Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

tinamι ΠΗΤ 3/11.. κοριτσακι

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11...αγοράκι

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11..αγορακι - Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακι και κοριτσακι

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11..αγορακι- Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..

vio.tz ΠΗΤ 26/11

Anastasia_L- ΠΗΤ 28/11..αγοράκι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

linaki μπραβο για τις κλωτσιτσες σας! Ποσο υπεροχη αισθηση ειναι!

Για τον αιματοκριτη μας ειχε πει ο γιατρος μας οτι ειναι λογικο να πεσει 5-6 μοναδες χωρις να μας απασχολει. Αυτο που μας ενδιαφερει ειναι η τιμη της αιμοσφερινης περισσοτερο.. εκει πως τα πας?

Οσο για τη ληψη σιδηρου εχει δικιο η anath οτι καλο θα ειναι να απεχει αρκετα απο το επομενο γευμα αλλα κ απο τα γαλακτοκομικα.. σιγουρα τουλαχιστον μιση ωρα, το διωρο μου φαινεται πολυ κ δεν αντεχω...

Την μπουμου μας εμεις την ειδαμε 3d στον 4ο μηνα κ πολυ χαρηκαμε!

anath με το καλο το αντρακι σας! Καλα αποτελεσματα κ στις εξετασεις σας! και σε εσας το ιδιο Katerina_77!


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

linaki μπραβο για τις κλωτσιτσες σας! Ποσο υπεροχη αισθηση ειναι!

Για τον αιματοκριτη μας ειχε πει ο γιατρος μας οτι ειναι λογικο να πεσει 5-6 μοναδες χωρις να μας απασχολει. Αυτο που μας ενδιαφερει ειναι η τιμη της αιμοσφερινης περισσοτερο.. εκει πως τα πας? N

Οσο για τη ληψη σιδηρου εχει δικιο η anath οτι καλο θα ειναι να απεχει αρκετα απο το επομενο γευμα αλλα κ απο τα γαλακτοκομικα.. σιγουρα τουλαχιστον μιση ωρα, το διωρο μου φαινεται πολυ κ δεν αντεχω...

Την μπουμου μας εμεις την ειδαμε 3d στον 4ο μηνα κ πολυ χαρηκαμε!

anath με το καλο το αντρακι σας! Καλα αποτελεσματα κ στις εξετασεις σας! και σε εσας το ιδιο Katerina_77!

Ευχαριστω πολυ Λιβελουλα μου! :-*


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Να σας ρωτήσω κάτι ;;; Οταν πηγαίνετε στην παραλία αν σας έρθουν τσισα τι κάνετε;;;;;; Έχω τρελαθεί!!! Πηγαίνουμε πάντα σε οργανωμένες και πληρώνουμε μια περιουσία !!!! Ελεος!!! Ενώ έχουμε ομπρέλα και καρέκλακια ! Αλλα που θα πηγαίνω όταν μου έρθει πιπι ;;;; Που θέλω συνέχεια ;;;;; Ωραίο θέμα ε;;; Πρωί πρωί !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Τιναμι πονεμενο θεμα~

Εγω προσπαθω να παω σιγουρα πριν.. ελα μου ομως που παντα κουβαλαω ενα σωρο φρουτα κ φαγητακια για να φαει κ ο μιρουλης μας κ εννοειται πως τρωω κ εγω οποτε εαν μου ερθει θα κρυφτω σε κανενα δεντρακι η σε κανενα λοφακι..


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αστα να πανε!!! Εγω όσες φορές κ να πάω πριν μετα θέλω συνέχεια!!! Και χωρίς να έχω πιει κάτι η να φάω!!! Αν κρατηθεί τρία τέταρτα θα ειμαι τυχερή !!!! Το είχα σε όλες τις εγκυμοσυνες! Πολύ συχνοουρια δυστυχώς !! Τελικά πήγαν με τον Μπαμπα τους κ γω άρσης Σπιτι!!! Εκλαψαν τΑ μικρά αλλά τι να κάνω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σας καταλαβαινω... Συνηθως στις παραλιες που πηγαινουμε εχει καφετερειες κλπ, οποτε αναγκαστικα τις επισκεπτομαι... Ελα που σημερα ομως η καφετερεια ηταν κλειστη... Κ εμεινα 6 ωρες ετσι... Διψουσα κιολας κ επινα γουλια- γουλια το νερακι...

Καλη λυση ειναι κ τα δεντρακια, αλλα υπαρχει ο κινδυνος να μας δουν!!! Και ντρεπομαι...

Παντως τελικα δεν ισχυει οτι στο 2ο τριμηνο μειωνεται η συχνοουρια... Νομιζα οτι το ειχα μονο εγω, αλλα απ' οτι βλεπω δεν ειμαι μονη...:oops::oops::oops:


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό το πρόβλημα με την συχνοουρία είναι πολύ μεγάλο. Έχω υπολογίσει πως την ώρα πηγαίνω 3 με 4 φορές στην τουαλέτα. Το βράδυ ευτυχώς ξυπνάω μόνο 1-2 φορές, κάτι είναι κι αυτό. Πρόβλημα μεγάλο και στην παραλία. Λείψαμε μια βδομάδα για διακοπές για να κάνω και εγώ κανα μπανάκι σε καθαρά νερά, γιατί στην Αθήνα δεν μπαίνω έχει πολύ κόσμο και φοβάμαι για μικρόβια. Υπέφερα κάθε φορά που έπρεπε να βρω μέρος που να μην φαίνομαι.

Επίσης έχω να πω μεγάλη προσοχή στον ήλιο γιατί εγώ την πάτησα σαν χαζή. Ενώ μου είπε η γιατρός όχι μετά τις 11 και όχι πριν τις 6 στην παραλία, εγώ έκανα τις υπερβάσεις μου, και ενώ καθόμουν κάτω από την ομπρέλα με 50 βαθμούς προστασία, έχω γεμίσει στο πρόσωπο καφέ-κόκκινα σημαδάκια, προφανώς λόγω της αντιλιάς....Και μου το είχε εξηγήσει η γιατρός ότι υπάρχει κίνδυνος να δημιουργηθεί η λεγόμενη "μασκα της εγκύου" δηλ. κάτι σαν πανάδες στο δέρμα. Εγώ το έπαιξα ξεροκέφαλη. Προσοχή το δέρμα μας τώρα είναι πολύ πιο ευαίσθητο.

Link to comment
Share on other sites

Αχ αφηστε κοριτσια και εγω μια απο τα ιδια. Την ημερα δεν με πειραζει η συχνοουρια αλλα το βραδυ ή οταν θελω να παω καμια βολτιτσα ειναι θεμα. Εχω συνεχεια στο μυαλο μου που θα παω και αν θα ειναι καθαρα. Επισης το βραδυ με κοβει τον υπνο και μετα κοιμαμαι μεχρι της 9.30 και δεν θελω. Δεν πειραζει αυτα να ειναι τα θεματακια μας και ολα καλα.

Ειμαστε στην 23 εβδομαδα και αρχιζω να τον αισθανομαι μερα με τη μερα πιο εντονα. Καθως επισης καταλαβαινω και τα κοκαλακια του οταν κουνιεται. Μαγικο συναισθημα και πρωτογνωρο για μενα.

Η Καμπυλη ζαχαρου ποτε γινεται? Η επομενη εξεταση ειναι το doppler?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Να κάνω κ εγώ την ερώτηση μου. Ειμαι στην 23η εβδομαδα και τα κιλά που εχω πάρει ειναι 3. Η Μπέμπα μου ειναι μια χαρά απο βάρος και αποτελέσματα, την προηγούμενη εβδομαδα κάναμε β επιπέδου. Εσείς πως πάτε απο κιλά???:eek::-o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Yellow girl καμπύλη σακχάρου κάνεις σχεδόν δύο βδομάδες μετά την β επιπέδου. . Εγώ παράδειγμα έχω αυτό το Σάββατο καμπύλη και θα μαι στην 23 βδομάδα! !Η doppler είναι πιο μετά ..γύρω στην 30 εβδομάδα την κάνουν! !

Sassa87 κι εγώ τρία τέσσερα κιλά έχω πάρει! ! Μην αγχώνεσαι τα μπεμπακια μας είναι σούπερ καλά! ! ;) ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

εμεις φετος παραλια παμε μονο οπου εχει καφετερια και ξαπλωστρες επομενως οποτε χρειαστει τρεχω στη καφετερια. Αν και εκει ακομα αηδιαζω αλλα αφου ειναι μεγαλη αναγκη.

Λιβελουλα αστα η αιμοσφαιρινη εχει πεσει στο 8! θα παω το απογευμα στο γιατρο μου να συζητησουμε τι θα κανω. μαλλον ενδοφλεβιο σιδηρο για αρχη...

Καμπυλη θα κανω σε μια βδομαδα στην 25η εβδομαδα εγω... στο γιο μου δεν ξερω πως και γιατι δεν εκανα... πρωτη φορα θα κανω τωρα!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Πως πανε οι κοιλιτσες? Εμεις μια χαρουλα φουσκωνουμε κ κλωτσαμε!

balou81 τι επαθες κοριτσι μου με τον ηλιο?? Εχω ακουσει για αυτη τη μασκα της εγκυμοσυνης αλλα δεν εχω δει ποτε πως ειναι? Δηλαδη αυτες οι παναδες τωρα θα φυγουνε μετα την εγκυμοσυνη?

YellowGirl η καμπυλη γινεται καπου στον εκτο μηνα κ νομιζω το doppler 28η με 32η δηλαδη τελος εβδομου με αρχες ογδοου! Εχουμε ακομα καιρο!!

Sassa87 μια χαρα ειναι τα κιλα σου! Σαν να εχεις χασει κιολας!! Υπολογισε οτι "πρεπει" να περνεις 1 με 1,5 κιλο το μηνα.. Τα παραπανω να σε αγχωνουν, τα λιγοτερα μην τα κοιτας ειδικα οταν ο γιατρουλης σου λεει οτι η μπουμπου σου ειναι μια χαρα!

Linaki2012 η καμπυλη ειναι μια απο τις υποχρεωτικες εξετασεις κ για μενα η πιο αβολη.. με ειχε πιασει μια αναγουλα οταν ηπια τη γλυκοζη που δεν την παλευα!

Βρε κοριτσακι μου απο ζαλαδες πως τα πας? Εγω οσο πεφτει ο αιματοκριτης τα βλεπω λιγο ζορικα τα πραγματα... κ τι ειναι αυτο με τον ενδοφλεβιο σιδηρο? Απ'οσο ξερω στο νοσοκομειο μολις ξεφυγει λιγο ο αιματοκριτης κ η αιμοσφαιρινη κανουν μεταγγιση αιματος..

Σιγουρα αν υπαρχει βεβαια τροπος να ανεβει χωρις να παρεις αιμα θα ειναι πολυ καλυτερο..


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Linaki2012 η καμπυλη ειναι μια απο τις υποχρεωτικες εξετασεις κ για μενα η πιο αβολη.. με ειχε πιασει μια αναγουλα οταν ηπια τη γλυκοζη που δεν την παλευα!

Βρε κοριτσακι μου απο ζαλαδες πως τα πας? Εγω οσο πεφτει ο αιματοκριτης τα βλεπω λιγο ζορικα τα πραγματα... κ τι ειναι αυτο με τον ενδοφλεβιο σιδηρο? Απ'οσο ξερω στο νοσοκομειο μολις ξεφυγει λιγο ο αιματοκριτης κ η αιμοσφαιρινη κανουν μεταγγιση αιματος..

Σιγουρα αν υπαρχει βεβαια τροπος να ανεβει χωρις να παρεις αιμα θα ειναι πολυ καλυτερο..

αστα Λιβελουλα μου ολη μερα ειμαι χαλια μερικες μερες δεν μπορω να παρω τα ποδια μου αλλα εχω ενα φατσακι να φροντισω και δεν μπορω να ξεκπυραστω ιδιατερα. Απλα μερικες μερες αφηνω ολα τα αλλα πισω κ ασχολουμαι μονο με το γιο μου. Μεταγγιση αιματος ξεκινησα στη προηγουμενη μου εγκυμοσυνη στις 27 εβδομαδες. Τωρα ο γιατρος μου λεει πως υπαρχει μικρο ρισκο για μολυσματικες ασθενειες μεσα απο το αιμα και θελει να την αποφυγει. Η ενδοφλεβια ενεση σιδηρου μπορει να μας κρατησει λιγο ακομα....

Πηγαμε σημερα στο γιατρο, ειδαμε το ανθρωπακι μας. Εχει γυρησει σε κεφαλικη προβολη (με το κεφαλακι κατω) ηδη... ελπιζω να μην βιαζετε να βγει.. παντως διπλοελεγξαμε τον τραχηλο και φαινεται ενταξει... βρηκε ελαφρα μειωμενο υγρο κ μου συστησε πολλα υγρα.. κατα τα αλλα ειναι μια χαρα κλωτσαει αρκετα, ειχε και το χερακι στο στομα ολη την ωρα μαλλον θα βγει λιχουδης αυτο το παιδι!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας, δεν θέλω καθόλου να κάνω καμπύλη ζαχαρου γιατί έχω ακούσει ότι είναι αηδία. Αλλά είναι και απαραίτητη από την άλλη. Ευτυχως που υπάρχουν και αυτές οι εξετάσεις και μπορούμε να ρυθμίσουμε κάποια πράγματα.

Από κιλά χμμμ ξεκίνησα με 52 και τώρα στον 6ο μήνα έφτασα τα 67. Δηλαδή 15 κιλά και θα φτάσω στην καλύτερη τα 20. Δεν με πειράζουν όμως τα κιλά το ξέρω ότι θα φύγουν μετά τη γέννα. Γυμναστική θα θέλει και θα φύγουν σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...