Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

μακαρι βρε ελενη μου!!!!!

αχ δεν σας ειπα εχθες με επιασε καταναλωτικη μανια και παραγγειλα καλλυντικα απο ενα αγγλικο σαιτ που τα εχει ψιλοτζαμπα.......οχι οτι θα αρχισω τις βολτες αλλα δεν μπορω με τα καλλυντικα εχω μια τρελα,δεν πηγα και ταξιδι φετος να ψωνισω και εχω φρικαρη......γιατι εδω τα λεφτακια μου δεν τους τα δινω!!!!!

Επεξεργάστηκαν by mary77

fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια είχα πεταχτεί μία βόλτα και ξαναγύρισα.

Στα orchestra που πέρασα έχει τα μπλουζάκια τα ζιβάγκο για τα μπεμπε 6,5 ευρώ και για τα παιδάκια πάνω από 2 8,5 ευρώ σε απίστευτη ποικιλία χρωμάτων. Πήρα του μωρού για 6 μηνών για τα φορεματάκια που έχω για το Πάσχα και της Ζέτας από 2 και έδωσα 30 ευρώ. Μία χαρά. Πήγα και στην βιοτεχνία στον Βύρωνα με τα είδη μπεμπέ και παρήγγειλα και το στρώμα για την κούνια της μπέμπας και ευτυχώς είχε ένα που ήταν δύο πόντους πιο μεγάλο και θα μου το φέρουν το απόγευμα για να το δοκιμάσω. Ήταν και σε καλή τιμή μόνο με 55 ευρώ.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα απο την γιατρο.ΛΟιπον Η μπεμπουλα ειναι 5550 και 60 ποντους.Δεν εχει προβλημα με τα ισχια συνεχιζουμε ακαθεκτα το φαγητο (παλι καλα που δεν μου ειπε να το ελλατωσω γιατι η γιατρινα μας ειναι του αδυνατου παιδιου ).Καναμε και το prevenar μου ειπε λογω καταστασης με την γριπη για να ειμαστε καλημενοι.αυτα.............

Και εγω θελω επειγοντως να παω κομμωτηριο για ενα πενταωρο!!!!!!!!!!!!


Oju1p2.png

sIvCp2.png

Link to comment
Share on other sites

α ρε κοριτσια γελασα παλι με το εγκεφαλικο... χαχαχα

σημερα τι μας ειπε η πεθερα μου? αχ εχω κουραστει απο το πολυ καθισιο!!!!!!!!

και ηταν και ο αντρας μου μπορστα και της λεει τοτε δε κανεις κανεις σκουπισμα σφουγγαρισμα κλπ

ε αντε ν'αγιασει το στομα του!

αλλα χαμπαρι αυτηηηηηηηη τπτ δεν κανει μιλαμε ειναι αδιανοητο!! και ολο γκρινιαζει οτι την εχουμε κλεισμενη στο σπιτι και θελει να βγει εξω να ξεσκασει..........

δε προλαβαινω και να σας διβασω πολυ αλλ μπαινω να σας λεω το πονο μου.... αντε να φυγει το σαββατο γιατι πιο πολυ φασαρια κανει παρα καλο.....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεγειες κοριτσαρες τα μαλλακια σας!!!εγω ακομα δεν εχω παει...εχω να κουρευτω απο τον Σεπτεμβριο!!!ααα δεν σας ειπα εχω αδιαθετησει!!!απο την προηγουμενη εβδομαδα.Κ οτι μου ειπε η μαια μου ετσι κ εγινε οτι δηλαδη θα εχω πιο πολυ αιμα...αιντε αμα μου τελειωσει μεχρι την Πεμπτη μπορει κ μεις να κανουμε οχι Πρωτοχρονια αλλα ΑΝΑΣΤΑΣΗ!! :P:P


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται ότι και εγω αδιαθετησα σημερα... δε μπορω να ξεχωρισω και λογω λοχειας...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω λιγο δεν μπαινω και σας διαβαζω μια ωρα...

Το λοιπον εμεις τα εμβολια τα κανουμε τζαμπα εκτος απο ενα που ειχε 25% συμμετοχη και πληρωσαμε 20 ευρω επιπλεον...

Ολα τα μωρακια του καφε ειναι αψογα...και σε υψος αλλα και σε βαρος...καλα Αλεκα ο δικος σου δεν παιζεται...οχι μαγικος ζωμος δεν τον πιανει αλλα τα γονιδια σας ειναι super!!!!Αντε τυχερη μανουλα αντρακλες μεγαλωνεις...θα τους κυκλοφορεις αργοτερα και θα φουσκωνεις απο περηφανεια... ;)

Μιτσακι του εξυσε ο γιατρος την γλωσσα και βγηκε μια πετσουλα ασπρη, εχει μεινει ακομα λιγη, βαζουμε γελη και συνεχιζουμε...

Ιριδακι και εμενα ετσι ηταν οταν ειχε ερθει...με 15 ημερων παιδι,αλλα δεν εχω παραπονο μαζευε το κρεβατι της και το ποτηρι του καφε της :ΡΡΡΡ Αααα ρε μανα ειναι μονο μια γμτττττ!!!!

Ελενακι εγω αμα θες πεταγομαι και τα παιρνω και μονη μου, μην σε βαλω σε κοπο Πρωτοχρονιατικα... :)

Πηγα σημερα γυμναστηριο,πηρα και κρεμα για ραγαδες και κυτταριτιδα και αν δω χαϊρι θα σας πω να παρετε και εσεις...παω να ξυπνησω τον Παυλο γιατι τον πλακωσε το παπλωμα...

Αληθεια 15/01 τα mothercare τα βαζουν μιση τιμη???αν ναι να σπευσω...η Μαιρη Θεσ/νικη και εγω Αθηνα...

Boymama ο θηλασμος οταν εδραιωνεται εχεις σχεδον παντα ικανη ποσοτητα γαλακτος, δεν πριζεται οπως παλια το στηθος και μπορεις να θρεψεις ενα μωρο αποκλειστικα για οσο εσυ και το μωρο σου επιθυμειτε...εμεις θηλαζουμε γυρω στο τεταρτο συνολικα...αλλα κανουμε πολυ ωρα να ρευτουμε γμτ :(


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!!

ολες καλα βλεπω κ ολες με σουπερ μωρα!!!!

εγω εχω σημερα ραντεβου στο ικα να γραψω τις εξετασεις που κανουμε καθε μηνα για τον θυροειδη κ εστειλα την αδερφη μου και της ειπα να ζητησει απο τη γιατρο να μας γραψει κ το εμβολιο να το παρουμε απο φαρμακειο κ να το κανουμε στη δικη μας παιδιατρο. για να δουμε, θα το γραψει? μολις ερθει θα σας πω...

Δηλαδή γίνετε να πάω στο ικα να μου γράψει το εμβόλιο και να μας το κάνει ο δικός μας παιδίατρος? Για πείτε και σε έμενα γιατί την άλλη τρίτη κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο. Η μικρή της Ελένης τι κάνει γιατί δεν πρόλαβα να διαβάσω. πολύ κουρασμένη είμαι βρε κορίτσια μακάρι να μπορέσει να έρθει η μανά μου καμια βδομαδα να με ξεκουράσει λιγο, αφήστε που πρέπει να ξεκινήσω να ψαχνω και νυφικο χαμός τίποτα δεν εχω κανει για τον γαμο!!! Ο μπεμπης καλα είναι τρώει γυρω στα 150-200μλ την φορα φουσκοσαν τα μαγουλακια του καναμε και προγουλι 4 κιλα πηγε!! Πρεπει να του παρω καινουρια ρουχα διότι αυτά μας είναι μικρα πλέων!! Θα τον βάλουμε και στην κούνια το καλάθι είναι μικρο τωρα. Αφου τωρα τελος το καλαθι που θα τον βαζω την υπόλοιπη μερα στο σαλονι σε παρκοκρεβατο? Αυτά από μενα φιλακια σε ολες σας

Ευανθία πες μας τι έγινε στο ΙΚΑ γιατί αν γίνεται κάτι τέτοιο θα μας συνέφερε να γλυτώσουμε κάποια χρήματα αλλά χλωμό το κόβω. Πάντως εμείς δώσαμε 55 ευρώ στο φαρμακείο για το εμβόλιο και 40 ευρώ επίσκεψη στον γιατρό (χωρίς απόδειξη) οπότε δεν έχουμε να λαμβάνουμε από πουθενά. Και το κακό είναι ότι μόλις αρχίσαμε και κάθε μήνα θα έχουμε και κάποιο εμβόλιο.

λοιπον το συγκεκριμενο εμβολιο που θα κανουμε δεν το καλυπτει το ικα αλλα γενικοτερα μπορουμε να τα γραφουμε στο ικα κ να τα κανουμε εξω. αρκει να ρωταμε καθε φορα τον παιδιατρο αν το γραφει το ικα.

Το mothercare δεν θα ξαναστειλει γιατι τα αγορασε ολα η Ιριδα :wink::lol:

:lol::lol::lol:

παω γιατι ξυπνησε κ θελει μαμ! τα λεμε μετα!


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

πωπω ρε κοριτσια... τι πεθερες ειναι αυτες??? Εγω ειμαι και 'σκυλα' και αν δεν ηταν καλη θα την ξεχεζα στα ισια... το ιδιο και εκεινη όμως. Εμενα την εβδομαδα που εκατσε εδω, δεν βρηκε ησυχια. Παντα κατι έκανε... και ειναι 70 χρονων αλλα καλοκρατιεται.

Η μανα μου που ειναι 58 όλο κουρασμενη ειναι...καλα και εκεινη τωρα ψιλοβοηθαει γιατι στην αρχη ποου με ειχε γραψει δεν την αφηνα να ερθει πανω να δει τα παιδια... καλο???

Εμ,έτσι ειναι....θελεις διακιωματα? εχε και υποχρεωσεις... εκεινοι μας τα εμαθαν ετσι και αλλιως. Πάντως τωρα με ψιλοβοηθαει και η μαμα μου...φερνει ένα πιατο φαι πχ, σιδερωνει που και που τα ρουχαλακια του μπεμπη και τωρα απο Γεναρη θα κραταει παλι τον Αγγελο

Μαριανθη μου τα υψη και τα βαρη που εχουν τωρα τα παιδακια μας δεν ειναι αποδειξη για το πως θα ειναι ως ενηλικοι. Μετα τα δυο λεει φαινεται και για πιο σιγουρα μετα τα 4. Εξ αλλου ο δικος μου πινει ξενο που όσο να ναι τα παχαινει τα παιδια. γι αυτο οι παιδιατροι φοβουνται το ξενο μην τυχον κανει τα μωρα υπερβαρα.

Παντως ναι... θα καμαρωνω για τα αγορακια μου... όπως όλες μας ε?? καλα να'ναι μωρε και τιποτα αλλο. αντε να τελειωνει και το μωρακι σου με αυτην τη στοματιτιδα


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και του χρονου Δαλιδουλα μου!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα μπανιο το μωρο και του δοκιμασα το pampers N4 active.

Tου κανει πολυ καλα οποτε δεν ξαναπαιρνω τα new born.

Καποια ειχε ρωτησει για τα πορτοκαλι αυριο θα παρω 1 πακετο για δοκιμη και θα σας πω αν ειναι καλα.


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει γκρινια να της δωσω λιγο ντεπον

δεν εχει πυρετο απο το εμβολιο ειναι να ηρεμησουμε λιγο]

Δεν θα της περασει η γκρινια με το depon......:|

Αν τελικα δοσεις προσοχη στην ποσοτητα θελει το μισο απο το βαρος του πχ αν ειναι 4 κιλα θελει 2cc.


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...