Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Anastasia εγω να δεις πως ανυπομονω να ξεκινησω - δεν κρατιεμαι!!

Περιμενω τη β επιπεδου τελος του μηνα και μετα θα αρχισω τις εξορμησεις να τα δω ολα απο κοντα γιατι μεχρι τωρα τα εχω βρει στο ιντερνετ...

Θελω να κανω τα ψωνια εκμεταλλευομενη τις εκπτωσεις και το στησιμο και την οργανωση του δωματιου μπορω να την αφησω λιιιιγακι για μολις τελειωσει το καλοκαιρι.

Ανησυχω βεβαια μην εχω βαρυνει πολυ εως τοτε, θα δουμε!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες,

balou81 χαίρομαι που στη β επιπέδου είχες βελτιωμένο ποσοστό. Οσο για τα ποσοστά πρόωρου τοκετού τι να σου πω δεν ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι με το άγχος μόνο καλό δεν κάνουμε.

tinami ευχαριστώ , είχες δίκαιο.

Anastasia_L ούτε εμένα μου έδωσε ασπιρίνη. Συγκεκριμένα είπε δεν χρειάζεται.

Πήγα σήμερα στην γιατρό και αυτό που μου είπε είναι ότι είναι πολύ πιθανό να μην αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα και αυτό να σκέφτομαι και να μην αγχώνομαι. Μου είπε ότι ετσι και αλλιως με βλέπει πολύ συχνα και ελέγχει την ανάπτυξη του μωρού, την πίεση μου, κανουμε τεστ ούρων και ότι αλλο χρειάζεται. Οπότε αν προκύψει κάτι θα μπορούμε να πράξουμε αναλόγως.

Θεώρησε πιο |σοβαρό| το ότι συνεχίζω και έχω χαμηλά αιμοπετάλια και με παρέπεμψε πάλι σε αιματολόγο. :-( .

Οσο για τα ψώνια και εγώ δεν κρατιέμαι, αν και ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμη :D .


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11.. κοριτσακι

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11...αγοράκι

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

Anastasia_L- ΠΗΤ 12/11..αγοράκι

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11 - Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακι και κοριτσακι

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11..αγορακι- Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..κοριτσακι

vio.tz ΠΗΤ 26/11..αγορακι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα παρολο που η κοιλιτσα πετρωνει μερικες φορες μεσα στη μερα~!

Μιλησαμε με τον γιατρο μας κ μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικο καθως η μικρη ειναι αρκετα κινητικη κ η μητρα απλα αντιδραει στις κινησεις της..

Περιμενω πως κ πως κ τη β επιπεδου να μας πει πως ειμαστε κ που βρισκεται επιτελους κ αυτος ο πλακουντας.. ανεβηκε αραγε καθολου???

Κατα τ'αλλα απολαμβανω την παρεουλα του υπεροχου γιοκα μας κ του αντρουλη μου! Με τα μπανακια τζιφος.. δυστυχως ο καιρος δεν επιτρεπει να χαρουμε τη θαλασσα παμε ομως καθημερινα τις βολτες μας οικογενειακως!

Οσο για τα ψωνια της μικρης.. θα κρατηθω μερικους μηνες ακομα.. να μπουμε με το καλο στον 8ο κ μετα θα παρω καροτσι που χρειαζομαστε οπωσδηποτε κ κανα δυο ρουχαλακια. Αυτα ειναι αρκετα για τους πρωτους 3-4 μηνες!!!


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα παρολο που η κοιλιτσα πετρωνει μερικες φορες μεσα στη μερα~!

Μιλησαμε με τον γιατρο μας κ μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικο καθως η μικρη ειναι αρκετα κινητικη κ η μητρα απλα αντιδραει στις κινησεις της..

Περιμενω πως κ πως κ τη β επιπεδου να μας πει πως ειμαστε κ που βρισκεται επιτελους κ αυτος ο πλακουντας.. ανεβηκε αραγε καθολου???

Λιβελούλα κι εγώ έχω κάποιες φορές πετρώματα, 1-2 φορές την εβδομάδα, αλλά συμβαίνουν σε ένα μέρος της κοιλιάς, όχι σε όλη. Κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι το παιδί έτσι όπως το περιέγραψα. Και ηρέμησα! Φαίνεται πως τα ζουζούνια μας αρχίζουν και στριμώχνονται και δεν κινουνται πια τόσο εύκολα..

Ελπίζω να έχει ανέβει ο πλακούντας και να είναι όλα τέλεια με τη μπέμπα σου!!

Α! Λιβελούλα μου, οοοοοοοταν ξαναφτιάξεις το πινακάκι μας, μπορείς να μου βάλεις το γαλάζιο μου χρωματάκι σε παρακαλώ? Όχι τίποτα άλλο, μου αρέσει να το βλέπω.. Σε ευχαριστώ!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?

Εγω χθες εκανα την καμπυλη γλυκοζης και ξεγνοιασα. Ολα καλα και η διαδικασια δεν ηταν τοσο χαλια οσο τηνσκεφτομουν.. απλα ηταν πολλες ωρες αναμονη. Εκανα και ενα υπερηχο μιας και ειχα παει και ειδαμε και τον μπεμπαρο μας! 650 γρ. παιδι! Και πολυ νευρικος, χτυπαγε με το κεφαλι του τη γιατρο που προσπαθουσε να τον εξετασει και πεταγοταν η κοιλια μου χαχαχα!

Αναστασια μου χαιρομαι που πηγαν ολα καλα! Ναι και εγω στη Μαρια τα εκανα ολα , ειναι τελια γιατρος πολυ ανθρωπινη πολυ γλυκια! Ο γιατρος μου ειναι ο αντρας της που ειναι στο ιδιο ιατρειο. Εγω παω για βι-μπακ αν πανε ολα καλα... προς το παρον και ο γιατρος μου και η Μαρια το υποστηριζουν...

poliana καλωσορισε με το καλο το μωρακι σου :rolleyes:

Λιβελουλα μια χαρα θα ειναι ο πλακουντας αν ηταν ανυσηχητικο θα στο λεγε απο τη πρωτη φορα! Εγω εχω προσθιο αλλα ειναι αρκετα ψηλα πλεον. Αντε με το καλο να μας πεις και εσυ αποτελεματα απο τη β επιπεδου

Οσο αφορα τις αγορες και τη διακοσμιση εμεις επειδη μετακομισαμε προαφατα εχουμε ετοιμο το δωματιο του βαμμενο και μενει να το διακοσμισω και να ξεκαθαρισω ρουχαλακια.. απο αγορες μονο ενα στρωματακι για τη κουνια θα παρω ολα τα αλλα τα εχω απο το μεγαλο μου το αγορακι...

Ετσι κ αλλιως το πρωτο χρονο θα το εχω να κοιμαται μαζι μας μετα βλεπουμε :rolleyes:

Καλα να περνατε οπου και να ειστε σημασια εχει να ειστε με τους αγαπημενους σας και να περνατε ομορφα! φιλακιααα!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Καλωσορισες poliana με το καλο το μπεμπακι σου ,θα είναι και ζυγακι τα παιδακια του Οκτωβρη ειμαστε τα καλυτερα:P;)

Ναι ειναι πολυ καλη η Μαρια ολες οι κοπελες που ακουω τωρα τελευταια εκει πανε. Ειναι πολυ νεαρη φυσικα, μονο ενα χρονο πιο μεγαλη μου (ειμαι 33) και ομως δουλεψε και Αγγλια και πιστευω απεκτησε αρκετη πειρα απο εκει.

Εγω εχω λιγο θεμα με τα δοντια μου χαλασαν ολα αποτομα απο μολις εμεινα εγκυος χρειαστηκα απονευρωση σε ενα εχω ακομα 3-4 σφραγισματα να κανω για να μην προχωρησουν και απο ουλιτιδα αλλο τιποτα:-( Φοβαμαι λιγο με τις ενεσεις αν και με διαβεβαιωσε και ο οδοντιατρος και ογιατρος μου οτι ειναι οκ δεν επηρεαζουν το εμβρυο...

Για καμπυλη δεν μου εχει πει ακομα κατι αυριο θα παω και αποτι μου ειπε θα μου κανει αναλυση ουρων ...για γλυκοζη τιποτα..ειναι υποχρεωτική? στον γιο μου δεν εκανα...


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ την καμπύλη την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα ..πήρα και το αποτέλεσματα. ..όλα μια χαρά. ..Μόνο ο αιματοκριτης μου πήγε στο 29....γιατί μαζί με καμπύλη έκανα και γενικη αιματος ..και άλλες εξετασουλες! !


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου!

Καλωσορισες poliana με το καλο το μπεμπακι σου ,θα είναι και ζυγακι τα παιδακια του Οκτωβρη ειμαστε τα καλυτερα:P;)

Ναι ειναι πολυ καλη η Μαρια ολες οι κοπελες που ακουω τωρα τελευταια εκει πανε. Ειναι πολυ νεαρη φυσικα, μονο ενα χρονο πιο μεγαλη μου (ειμαι 33) και ομως δουλεψε και Αγγλια και πιστευω απεκτησε αρκετη πειρα απο εκει.

Εγω εχω λιγο θεμα με τα δοντια μου χαλασαν ολα αποτομα απο μολις εμεινα εγκυος χρειαστηκα απονευρωση σε ενα εχω ακομα 3-4 σφραγισματα να κανω για να μην προχωρησουν και απο ουλιτιδα αλλο τιποτα:-( Φοβαμαι λιγο με τις ενεσεις αν και με διαβεβαιωσε και ο οδοντιατρος και ογιατρος μου οτι ειναι οκ δεν επηρεαζουν το εμβρυο...

Για καμπυλη δεν μου εχει πει ακομα κατι αυριο θα παω και αποτι μου ειπε θα μου κανει αναλυση ουρων ...για γλυκοζη τιποτα..ειναι υποχρεωτική? στον γιο μου δεν εκανα...

Το διορθωνω το λαθος μου κοριτσια ...ΠΗΤ 16/11 ηθελα να γραψω...Αυτο το αγχοοος θα με φαει :P

Link to comment
Share on other sites

Θελω πολυ να πιστευω οτι αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα :-) . Ειχα δυο αποβολες στο παρελθον αλλα στις αρχες,κ οι δυο την 7 βδομαδα. Τωρα με τις αντιπικτικες που κανω παναγια μου ολα δειχνουν να πηγαινουν καλα ( φτου φτου μην αυτοματιαστω) :P και περιμενω το πρωτο μ παιδακι ......κοριτσακιβ?. Αυτά απο εμενα....τα φιλια μου

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν πειραζει και τα σκορπιουδακια μας μια χαρα ειναι,γερα να ειναι τα μωρακια μας κ τιποτε αλλο δεν εχει σημασια:P

Αυτο το αγχος ολες μας αποσυντονιζει ...ευχομαι ολα να πανε τελεια για σενα αυτη τη φορα κ να υποδεκτειτε υγιεστατη τη μπεμπουλα σας:D


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα πανε καλα poliana μου να εισαι ηρεμη και θετικη και σε λιγους μηνες θα κρατας το θαυματακι σου αγκαλιτσα! Και εγω και η Αναστασια περασαμε δυσκολα στις αρχες αλλα τωρα ειμαστε θετικες και αναμενουμε τα μικρακια μας!

Οσο για τα σκορπιουδακια εγω εχω και το πρωτο μου γιο και ειναι τελειος! :cool:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11.. κοριτσακι

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11...αγοράκι

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

Anastasia_L- ΠΗΤ 12/11..αγοράκι

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11..αγορακι Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακι και κοριτσακι

poliana-ΠΗΤ 16/11..κοριτσακι

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11..αγορακι- Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..κοριτσακι

vio.tz ΠΗΤ 26/11..αγορακι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...