Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να ηξερες πσο σε καταλαβαινω................... Την πρωτη φορα που εκανε τρενακι ο Κωνσταντινος μεχρι να κανει τη στροφη το τρενακι και να τον δω φανταζομουνα πως επεσε και πως χτυπησε και ολα τα σχετικα......... Ξερεις τι με βοηθησε πολυ? Η κατασκηνωση..... Τους εστειλα μονους τους απο την πρωτη δημοτικου και τους απεξαρτησα γιατι αλλιως θα τους ειχα τρελλανει........ ...

κατασκηνωση??? δε νομιζω να το αντεξω...η μανα μου μενει απο κατω. Με παρακαλαγε να κοιμηθει μαζι της.....τιποτα εγω...Βγαιναμε το βραδυ, γυριζα 4 ας πουμε, μου ελεγε να τον παρω α κοιμηθεις?? Όχι...δεν διαννουμαι να μην κοιμουνται σπιτι το βραδυ. Για αυτο σου λεω θα μαρτυρησουν τα καυμενα..και αυτα και εγω...Το μονο που με σωζει ειναι οτι ειναι ζωδια του νερου και ειναι λιγο σπιτογταοι, οποτε δε νομιζω να δω τρελες εντασεις...

χα θα τον δεσω!ευχαριστω Ειρηνη για την ιδεα:tongue::tongue:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:υπαρχουν και κατι κρανη...στο μοδερκερ...για τα πρωτα βηματα:cool:


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

και που να δεις όταν αρχιζει και περπαταει και παιρνει τουμπες....και ακους το κεφαλι στα πατωματα μπαααμ μπουυυυυμ....αφηστε τα....για αυτο δε θεώ να προχωρησει αυτος νωρις...ο Αγγελος σηκωιηκε 9 μηνων....11 μηνων περπατουσε (αν και ηταν βαρυς και αγορι, που λενε οτι αργουν),,οι τουμπες ομως ηταν αλλο πραγμα...μιλαμε ειχα παθει σοκ εκλαιγα ολη την ωρα...

Εμένα πάλι ο Μαρκελλος το αντιθετο. Περπάτησε 14 μηνων αλλά περπάτησε καλά. Δεν εφαγε τούμπες. Γενικά ειναι φοβιτσιαρης και δεν κάνει ριψοκίνδυνα πραγματα, ευτυχως για μένα!! Ακόμα και τωρα, στο δρομο όταν περπαταμε δεν μου αφηνει καθόλου το χερι..

Να δούμε η μπέμπα πως θα ειναι..εχουμε και σκάλες στο σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειμουν πανω απο κανεναν....... Ειχα την ενδοεπικοινωνια και ημουν ησυχη για να κανω δουλειες...... Αλλα δεν μπαινω για μπανιο οταν ειμαι μονη και οταν βαζω ηλεκτρικη καποιος ειναι με το μωρο οπωσδηποτε!!!

και εγω....με ενδοεπικοινωνια παντου.....

Εμένα πάλι ο Μαρκελλος το αντιθετο. Περπάτησε 14 μηνων αλλά περπάτησε καλά. Δεν εφαγε τούμπες. Γενικά ειναι φοβιτσιαρης και δεν κάνει ριψοκίνδυνα πραγματα, ευτυχως για μένα!! Ακόμα και τωρα, στο δρομο όταν περπαταμε δεν μου αφηνει καθόλου το χερι..

Να δούμε η μπέμπα πως θα ειναι..εχουμε και σκάλες στο σπίτι

για αυτο λεω καλυτερα να αργουν να περπατανε...ειναι πιο ωριμα για να κανουν σωστα τα βηματα τους νομιζω....ο αγγελος ειναι ακομη σκουντουφλης....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κατασκηνωση??? δε νομιζω να το αντεξω...η μανα μου μενει απο κατω. Με παρακαλαγε να κοιμηθει μαζι της.....τιποτα εγω...Βγαιναμε το βραδυ, γυριζα 4 ας πουμε, μου ελεγε να τον παρω α κοιμηθεις?? Όχι...δεν διαννουμαι να μην κοιμουνται σπιτι το βραδυ. Για αυτο σου λεω θα μαρτυρησουν τα καυμενα..και αυτα και εγω...Το μονο που με σωζει ειναι οτι ειναι ζωδια του νερου και ειναι λιγο σπιτογταοι, οποτε δε νομιζω να δω τρελες εντασεις...

Αντε ρε, εγω παρακαλάω να μου τα κρατησουν. Αλλά τωρα με τα δυο, κομματακι δυσκολο το βλέπω. Αν τα κρατησουν 4-5 μερες να πάμε πουθενα το καλοκαιρι με το Γιωργο, θα ειναι θαυμα.

Αλέκα, τον Αγγελο στο αυτοκινητο τον βαζεις σε καθισματακι ή σε μπουστερ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν ειμουν πανω απο κανεναν....... Ειχα την ενδοεπικοινωνια και ημουν ησυχη για να κανω δουλειες...... Αλλα δεν μπαινω για μπανιο οταν ειμαι μονη και οταν βαζω ηλεκτρικη καποιος ειναι με το μωρο οπωσδηποτε!!!

Κι εμεις στο Μαρκελλο ετσι καναμε. Τωρα στη μπεμπα κάμία σχεση. Αφού την ενδοεπικοινωνία δεν την εβγαλα καθόλου, ούτε ξερω που την εχω βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε, εγω παρακαλάω να μου τα κρατησουν. Αλλά τωρα με τα δυο, κομματακι δυσκολο το βλέπω. Αν τα κρατησουν 4-5 μερες να πάμε πουθενα το καλοκαιρι με το Γιωργο, θα ειναι θαυμα.

Αλέκα, τον Αγγελο στο αυτοκινητο τον βαζεις σε καθισματακι ή σε μπουστερ?

για διακοπες μεχρι να μη θελουν να ερθουν μαζι μου εκεινα,δεν προκειται να τα αποχωριστω ποτε......Περα απο την δουλεια, δεν τα αφηνω, δεν θελω....τα πεθυμω, τα θελω μαζι μου οσο ειναι δυνατον περισσοτερο.....

του αγγελου του εχω μπουστερ αλλα αυτος ειναι 1.11 και 25 κιλα...ειναι μεγαλοσωμος. Καμια φορα βεβαια καθεται και στο παλιο του καρεκλι που δεν το εχω βγαλει ακομη γιατι σε λιγο θα μπει ο μικρος. Τον μικρο τωρα τον εχω σε αυτο που κοιταει πισω..μεχρι ποτε τα αφηνουμε σε αυτα??


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

εμενα που ειχε συγκαει η μπεμπα ετσι,μου ειπε το λιτσακη απο το φαρμακειο μελανι για συγκαμα το ζητας,εβαλα 3-4 φορες και σωθηκα!!!!!!!

καλημερα μαιρουλινα


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για διακοπες μεχρι να μη θελουν να ερθουν μαζι μου εκεινα,δεν προκειται να τα αποχωριστω ποτε......Περα απο την δουλεια, δεν τα αφηνω, δεν θελω....τα πεθυμω, τα θελω μαζι μου οσο ειναι δυνατον περισσοτερο.....

του αγγελου του εχω μπουστερ αλλα αυτος ειναι 1.11 και 25 κιλα...ειναι μεγαλοσωμος. Καμια φορα βεβαια καθεται και στο παλιο του καρεκλι που δεν το εχω βγαλει ακομη γιατι σε λιγο θα μπει ο μικρος. Τον μικρο τωρα τον εχω σε αυτο που κοιταει πισω..μεχρι ποτε τα αφηνουμε σε αυτα??

Μεχρι 9 μηνών ειχα τον Μαρκελλο αλλά εξαρταται από την αναπτυξη του παιδιου. Αν ειναι ψηλό μπορει και νωριτερα. Κι εγω σκέφτομαι στο Μαρκ να πάρω μπουστερ, ειναι πάνω από 1 μετρο και 16κιλά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ξεκαθαρισω οτι δεν τα στελνω κατασκηνωση για να παω εγω διακοπες....... Και προπαντως οχι για να τα ξεφορτωθω για λιγες μερες γιατι απο καποιες "μαναδες" το εχω ακουσει και αυτο!!!!! Μαζι πηγαινουμε διακοπες...... Τα στελνω κατασκηνωση για αυτα για να περνανε καλα να κανουν καινουριους φιλους και να ανεξαρτητοποιηθουν...... Ποτε και κανενα τους δεν μου ειπε μαμα ελα να με παρεις....... Κατασκηνωση ειχα παει και εγω και τη θυμαμαι με πολλη συγκινηση και με πολλες καλες αναμνησεις....... Και η αδερφη μου ετσι τα εστειλε τα παιδια απο μικρα. Την πρωτη φορα που πηγα τον Κωνσταντινο τον πηγα ΦΥΣΙΚΑ εγω..... Τον τακτοποιησα και του λεω "πρεπει να φυγω....." Μου λεει "στο καλο και μην με ζαλισεις στα τηλεφωνα" Παιδια αυτο ηταν φορουσα μαυρα γυαλια και ηδη ειχα αρχισει να κλαιω....... Μπαινω μεσα στο αυτοκινητο πεφτω πανω στο τιμονι και να κλαιω με λυγμους...... Ο αντρας μου μου λεει "Ρε χαζο τι κανεις ετσι? Αν δεν περναει καλα το παιδι εδω θα το αφησουμε?" Τεσπα παμε για μπανιο και ξεκιναμε για την επιστροφη.... Το ζωον εγω αντι να κανω εκτροπη το τηλεφωνο ειχα αφησει τον τηλεφωνητη.... Οδηγω εγω ειναι 4 η ωρα το απογευμα και ειμαστε στη Ρεντινα γιατι τα παιδια πανε κατασκηνωση στο Σταυρο..... Παιρνω το κινητο μου και τηλεφωνο στο σπιτι μου και ΣΟΚ ακουω στον τηλεφωνητη το παιδι μου να λεει "Μαμα που εισαι μαμα?" Παιδια δεν σκεφτηκα καθολου κανω επιτοπια στροφη για να γυρισω πισω. Ο Βασιλης μου λεει "Τι κανεις ρεεεεεεεεε θα μας σκοτωσεις....... Τι επαθες μυγα σε τσιμπησε?" Του εξηγω και μου λεει κανε στην ακρη και σταματα. Σταματαω και εγω φυσικα κλαιγοντας και μου λεει το μωρο μου "Αχ βιταμ σοφτ μου εσυ..... Παρε τηλεφωνο στην κατασκηνωση και ρωτα τι ηθελε....." Τηλεφωνω και μου λεει ο ομαδαρχης του οτι το αγορι μου τσεκαριζε να δει αν μπορει να χρησιμοποιησει μονος του το κινητο......... Ο αντρουλης μου γελουσε........ Το απογευμα ειμαστε στην μανα μου για καφε και ο Βασίλης εξιστορει την βλακεια μου.... Εκεινη την ωρα χτυπαει το τηλεφωνο της μαμας μου και ακουω τον μπαμπα μου να λεει "Ελα Κωνσταντινε μου τι κανεις αγορι μου?" Και εγω κλαψ κλουψ μπουα μουα...... Κλεινουν τον τηλεφωνο και λεει ο μπαμπας μου "Κλαψε ρε βουτηρο το παιδι σου περναει μια χαρα και ουτε που ρωτησε για σενα τιποτα ανοητη που κλαις σαν τη χηρα"

Οταν πηγαμε επισκεπτηριο ο Κωνσταντινος μας ρωτησε αν θα τον παρουμε πισω και του ειπαμε οχι ηρθαμε να σε δουμε....... Α ωραια μας απανταει αντε φυγετε τωρα......

Και οταν τελειωσε η περιοδος εκλαιγε γιατι δεν ηθελε να φυγει και αυτο οχι μονο την πρωτη χρονια αλλα καθε χρονο.....

Με την Αναστασια ηταν πιο ευκολα τα πραγματα...... Μας εδιωξε με το που φτασαμε" Να φυγετε να με αφησετε μονη, να ησυχασω απο εσας"

Αυτα περι κατασκηνωσης.......

Bon jour Mairy

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...