Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Όντως είναι καλή εναλλακτική για ποικιλία!

Εγώ το βάζω στην αράβικη πίτα, με γαλοπούλα. Βαρέθηκα το κίτρινο με χαμηλά λιπαρά, βάζω κότατζ, να είναι και λίγο πιο "υγρή" η πίτα. :mrgreen:

Αρχηγέ χθες και σήμερα ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ γλυκά!!!

Οι μπάρες δημητριακών δε μετράνε, έτσι; Μη τρελαθούμε! :evil:

δηλαδη τι εννοεις μαρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη οτι ετρωγες καθε μερα γλυκο???? :tongue::tongue::tongue:

μπραβοοοοοοο καμαρι μου :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ε οχι δε μετρανε.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Ε, δεν τα μέτραγα κιόλας ... Πάντως ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ. :mrgreen:
a.gifd.gifi.gifo.gifs.gifempty.gifa.gifm.gifi.gifg.gifo.gifs.gif

adiosssss amigaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

και τωρα στις διακοπές μάθε και μετρημα :tongue::tongue::tongue::tongue: χαχαχαχχαχαχα...πλακιτσα :tongue:

καλα να περασετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

μαεστρια καλα να περασετε...

τσιπουριτσα κοντευει και για σενα η ωρα των διακοπων...τι κοντευει...να τη να τη αρχιζω να τη βλεπω χιχιχιχιχιχιχι...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γοργονίτσες μου γλυκιές θα σας χαιρετίσω, να τελειώσω κάποιες δουλίτσες εδώ και μετά ciao!!!!!!

πολλά φιλιά να περνάτε κι εσείς όμορφα, να χάσετε κιλάκια και να είστε ήρεμες και χαμογελαστες!

αρχηγέ μου νομίζω ότι δεν θα έχεις παντρευτεί μέχρι να γυρίσω (3 σεπτέμβρη) ελπίζω να διασκεδάσεις τις ετοιμασίες σου και να μην δίνεις σημασία σε κανέναν που δεν το αξίζει!

μαεστρία καλά μπανάκια και σε σένα!

σε όλες φιλιάααααααα

Link to comment
Share on other sites

466166n7bqnm9jjf.gif

γεια σας κουκλες πολλα καλε γραψατε τι να πρωτο δω

λιγο καλυτερα ειναι αλλα δεν εχουμε νεα πολλα απο εξετασεις συνεχιζονται θα μεινει κι αλλο μεσα ευχαριστω ολες σας να στε καλα φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια (και αγορια :))!

Ειμαι η Φαιη, ειμαι 23 χρονων -για την ακριβεια τον Οκτωβριο κλεινω τα 24 αλλα δεν μου παει καρδια να αποχωριστω νωριτερα τα 23 :mrgreen:- και μια ζωη παλευω με τα κιλα μου...

Ποτε δεν ημουν απο τα αδυνατα παιδια, απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου ημουν το πιο παχουλο παιδι της ταξης/ της παρεας και παει λεγοντας..

Τον Φεβρουαριο του 2009 εφερα στον κοσμο την κορουλα μου, Μαρια, η οποια σημερα ειναι 18 μηνων. Στην εγκυμοσυνη παραδοξως δεν πηρα κιλα.. Ξεκινησα στα 107 κιλα και βγηκα απο το μαιευτηριο πεφτωντας σε 2ψηφιο αριθμο. Καθε φορα που με ζυγιζε ο γυναικολογος μου ετριβε τα ματια του γιατι σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης εχανα συνεχεια. Μολις επιστρεψαμε σπιτι και μετα απο νοσηλεια της μικρης στο Παιδων (καθως περασε μηνιγγιτιδα) οχι ανεκτησα το βαρος που ειχα πριν τη γεννα, αλλα δυστυχως πηρα πολυ παραπανω.... :(

Κι ερχομαστε στο σημερα οπου θελω να χασω βαρος απεγνωσμενα, οχι τοσο για την εμφανιση αλλα γιατι θελω να παιξω με την κορη μου στις κουνιες χωρις να λαχανιασω και γιατι θελω μια πιο "αναλαφρη" καθημερινοτητα.

Δεχομαι συμβουλες απο ολους... Απλα να ξερετε πως λογω οικονομικων δυσκολιων, σουπερ μαρκετ θα παμε στις 26 του μηνα που πληρωνεται ο αντρας μου, οποτε τοτε θα μπορεσω να αγορασω τροφιμα που βοηθουν σε μια πιο σωστη διατροφη!

Τα στοιχεια μου οπως ειπα και στην αρχη ειναι: Ηλικια 24 χρονων - Υψος 1.60 - Βαρος 113 kg (Και οπως καταλαβαινετε ειμαι επισημα και η πιο παχια του καφε :oops:)

Αν θελετε καντε με add και στο facebook απλα να μου πειτε πως ειστε απο εδω!

Θα με βρειτε ως Fay Psilou (ακριβως οπως το παραθετω)

Περιμενω με ανυπομονησια να με δεχτειτε στην παρεα σας!

Απηυδησα πια με διαιτες, χαπια και λοιπα....

Φιλακια σε ολες! :)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια (και αγορια :))!

Ειμαι η Φαιη, ειμαι 23 χρονων -για την ακριβεια τον Οκτωβριο κλεινω τα 24 αλλα δεν μου παει καρδια να αποχωριστω νωριτερα τα 23 :mrgreen:- και μια ζωη παλευω με τα κιλα μου...

Ποτε δεν ημουν απο τα αδυνατα παιδια, απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου ημουν το πιο παχουλο παιδι της ταξης/ της παρεας και παει λεγοντας..

Τον Φεβρουαριο του 2009 εφερα στον κοσμο την κορουλα μου, Μαρια, η οποια σημερα ειναι 18 μηνων. Στην εγκυμοσυνη παραδοξως δεν πηρα κιλα.. Ξεκινησα στα 107 κιλα και βγηκα απο το μαιευτηριο πεφτωντας σε 2ψηφιο αριθμο. Καθε φορα που με ζυγιζε ο γυναικολογος μου ετριβε τα ματια του γιατι σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης εχανα συνεχεια. Μολις επιστρεψαμε σπιτι και μετα απο νοσηλεια της μικρης στο Παιδων (καθως περασε μηνιγγιτιδα) οχι ανεκτησα το βαρος που ειχα πριν τη γεννα, αλλα δυστυχως πηρα πολυ παραπανω.... :(

Κι ερχομαστε στο σημερα οπου θελω να χασω βαρος απεγνωσμενα, οχι τοσο για την εμφανιση αλλα γιατι θελω να παιξω με την κορη μου στις κουνιες χωρις να λαχανιασω και γιατι θελω μια πιο "αναλαφρη" καθημερινοτητα.

Δεχομαι συμβουλες απο ολους... Απλα να ξερετε πως λογω οικονομικων δυσκολιων, σουπερ μαρκετ θα παμε στις 26 του μηνα που πληρωνεται ο αντρας μου, οποτε τοτε θα μπορεσω να αγορασω τροφιμα που βοηθουν σε μια πιο σωστη διατροφη!

Τα στοιχεια μου οπως ειπα και στην αρχη ειναι: Ηλικια 24 χρονων - Υψος 1.60 - Βαρος 113 kg (Και οπως καταλαβαινετε ειμαι επισημα και η πιο παχια του καφε :oops:)

Αν θελετε καντε με add και στο facebook απλα να μου πειτε πως ειστε απο εδω!

Θα με βρειτε ως Fay Psilou (ακριβως οπως το παραθετω)

Περιμενω με ανυπομονησια να με δεχτειτε στην παρεα σας!

Απηυδησα πια με διαιτες, χαπια και λοιπα....

Φιλακια σε ολες! :)

Φαιη καλως ορισες στο παρεακι μας το τρελλο...στο γοργονες κλαμπ...

η αρχικη σου περιγραφη να σου πω οτι μου θυμησες λιγο τον εαυτο μου καθως στα σχολικα τα χρονια ημουνα και εγω η χοντρουλα της παρεας...μετα βεβαια ψιλοισσοροπηθηκα αλλα παντα ειχα παραπανω κιλα εστω και λιγα...μετα τις εγκυμοσυνες και τον εγκλυσμο μου στο σπιτι λογω ανεργιας με πηρε η κατω βολτα...

εδω λοιπον μαζι με σενα και τις υπολλοιπες γοργονες θα κανουμε προσπαθεια για το καλυτερο δυνατο...τις περισσοτερες γοργονες μαλλον δεν θα τις γνωρισεις τωρα καθως εχουμε απωλειες λογω διακοπων...

να σου πω οτι η αρχηγος μας η mpap (μαρια) θα ειναι αυτη που περισσοτερο θα σε συμβουλεψει καθως το χει το θεματακι υγειηνη διατροφη και διαιτα και εχει λυση για ολα...

και φυσικα να μην αφησω απ εξω και τις οιπολοιπες γοργονες που εκεινες με τις σειρα τους δινουν απιστευτες συμβουλες...

και κατι που θα εισπραξεις και εσυ οπως και εγω εδω μεσα απο τα κοριτσια ειναι απιστευτη υποστηριξη...

μαζι λοιπον φαιη γερα με τσαμπουκα οπως ειναι ενα απο τα σλογκαν που χρεισιμοποιουμε...

και εγω διανοιω μολις την πρωτη εβδομαδα διαιτας και προσπαθω να προσαρμοστω...

και εμενα τα οικονομικα μου δεν ειναι καλα αλλα ειμαι τυχερη γιατι εχω φιλη διαιτολογο και τουλαχιστον δεν πληρωνω κατι εκει...αν μπορω να σε βοηθησω με το να σου δωσω τη διατροφουλα μου απλα πεστο μου και θα το κανω...ειναι απλη και ευκολη...

και μη σε παιρνει απο κατω (αχχχχ τα λεω να τα ακουω και εγω που σε τριψηφιο νουμερο ειμαι και εγω) ...

καλη αρχη κοριτσακι μου...να σου ζησει η κορουλα σου...

και παμε γερα με τσαμπουκα...

καλο σου βραδυ


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Elizaa ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα!

Εννοειται πως περιμενω πως και πως να με υποδεχτει και η αρχηγος!

Θα την ηθελα τη διαιτουλα που κανεις!

Σε ευχαριστω πολυ!! :)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

φαιη αυτη ειναι η δικη μου διατροφη...σου γραφω τις πρωτες 10 μερες και αν σε βολεψει και σου ταιριαξει πολυ ευχαριστως να σου δωσω και τις οιπολοιπες...

εγω στην αρχη πειναγα παρα πολυ ειδικα μεχρι και το μεσημεριανο αλλα τωρα συνηθησα και ειμαι οκ...

στα φρουτα μπορεις να τρως οτι θελεις, μονο το σταφιλι θα σου πω να αποφυγεις γιατι 10 ρογες ισοδιναμουν με ενα φρουτο και εγω αν δεν φαω το τσαμπι ολοκληρο δεν μπορω οποτε το αποφευγω...

στις σαλατες επεισης οτι σαλατα θελεις ωμες ή βραστες...

και μην ξεχνας ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΝΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι...

καλη αρχη...

και απο δευτερα σιγουρα θα πεσουν βροχη οι συμβουλες απο ολες τις γοργονες...

ημερα 1η

πρωι καφες+1 ποτηρι γαλα 1,5% + 1 φλ.τσαγιου δημητριακα

δεκατιανο 1-2 φρουτα

μεσημεριανο ψαρι ή τονο + αγγουροντοματα με 1 κσ λαδι και δυο φρυγανιες

απογευματινο 1-2 φρουτα ή ενα ζελε και ενα φρουτο

βραδινο 1τοστ με γαλοπουλα και τυρι ή 2 φρυγανιες και 60 γρ φετα και οσο αγγουρακι θελεις

ημερα 2η και 3η

πρωι καφες+1 ποτηρι γαλα 1,5% + 1 φλ.τσαγιου δημητριακα

δεκατιανο 1-2 φρουτα

μεσημεριανο 2 μπιφτεκια + αγγουροντοματα με 1 κσ λαδι

απογευματινο 1-2 φρουτα ή ενα ζελε και ενα φρουτο

βραδινο 1 αυγο βραστο και οσο αγγουρακι θελεις και δυο φρυγανιες

ημερα 4η

πρωι καφες+1 ποτηρι γαλα 1,5% + 1 φλ.τσαγιου δημητριακα

δεκατιανο 1-2 φρουτα ή δυο φετες κονσερβα ανανα

μεσημεριανο μακαρονια (2 φλ τσαγιου) με 2 κγ τυρι τριμμενο και 2κσ σαλτα ντοματας

απογευματινο 1-2 φρουτα ή ενα χυμο

βραδινο το ιδιο με το μεσημερι

ημερα 5η και 6η

πρωι καφες+1 ποτηρι γαλα 1,5% + 1 τοστ

δεκατιανο 1-2 φρουτα

μεσημεριανο κοτοπουλο ή μπριζολα και σαλατα με 1 κσ λαδι

απογευματινο 1-2 φρουτα ή ενα ζελε και ενα φρουτο ή ενα bars δημητριακων

βραδινο 1 ποτηρι γαλα με δημητριακα ή σαλατα με 1 φετα τυρι και δυο φρυγανιες

ημερα 7η

πρωι καφες+1 ποτηρι γαλα 1,5% + 1 φλ.τσαγιου δημητριακα

δεκατιανο 1-2 φρουτα

μεσημεριανο 2 αυγα βραστα + σαλατα με 1 κσ λαδι και δυο φρυγανιες

απογευματινο 1-2 φρουτα ή ενα ζελε και ενα φρουτο

βραδινο 1τοστ με γαλοπουλα και τυρι

ημερα 8η και 9η

πρωι καφες+1 ποτηρι γαλα 1,5% + 1 φλ.τσαγιου δημητριακα

δεκατιανο 1-2 φρουτα

μεσημεριανο 2 μπιφτεκια + σαλατα με 1 κσ λαδι

απογευματινο 1-2 φρουτα ή ενα ζελε και ενα φρουτο

βραδινο μιση ποσοτητα απο το μεσημερι

ημερα 10η

πρωι καφες+1 ποτηρι γαλα 1,5% + 1 φλ.τσαγιου δημητριακα

δεκατιανο 1-2 φρουτα

μεσημεριανο ψαρι ή τονο + αγγουροντοματα με 1 κσ λαδι και δυο φρυγανιες

απογευματινο 1-2 φρουτα ή ενα ζελε και ενα φρουτο

βραδινο 1τοστ με γαλοπουλα και τυρι ή 2 φρυγανιες και 60 γρ φετα και οσο αγγουρακι θελεις


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ και παλι!

Φαινεται σχετικα ευκολη, απο ποσοτητες τουλαχιστον δειχνει να ειναι χορταστικη. Θα την προσπαθησω με ολες μου τις δυναμεις!

Το μονο που με "κολλαει" ειναι ο καφες το πρωι καθως εγω τον πινω γλυκο (σωωωπα θα μου πεις.. :rolleyes:) και υποθετω πως η ζαχαρη απαγορευεται, ετσι?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ και παλι!

Φαινεται σχετικα ευκολη, απο ποσοτητες τουλαχιστον δειχνει να ειναι χορταστικη. Θα την προσπαθησω με ολες μου τις δυναμεις!

Το μονο που με "κολλαει" ειναι ο καφες το πρωι καθως εγω τον πινω γλυκο (σωωωπα θα μου πεις.. :rolleyes:) και υποθετω πως η ζαχαρη απαγορευεται, ετσι?

σε εμενα που πεινω το πολυ ενα καφε την ημερα μου ειχε πει να τον πεινω κανονικα και βαζω 1 καφε δυο ζαχαρη...βεβαια εγω αρχισα μετα και εβαζα ασπαρταμη...

τωρα τι να σου πω ... ποσο γλυκο τον πεινεις? δοκιμασε και εσυ καποιο γλυκαντικο δεν καταλαβαινεις διαφορα...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...