Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα φίλες! Ταμέεεεεεερα!!!!!!

Η Αννούλα έχει καινούργιο δοντάκι πίσω πίσω, το ανακάλυψα χθες! Ομολογώ ότι βγήκε αθόρυβα, δεν μου παραπονέθηκε καθόλου το μικρό μου γι' αυτό. Κι εγώ που είχα την έννοια... Μένουν άλλα τρία να βγουν, ελπίζω κι αυτά να έρθουν ανώδυνα.

Κατά τα άλλα από το περασμένο Σάββατο έχει πάλι βήχα, της δίνω σιροπάκι. Δεν ξέρω αν πρέπει να την πάρω γιατρό ή να περιμένω να περάσει μόνο του. Έχω την εντύπωση ότι είναι επηρεασμένοι και οι αμυγδαλές της... Ευτυχώς όμως τρώει το φαγητό της και δεν έκανε πυρετό. Νομίζω θα την αφήσω λίγο ακόμη να δούμε ποια θα είναι η συνέχεια.

Εδώ ο καιρός πάει να φτιάξει, λίγο καλύτερες οι θερμοκρασίες και λίγες οι βροχές. Θέλω Άνοιξη εδώ και τώρα!!

Φιλιά σε όλες εσάς και στα παιδάκια σας!

περαστικά στην Αννούλα!

κ εγώ θέλω ανοιξη χθες, αλλά έχουμε σαπίσει στη βροχή! ή ψιχαλίζει ή βρέχει ή έχει απίστευτο κρύο!!!!

Καλημέρα κορίτσια! Πού χαθήκατε; Ελπίζω όλες να είστε καλά!

Τα νέα τα δικά μας είναι ότι φύτρωσε και το δεύτερο πισινό δοντάκι και μένουν άλλα δύο. Επίσης, πήγαμε τελικά στον παιδίατρο και διέγνωσε λαρυγγίτιδα, οπόταν ξεκινήσαμε πάλι μασκούλες και σιροπάκι.

Ανυπομονώ για το Σαββατοκύριακο, γιατί φαίνεται θα είναι καλός ο καιρός!

Καλά να περάσετε και καλό Σαβ/κο να έχετε!!!

κ εσείς να περνάτε καλά!

μου φαίνεται περίεργο που για λαρυγγίτιδα έδωσε μόνο σιρόπι.

στην ελλάδα έχουμε έξαρση πνευμονίας, κ την παρασκευή άκουσα κ μιας σπάνιας παιδικης αρρώστιας πορφύρας...;;;;;;;;:confused: μια παλιά αρρώστια που είχε κάπου 60 χρόνια να εμφανιστεί. πληροφορία από φίλη φαρμακοποιό.

μακριά από τα παιδάκια μας!

Καλημερα κοριτσια! Πως ειστε? Διαβαζω ιωσουλες, περαστικα. Εμεις ως τωρα εχουμε φιλο μας μονο το συναχι, αλλα και αυτο ειναι ψιλοβασανο. Βεβαια δεν παμε παιδικο και ο μπαμπας μας ειναι κομματακι σχολαστικος με τον κοσμο (σε σημειο που σπαει νευρα) , αλλα ως τωρα εχουμε γλυτωσει τα πιο δυσκολα. Παραστικα σε ολα τα μικρουλια και υπομονη... Κοντευει η ανοιξη.

καλά κάνει ο μπαμπάς σας!

μπήκε η άνοιξη, αλλά δεν την είδαμε!

περαστικά κ σε σας!

πώς είναι το νινάκι;

καλημερα..........εμενα ο μικρος την τριτη εκανε πυρετο και ειχε λαρυγγικο βηχα πηγα γιατρο και τον παρακαλεσα για αντιβιωση με τα 1000 ζορια μου εδωσε.....τωρα ομως αρχισαν τα φταρνισματα μιας και απο οτι καταλαβα πηρε απο την μαμα την ανοιξιατικη αλλεργια....μυξα ασπρη νερο, και φταρνισμα.....και εμενα το σπιτι μου μπρος πισω δεξια αριστερα εχει χωραφια με τεραστιες εκτασεις ελιας και λουλουδικου!!!!!!!!!!πακετο...............ετσι θα μας παει και τους 2 ολη η ανοιξη!!!!!!!!!!

περαστικα σας και φιληστε μου τα καμαρια σας!!!!

περαστικά κ σε σας!

κ το δικό μου έχει μπροστά κάτι δέντρα που βγάζουν κάτι σαν χνούδι...ο φέφος έχει αλλεργική ρινίτιδα χρόνια! φτέρνισμα κ καταρροή!

εμείς είμαστε καλά, δεν την στέλνω στον παιδικό με όσα ακούω κ με καιρό χάλια! ας ζεστάνει λιγάκι...κ δεν θα χάσει την ύλη!

κατά τα άλλα καλά!

έχουμε βαρεθεί αυτόν τον καιρό. θέλω βόλτες!!!!!!;)

μάκια σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και από εμάς. Καλή βδομάδα!

Η Αννούλα είναι ελάχιστα καλύτερα. Η γιατρός μας είχε δώσει το σιροπάκι και τις μασκούλες και είπε ότι αν δεν βελτιωθεί θα προχωρήσουμε με αντιβίωση. Θέλω να την αποφύγω, ελπίζω να τα καταφέρουμε.

Μακριά από τα παιδάκια μας και εμάς και από όλο τον κόσμο οι αρρώστιες! Φέτος είχαμε έναν γεμάτο από ιώσεις και φάρμακα χειμώνα. Ελπίζω να έρθουν καλύτερες μέρες. Κι εδώ άρχισε πάλι να χαλάει ο καιρός, θα έχουμε βροχερή βδομάδα λένε τα δελτία :(

fefi μου μακάρι κι εγώ να είχα την ευχέρεια να κρατούσα σπίτι την Αννούλα. Καλά κάνεις, δεν υπάρχει βία να τη στείλεις παιδικό και να μαζέψει ένα σωρό αρρώστιες. Να ανοίξει ο καιρός και όλα θα γίνουν στην ώρα τους.

Φιλιά πολλά!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να το ξεπεράσετε γρήγορα κ χωρίς αντιβίωση.

φασκόμηλο με μέλι κάνει καλό στο λαιμό, αλλά είναι δύσκολο να πείσουμε τα μικρά μας να πιουν...

μάκια της στο λαιμουδάκι της!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή βδομάδα και ηλιόλουστη να έχουμε :)

Εύχομαι να είστε όλες καλά!!!! Εμείς καλά, δόξα τω Θεώ, από το Σάββατο σταματήσαμε σιρόπια και μασκούλες, είμαστε καλύτερα. Μακάρι να μην χρειαστεί να ξαναπιούμε άλλα. Μακριά από εμάς! Την ερχόμενη Τετάρτη η μικρή θα εκδράμει με το σχολείο! Θα πάνε σε παιχνιδότοπο. Η Αννούλα μου ανακοίνωσε ότι δεν θα κλαίει γιατί "είμαι μεγάλη, δεν είμαι μικρούλα εγώ για να κλαίω... Όχι! Μόνο τα μικρά παιδάκια κλαίνε!". Την προηγούμενη φορά που ξαναπήγαν σε παιχνιδότοπο με λεωφορείο έκλαιγε, ήταν η πρώτη της φορά, λίγο φοβήθηκε. Ανυπομονώ για την ερχόμενη Τετάρτη να δω αντιδράσεις!

Α, ξέχασα να σας πω ότι άρχισε να λέει το "ξ"!! Τώρα μένει να καταφέρει και το "στ" που ακόμη το λέει "τσ"...

Αυτά τα νέα μας! Να είστε όλες καλά!! Φιλιά από Κύπρο!!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα ήθελα να σου πω κ από εδώ ότι λατρεύω Μαριστέλλα κ Κωνσταντίνο!!

κουκλάκια!

αλλά η αδυναμία μου είναι η κόρη σου! μάκια!

χαχα φεφη μου σε ευχαριστω πολυ ! που να ακουσεις και το στοματακι της ολα μαργαριταρια πεταει !!

τι κανετε κοριτσια ολα καλα απ οτι βλεπω τις ξεπερνατε τις ιωσουλες αντε υπομονη καλοκαιριαζει !

εμεις δοξα το θεο φετος την γλυτωσαμε εκτος απο ψιλοπραγματακια που ειναι στο προγραμμα


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήλιος και καλός καιρός, χαρά Θεού! Ελπίζω να είναι και εκεί κοντά σας καλός ο καιρός :)

Χθες η Αννούλα πήγε εκδρομή με το σχολείο!! Μεγαλώνει το μικρό μου, είναι συγκινητικό. Μου είπε ότι δεν έκλαιγε στο λεωφορείο, ότι ήταν κίτρινο, μου είπε με ποιο παιδάκι έκατσε, τι παιχνίδια έπαιξε στον παιχνιδότοπο και τι είδε γενικώς και ότι όταν τέλειωσαν, ήρθε πάλι το ίδιο λεωφορείο και τους πήρε πίσω στο σχολείο για να φάνε μακαρόνια με κιμά και να κοιμηθούν! Τη ρώτησα αν φόρεσε πανάκι όταν πήγαν στον παιχνιδότοπο και μου είπε πως όχι. Μου λέει "κατούρησα" όταν ήρθαμε στο σχολείο. Θα το επιβεβαιώσω σήμερα που θα ρωτήσω τη δασκάλα. Πάντως βρε παιδιά, εξακολουθεί να μην φοράει πανί στο σχολείο εδώ και τόσους μήνες, ενώ στο σπίτι αν δεν της φορέσω πανί, τα κάνει πάνω της! Γκρρρρ!!!! Πρέπει τώρα που ανοίγει ο καιρός να αλλάξουμε αυτό το σύστημα...

Φιλάκια πολλά στα παιδάκια σας!!!!!!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες! ελπίζω να είστε καλά κ τα παιδάκια σας καλύτερα!

ηλιόλουστος ο καιρός κ εδώ!

μπράβο για την Αννούλα! κ για την υγεία της κ για την πρόοδο!

εμείς την μόνη πρόοδο που κάναμε είναι που πίνουμε χυμό κ νερό από την κούπα με καλαμάκι! κ το γάλα της στο μπιμπερό το κρατάει μόνη της. θα μου πείτε σιγά τα λάχανα! ο.κ. θα συμφωνήσω. εγώ είχα αργήσει να την ξεκολλήσω. την έχω παραχαϊδεμένη!!!!!

αργότερα σκέφτομαι να ξεκινήσω κ το γάλα σε κούπα, αλλά δεν θέλω καλαμάκι λόγω πλαστικου σε ζεστό...

τα δικά σας πώς πίνουν γάλα; με τί;

όσο για την πάνα...μετά το Πάσχα, να σηκώσω χαλιά! τώρα μόνο κατι πρωινά όταν έχω χρόνο κάνουμε στη λεκάνη! κ μερικά βράδια!

Link to comment
Share on other sites

το κρατάει το ποτήρι της η Αννούλα; μα αφού πίνει απευθείας από ποτήρι νερό κ χυμό, χωρίς καλαμάκι, τότε γιατί δεν της δοκιμάζεις κ το γάλα της έτσι;

η μέρα που θα πετάξω όλα τα μπιμπερό θα ακουστεί ως την κύπρο το γιούπι!!!! τα έχω βαρεθεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιατί fefi μου, στις 5:30 το πρωί με τόση νύστα, δεν έχω κουράγιο να ασχοληθώ με το θέμα... Αφού ούτε ο πετεινός δεν μπορεί να ανοίξει το στόμα του να λαλήσει εκείνη την ώρα....Μόνο η Αννούλα έχει τόση όρεξη "γάλαααα θέλωωωωω".................


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα το γάλα το έχει ψιλοκόψει εδώ και κάνα μήνα. Ελπίζω να ξανά το επιθυμήσει αργότερα.

Τα νεότερα..προχθές στις κούνιες ευτυχώς γλίτωσε με μικρές γρατζουνιές. Η πόρτα της παιδ.χαράς είχε σπάσει και κάποιος την είχε ακουμπήσει στο φράχτη χωρίς να φαίνεται. Η μικρή ανέβηκε πάνω της, έπεσε και στη συνέχεια της ήρθε και η ξύλινη πόρτα πάνω της! Τα είδα όλα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες!!!!

Κορίτσια εμένα το γάλα το έχει ψιλοκόψει εδώ και κάνα μήνα. Ελπίζω να ξανά το επιθυμήσει αργότερα.

Δεν πίνει καθόλου γάλα δηλαδή;!! Ούτε φρέσκο, ούτε σκόνη; Τρώει τουλάχιστον γαλακτοκομικά;

Τα νεότερα..προχθές στις κούνιες ευτυχώς γλίτωσε με μικρές γρατζουνιές. Η πόρτα της παιδ.χαράς είχε σπάσει και κάποιος την είχε ακουμπήσει στο φράχτη χωρίς να φαίνεται. Η μικρή ανέβηκε πάνω της, έπεσε και στη συνέχεια της ήρθε και η ξύλινη πόρτα πάνω της! Τα είδα όλα λέμε!

Παναγιά μου! Ευτυχώς που ήταν απλά γρατζουνιές και δεν κτύπησε το παιδί!! Ουφ, δεν ξέρεις από πού θα σου 'ρθει. Φαντάζομαι πώς ένιωσες...


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

γιατί fefi μου, στις 5:30 το πρωί με τόση νύστα, δεν έχω κουράγιο να ασχοληθώ με το θέμα... Αφού ούτε ο πετεινός δεν μπορεί να ανοίξει το στόμα του να λαλήσει εκείνη την ώρα....Μόνο η Αννούλα έχει τόση όρεξη "γάλαααα θέλωωωωω".................

:lol:

κ η Σύσα, μη νομίζεις, όταν ξυπνάει φωνάζει-γκρινιάζει-απαιτεί εδώ κ τώρα "γάλα θέλει η Σύσα, γάααααλαα, γάααααλα..." μέχρι να της το δώσουμε δεν σταματάει!

τώρα γιατί προτιμάει το 3ο πρόσωπο;:confused: ενώ λίγες φορές χρησιμοποιεί το 1ο;:-P

Κορίτσια εμένα το γάλα το έχει ψιλοκόψει εδώ και κάνα μήνα. Ελπίζω να ξανά το επιθυμήσει αργότερα.

κ η δικιά μου βαρεθηκε το γιαούρτι, ενώ πριν το καταβρόχθιζε. τρώει όμως τις φέτες με βούτυρο κ μέλι ή μαρμελάδα, που πριν ούτε να τις φτύσει! φάσεις είναι!

την γαλατόπιτα την λέει τούρτα! άσχετο!!!

Τα νεότερα..προχθές στις κούνιες ευτυχώς γλίτωσε με μικρές γρατζουνιές. Η πόρτα της παιδ.χαράς είχε σπάσει και κάποιος την είχε ακουμπήσει στο φράχτη χωρίς να φαίνεται. Η μικρή ανέβηκε πάνω της, έπεσε και στη συνέχεια της ήρθε και η ξύλινη πόρτα πάνω της! Τα είδα όλα λέμε!

:shock:

Παναγία μου, φύλαγέ τα!

περαστικά σας!

χθες πήγα την σύσα σε ένα λόφο έξω από το χωριόμου, για να μαζέψουμε ανεμώνες! κατάσπαρτο το τοπίο πανέμορφες ανεμώνες. πήγαινα κ εγώ όταν ήμουν μικρή.

λέγεται αλεπότρυπα, γιατί έχει φωλιές από αλεπούδες!

τί έξυπνη μάνα που είμαι! έδειχνα στην σύσα που έχουν σπιτάκι οι αλεπούδες!

κ αν έβγαινε καμιά εκείνη την ώρα; τί θα έκανα;

ευτυχώς όλα καλά. η σύσα βλέποντας τις τρύπες φώναζε "άσ'το καλό" όπως λέει κ η αλεπού στην ντόρα!!!!!

μάζεψε πολλά λαλούγια!

περάσαμε πολύ όμορφα στο χωριό μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε, πώς είστε;

fefi μου χαίρομαι που περάσατε όμορφα στη φύση και γλιτώσατε από τις αλεπούδες!!

Πραγματικά είναι υπέροχα τα χωράφια και οι λόφοι έτσι που πρασίνισαν και γέμισαν λουλούδια. Και πιο πολύ χαίρομαι που μεγαλώνει η μέρα και ειδικά τώρα που άλλαξε και η ώρα και έχουμε πιο πολύ φως μετά που σχολάνει η Αννούλα από το σχολείο. Θέλω να κάνουμε βόλτες πολλές και να χαρούμε τον καιρό. Θα κάνουμε λίγη ακόμα υπομονή όμως γιατί χθες μας έβρεξε και το τριήμερο που ακολουθεί προβλέπεται μουντό. Πού θα πάει όμως, θα φτιάξει κι αυτό!

Θέλω να σας ρωτήσω να μου πείτε με τι παίζουν τα παιδιά σας στο σπίτι (αυτά που δεν έχουν αδελφάκια). Εμένα η Αννούλα με τρέχει συνεχώς ξωπίσω και μου είναι πολύ δύσκολο να κάνω οποιαδήποτε δουλειά. Θέλει να παίζουμε μαζί. Καταλαβαίνω ότι είναι επειδή θέλει παρέα, αλλά της δείχνω τα παιχνίδια της, παίζει 2-3 λεπτά και πάλι έρχεται κοντά μου... Πώς το λύνουμε αυτό; Προχθές της αγόρασα καινούργια παστέλ, ζωγράφισε ελάχιστα και μετά ήρθε λέγοντας ότι δεν ξέρει να ζωγραφίζει και με παρακαλούσε να της δείξω. Έχει ένα σωρό παιχνίδια αλλά δεν της τραβά κάτι το ενδιαφέρον για να την κρατήσει απασχολημένη. Έχετε καθόλου ιδέες, εισηγήσεις, συμβουλές;


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...