Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

σε ευχαριστω ρε μαιρουλα!!!μα τωρα που το ανακαλυψα να μην μπορω να παραγγειλω???ολο γεμιζω το καλαθι ετσι και καλα για να χαιρομαι..

εγω μαλλον θα παρω μια τριαδα φορμακια πριν τις εκπτωσεις..δεν παλευεται!!

:lol::lol::lol::lol: η πλακα ειναι οτι και εγω τα χαζευα σημερα και γι'αυτο ρωτησα κιολας τι φοραμε το καλοκαρι για να ξερω τι θα παρω με τις εκπτωσεις:lol::lol::lol:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

βρε κοριτσακια δεν νομιζω να ξαναστειλει η mothercare... Μου ειπαν σε ενα μαγαζι όταν απαγορεψαν γιατι εχουν πέσει πολυ οι πωλησεις στην Ελλαδα... Οπότε περιμενουμε τις εκπτωσεις. Εμενα πάντως ο μπουμπουκος μου ειναι 60 πόντους και 5600 (40 ημερων) και του κανουν τα 0-3. και ειναι εκτος καμπυλης, ετσι?? Νομιζω ότι τα 3-6 ειναι αρκετα για τα μωρακια μας όσο μεγαλα και να'ναι. Ασπα μου τα 6-9 του mothercare ειναι υπερβολικα μεγαλα.

Τωρα αν μιλαμε 6-9 για άλλης μαρκας φορμακια ΟΚ, πάω πασο.

Επίσης εκτος τα mothercare, τα ιδια νουμερα και καλη ποιοτητα ειναι και τα M & S


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Το μενού για τον επόμενο μήνα λέει meningitec και prevenar. Ξέρει καμία σας τιμές ?

Ακου και κλάψε....76,22 + 34,76 τιμές κατευθιαν απο το ψυγείο μου!

δε μου λετε ο μπεμπης αρχισε να τρωει το χερι του ειναι φυσιλογικο????

το εχω πετυχει να προσπαθει να βαλει την μπουνια του στο στομα:confused:

επισης μαριανθη και ελενη μια χαρα τα μωρακια σας!!!!!!

Μαιρουλα μου να μετράς τα χεράκια πρωι-βράδυ.....πρεπει να είναι 2 στο κάθε παιδι:lol::lol::lol::lol:

Σήμερα περπάτησα με τη μικρούλα στο μάρσιπο 2 χλμ. Η μέση μου με έχει πεθάνει. Εντωμεταξύ από τη στάση που είχε μέσα, είχαμε διαρροή -φτάσαν μέχρι τη μασχάλη στην καημενούλα....Αλήθεια μήπως πρέπει να αλλάξω νούμερο pampers?

Εμείς φοραμε το 3 και δεν του το ξαναπαιρνω,θα παρω το 4.

Παρε 1 πακετο μεγαλυτερο και αν δεν βολευει το βαζεις πιο μετα δεν θα παει χαμενο.

Αααα και μην κουραζεσε πολυ γιατι μετα δεν θα εχεις κουραγιο για τρελίτσες....

Το mothercare δεν θα ξαναστειλει γιατι τα αγορασε ολα η Ιριδα :wink::lol:


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Μαριάνθη,

super το μωρουλίνι!!!!

Τι γινετε με αυτη την στοματίτιδα καλέ?Διαβαζω στην ενοτητα του θηλασμου τι τράβας....περάστικα και μην τρελενεσε:-)

Ασπα,

και εμένα 3-6 μηνων φοραει και μάλιστα χθές τα εξαφανισα τα μικρότερα γιατι μια μερα τον αφησα στην αδερφη μου και ηρθα και τον βρήκα με το φορμάκι που τον εβγαλα απο το μαιευτήριο.....:roll::roll:

Μα καλά πως του το'βαλε ? ρωτάω την μάνα μου και μου λέει βοήθαγα και εγώ....:confused::mrgreen:

Boymama,

Μην χάνεσε.


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Αααα και μην κουραζεσε πολυ γιατι μετα δεν θα εχεις κουραγιο για τρελίτσες....

για τρελίτσες πάντα υπάρχει κουράγιο!!!!!...αλλά από του χρόνου....

Το mothercare δεν θα ξαναστειλει γιατι τα αγορασε ολα η Ιριδα :wink:

:lol::lol::lol:


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!Η μεγαλη ειχε λιγη βραχνα στο λαιμο της και την εδιωξα κοιμηθηκε επανω στην μανα μου.Εκει λεω να την αφησω για σημερα και βλεπουμε.Το μεσημερι παμε για εμβολιο.Ρε κοριτσια τι παιδια εχετε και εγω που νομιζα οτι η δικη μου ειναι <<χονδρη>> αλλα διαβαζω πως εχετε ξεφυγει ολες.Να σας πω την αληθεια δεν μου αρεσουν τα χοντρα μωρα καθολου αλλα τι να το κανεις.Θα του πεις μη κλαις αγαπουλα μου δεν κανει να πεις το γαλα σου ειναι πανω απο τις επιτρεπομενες θερμιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αδυνατον.Παρηγγειλα και εγω απο mothercare αγγλιας και μετα απο πολυ καιρο μου απαντησαν πως δεν υπαρχουν ταχα μου τα προιοντα.Εμεις φοραμε τα 3 μηνων ειναι ισα ισα οχι mothercare και απο κανενα 6 μηνων αλλα δεν μου αρεσει να περισσευουν κιολας.


Oju1p2.png

sIvCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ελένη μου με σκότωσες πρωι πρωι με τις τιμές του ψυγείου σου. Μου φαίνεται καλύτερα ν' αγοράσουμε ψυγείο παρά τα εμβόλια.

Εμάς μας είπε εχθές ότι μυξούλες και ρουθουνίσματα θα τα έχουμε και να μη μας νοιάζει γιατί από κατασκευής η μπεμπούλα μας έχει στενά ρουθούνια το οποίο θα διορθωθεί μεγαλώνοντας. Είπα και εγώ ότι δεν θα έχει κάτι το παιδί μου (η Ζέτα γεννήθηκε με χαλινό γλώσσας, το γνωστό γλωσσοδέτη). Επίσης μας είπε για τα σπυράκια που έβγαλε η μπέμπα να μην βάλουμε τίποτα γιατί και να βάλουμε σε λίγο καιρό θα ξαναβγούν.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο για φορμάκια εμάς αυτή την στιγμή η μπέμπα φοράει ακόμα το 00 που αναγκαστήκαμε να πάρουμε αφού γεννήθηκε πολύ νωρίτερα και τώρα οι πατούσες της μπαίνουν στις πατούσες του ρούχου. Της πήρα προχθές ένα φορμάκι για 3 μηνών και θέλει ακόμα μία παλάμη και για να φτάσει τις πατούσες του.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια...

Μαιρουλα μου να μετράς τα χεράκια πρωι-βράδυ.....πρεπει να είναι 2 στο κάθε παιδι:lol::lol::lol::lol:..

Το mothercare δεν θα ξαναστειλει γιατι τα αγορασε ολα η Ιριδα :wink::lol:

:lol::lol:

Kαλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!Η μεγαλη ειχε λιγη βραχνα στο λαιμο της και την εδιωξα κοιμηθηκε επανω στην μανα μου.Εκει λεω να την αφησω για σημερα και βλεπουμε.Το μεσημερι παμε για εμβολιο.Ρε κοριτσια τι παιδια εχετε και εγω που νομιζα οτι η δικη μου ειναι <<χονδρη>> αλλα διαβαζω πως εχετε ξεφυγει ολες.Να σας πω την αληθεια δεν μου αρεσουν τα χοντρα μωρα καθολου αλλα τι να το κανεις.Θα του πεις μη κλαις αγαπουλα μου δεν κανει να πεις το γαλα σου ειναι πανω απο τις επιτρεπομενες θερμιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αδυνατον.Παρηγγειλα και εγω απο mothercare αγγλιας και μετα απο πολυ καιρο μου απαντησαν πως δεν υπαρχουν ταχα μου τα προιοντα.Εμεις φοραμε τα 3 μηνων ειναι ισα ισα οχι mothercare και απο κανενα 6 μηνων αλλα δεν μου αρεσει να περισσευουν κιολας.
περαστικα Ριανα μου...εμενα μου αρεσουν τα στρουμπουλα μωρα... αλλα εγω τον δικό μου ακομη αδυνατο τον βλεπω...Δεν ξερω, μηπως ειναι ψηλος για αυτο ειναι και βαρυς, ενω δεν του φαινεται?? Η μηπως εγω εχω χασει το μετρο του αδυνατου και του χοντρου?? Τα φορμακια μαδερκερ έχουν μεγαλη φορμα γενικά, είναι ανετα. Κατι δωρα που ειχα απο Λαπεν για παραδειγμα και ηταν το 0-3, όταν ο μπεμπης πηγε 3 εβδομαδων δεν του εκαναν. Αλλα του μαδερκερ ακομη του κανουν τα 0-3 και ας ειναι 60 πόντους... τι να πω??? Και του Αγγελου που ήταν παντα μεγαλοσωο παιδι, θυμαμαι του τα ειχα αλλαξει το νουμερο όταν ήταν περιπου 2 μηνων. Ίσως γιατι και εμενα δεν μου αρεσει να φαινονται πολυ μεγαλα τα ρουχα τους.
Όσο για φορμάκια εμάς αυτή την στιγμή η μπέμπα φοράει ακόμα το 00 που αναγκαστήκαμε να πάρουμε αφού γεννήθηκε πολύ νωρίτερα και τώρα οι πατούσες της μπαίνουν στις πατούσες του ρούχου. Της πήρα προχθές ένα φορμάκι για 3 μηνών και θέλει ακόμα μία παλάμη και για να φτάσει τις πατούσες του.

ναι μωρε Ιωαννα μου... αφου γεννηθηκε μικρουλιτσα, ειναι και κοριτσακι. Τα κοριτσακια παντα ειναι πιο πετιτ εκτος από εμενα μικρη χαχα!! (και τις αδερφες μου επισης):-P


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσαρες!!!

ΕΛΕΝΗ1να τα χιλιασετε κοπελα μου!!

ΜΑΙΡΟΥΛΑ εμενα μου τρωει χερια οταν πειναει κ οχι μονο στην αρχη χωνει τις μπουνιτσες του στο στομα κ μολις συνηδειτοποιει οτι δεν τρωγωνται αρχιζει με το φορμακι του τη σαλιαρα τα μαλλια μου κλπ..

τα ρουχα του εμενα του κανουν γιατι ολα τα ειχα 3-6...στην αρχη το μωρο κολυμπαγε βεβαια αλλα τωρα του ειναι κανονικα...την Παρασκευη τον ζυγισαμε κ ηταν 5740..

Κοριτσια Κ παλι σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!!!εχει ηδη πιασει δουλεια ο ψυχολογος κ μας ειπε οτι θελει πολυ προσοχη...ε ρε φουστη τι σου κανει ο ερωτας...


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ρε κοριτσια ασχετο αλλα επειδη δεν παρακολουθω αν κ θα επρεπε αλλα ειπαμε εχει πεσει πολυ βουντου σην οικογενεια:P εμεις το αγοραζουμε το εμβολιο οταν ειναι να του το κανουμε?η το εχει εκει ο παιδιατρος?ειμαι ασχετη εντελως...κ ποιο ειναι το πρωτο εμβολιο?γιατι μας ειπε να παμε γυρω στις 15 του Γεναρη να εχει κλεισει τους 2 μηνες


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!Η μεγαλη ειχε λιγη βραχνα στο λαιμο της και την εδιωξα κοιμηθηκε επανω στην μανα μου.Εκει λεω να την αφησω για σημερα και βλεπουμε.Το μεσημερι παμε για εμβολιο.Ρε κοριτσια τι παιδια εχετε και εγω που νομιζα οτι η δικη μου ειναι <<χονδρη>> αλλα διαβαζω πως εχετε ξεφυγει ολες.Να σας πω την αληθεια δεν μου αρεσουν τα χοντρα μωρα καθολου αλλα τι να το κανεις.Θα του πεις μη κλαις αγαπουλα μου δεν κανει να πεις το γαλα σου ειναι πανω απο τις επιτρεπομενες θερμιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αδυνατον.Παρηγγειλα και εγω απο mothercare αγγλιας και μετα απο πολυ καιρο μου απαντησαν πως δεν υπαρχουν ταχα μου τα προιοντα.Εμεις φοραμε τα 3 μηνων ειναι ισα ισα οχι mothercare και απο κανενα 6 μηνων αλλα δεν μου αρεσει να περισσευουν κιολας.

περαστικα στο κοριτσακι σου!!!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στους περισσοτερους αρεσουν τα στρουμπουλα μωρα εγω οπως παντα το αντιθετο .Ειμαι περιπτωσαρα.Και η δικη μου τρωει τα χερια της και ωρες ωρες ξυνεται και εχει βγαλει ολες τις πετσες του προσωπου


Oju1p2.png

sIvCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...