτικοτητα δε βλάπτει πάντως. Εγώ έχω ξαναπαχυνει 2 φορές στη ζωή μου πάλι από φάρμακα, ορμονικα κλπ.Τα χάνω συνήθως χωρίς ιδιαίτερο κόπο αλλά μπορεί να πάρει και χρόνια και παίζουν και διάφοροι παράγοντες σ αυτό. ΑΠΛΆ τώρα πια που ξέρω ότι δεν σημαίνει απαραιτητα πως τρως 20 σουβλάκια κάθε μέρα και γι αυτό είσαι χοντρός κρίνω κι εγώ λιγότερα αυστηρά όσους είναι να το πως έτσι απλά χοντροί. Γτ δε ξερεις ο άλλος τι μπορεί να έχει και έγινε έτσι.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...