Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      πρίν από 40 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

      Κορίτσια και bemfola 300 αν υπάρχουν. Ευχαριστώ πολύ!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      πρίν από 15 λεπτά , Τουτουνι είπε:

      Κορίτσια καλημερα!!! Μήπως κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει τι είναι η βλαστοκυστη d6?

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως. Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα!!!

Tara,

δεν ξέρω εάν στις εγκυμοσύνες είχες παρόμοιο πρόβλημα με αιμορροίδες. Εγώ στην κόρη μου τον τελευταίο μήνα δεν μπορούσα να ησυχάσω, να κοιμηθώ το βράδυ κλπ. Έφτασα στο σημείο (μόλις 10 μέρες πριν την καισαρική) να πάρω αλοιφή με κορτιζόνη (όχι ότι καλύτερο) αλλά δεν άντεχα άλλο τον πόνο. Θέλω να πω, τον καημένο, εάν υπάρχει κάτι να τον ησυχάσει γρήγορα, ίσως δεν θα έπρεπε να το απορρίψεις. Γνώμη μου, πάντα... μη με παρεξηγήσεις...

eri,

πως είναι η ζωή με τρία παιδιά; ήθελα να σε ρωτήσω. Γιατί, εάν γίνει τίποτα τα προσεχή 2 χρόνια (λέμε τώρα) θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά!!!

Και τα δικά μου από το μέτωπο: Ναι, κυρίες και κύριοι, έφτασα τα 76,5 κιλά :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Επιτέλους ξεκόλλησε η ρημαδοζυγαριά!!!!! Εάν μπορέσετε διορθώστε το!!!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Και τα δικά μου από το μέτωπο: Ναι, κυρίες και κύριοι, έφτασα τα 76,5 κιλά :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Επιτέλους ξεκόλλησε η ρημαδοζυγαριά!!!!! Εάν μπορέσετε διορθώστε το!!!!!

καλημερα συμπεθερα!!!

τα καταφερες!!!!!!!συγχαρητηριααααααα


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Tara,

δεν ξέρω εάν στις εγκυμοσύνες είχες παρόμοιο πρόβλημα με αιμορροίδες. Εγώ στην κόρη μου τον τελευταίο μήνα δεν μπορούσα να ησυχάσω, να κοιμηθώ το βράδυ κλπ. Έφτασα στο σημείο (μόλις 10 μέρες πριν την καισαρική) να πάρω αλοιφή με κορτιζόνη (όχι ότι καλύτερο) αλλά δεν άντεχα άλλο τον πόνο. Θέλω να πω, τον καημένο, εάν υπάρχει κάτι να τον ησυχάσει γρήγορα, ίσως δεν θα έπρεπε να το απορρίψεις. Γνώμη μου, πάντα... μη με παρεξηγήσεις...

eri,

πως είναι η ζωή με τρία παιδιά; ήθελα να σε ρωτήσω. Γιατί, εάν γίνει τίποτα τα προσεχή 2 χρόνια (λέμε τώρα) θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά!!!

Και τα δικά μου από το μέτωπο: Ναι, κυρίες και κύριοι, έφτασα τα 76,5 κιλά :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Επιτέλους ξεκόλλησε η ρημαδοζυγαριά!!!!! Εάν μπορέσετε διορθώστε το!!!!!

49812-%CE%A3%CE%A5%CE%93%CE%A7%CE%91%CE%A1%CE%97%CE%A4%CE%97%CE%A1%CE%99%CE%91%20%CE%9A%CE%99%CE%9D.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Tara,

δεν ξέρω εάν στις εγκυμοσύνες είχες παρόμοιο πρόβλημα με αιμορροίδες. Εγώ στην κόρη μου τον τελευταίο μήνα δεν μπορούσα να ησυχάσω, να κοιμηθώ το βράδυ κλπ. Έφτασα στο σημείο (μόλις 10 μέρες πριν την καισαρική) να πάρω αλοιφή με κορτιζόνη (όχι ότι καλύτερο) αλλά δεν άντεχα άλλο τον πόνο. Θέλω να πω, τον καημένο, εάν υπάρχει κάτι να τον ησυχάσει γρήγορα, ίσως δεν θα έπρεπε να το απορρίψεις. Γνώμη μου, πάντα... μη με παρεξηγήσεις...

Ειναι πλεον πιο εντονη η φοβια του παρα ο πονος. Τις τελευταιες μερες επειδη προσπαθουμε πολυ να παιρνει φυτικες ινες μεσω της διατροφης, τα κακα βγαινουν μαλακα και δεν ποναει. Φοβαται οτι θα πονεσει ομως, και τον ψυχολογικο παραγοντα δεν μπορει να τον αντιμετωπισει η κλασσικη ιατρικη. Σκεψου ποσο περισσοτερο θα πονεσει και θα τρομοκρατηθει με μια κολονοσκοπηση σ΄αυτη την ηλικια. Και φυσικα ολα τα συμβατικα φαρμακα (σιροπια, αλοιφες), και επιβαρυντικα ειναι για τον παιδικο οργανισμο, και δεν εχουν μακροχρονια αποτελεσματα.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι πλεον πιο εντονη η φοβια του παρα ο πονος. Τις τελευταιες μερες επειδη προσπαθουμε πολυ να παιρνει φυτικες ινες μεσω της διατροφης, τα κακα βγαινουν μαλακα και δεν ποναει. Φοβαται οτι θα πονεσει ομως, και τον ψυχολογικο παραγοντα δεν μπορει να τον αντιμετωπισει η κλασσικη ιατρικη. Σκεψου ποσο περισσοτερο θα πονεσει και θα τρομοκρατηθει με μια κολονοσκοπηση σ΄αυτη την ηλικια. Και φυσικα ολα τα συμβατικα φαρμακα (σιροπια, αλοιφες), και επιβαρυντικα ειναι για τον παιδικο οργανισμο, και δεν εχουν μακροχρονια αποτελεσματα.

σε αυτο ταρα μου ειμαι μαζι σου οτι ειναι κριμα να μπει στην διαδικασια αυτη τοσο μικρουλης και ο φοβος ειναι μεγα θεμα για τα παιδια οσο και τα φαρμακα !!!

Link to comment
Share on other sites

1)ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΤΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Παντα γερη κιευτυχισμενη να εισαι!

2)λυσατε καθε μερα!αμαν!

3)που ειναι το βινετο της αρχηγου με τον σακη?

4) εμενα μου αρεσουν οι αυγοφετες...

5) γλυκοπατατες ψητες στο φουρνο ή τις βαζω σε κατσαρολα χωρις λαδι κλπ και εξατμιζονται τα υγρα τους και τις κανω πουρε

ταρ κιεγω εχω κανονισει να παω τον αλλο μηνα για εξετασεις θυροειδους γιατι ηταν τσιμπημενες πριν 5 μηνες και μου ειπε να τις επαναλαβω

φιλιαααααααα

καλημερα κοριτσι!!!!

τι κανεις?..πως πανε οι φυσιο????

κ εσυ θυροειδη???....πολυ ''της μοδας'' ειναι βλεπω....

Τρεις φορες ετοιμασα απαντηση και δεν προλαβα να γραψω ....

Επεστρεψα, ο γιος ΟΚ νυκοκοιρης αλλα σαν της μαμας τα χερια δεν υπαρχουν!!!! Βασικα το σπιτι ολο κι ολο 35 m2 (δυο δωματια+WC) ηταν σε καλη κατασταση αλλα επρεπε να τα φρεσκαρω και δε θα ΄ταν ασχημα να ερχοσασταν ολες!!!!!! Θα σας εχω υποψη μου για την επομενη φορα!!!!

Emi, περαστικουλια στο δοντακι.

Αχ, μωρε, σας διαβασα πολυ γρηγορα και τωρα τι να πρωτοθυμηθω!!!

Μου λειψατε.....

και οσο σκεφτομουν ποσο κοντα ειναι η Αθηνα!!!!!!:( Αν δε χρειαζοταν να επιστρεψω στη δουλεια .... θα ερχομουν να σας βρω..... μια μια θα σας επισκεπτομουν.

Σας εστειλα φιλακια με ... το βορια!!! Σας τα εδωσε το .... τρελοκομειο????????????

Τελος διαλειμματος.

Αντε να συνεχισω γιατι με βλεπω να κανω και νυχτερινη εδω μεσα!!!

Μπαϊ!!!!!!!!!!!

καλημερααααα καλη μας Γιωργια!!!

αχ τι τραβανε οι μανες???!!!!!!

τυχερος ο γιοκας σου παντως...δεν ειναι ολες οι μαναδες ετσι ;)

μου θυμιζεις πολυ τη δικη μου μητερα...

μας τα εδωσε τ τρλοκομειο...παντα μας τα δινει οποτε της λες ;)

πως πας γενικα???...σε εχω χασει τελευταια....λειτουργει το συστημα???

φευγω!!!!!!

πολλα φιλιά

ελπίζω να μην γίνω παπί !

πα πα παααααα

<3

καλημερα αγαπηηηη!!!

πως εισαι σημερα??????????????.....ελπιζω να μην κρεββατωθηκες...περαστικα <3

δε με λες....εγω χθες 16:22 σου ειπα ξουττττ γρηγορα σπιτι...καθυστερησες μιση ωρα βαση του ποστ σου να φυγεις.....:tongue:

ελπιζω να μην εγινες μουσκεμα....

χιχιχι!! πρωινη σημερα χαχαχα!!!

και καφεδακι με λουκουμακι παρακαλω !!!

%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82+%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82.jpg

καλημεραααααααααααααααααααααααααα !!!!

ηνικος....ο καλυτερος συνδιασμος !!!

να σαι καλα ντινακι ευχαριστωωωωω :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

πως περασες χθες?????

καλημερααααααααααα

καλημεραααααααααααααααααααααααααααααααααα :mrgreen:

Καλημέρα και από εμένα!!!!

καλως το μας...καλημερα !!!

που χαθηκες εσυ???? για πες ...πς πας?

2900745gi8zu60cc4.gif

Μαριλινα, επινα κι εγω μπυρες οσο θηλαζα, και τα αποτελεσματα ηταν απιστευτα. Βεβαια επινα Buckler συνηθως που δεν εχει αλκοολ και μια στο τοσο καμια Kaiser.

Ο Αντωνης αρχιζει αυριο ομοιοπαθητικη γιατι εχει αιμμοροϊδα και ποναει πολυ. Πηγαμε και σε γαστρεντερολογο οπου εκανε τη διαγνωση, και μας συστησε κολονοσκοπηση και θεραπεια με σιροπια, αλοιφες κλπ. Πιστευω πως δε θα χρειαστει να κανουμε τιποτε απο αυτα, και το κυριοτερο, η ομοιοπαθητικη θα τον βοηθησει στην εντονη φοβια που εχει αναπτυξει λογω του πονου.

Επισης, ο γιατρος ειπε να εχω ταμπλετες εχινάκειας στο σπιτι για τα παιδια, ενα καταπληκτικο βοτανο το οποιο καταστελλει κρυολογηματα, γαστρεντεριτιδες κλπ. Το ειχα παρει κι εγω οταν εκανα ομοιοπαθητικη και τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα.

http://www.vita.gr/html/ent/433/ent.2433.asp

καλημερα Ταρα !!!

ευχομαι να πανε ολα καλα με τον Αντωνη !!!

τι τραβανε τα πουλακια μου????

Καλημέρα!!!

Tara,

δεν ξέρω εάν στις εγκυμοσύνες είχες παρόμοιο πρόβλημα με αιμορροίδες. Εγώ στην κόρη μου τον τελευταίο μήνα δεν μπορούσα να ησυχάσω, να κοιμηθώ το βράδυ κλπ. Έφτασα στο σημείο (μόλις 10 μέρες πριν την καισαρική) να πάρω αλοιφή με κορτιζόνη (όχι ότι καλύτερο) αλλά δεν άντεχα άλλο τον πόνο. Θέλω να πω, τον καημένο, εάν υπάρχει κάτι να τον ησυχάσει γρήγορα, ίσως δεν θα έπρεπε να το απορρίψεις. Γνώμη μου, πάντα... μη με παρεξηγήσεις...

eri,

πως είναι η ζωή με τρία παιδιά; ήθελα να σε ρωτήσω. Γιατί, εάν γίνει τίποτα τα προσεχή 2 χρόνια (λέμε τώρα) θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά!!!

Και τα δικά μου από το μέτωπο: Ναι, κυρίες και κύριοι, έφτασα τα 76,5 κιλά :mrgreen: Επιτέλους ξεκόλλησε η ρημαδοζυγαριά!!!!! Εάν μπορέσετε διορθώστε το!!!!!

καλημερα Μαριλινα!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ κοριτσι!!!

συνεχισε δυμανικα τωρα που πηρες φοραααα...και οτι χρειαστεις ...ξερεις...ολες εδω ειμαστε !!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

που ειστε καλεεε??

μαεστρο?

Ελλη?

αχιλεας?

Βικυ?

Γιωργιαααα?

τσιπουρααα?

Ελιζααααααα???

Ζωη????????????

οι υπολοιπες???


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


42586-Clipart-Illustration-Of-A-Fever-And-Flu-Ridden-Sick-Fish-With-A-Thermometer-And-Ice-Pack.jpg

Γεια σας! Είμαι άρρωστη στο σπίτι. Πυρετούλης + κοκινοσκουφίτσα 1η μέρα = μπλιαχ...... αχχχααααααχχχχχχααααχχχχχχχ

είμαι μέσα στη γκρίνια!

καλως το μου!!!

περαστικα μικρη μου!!!

πόσο πυρετο εχεις???

ρε γμττττττττττττττττττττ.....υπομονη....παρε τα παυσιπονα σου...θα λειτουργεισουν και ως αντιπυρετικα....παρε κουβερτακι και καναπεεεεεε....νανι και μαμ....εφαγες πρωϊνο???


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

ελα μου

Οχι δεν έφαγα, να φανταστείς ότι τώρα σηκώθηκα για να πιω καφέ

αλλά θα ξαναξαπλώσω, ζαλίζομαι. Θα βάλω δημητριακά και κρεββατάκι!

sleeping+mermaid.jpg

περαστικα ψυχη μου να εχεις !!! :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

που ειστε καλεεε??

μαεστρο?

Ελλη?

αχιλεας?

Βικυ?

Γιωργιαααα?

τσιπουρααα?

Ελιζααααααα???

Ζωη????????????

οι υπολοιπες???

καλημερα μαρακι...καλημερα και στα υπολοιπα γοργονακια...

εδω ειμαι τωρα...

42586-Clipart-Illustration-Of-A-Fever-And-Flu-Ridden-Sick-Fish-With-A-Thermometer-And-Ice-Pack.jpg

Γεια σας! Είμαι άρρωστη στο σπίτι. Πυρετούλης + κοκινοσκουφίτσα 1η μέρα = μπλιαχ...... αχχχααααααχχχχχχααααχχχχχχχ

είμαι μέσα στη γκρίνια!

περαστικα τσιπουριτσα μου...και αν δεις τα σκουρα χτυπα και κανενα ποντζι για το κρυολογηματακι...βασικο συστατικο το τσιπουρο :mrgreen: και το μελι...

αχχχχ και εγω περιμενω κοκκινοσκουφιτσα σημερα-αυριο...

εγω σκατα για ακομη μια φορα...αφου εδωσα ενα γερο ματς με τη μαρια χτες βραδυ ... αφου μας επιασε κριση υστεριας και τις δυο .... αφου κλαψαμε πολυ και οι δυο ...αφου το εριξα στα ποτα ... αφου κοιμηθηκα στο σαλονι γιατι δεν ηθελα ουτε κουβεντα να ανταλαξω με τον αντρα μου ... ξυπνησα σημερα και προσπαθω να δω τα πραγματα με αλλο ματι...

αυτα απο μενα... πολυ επιγραμματικα ...

σας φιλω και σας αγαπω...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...