Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αγαπημενες μου φιλεναδες καλησπερα!!!!

το τυρανακι μου κοιμηθηκε σημερα και ειπα να μπω να δω τι κανετε!!!!!

Τελικα αυτο που λενε οτι τα μωρακια κατάλαβαινουν την ψυχολογια της μαμας και αναλογα αντιδρουν ειναι αληθεια!!!!!!!

χθες τα νευρα μου ηταν τσαταλια....(εχω την πεθερα καθε μερα τσουπ 11 η ωρα ερχετε,εν τω μεταξυ εμεις εκεινη την ωρα ξυπναμε με την μπεμπα απο το βραδυνο ξενυχτι και ουτε να κανω κιχ δεν μπορω........ασε που το πρωι ειναι η μονη ωρα που μπορω να βρεθω με τον αντρα μου μπας και κανουμε κ το δευτερο.....αλλα πουυυυυυυυυυυυυυ......εχουμε καθε μερα τον δικτατορα.....)

τεσπα να μην σας ζαλιζω.....

Μητσακι μου γλυκο ευχομαι απο εδω και περα να πανε ολα καλα!!!!!!!γερα νευρα και υπομονη....

Μαριανθη μου φοβαμαι μην μπερδευτει ρε γ#@$ ,αυτο μου ειπε και ο παιδιατρος.........Εμεις παντως τετοιες ωρες υπνου ακομα δεν εχουμε....να δω ποτε....

δεν θυμαμαι τιποτε αλλο παω να κανω ενα μπανιο μιας και η μπεμπουλα κοιματε και επανερχομαι!!!!!!!!!

ΘΕΑΝΩ μου οντως καταλαβαινουν τα μωρα...εμενα γενικα εναι πολυ ησυχος καθεται οπου τον βαλεις δεν εχει προβλημα εχει αρχησει κ κοιμαται 5ωρα,το μονο προβλημα που εχουμε ειναι οτι εχει αρχησει κ μενει ξυπνιος κατι τρελες ωρες 3 τα ξυμερωματα η πολλες φορες θελει απλα την πιπιλα του,οχι παντα γιατι ειναι με τις ωρες του αλλα οταν την θελει πρεπει να εχουμε συνεχεια τον νου μας γιατι του πεφτει κ πρεπει να του την δινουμε γιατι ενοχλειται...λοιπον οταν εγινε η αποπειρα της μικρης παραμονη Χριστουγεννων το βραδυ ημασταν χαλια,κοιταω τον μικρο κ του λεω<<η μανουλα ειναι πολυ στεναχωρημενη κ θελω να με βοηθησεις με το να εισαι ησυχος κ να κοιμηθεις>>ε σε πληροφορω ολη την ωρα μου γελαγε λες κ ηθελε να μου φτιαξει το κεφι κ κοιμηθηκε τρελα!!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

ασε με αλεκακι... μα απλα της το ανακοινωσε ο αντρας μου και τρελαθηκε, ελεγε οτι θα παθει εγκεφαλικο κλπ κλπ

εγω δεν ημουν μπροστα ευτυχως! αλλα θα λεει οτι εγω τον επεισα στανταρρρρρρρρρρ

ακομα κρατιεται παντως καιδεν μου το κουβεντιασε μενα......

ειχε μαθει και οτι ο αλλος της γιος θα βγαλει το ονομα της πεθερας του και της ηρθε διπλο το χτυπημα.........

γεια σου ρε Ιριδακι να ζησει η αδερφουλα σου!!!αυτες οι πεθερες ολο υποσχεσεις ειναι:P:Pακους εκει θα παθει εγκεφαλικο!!!!:tongue::tongue:


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!αλεκα αν αληθευει αυτο που λες για το μοδερ..καηκαμε!!!

ριαννα εγω τους εκοψα τα νυχακια!!!

Και εγω τα εκοψα ηδη 3 φορες καθε 3 ημερες αλλα μεγαλωνουν τα ατιμα


Oju1p2.png

sIvCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεκακι κ μενα δεν του φαινεται οτι ειναι χοντρουλης μονο μαγουλακια εχει...ειναι ψηλος μαλλον γι αυτο κ εξαλλου στα αγορακια δεν πολυφαινεται ε?
ναι συνηθως τα αγορακια δεν πολυφαινονται αν ειναι και ψηλα...

καλημερα και σε εσενα μητσακι...

ρε κοριτσια ασχετο αλλα επειδη δεν παρακολουθω αν κ θα επρεπε αλλα ειπαμε εχει πεσει πολυ βουντου σην οικογενεια:P εμεις το αγοραζουμε το εμβολιο οταν ειναι να του το κανουμε?η το εχει εκει ο παιδιατρος?ειμαι ασχετη εντελως...κ ποιο ειναι το πρωτο εμβολιο?γιατι μας ειπε να παμε γυρω στις 15 του Γεναρη να εχει κλεισει τους 2 μηνες
ρωτα το γιατρο σου μητσακι μου... ο δικος μου τα εχει εκει...
Στους περισσοτερους αρεσουν τα στρουμπουλα μωρα εγω οπως παντα το αντιθετο .Ειμαι περιπτωσαρα.Και η δικη μου τρωει τα χερια της και ωρες ωρες ξυνεται και εχει βγαλει ολες τις πετσες του προσωπου
αχ το καυμενουλι... τα νυχακια τα εχεις κοψει?
γεια σου ρε Ιριδακι να ζησει η αδερφουλα σου!!!αυτες οι πεθερες ολο υποσχεσεις ειναι:P:Pακους εκει θα παθει εγκεφαλικο!!!!:tongue::tongue:
:P:p:p

Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ απο μενα!!λοιπον ακουστε τι παιζει με το παιδακι μου...τα 0-3 του Μothercare δεν του πανε καθολου..δεν μπορει να τεντωσει το ποδαρακι του.τα 3-6 ειναι κανονικα και θελει κ 1 δακτυλο για ναναι κανονικα η πατουσα του...σε αλλες μαρκες το3-6 δεν μας παει βαζουμε 6-9 η 6...π.χ. prenatal με τιποτα το 3-6!απο pampers φοραμε το 3 κ εμεις..

μα καλα βρε ελενη πως το χωρεσανε το παιδι μεσα στο φορμακι????????Εμενα αυτο που τον εβγαλα απο το μαιευτηριο ηταν το 1 και την 2 βδομαδα της ζωης του δεν του πηγαινε!!!!!!!!!!

ελα βρε μιτσακι μη χανεσαι!!!

εγω κοριτσακια θα τον βρω τον τροπο καιο θα παραγγειλω στα mothercare..!!!σε αλλες χωρες στελνουν!!και βασικα αγγλια!!!εκει μενει η αδερφη της κουμ[παρας μου!τα παραγγελνω στη διευθυνση της και μου τα στελνει αυτη!!θα μαθω πρωτα τα μεταφορικα για ελλαδα ανα κιλο και αν συμφερει βουρ!εσπαγα το κεφαλι μου ακομα και στον υπνο μου για να βρω λυση!!!!!

αλεκα μου δεν ξερω πως του πανε του μικρου σου τα 0-3!....φαντασου οτι εμενα τα παιρνει και η κοιλια!!!!!!!!!!!!!!!!

ριαννα περαστικα στη μικρη σου...

ιωαννα ακομα το 0 φοραει η μικρη?/ουαου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποφάσισα να κερδίσω το τζόκερ.

Ξεκινάτε να μου στελνετε πμ τις διευθηνσεις σας για να σας στειλω ταχυδρομικες επιταγες!!!!

περιμενε σου ερχεται η δικια μου!!!!!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Και τα δικά σας μωρά βλέπω είναι πάνω του μέσου όρου! Εμάς, αν και κορίτσι είναι 5350 και 60 πόντους στους 2 μήνες!! Τα μάγουλα ξεχειλίζουν, λαιμό δεν έχουμε, τα μπούτια μας είναι σαν τσουρέκια και είμαστε πρώτες στο άρμεγμα!

Κι εμάς βάζει όλη τη μπουνιά στο στόμα και είμαστε και τσαντίλες...Σκορπιοί παιδί μου!!

Παιδιά με προσωπικότητα!!

Μητσάκι άλλο κακό να μη σας βρει!!!

Κι εγώ έχω πρόβλημα με τα ρούχα, δεν μπορώ να υπολογίσω το νούμερο γιατί κάθε εταιρία έχει άλλες φόρμες, και πάνω που σκεφτόμουν να κάνω το απονενοημένο (δεν ξέρω πως γράφεται!!) και να παραγγείλω από Mothercare!

Αύριο θα πάμε για το εμβόλιο στο ΙΚΑ, θα κάνουμε το πενταδύναμο γιατί αυτό έχει το ΙΚΑ στοκ!!!!!!

ΑΑΑΑΑΑ πήγα χθες και έβαψα και έκοψα μαλλί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γιατί είχαν φτάσει μέχρι τον κ@#λο, ήταν στη ρίζα άσπρα μετά μαύρα και μετά ένα χάλκινο που κι εγώ δεν ξέρω από πού ξεφύτρωσε!!!

Αύριο επιτέλους θα πάω και γυναικολόγο και άμα είμαστε τυχεροί την παραμονή και το μωρό χτυπήσει κανένα 5ωρο ύπνο.....κάτι μπορεί να γίνει!! Ε αυτό το ρεκτιφιέ έχει ένα μήνα που το ξεκίνησα!!!!! Ουφ, αυτά τα λίγα θυμήθηκα να σας πω!

Link to comment
Share on other sites

ρε ασπα μες στο μυαλο μου εισαι!!!!!!απο εχθες σπαζω το κεφαλι μου πως θα παραγγειλω απο αλλου!!!!!και σκεφτομουν οτι ρε γμτ δεν εχω κανεναν σε αλλη χωρα:mad::-x:-x

ασε πρεπει να αναθερμανω τισ σχεσεις μου εκει!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Και τα δικά σας μωρά βλέπω είναι πάνω του μέσου όρου! Εμάς, αν και κορίτσι είναι 5350 και 60 πόντους στους 2 μήνες!! Τα μάγουλα ξεχειλίζουν, λαιμό δεν έχουμε, τα μπούτια μας είναι σαν τσουρέκια και είμαστε πρώτες στο άρμεγμα!

Κι εμάς βάζει όλη τη μπουνιά στο στόμα και είμαστε και τσαντίλες...Σκορπιοί παιδί μου!!

Παιδιά με προσωπικότητα!!

Μητσάκι άλλο κακό να μη σας βρει!!!

Κι εγώ έχω πρόβλημα με τα ρούχα, δεν μπορώ να υπολογίσω το νούμερο γιατί κάθε εταιρία έχει άλλες φόρμες, και πάνω που σκεφτόμουν να κάνω το απονενοημένο (δεν ξέρω πως γράφεται!!) και να παραγγείλω από Mothercare!

Αύριο θα πάμε για το εμβόλιο στο ΙΚΑ, θα κάνουμε το πενταδύναμο γιατί αυτό έχει το ΙΚΑ στοκ!!!!!!

ΑΑΑΑΑΑ πήγα χθες και έβαψα και έκοψα μαλλί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γιατί είχαν φτάσει μέχρι τον κ@#λο, ήταν στη ρίζα άσπρα μετά μαύρα και μετά ένα χάλκινο που κι εγώ δεν ξέρω από πού ξεφύτρωσε!!!

Αύριο επιτέλους θα πάω και γυναικολόγο και άμα είμαστε τυχεροί την παραμονή και το μωρό χτυπήσει κανένα 5ωρο ύπνο.....κάτι μπορεί να γίνει!! Ε αυτό το ρεκτιφιέ έχει ένα μήνα που το ξεκίνησα!!!!! Ουφ, αυτά τα λίγα θυμήθηκα να σας πω!

μια χαρα κουκλιτσα η μικρη σου!!!!μεγεια το μαλακι σου!!!!!αντε και καλο βολι!!!!!!!!!!!!!!!!1:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...