Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσαρες μου καλησπερα!!!Ο μικρος μου εφαγε και επεσε για υπνο και μπηκα να σας διαβασω....

Καταρχας Θεανω τον δικο μου τον πλακωσα στην πιπιλα και βρηκα την υγεια μου...εχει θεαματικα αποτελεσματα..στην αρχη ταχα δεν ηθελε, αηδιαζε και τετοια αλλα τωρα την πηρε του καλου καιρου..με τον θηλασμο δεν μπερδευεται, ειναι παντος καιρου το μωρο μου..το οτι θηλαζω οφειλεται κατα 50% σε εκεινον που μολις μυριζεται θηλη τη γραπωνει σαν ροντβαιλερ :)

Ελενακη μου να ειστε χιλιοχρονοι και παντα ευτυχισμενοι για να χαιρεστε τα παιδακια σας :)

Μιτσακι λυπαμαι για τα στεναχωρα νεα σας...νομιζω ενας ψυχολογος ή ψυχιατρος θα βοηθουσε...

Ιριδακι ασε τον αντρα σου να κανονησει και σφυριζε αδιαφορα...αν δεν το καταλαβει κανε και την παπια...αποδιδει!!!Αρχισε λοιπον πα-πα-πα-πα :ΡΡΡ

Αλεκακι σαραντισατε...να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!

Συγχωρεστε με αλλα δεν θυμαμαι αλλα...Εμεις πηγαμε παιδιατρο σημερα και καναμε τα εμβολια μας!!Προς το παρον ολα καλα...καμμια παρενεργεια. Προχτες τρεχαμε στο Μητερα για την στοματιτιδα...καλα αυτοι ειναι τελειως τρελοι???Μας χρεωσαν μεχρι και το παρκινγκ...ελεος πια. Την αλλη βδομαδα θα παμε για υπερηχο ισχιων γιατι ειναι καπως σφιχτα...ελπιζω να μην ανοιξουμε αλλες ιστοριες!!!Απο την ομορφακια ειχαμε κανενα νεο???


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ααααα ξεχασα...γεννηθηκαμε 47 εκατοστα και 3100 και μεσα σε 2 μηνες πηγαμε 59 εκατοστα και 5100 :)

Τζια μου μολις εδραιωθει με το καλο ο θηλασμος θα κοιμασαι περισσοτερο...trust me...τρωμε κατα τις 9 κοιμομαστε μεχρι τις 02:15 καμμια φορα και 03:15 τρωμε ξαναξυπναμε στις 07:00 ξανατρωμε και κοιμομαστε μεχρι τις 09:00 με 10:00 το πρωι!!!!

Επεξεργάστηκαν by MARIANTHI611

waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

αγαπημενες μου φιλεναδες καλησπερα!!!!

το τυρανακι μου κοιμηθηκε σημερα και ειπα να μπω να δω τι κανετε!!!!!

Τελικα αυτο που λενε οτι τα μωρακια κατάλαβαινουν την ψυχολογια της μαμας και αναλογα αντιδρουν ειναι αληθεια!!!!!!!

χθες τα νευρα μου ηταν τσαταλια....(εχω την πεθερα καθε μερα τσουπ 11 η ωρα ερχετε,εν τω μεταξυ εμεις εκεινη την ωρα ξυπναμε με την μπεμπα απο το βραδυνο ξενυχτι και ουτε να κανω κιχ δεν μπορω........ασε που το πρωι ειναι η μονη ωρα που μπορω να βρεθω με τον αντρα μου μπας και κανουμε κ το δευτερο.....αλλα πουυυυυυυυυυυυυυ......εχουμε καθε μερα τον δικτατορα.....)

τεσπα να μην σας ζαλιζω.....

Μητσακι μου γλυκο ευχομαι απο εδω και περα να πανε ολα καλα!!!!!!!γερα νευρα και υπομονη....

Μαριανθη μου φοβαμαι μην μπερδευτει ρε γ#@$ ,αυτο μου ειπε και ο παιδιατρος.........Εμεις παντως τετοιες ωρες υπνου ακομα δεν εχουμε....να δω ποτε....

δεν θυμαμαι τιποτε αλλο παω να κανω ενα μπανιο μιας και η μπεμπουλα κοιματε και επανερχομαι!!!!!!!!!


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,ελενη26 εχθες εβλεπα ενα ρεπορταζ στις ειδησεις και ελεγε για ενα οικο νυφικων στην αθηνα που τα εχει βγαλει προσφορα με 200-500ευρω το αγοραζεις το νυφικο και ηταν πολυ ωραια αυτα που εδειχνε.καπου στο κεντρο νομιζω.

δε μου λετε ο μπεμπης αρχισε να τρωει το χερι του ειναι φυσιλογικο????

το εχω πετυχει να προσπαθει να βαλει την μπουνια του στο στομα:confused:

επισης μαριανθη και ελενη μια χαρα τα μωρακια σας!!!!!!


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααααα ξεχασα...γεννηθηκαμε 47 εκατοστα και 3100 και μεσα σε 2 μηνες πηγαμε 59 εκατοστα και 5100 :)

Τζια μου μολις εδραιωθει με το καλο ο θηλασμος θα κοιμασαι περισσοτερο...trust me...τρωμε κατα τις 9 κοιμομαστε μεχρι τις 02:15 καμμια φορα και 03:15 τρωμε ξαναξυπναμε στις 07:00 ξανατρωμε και κοιμομαστε μεχρι τις 09:00 με 10:00 το πρωι!!!!

ω και το δικό σου γαλατάκι μαγικός ζωμός απ'ότι βλέπω!!!!!!!

μακάρι να κοιμάται λίγο πιο νορμαλ γιατί από τη δουλειά ήδη αρχίσαν και με πιέζουν.........

Χτες μου κοιμήθηκε πάλι ένα 3ωρο και δυο 2,5ωρα, αλλά το απόγευμα δεν είχε κοιμηθεί καθόλου. Σήμερα που κοιμάται όλη μέρα για να δούμε.

Αλήθεια Μαριάνθη-πόση ώρα περίπου τον θηλάζεις?

Θεανώ εσένα δε σε ρωτάω γιατί απ'ότι κατάλαβα το βυζί σου είναι προέκταση του στόματος της.......Δώσε πιπίλα θα σωθείς-και ρίξε αλάτι να φύγει η πεθερά!!!!


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε μου λετε ο μπεμπης αρχισε να τρωει το χερι του ειναι φυσιλογικο????

το εχω πετυχει να προσπαθει να βαλει την μπουνια του στο στομα:confused:

φυσιολογικότατο!θέλει να πιπιλίσει. Μπορεί να σημαίνει ότι πεινάει κιολας, αλλά γενικότερα τα νεογέννητα έχουν έντονο το αντανακλαστικό του θηλασμού και θέλουν να πιπιλούν συνέχεια είτε πεινάν είτε όχι


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ κοριτσακια μου ο μικρος σημερα το απογευμα ειχε μιαν απίστευτη γκρινια...μαλλον κολικους ειχε...πολυ στεναχωρηθηκα, ελπιζω να μην καθιερωθουν!!! Μαιρουλα, καλα λεει η Τζια, μην αγχωνεσαι. Μαριανθη μια χαρα η αναπτυξη του μπεμπουλη σου ε? Μου ειχε πει ο παιδιατρος ότι τα μωρα πρεπει να διπλασιαζζουν το βαρος τους στο εξαμηνο και να το τριπλασιαζουν στο χρονο... όταν πιανεις αυτες τις αλλαγες, το μωρο ειναι μια χαρα. Βεβαια τα μεγαλα μωρακια πολυ συχνα τις ξεπερνουν. Α, και τον πρωτο χρονο να παρους 25 πόντους.

Εγω σημερα τον ζυγισα ήταν 5500 και κατι που δεν θυμαμαι το κατι. Μου κανει εντυπωση που εχει ακριβως το ιδιο βαρος με τον Αγγελο... και όταν γεννηθηκαν και τωρα.

Τι δικα μου τα κιλακια μειωθηκαν κατα 20! Τι καλα!

Ελενιτσα, πότε θα παντρευτεις?? με το καλο!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου εμενα μου πε η παιδιατρος μας και θα παω στο κεντρο υγειας να μου γραψουν τα εμβολια (που ναι ο γαμπρος μου εκει και κανει αγροτικο) και μαλιστα 2 καθε μηνα για να προλαβω να γλυτωσω μερικα χρηματα και θα μας τα κανει αυτη μετα...

αλλα ολα αυτα στο βιβλιαριο του μωρου ετσι??? εγω σημερα πηγα ικα πληρωθηκα και εβαλα το μωρο στο βιβλιαριο μου οποτε βουρ στο κεντρο υγειας!!! αν δεν το χετε βαλει στο βιβλιαριο δε θα μπορεσετε....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου χρονια πολλα να εχουμε υγεια και να χαιρομαστε τα ζουζουνια μας....τωρα καταφερα να μπω και διαβαζω τα νεα σας.........που καταλαβαινουμε βρε κοριτσια οτι εδραιωθηκε ο θηλασμος?απο το οτι αυξηθηκαν οι ωρες υπνου?


it77p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περπάτησα με τη μικρούλα στο μάρσιπο 2 χλμ. Η μέση μου με έχει πεθάνει. Εντωμεταξύ από τη στάση που είχε μέσα, είχαμε διαρροή -φτάσαν μέχρι τη μασχάλη στην καημενούλα....Αλήθεια μήπως πρέπει να αλλάξω νούμερο pampers?


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


marianthi mou τελειος ο μικρος!!κοριτσια που παραγγελνεται απο το mothercare τι θα γινει??γιατι δεν στελνουν???

αλήθεια? δεν το ήξερα. Μήπως δεν στέλνουν κάποια συγκεκριμένα προϊόντα? ή δε στέλνουν τίποτα?


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια,κοιμηθηκαν και εμενα τα μικρα και εχω το μεγαλο να απιζει ενα παιχνιδι guitar hero στο xbox, το ξερετε??εχει μια κιθαρα και παιζει ροκ κομματια,και η μπεμπα μουγκριζει,αλλα αμα ξυπνησει να παει ο ροκας για αρμεγμα...

Σημερα το βραδυ πρωτη φορα το μωρο γκρινιαζε στο στηθος και εγω νομιζα οτι εβγαζα πολυ γαλα,το βγαζω,πιεζω στηθος σταγονα γαλα.

προβληματιστηκα,δεν ξερω τι να κανω.

Αλεκα τωρα που σαραντησατε ειστε ελευθεροι να οργωσετε την Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

πωπωπω τι πληγες ξυσατε... η mothercare καποιο προβλημα εχει και δε στελνει Ελλαδα,και καποιες αλλες χωρες,να δουμε ποτε θα ληθει,αν κ τωρα αρχιζουν εκπτωσεις,πως κ πως τις περιμενω..οχι για μενα για τα φουκαριαρικα τα παιδακια μου

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια? δεν το ήξερα. Μήπως δεν στέλνουν κάποια συγκεκριμένα προϊόντα? ή δε στέλνουν τίποτα?

γραφει στις ερωτησεις που εκανα οτι δεν στελνουν ελλαδα και κατι αλλες χωρες..αν γεμισω το καλαθι και πατησω να κανω παραγγελια θα μου πει αν δε τα στειλουν η θα μου παρουν τα χρηματα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...