Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Προσκλητηρια θελω πολυ να κανω, θελω κατι να θυμαμαι. Μαλλον θα κανω για την οικογενεια και τους φιλους-αλλωστε εχουμε διευκρινησει οτι τραπεζι μετα μονο η οικογενεια-οικονομικοι οι λογοι..

με το καλο ο γαμος σου,η ωρα η καλη!!!

για προσκλητηρια κανε ενα κοπο και παρε στο χαμογελο του παιδιου.εκει μπορουν να σου πουν που ειναι το κοντυνοτερο γραφειο τους.πας διαλεγεις οτι σχεδιο θελεις,οσα κομματια θελεις και στα φτιαχνουν δωρεαν με μοναδικη υποχρεωση αν θες να δωσεις ενα συμβολικο ποσο.

εμεις ετσι καναμε στη βαφτιση του μικρου.

εχει μπομπονιερες τις οποιες τις πληρωνεις αλλα πολυ οικονομικες.ή δινεις παλι ενα συμβολικο ποσο και σου τυπωνουν χαρτακι παπυρο που γραφουν"οι νεονυμφοι σας ευχαρισουν αλλα τα χρηματα για τις μπομπονιερες διατεθηκαν στο συλλογο......μπλα,μπλα,μπλα"

παρε τηλ και ετσι και καλο θα κανεις και υπεροχα ενθυμια θα εχεις.:D;)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

μωρέ δεν κανονίζεις μια μικρή εκδρομούλα στην Ζαρούχλα για εσάς και του κοντινούς σας φίλους να περάσετε μούρλια???!!!!!

Αξέχαστα θα σας μείνει!

χειμώνας στη ζαρούχλα, έλατα, τζάκια, καλή παρέα!

Τελεια θα ηταν!!! Λατρευω τις εκδρομες και το χιονι, τζακι, κρυο, χουχουλιασμα μετα απο παιχνιδι στο χιονι με ζεστο κακαο....

να κανεις αυτο που ακριβως θελεις...και δεν ειναι ντροπη που θα κανεις τραπεζι για λιγους...οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι...αθηνα εισαι??? αν θες πες μας σε ποια περιοχη για να σου προτεινουμε και ταβερνες αν ξερουμε εκει κοντα...

και εγω στη βαφτιση του νικολα πριν ενα χρονο περιπου καλεσα στο τραπεζι μονο 30 ανθρωπους ολους κιολους ... σε ενα ταβερνακι σουπερ με φαγητο απιθανο και ολοι μινανε πολυ ευχαριστημενοι και σκασμενοι...αχχχχ οσο σκεφτομαι τους μινι λουκουμαδες που σερβιρει στο τελος για γλυκο μιαμ μιαμ...

απαπαπαπαπαπα παλι φτου κακα σκεφτομαι...

και να σας εξομολογηθω οτι εκανα και μια αταξια εφαγα μισο τοστ που αφησε ο μικρος...

Στους Αγιους Αναργυρους μενω, δεν ξερω και πολλα απο την περιοχη. Και γω ενα τετοιο ταβερνακι θελω, να περασουμε καλα, και να φαμε ακομη καλυτερα. Αλλωστε μιλαμε για 20 ατομα το πολυ.

Και οσο αφορα τα προσκλητηρια, δεν θαναι πανω απο 30. Οι μπομπονιερες λιγες παραπανω, καμια κατοσταρια διοτι θα παμε και στις δουλειες μας, εφοσον δεν θα τους καλεσουμε σε γαμο-τραπεζι.

Ελιζα, σιγα την αμαρτια βρε, μισο τοστ = 0 τοστ!!!! Μακαρι οι αμαρτιες μου στο φαγητο να περιοριζονταν σε μισο τοστ!!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλο ο γαμος σου,η ωρα η καλη!!!

για προσκλητηρια κανε ενα κοπο και παρε στο χαμογελο του παιδιου.εκει μπορουν να σου πουν που ειναι το κοντυνοτερο γραφειο τους.πας διαλεγεις οτι σχεδιο θελεις,οσα κομματια θελεις και στα φτιαχνουν δωρεαν με μοναδικη υποχρεωση αν θες να δωσεις ενα συμβολικο ποσο.

εμεις ετσι καναμε στη βαφτιση του μικρου.

εχει μπομπονιερες τις οποιες τις πληρωνεις αλλα πολυ οικονομικες.ή δινεις παλι ενα συμβολικο ποσο και σου τυπωνουν χαρτακι παπυρο που γραφουν"οι νεονυμφοι σας ευχαρισουν αλλα τα χρηματα για τις μπομπονιερες διατεθηκαν στο συλλογο......μπλα,μπλα,μπλα"

παρε τηλ και ετσι και καλο θα κανεις και υπεροχα ενθυμια θα εχεις.:D;)

Τοχω σκεφτει και εγω αυτο, επισης εχω δει το σαιτ "Με αγαπη", και καποια αλλα. Θελουμε να παμε απο κει να δουμε οταν αρχισουμε να το ψαχνουμε το θεμα.

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελίζα μου μην στεναχωριέμαι για το 1/2 τοστ! μάλλον πρέπει να σε βοηθήσει λίγο η αρχηγός , ίσως να έχεις κάτι ακόμα στο πρόγραμμά σου για πρωι;

μήπως ένα γιαούρτι; χυμό; καροτάκια - αγγουράκια;

τα γιαουρτια τα τρωω με το ζορι...

νομιζω οτι ηδη το πρωινο μου ειναι πληρες...δεν ξερω...

εσυ βρε τσιπουριτσα τι πρωινα εχεις???

ας πουμε εγω δεν μπορω να φαω 2 φριγανιες με μελι ή μαρμελαδα ή με ενα κομματι τυρι που δινουν πολυ μαζι με ενα ποτηρι χυμο ή γαλα γιατι ετσι λυσαω ακομα περισσοτερο...αστα πολυ φαγανα βγηκα τελικα...

τα δημητριακα με το γαλα για μενα ειναι σουπερ...καμια φορα μπορω να φτιαχνω και κουακερ με γαλα , ξερεις που το βραζω και γινεται σαν κρεμα αλλα δεν το κανω συχνα γιατι και αυτο το πλακωνω...

πω πω πω ποτε θα μπορεσω να ερθω στα ισα μου...φανταζομαι πως οταν περασει η πρωτη εβδομαδα θα ειναι καλυτερα...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σας ευχαριστω για τις ιδεες! Για beach bar λιγο δυσκολο το κοβω, μιας και ο γαμος θα γινει την πρωτη βδομαδα του καινουριου χρονου.

Προσκλητηρια θελω πολυ να κανω, θελω κατι να θυμαμαι. Μαλλον θα κανω για την οικογενεια και τους φιλους-αλλωστε εχουμε διευκρινησει οτι τραπεζι μετα μονο η οικογενεια-οικονομικοι οι λογοι..

Μια γρηηηηγορη καλησπεραααααααα σε ολες!!!

Λοιπον Μινουλα μας η ωρα η καλη!!!

Νομιζω προσκλητηρια και δημαρχειο δεν πανε...ειδικα αφου το τραπεζι μετα θα ειναι μονο για οικογενεια !!!...δεν μπορεις να δωσεις προσκλητηριο σε 10 ατομα να ερθουν στο δημαρχειο για 10 λεπτα και μετα να φυγουν ετσι...γνωμη μου ;)

Θα προτεινα να κανεις προσκλητηρια για τις οικογενειες σας και για οποιον αλλο θα ειναι στο τραπεζι.

Μπομπονιερες μπορεις να κανεις κατι πολυ απλο και να μην τις δωσετε στο δημαρχειο....να τις εχεις δωσει εκει που θα κανεις το τραπεζι και να τις βαλλουν διπλα στο σερβιτσιο του καθενος :D

Καλα για στεφανα ΔΕΝ το συζητω...δεν υπαρχει λογος....δεν κανετε θρησκευτικο γαμο...νομιζω ειναι εντελως ''ακυρο''

Πολυ μου αρεσει που θα βαλεις ενα φορεμα....εχεις απιστευτες επιλογες :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

σορρυ που γραφω ετσι στα γρηγορα αλλα....Παρασκευτιατικο πηζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

σας φιλω ολες :mrgreen:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν για πρωί έχω τα εξης:

2 φρυγανιές + 1 φέτα τυρί τοστ

ή

1 φέτα μαύρο γερμανικό ψωμί σίκαλης (είναι ένα σε συσκευασία από το σούπερμαρκετ, οι πιο πολλοί λένε ότι μοιάζει με λάσπη και δεν αρέσει, εγώ είμαι οκ, βοηθάει και στην τουαλέτα)

με λίγη μαρμελάδα (χωρίς ζάχαρη dunfour νομίζω λέγεται)

ή

μισή κούπα δημητριακά με γάλα

καφέ (χωρίς ζάχαρη) + φρέσκο χυμό πορτοκάλι

για δεκατιανό:

1-2 φρούτα ή γιαούρτι

Link to comment
Share on other sites

μωρέ δεν κανονίζεις μια μικρή εκδρομούλα στην Ζαρούχλα για εσάς και του κοντινούς σας φίλους να περάσετε μούρλια???!!!!!

Αξέχαστα θα σας μείνει!

χειμώνας στη ζαρούχλα, έλατα, τζάκια, καλή παρέα!

να πω οτι δεν συμφωνω????....εεε.δεν θα το πω :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

χελλοου τσιπουριτσα μουυυυυυυυυυυ :mrgreen:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

ετσι φανταζομαι και εγω οτι ειναι αρχη ακομα...

για πρωινο τρωω κυριως γαλα με δημητριακα...μπορω να φαω και τοστ με γαλα αλλα με τον τοστ την παταω γιατι δεν μου αρκει το ενα και συνηθως τρωω και δευτερο οποτε το αποφευγω...

δεκατιανο δυο φρουτακια...ενα μου εχει αλλα εγω τρωω δυο:roll:

βραδυνινο παντα ετρωγα νωρις οποτε αυτο το εχω συνηθησει εκτος πια απο καποιες εξαιρεσεις...

λυσαω ομως λυσαω γκρρρρρρρρρ...

καλημεραααααααααα μαρακι......

Elizaaa μην προβληματιζεσαι !

Λοιπον εγω προτεινω πρωϊνο:

*1 φρυγανια με μελι

*1 καφε

*1φρεσκο χυμο πορτοκαλι

και νεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

αυτα την ωρα που ξυπνας...εαν για παραδειγμα ξυπνας στις 08:00

κατα τις 09:30 φτιαξε ενα μπωλ με δημητριακα ή ενα τοστ

εαν διαλεξεις το τοστ πιες 2 ποτηρια νερο 10 λεπτα πριν το φας ;)

κατα τις 10:30 2 φρουτακια της επιλογης σου

στις 12:00-12:30 ενα παξιμαδι με λιγη τριμενη ντοματουλα απο πανω ή με αγγουρακι....χωρις αλατι ομως εεε!!!

το μεσημεριανο σου προτεινω να ειναι κατα τις 14:30-15:00

το απογευματινο σου κατα τις 18:00

και το βραδινο σου το αργοτερο 20:00

εισαι στο σπιτι και μπορεις να το εφαρμοσεις....με αυτο το ''ωραριο'' ειλικρινα δεν νομιζω να υπαρχει στιγμη της ημερας που θα σε βρισει πεινασμενη ;););)

Ενδιαμεσα πινεις και το νερο σου!!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

αρχηγε ξερεις σε τι συχνοτητα μπορουμε να τρωμε τυρι cottage, αυτα που κυκλοφορουνε σε πακετακια και με διαφορες γευσεις που λενε οτι εχουν μονο 4% λιπαρα????

εμενα γενικα δεν μου αρεσουν αυτα τα αναλατα ειναι μπλιαχ αλλα πηρα ενα πακετακι cottage και καλα με γευση mexican και εβαλα τωρα στη μακαροναδα των παιδιων και δοκιμασα ενα μακαρονι και ηταν πολυ νοστιμο και σκεφτομαι μηπως θα μπορουσα να το χρεισιμοποιω σε σαλατες αντι για φετα και γενικα για μια αλλαγη στη γευση...

σημερα εγω θα φαω παλι σαλατα με κοτοπουλο (χωρις cottage xixixixi)


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Elizaaa μην προβληματιζεσαι !

Λοιπον εγω προτεινω πρωϊνο:

*1 φρυγανια με μελι

*1 καφε

*1φρεσκο χυμο πορτοκαλι

και νεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

αυτα την ωρα που ξυπνας...εαν για παραδειγμα ξυπνας στις 08:00

κατα τις 09:30 φτιαξε ενα μπωλ με δημητριακα ή ενα τοστ

εαν διαλεξεις το τοστ πιες 2 ποτηρια νερο 10 λεπτα πριν το φας ;)

κατα τις 10:30 2 φρουτακια της επιλογης σου

στις 12:00-12:30 ενα παξιμαδι με λιγη τριμενη ντοματουλα απο πανω ή με αγγουρακι....χωρις αλατι ομως εεε!!!

το μεσημεριανο σου προτεινω να ειναι κατα τις 14:30-15:00

το απογευματινο σου κατα τις 18:00

και το βραδινο σου το αργοτερο 20:00

εισαι στο σπιτι και μπορεις να το εφαρμοσεις....με αυτο το ''ωραριο'' ειλικρινα δεν νομιζω να υπαρχει στιγμη της ημερας που θα σε βρισει πεινασμενη ;););)

Ενδιαμεσα πινεις και το νερο σου!!!!

σιγουρα με αυτο το ωραριο δεν θα πειναω αλλα μηπως ειναι παρα πολλα για μενα που πρεπει να χασω πολλαααααααα κιλα???

εγω για παραδειγμα τρωω κατα τις 8.00-9.00 τα δημητριακα μου με το γαλα και κατα τις 10.00-11.00 τα φρουτα και μετα κατευθιαν μεσημεριανο αλλα δεν κρατιεμαι μεχρι τις 2.30 και τρωω κατα τις 1.30 αντε σε καλες περιπτωσεις κατα τις 2.00...και μετα απογευματινο κατα τις 17.00-18.00 και για βραδυ 20.00-21.00 ...

τωρα ολα αυτα αναλογα τι ωρα εχω ξυπνησει το πρωι και πως εχει κυλησει η μερα μου...στο περιπου σου λεω...

ααααα και νερο πινω τωρα με τη ζεστη μη με φοβασαι ...οταν δεν θα εχει ζεστη τοτε θα εχω θεμα...

θκατα τα κανω εεεεεε???


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια αν σας κουρασε το φουξια στα ομορφα ματακια σας...μην ντραπειτε...πειτε μου να γυρισω στο μαυρο...

0002043B.gif

sig.asp?img=ad1


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

αρχηγε ξερεις σε τι συχνοτητα μπορουμε να τρωμε τυρι cottage, αυτα που κυκλοφορουνε σε πακετακια και με διαφορες γευσεις που λενε οτι εχουν μονο 4% λιπαρα????

εμενα γενικα δεν μου αρεσουν αυτα τα αναλατα ειναι μπλιαχ αλλα πηρα ενα πακετακι cottage και καλα με γευση mexican και εβαλα τωρα στη μακαροναδα των παιδιων και δοκιμασα ενα μακαρονι και ηταν πολυ νοστιμο και σκεφτομαι μηπως θα μπορουσα να το χρεισιμοποιω σε σαλατες αντι για φετα και γενικα για μια αλλαγη στη γευση...

σημερα εγω θα φαω παλι σαλατα με κοτοπουλο (χωρις cottage xixixixi)

elizaki το ψοττατζ εχει περιπου 35 θερμιδες η κουταλια....εαν βαζεις μια το πολυ δυο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα...και ειναι καλη λυση για να μη βαριεσαι ολο τα ιδια και τα ιδια....

βεβαια δεν θα το προτεινα σε συνδιασμο με μακαρονια=αμυλο με γαλακτοκομικο ειναι ΚΑΚΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ !!!!!!!:cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα με αυτο το ωραριο δεν θα πειναω αλλα μηπως ειναι παρα πολλα για μενα που πρεπει να χασω πολλαααααααα κιλα???

εγω για παραδειγμα τρωω κατα τις 8.00-9.00 τα δημητριακα μου με το γαλα και κατα τις 10.00-11.00 τα φρουτα και μετα κατευθιαν μεσημεριανο αλλα δεν κρατιεμαι μεχρι τις 2.30 και τρωω κατα τις 1.30 αντε σε καλες περιπτωσεις κατα τις 2.00...και μετα απογευματινο κατα τις 17.00-18.00 και για βραδυ 20.00-21.00 ...

τωρα ολα αυτα αναλογα τι ωρα εχω ξυπνησει το πρωι και πως εχει κυλησει η μερα μου...στο περιπου σου λεω...

ααααα και νερο πινω τωρα με τη ζεστη μη με φοβασαι ...οταν δεν θα εχει ζεστη τοτε θα εχω θεμα...

θκατα τα κανω εεεεεε???

ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!

απλα τα εχω βαλλει ανα τακτα διαστηματα ετσι ωστε να μην νιωθεις πεινα ;)

αν τρως στις 13:30 λογικο ειναι να πεινας ρε συ μετα!!!

αλλα γιατι να φας τοσο νωρις αν εχεις φαει στην ωρα σου το 12δεκατιανο οεο????....πρεπει να βαλεις αυστηρο προγραμμα στην ωρα κοριτσι...αλλιως θα πεινας ;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

elizaki το ψοττατζ εχει περιπου 35 θερμιδες η κουταλια....εαν βαζεις μια το πολυ δυο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα...και ειναι καλη λυση για να μη βαριεσαι ολο τα ιδια και τα ιδια....

Όντως είναι καλή εναλλακτική για ποικιλία!

Εγώ το βάζω στην αράβικη πίτα, με γαλοπούλα. Βαρέθηκα το κίτρινο με χαμηλά λιπαρά, βάζω κότατζ, να είναι και λίγο πιο "υγρή" η πίτα. :mrgreen:

Αρχηγέ χθες και σήμερα ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ γλυκά!!!

Οι μπάρες δημητριακών δε μετράνε, έτσι; Μη τρελαθούμε! :evil:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!

απλα τα εχω βαλλει ανα τακτα διαστηματα ετσι ωστε να μην νιωθεις πεινα ;)

αν τρως στις 13:30 λογικο ειναι να πεινας ρε συ μετα!!!

αλλα γιατι να φας τοσο νωρις αν εχεις φαει στην ωρα σου το 12δεκατιανο οεο????....πρεπει να βαλεις αυστηρο προγραμμα στην ωρα κοριτσι...αλλιως θα πεινας ;)

οκκκκ θα προσαρμοσω αυτα που μου λες στη διατροφουλα που μου εδωσε η διαιτολογος και θα δω πως θα με παει...

το κοτατζ για σαλατες το σκεφτομουνα...στα παιδια το εβαλα σε μακαρονια...

αντε παμε δυνατα με τσαμπουκα για να μην ξεχνιομαστε...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...