Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ιριδάκι μου καλό όπως είπαν και οι προλαλήσασες αφού εσύ με τον άντρα σου είστε οκ οι υπόλοιποι περισσεύουν. Για πες το φόρεμα καλό? Είχε την Πέμπτη το Mega στον όμορφο κόσμο παρουσίαση αυτής της μάρκας ρούχων και μου έκανε εντύπωση ότι έχει νούμερα από 40 μέχρι 64 και μάλιστα πολύ ωραία. Δεν μπόρεσα ν' ακούσω τηλέφωνα αλλά στο internet μου βγάζει ένα άρθρο ότι το κύριο μαγαζί είναι στα Χανιά.

το φορεμα τελειο! το πηρα γιατι ειχε κουμπια πολλα μπορστα και με βολεψε τελεια για το θηλασμο...

καλησπερα σε ολες!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα΄ρθω και θα κανουμε οτι αλλο θες εκτος απο το να μαγειρεψουμε....:tongue:

Τελικα τι έγινε ?

Εγω στον Γιαννη ειχα παει στον Αγ.Γεωργιο και εκεινη την μερα είχε εξορκισμούς....:shock::shock:

αν αυτο ειναι ανηθικη προταση... θα δεχτω!!! αν ειναι ηθικη προταση θα δεχτω και παλι!!:P Τελικα ελενιτσα μου τιποτα... τζιφος. Θα δοκιμασω και το απόγευμα.

Ναι εχω ακουσει για τους ξορκισμους στον Αη Γιωργη... αλλα εκτός από τον Θεο δεν πιστευω σε άλλες οντοτητες...ξερω εγω... επιφυλασσομαι!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά τα έχω εγώ στο ΙΚΑ και πότε δεν τα έχω πάει για εμβόλιο εκεί εκτός από το mantoux που το ζητάγανε στον παιδικό και δεν το κάνουν οι παιδίατροι. Ο γιατρός μας εμάς είναι διευθυντής στο ΠΑΙΔΩΝ και πάμε στο σπίτι του και μας βλέπει γιατί είναι σχεδόν συγγενής μας και του έχουμε εμπιστοσύνη. Εκτός αυτού όταν δουλεύω δεν μπορώ να πηγαίνω πρωι στο Κέντρο Μάνας για τα εμβόλια και ούτε να περιμένω μαζί με άλλα παιδιά άρρωστα. Εκεί και καλά να πάς φεύγεις τουλάχιστον με ίωση.

εγω εχω σημερα ραντεβου στο ικα να γραψω τις εξετασεις που κανουμε καθε μηνα για τον θυροειδη κ εστειλα την αδερφη μου και της ειπα να ζητησει απο τη γιατρο να μας γραψει κ το εμβολιο να το παρουμε απο φαρμακειο κ να το κανουμε στη δικη μας παιδιατρο. για να δουμε, θα το γραψει? μολις ερθει θα σας πω...

Bρε αν εχεις κεφι να τα ντυνεις και να τα γδυνεις 100 φορες τους φορας και πανοπλία.;)

:-):smile::-)

ελενιτσα ελα να μαγειρεψουμε μαζι!!! μιρη στειλε και σε εμενα τριγωνο!! Σημερα σαραντισαμε. τεσσερις εκκλησιες εδω που μενουμε, στη μια ηταν αρρωστος ο παπας, στην άλλη θα ερθει λεει μετα τις 11 του μηνα και οι αλλες δυο κλειστες χωρις λόγο... φταιω εγω τωρα???

ημαρτον!!!!


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ομορφα ευχαριστω για τα καλα σας λογια!!δεν ειναι προσωπικο το προβλημα...δοξατο Θεο με τον Αντρικο μου ειμαστε καλα!!δεν ηθελα να σας ψυχοπλακωσω γι αυτο δεν ηθελα να σας πω λεπτομερειες.Τεσπα με λιγα λογια ενα συγγενικο μου προσωπο εκανε αποπειρα αυτοκτονιας κ περασαμε Χριστουγεννα μαυρα..που κεφι να γιορτασεις,να μαγειρεψεις...το θεμα ειναι οτι φοβομαστε μη ξανακανει....αυτα κ τελος τα δυσαρεστα μερες που ειναι...γι αυτο δεν σας ελεγα τιποτα,να στεναχωριεστε κ σεις...θελω τοσα να σας ρωτησω αλλα ακομα δεν ειμαι συγκεντρωμενη...το μονο που θυμαμαι αυτη τη στιγμη ειναι για την ΟΜΟΡΦΑΚΙΑ μας ειναι καλα η Χριστιανα σου??να την χαιρεσαι αγαπη μου κ να μην ξαναδειτε νοσοκομειο παρα μονο οταν μεγαλωσει κ παει να γεννησει!!!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πλάκα κάνεις Ελένη για την εκκλησία;;;;!!! Εμάς, παραμονή Χριστουγέννων 1 η ώρα το βράδυ έσπασε η βρύση της κουζίνας και τρέχαν τα νερά...ευτυχώς μαζέψαμε μόνο 2 κουβάδες νερό, αλλά 3 μέρες τώρα δεν μπορούμε ούτε πιάτο να πλύνουμε!!!!

Κι εμείς γίναμε 2 μηνών και αύριο θα πάμε για εμβόλιο!!

Ρε πλάκα μου κάνανε αυτοί μάλλον που πήγα με το βρέφός μεσα στους '' δαιμονισμένους'' μπρρρρ......να πεταχτει και κάνα δαιμονιο να έχουμε άλλα...... 00020157.gif

αν αυτο ειναι ανηθικη προταση... θα δεχτω!!! αν ειναι ηθικη προταση θα δεχτω και παλι!!:P Τελικα ελενιτσα μου τιποτα... τζιφος. Θα δοκιμασω και το απόγευμα.

Ναι εχω ακουσει για τους ξορκισμους στον Αη Γιωργη... αλλα εκτός από τον Θεο δεν πιστευω σε άλλες οντοτητες...ξερω εγω... επιφυλασσομαι!

Οκ θα φερω και τον πλάστη.....

00020241.gif

sig.asp?img=ad1


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οκ θα φερω και τον πλάστη.....

00020241.gif

κανα γκασμα φερε....και κανα τεζα για αρχανες και κατσαριδες...

Λοιπον βρηκα παπα και εκκλησια...:!: πηγαμε μολις και πηραμε ευχουλα!! Ο πατερ πολυ καλός... μπραβο κοριτσι μου μου λεει, με το καλο και τα επόμενα. Αν ειμαι και εγω σαν τη σαρα του λεω, θα τα ξαναπουμε....Δεν μου απαντησε, με ειδε και ετσι πανεμορφη και σου λεει πόσο να'ναι... 40, 45???


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κανα γκασμα φερε....και κανα τεζα για αρχανες και κατσαριδες...

Λοιπον βρηκα παπα και εκκλησια...:!: πηγαμε μολις και πηραμε ευχουλα!! Ο πατερ πολυ καλός... μπραβο κοριτσι μου μου λεει, με το καλο και τα επόμενα. Αν ειμαι και εγω σαν τη σαρα του λεω, θα τα ξαναπουμε....Δεν μου απαντησε, με ειδε και ετσι πανεμορφη και σου λεει πόσο να'ναι... 40, 45???

:lol::lol::lol:σε καλό σου ρε αλέκα!!!!


170301c7zifsub1b.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!τι μου κανετε???ουτε ανασα δεν εχω παρει σημερα..εφαγα 4 ωρες για ψωνια σε σουπερ μαρκετ και κατι ψιλα απο γυρω γυρω...δραμα...

ελενακι μου να τα χιλιασετε κοπελα μου!!!!!!!!!!!να ειστε παντα αγαπημενοι!!

βρε αλεκακι τι κεραια εχεις???ουτε να σαραντησεισς ρε παιδι μου!!!

κουραγιο βρε μιτσακι μου...τι να πω...μη σας βρει τετοιο κακο..

αλλα δε θυμαμαι....sorry αν ξεχασα κατι σημαντικο...

ααα ευανθια μην αγχωνεσαι κ εμενα αγκαλιτσας κ αγιος ο θεος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα!!!

χρονια πολλα κοριτσαρες!!

σε οσες ειχατε δικους σας που γιορταζανε να τους χαιρεστε μεσα απο την καρδια μου!!

Δεν πολυμπαινω κοριτσια γιατι γενικα εχω πολλα προβληματα,τα Χριστουγεννα περασα αθλια με κλαμματα κλπ κ για να φανταστειτε το μενου ειχε μονο κελογκς με γαλα!!Να μη σας ψυχοπλακωνω με αυτα ομως,ελπιζω εσεις να περασατε καλα κ αγαπημενα!!πολλα φιλια!!

Μιτσάκι υπομονή και ευχομαι όλα να περάσουν!!!

Καλα ρε Αλεκουκο που εχεις στυσει την καμερα μεσα στο σπιτι.Ολες οι φωτογραφιες ειναι απο γωνια κατι που εμενα μου αρεσει τρελα.Και δεν εισαι παχουλη εισαι μια χαρα μην τρελαινεσαι με τις διαιτες.

Εισαι δυο μετρα κουκλα.Εγω τι να πω ,που ειμαι και <<ταπα>>(1,65) οπως με λεει ο αντρας μου(2,05).

Καλά τι έγινε εδώ μέσα; έχουμε μπλέξει όλες με μπασκετμπολίστες;;;;

Κατι ασχετο.Ξερει καμια σας καποια καλη και παναπολα ευκολη βασιλοπιτα;;;;;

Εγώ φτιάχνω την κλασική συνταγή για κεικ που έχει στην σακούλα της Φαρίνας και βάζω λίγο περισσότερο ξύσμα πορτοκαλιού! Φέτος θα βάλω κ σταγόνες σοκολάτας που μου περίσσεψαν :shock: από τους κουραμπιέδες!!!

και μετά τις ανοίγεις με Microsoft Office Picture Manager που λογικά έχεις!

δεν εχουμε κοριτσι! κ ειχα βρει αρκετες... γκαντεμια...

Πρέπει να είναι του office και οχι των windows γιαυτό. Σόρυ βρε δεν ήθελα...

κοριτσια ,θελω να ρωτησω κατι τις μανουλες που θηλαζουν.

Στην μικρη μου ακομα δεν εδωσα πιπιλα.....απο φοβο περισσοτερο μην μπερδεψει τις θηλες ,και δεν θελει το στηθος.

Κοντευω ομως τα ορια μου ,καθε βραδυ απο τον πονο κοιματε στης 2:30 και αυτο διπλα μου στο κρεββατι και με το στηθος μου στο στοματης.

ενα οτι κοντευω να γνω σιγμα τελικο και ενα δευτερο θα μαθει να κοιματε στο κρεβατι μας και τζαμπα το λικνο και η κουνια...

σας παρακαλω βοηθηστεμε!

Δώστης, θα δεις από μόνη της, επειδή θηλάζει θα την παίρνει μόνο ένα 5λεπτο!!! Αλλά είναι σωτήριο για να ήρεμήσει ή να κοιμηθεί!!!!! Να επιμείνεις όμως στην αρχή θα της έρχεται αηδία.

κορίτσια είμαι μια πολύ ευτυχισμένη μανούλα!

Σήμερα που είχαμε μηνογενέθλια ήρθε ο γιατρός και μας μέτρησε.

Βάλαμε σε 4 εβδομάδες 1200 γραμμάρια και 9 εκατοστά!

Καοτόνικ το γάλα της μαμάς!!!!!

Όσο για την πιπίλα και η δικιά μου δεν τη θέλει αλλά στο τέλος την παίρνει. Πιο εύκολα από τον μπαμπά της παρά από μένα (ίσως μυρίζει το βυζί σε μένα και σου λέει μα*^%*ς είμαι?)

Χθες το βράδυ κοιμηθήκαμε 3 ολόκληρες συνεχόμενες ώρες!!!

Σήμερα ευελπιστώ για παραπάνω γιατί ήταν ξύπνια από τις 17:30 έως τις 23:30. Για να δούμε!!!!

Πολύ καλά, να το το σουπερ μόντελ σε μωρό!!!!

Kαλημέρα,

Εχθές είχα κόσμο....ήρθε η μάνα μου(απο πάνω)να ευχηθεί για τον Μανώλη γιατι το είχε ξέχασει....

Ηρθε και η αδερφή μου και μετά τσούπ...ο πεθερός μου και σε λιγο τσούπ...η πεθερα με τον κουνιάδο με μια τούρτα ΝΑ....

''να ζησετε να τα εκατοστησετε'' είχαμε επετειο γάμου!!!!

Φωναξαμε και τον πατέρα μου και αρχίσαν το μπλά μπλά.....εγινε χαμός απο τις φωνες (ειναι βροντόφωνοι) και τα πεταμένα φυστίκια.....

Καλα που δεν ειχα σφουγγαρισει ....τεσπα....αφου εφυγαν και εβαλα τα παιδια και τον αντρα για υπνο σκέφτηκα οτι τελικα ΣΗΜΕΡΑ ηταν η επετειος....:lol:

Χρόνια καλά και πολλά να είστε μαζί Ελενίτσα, να χαίρεστε την οικογενεια σας!!!!!

καλημέρα κόρες,

είπα να βάλω λίγο χριστουγεννιάτικο πνεύμα στο καφέ μας!!!!

λοιπόν είναι 2 μέρες τώρα που μου συμβαίνει κάτι αναπάντεχο!!! η μπουμπούκα μου που είναι 2 αποφάσισε μόνη της να χρησιμοποιεί το γιογιο!!!!! προσπαθεί να μιμηθεί τη μεγάλη μου! αχ τι καλά να κόψει την πάνα τώρα! ξεντύνεται λοιπόν μόνη της κ λέει ότι πάει για κακά! αφού στην αρχή δεν την πίστεψα! στο μεταξύ είχα στο μπάνιο τον κουβά με τη σφουγγαρίστρα και άδειασε το γιογιό της μέσα στον κουβά! ετυχώς είχε μόνο τσίσα!!!! χα χα έχουν πολύ πλάκα!!!

Και μένα ο μεσαίος που είναι 2 τώρα τελευταία αμα εχει κάνει κάκα μου τα λέει πριν τα κάνει κ αφού τα κάνει αν είναι κι άλλοι μπροστά ντρέπεται κ κρύβεται!!!! Αλλά σκέφτομαι ρε Μαρλέν τώρα με τα χαλιά τι απόπειρες να κάνουμε;;;; Μην εχουμε τίποτα ατυχήματα, πέρσι είχα τους εμετούς φέτος να έχουμε τσίσα κ κακά;;;;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρίσαμε και εμείς από τον παιδίατρο. Είμαστε 56 πόντους και 4500 κιλά. Κάναμε και το πρώτο εμβόλιο στο οποίο από το κλάμα δεν μπορούσε το μωρό να πάρει ούτε ανάσα. Κάναμε τώρα το hexa την επόμενη δόση σε δύο μήνες αλλά τον άλλο μήνα θα κάνουμε της μηνιγγίτιδας και του πνευμονιόκοκκου.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω σημερα ραντεβου στο ικα να γραψω τις εξετασεις που κανουμε καθε μηνα για τον θυροειδη κ εστειλα την αδερφη μου και της ειπα να ζητησει απο τη γιατρο να μας γραψει κ το εμβολιο να το παρουμε απο φαρμακειο κ να το κανουμε στη δικη μας παιδιατρο. για να δουμε, θα το γραψει? μολις ερθει θα σας πω...

Δηλαδή γίνετε να πάω στο ικα να μου γράψει το εμβόλιο και να μας το κάνει ο δικός μας παιδίατρος? Για πείτε και σε έμενα γιατί την άλλη τρίτη κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο. Η μικρή της Ελένης τι κάνει γιατί δεν πρόλαβα να διαβάσω. πολύ κουρασμένη είμαι βρε κορίτσια μακάρι να μπορέσει να έρθει η μανά μου καμια βδομαδα να με ξεκουράσει λιγο, αφήστε που πρέπει να ξεκινήσω να ψαχνω και νυφικο χαμός τίποτα δεν εχω κανει για τον γαμο!!! Ο μπεμπης καλα είναι τρώει γυρω στα 150-200μλ την φορα φουσκοσαν τα μαγουλακια του καναμε και προγουλι 4 κιλα πηγε!! Πρεπει να του παρω καινουρια ρουχα διότι αυτά μας είναι μικρα πλέων!! Θα τον βάλουμε και στην κούνια το καλάθι είναι μικρο τωρα. Αφου τωρα τελος το καλαθι που θα τον βαζω την υπόλοιπη μερα στο σαλονι σε παρκοκρεβατο? Αυτά από μενα φιλακια σε ολες σας


97ehp2.pngUBTSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς Ελένη που καταργήσαμε το καλάθι γιατί μαζευόταν σαν κουβάρι κάτω κάτω την κοιμίζω στο παρκοκρέββατο που έβαλα δίπλα στο κρεβάτι μας γιατί ακόμα δεν αξιωθήκαμε να αγοράσουμε στρώμα για την κούνια. Την υπόλοιπη μέρα την έχω στο ρηλάξ και κοιμάται στο σαλόνι και αργότερα θα βάλω εκεί το πάρκο αφού το παρκοκρέββατο θα πρέπει να πάει στην μαμά μου για όταν θα γυρίσω στην δουλειά.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευανθία πες μας τι έγινε στο ΙΚΑ γιατί αν γίνεται κάτι τέτοιο θα μας συνέφερε να γλυτώσουμε κάποια χρήματα αλλά χλωμό το κόβω. Πάντως εμείς δώσαμε 55 ευρώ στο φαρμακείο για το εμβόλιο και 40 ευρώ επίσκεψη στον γιατρό (χωρίς απόδειξη) οπότε δεν έχουμε να λαμβάνουμε από πουθενά. Και το κακό είναι ότι μόλις αρχίσαμε και κάθε μήνα θα έχουμε και κάποιο εμβόλιο.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...