Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Κοριτσάκια τι κάνετε?Πώς είναι τα μπεμπάκια σας?

gmnth03, να χαίρεσαι τη μικρούλα σου!Περαστικά εύχομαι!Και να κάνετε σουπερ γενέθλια σε λίγες μέρες,να γιορτάσετε και τη γιορτή μαζί!

Viiv, να χαίρεσαι κι εσύ το αντράκι σου!Χρόνια του πολλά!Καλά κάνεις και το φωνάζεις!!!Πρώτη γιορτή είναι αυτή!!!

Τζο μου, τι τράβηξες κοριτσάκι μου! Λυπήθηκα με όσα διάβασα!Ευτυχώς που ήσουν τυχερή μέσα στην ατυχία σου και είχες και καλό γιατρόο που εντόπισε και τακτοποίησε γρήγορα το πρόβλημα!

Χιονάκι ακούω. αστεράκι!Να το χαρείτε!Και στο χωριό καταγωγής μου χιόνισε...κι είχαν να δουν 15 χρόνια χιόνι....λέτε να δω και στην παραλία!??!

Εμείς αύριο έχουμε τα πρώτα μας γενέθλια αλλά θα το γιορτάσουμε σε λίγες μέρες!!!Πότε πέρασε κιόλας ΄ένας χρόνος!!!Μεγαλώνουν τα μικρά μας!!!

Φιλάκια σε μανούλες και μπεμπάκια!!!

 

Σχετικά με το θερμόμετρο υπερύθρων θα συμφωνήσω με τη τζο! Αν δεν είναι κάποιο ιδιαιτέρως αξιόπιστο(ταυτόχρονα και ακριβό) δεν έχει απόλυτη ακρίβεια στη μέτρηση. Είχαμε κι εμείς ένα αλλά πλέον δεν το χρησιμοποιώ!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μα και εγω αυτο ξερω, γιατι κουφαθηκα οταν ειπες για εξωμητριο. εμενα η ιδεα μου μπηκε την πρωτη μερα.  μετα σου φευγει μεν , αλλα αρχιζεις να σκεφτεσαι αλλα. :)

το τσεκαρα και με το παλιο θερμομετρο . ιδια θερμοκρασια. μπορει ομως το 39.4 να το δειξει μετα απο δυο λεπτα 39.6. μικρη η διαφορα. το ζητουμενο ειναι οτι υπαρχει πυρετος, ενα πανω ενα κατω, μικρη σημασια εχει. εχουμε τρελαθει στα παυσιπανα. δεν πεφτει. ανεβαινει. της δινω απο 38 . το μεσημερι που θα κοιμοταν , της εδωσα απο 37.8 . για να μην ανεβει στον υπνο της. ανεβαινει παρα πολυ γρηγορα.

αστερακι ειδες τι γινεται στην πατρων κορινθου?? εγκλωβισμενοι οδηγοι απο το χιονι!! ολο εκει το εριξε. εμας τιποτα εδω αθηνα ??!!!

 

πηρα της medisana  49 ευρω. βεβαια το εχουμε βρει λιγο παιχνιδι, και ολη την ωρα πυροβολει ο ενας τον αλλον  :-D

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου!

My babies, να σου ζήσει το κορίτσι σου! Να είναι τυχερό και να το χαίρεστε, να το καμαρώνετε!

Γμνθ, μια χαρά το θερμόμετρο, ευχαριστώ και για τη μάρκα! Η παιδίατρος εμένα εννοούσε 1 ολόκληρο βαθμό, όχι δέκατα, αλλά απ' ό,τι φαίνεται υπάρχουν και καλά, αλλιώς δεν θα τα χρησιμοποιούσαν και στα νοσοκομεία. Έτσι για να ξέρουμε στο περίπου, γιατί με τα άλλα δεν κάθεται καθόλου ο δικός μου. 

Λοιπόν, έχετε περάσει 1 ώρα όρθιοι να κοιτάτε το πλυντήριο με τα μωρά σας;;; :lol::lol::lol: Το κάναμε χθες! Τι ήταν να ανακαλύψει το μπάνιο (δεν τον αλλάζουμε εκεί ούτε τον κάνουμε μπάνιο εκεί), το ανακάλυψε, είδε αυτή την τεράστια συσκευή που λέγεται πλυντήριο σε λειτουργία και το ερωτεύτηκε! Το δείχνει επί 1 ώρα και βάλε και θέλει να του εξηγούμε ξανά και ξανά τι είναι και τι κάνει! Βέβαια, να πω ότι αυτό γίνεται απ' το πρωί που ανοίγει το μάτι με όλες τις συσκευές, ξεκινάει απ' τα φώτα όσο είναι ανάσκελα και συνεχίζει με την καφετιέρα, τον ηλεκτρικό στίφτη, την τηλεόραση, τους θερμοπομπούς, ααα τα ερκοντίσιον, αλλά πάνω απ' όλα πλυντήριο και φώτα είναι η λατρεία του! Μισή ώρα εγώ μετά άλλαξα βάρδια με τον μπαμπά του και μετά του το κόψαμε :cool:

Αστεράκι, τι έγινε στα μέρη σας; Το έστρωσε για τα καλά;;;

 

Γμνθ, για ρίξε μια ματιά όταν προλάβεις ποιο απ' όλα να παραγγείλω;;;

http://www.skroutz.gr/c/1341/thermometers/m/984/Medisana.html


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια μωρακια που μεγαλωνετε, καλη χρονια μανουλες που τα κυνηγαμε, καλη χρονια μπαμπαδες που παιζετε με τα μωρακια!!!

Καλη χρονια με υγεια, αγαπη ευτυχια και πολλες παιδικες φωνουλες και χαμογελα! Εχω να μπω ημερες και εχω χασει γιορτες και γενεθλια οποτε να ευχηθω σε ολα τα μωρακια να ειναι πολυχρονα και γερα!

 

Τζο λυπαμαι για την περιπετεια σας. Αλλο να μη σας βρει απο εδω και περα και οπως ειπε και ο αντρας σου με το καλο τον επομενο γεναρη το αδερφακι! Παντως ευγε στον γιατρο σου. 

 

Και εμεις τσιμπησαμε ιωση μετα τα Χριστουγεννα. Ο μικρος μονο καταρροη και φανταζομαι πονολαιμο, εγω λιγο χειροτερα κ ακομα ταλαιπωρουμαι. Απο αυριο ερχεται η κυρια για το παιδι και σε 15 ημερες ξεκιναω εργασια. Γενικα προβληματιζομαι, εχω αγχος κλπ μεχρι να δω οτι το παιδι ειναι μια χαρα και μεχρι να βρουμε νεο ρυθμο. 

Ο μικρος δε καθεται με την καμια σε καροτσι η καθισμα αυτοκινητου και τα εχουμε παιξει. Δε θελω να τον εχω αγκαλια οταν βγαινουμε εξω η να περπαταει στο δρομο γιατι ακομα παραπαιει και αυτο που εκανα οταν ακομα εμπαινε σε καροτσι ειναι να πηγαινουμε σε παιδικη χαρα και εκει να αλωνιζουμε η σε πεζοδρομους που δεν περνανρ συχνα αυτοκινητα. Μεχρι να ξαναρχισει να μπαινει σε καροτσι δε ξερω τι θα κανω. Επισης με το καθισμα αυτοκινητου εκει κ αν ειναι θεμα. Εχουμε δοκιμασει ολα τα παιχνιδια του, τραγουδακια κλπ αλλα δεν. εχετε καμια συμβουλη;;;

Κοριτσια σας αφηνω προς το παρον παω μπας κ μαζεψω κανα σπιτι...

 

Φιλακια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως την ειδες λιλλα τη κοπελα σημερα ? σας ηρθε? σου την συστησαν?
περιμενουμε εντυπωσεις!

αυτο με το καροτσι κ το καθισμα θυμαμαι οτι το ειχαμε περασει και εμεις , αλλα λιγο μεγαλυτερη ηλικια. εγω παντως τα εβαζα με το ζορι , μεχρι να τα δεσω και να ξεκινησει το καροτσι να τσουλαει ειχαν σταματησει να κλαινε. ενα λεπτο υποθεση ηταν ολο κι ολο. αλλα δεν το συνεχιζανε . εσενα δηλ συνεχεια κλαιει οταν τον βαζεις ? μηπως αν του τραβουσατε τη προσοχη με κατι καινουργιο ? φανταζομαι θα το εχετε δοκιμασει !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

την κυρια μου την συστησαν, η πρωτη εντυπωση θετικη. εμεις δε ξερω πως της φανηκαμε!! Στο μονο που ειναι ευκολος ο μικρος ειναι το φαι αλλα σημερα δεν... με τον υπνο παντα ειχαμε θεμα κοιμαται μονο σε καροτσι που πλεον δεν , με θηλασμο που με την κυρια δεν η με αγκαλια, αν τη παλευει η κυρια...

Δοκιμαζω να τον βαλω με το ζορι στο καροτσι αλλα βαζει πολυ δυναμη - προσπερνω το ουρλιαχτο του- και μου εχει τυχει να τουμπαρει το καροτσι. Ευτυχως το προλαβα κ δεν βρεθηκε ι μικρος κατω. Εχω δοκιμασει κ με αγαπημενα παιχνιδια κ με νεα κλπ... Ειναι αρκετα δυνατο παιδι - η ειμαι αδυναμη εγω!!! Οποτε αν δε κατσει εκεινος οαες φορες κ αν το εχω προσπαθησει δεν τον εχω καταφερει ουτε εγω ουτε ο πατερας τ με το ζορι.

 

αν ξαναρθει η κυρια αυριο θα σας πω!!! 

 

Φιλακια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γμνθ μου, σ' ευχαριστώ! Αυτό είδα ότι έχει τις καλύτερες αξιολογήσεις ως το πιο ακριβές.

Χαχαχα, Λίλα, δεν το 'χα σκεφτεί ότι υπάρχει και το άγχος μη μας απορρίψουν εμάς και τα μωρά μας οι κοπέλες! Άλλο άγχος αυτό...γι' αυτό διαβάζω σε αγγελίες ότι αναλαμβάνουν από 2 ετών και πάνω ή από 4 ετών και πάνω, κάτι ξέρουν αυτές

Για το καρότσι εγώ δεν έχω κάποια ιδέα, το έχω ξανακούσει. Για τον ύπνο όμως, μήπως να του μαθαίνατε να κοιμάται στο κρεβατάκι του κατευθείαν; Εμάς μας έσωσε όταν το υιοθετήσαμε γύρω στους 7 μήνες που καταλάβαινε. 2 νύχτες πήρε που ήθελε συνέχεια αγκαλιά και τον έπαιρνα αμέσως για να μην εξαγριωθεί, αλλά παράλληλα του εξηγούσα ότι τώρα θα κλείσει τα ματάκια και θα κοιμηθεί στο κρεβατάκι του. Ε μετά από 2-3 νύχτες ήξερε ότι στην κούνια πηγαίναμε για να κοιμηθεί και δεν ζητούσε πια να τον σηκώσω άλλες φορές. Έκανα και μια ρουτίνα που του μιλούσα χαμηλόφωνα, τον άφηνα λίγο να χαζέψει τα σχέδια της πάντας τριγύρω, του έβαζα μια μουσικούλα. Μετά από καιρό τα έκοψε όλα μόνος του και περνά κατευθείαν στον ύπνο. Δεν πίστευα ότι θα ήταν και τόσο εύκολο πάντως, περίμενα ότι θα πάρει εβδομάδες ώσπου να το συνηθίσει, δοκίμασέ το και μπορεί να εκπλαγείς. Το μυστικό είναι να μην τον αφήσεις να εξαγριωθεί, να του εξηγείς ότι έτσι θα κοιμόμαστε πια γιατί μεγαλώσαμε για να ξεκουραστούμε και να παίξουμε αύριο, αλλά αν δεις ότι απαιτεί αγκαλίτσα, αμέσως να τον παίρνεις για μερικά λεπτά και μετά ξανά στην κούνια. Φυσικά εκεί γύρω στην ώρα που είναι πτωματέξ έτοιμος για νάνι στις αρχές. Α, εμάς αυτά μόνο για τον βραδινό ύπνο που του έρχεται πιο εύκολος. Για τους ημερήσιους πήρε πιο πολλούς μήνες για να το δεχτεί.

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια.ποσα γραψατε gnmth περαστικα στη μπεμπουλα σας jo μου σου ευχομαι του χρονου να εχεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλιτσα σου καλε τι χιονι εριξε εχτες αθηνα το ειδα στη τηλεοραση.εμας εχετες εκανε ενα δυνατο σεισμο αφηστε κοριτσια και ημουνα μονη μου με τα παιδια.λιλα καλη αρχη με την κοπελα πιστευω σιγα σιγα θα τη συνηθισει ειχε μαθει με τη μανουλα του τοσο καιρο.                            Δεν το ηξερα οτι υπαρχει τετοιο θερμομετρο θα το αγορασω με σωσατε τα παιδια δεν καθονται με το ζορι τους βαζω εντωμεταξυ τις εχω και αρρωστες μυξουλες και λιγο βρασιμο μαλλον θα αρχισουμε μασκα με εισπνοες να συνελθουν θα παρω το γιατρο.εμενα με εχουν ξεθεωσει στο κυνηγητο η μπεμπα περπαταει ολο τη κυνηγαω ανοιγει συρταρια τσακωνεται με τη μεγαλη.η μεγαλη μου θελει τα δικα της και ειμαι στο τρεξιμο ολη μερα η μικρη με το ζορι να τρωει αφηστε και το αλλο θελει αγκαλια για να κοιμηθει και μετα κουνιαβπολυ ζωηρο παιδι χιχι.jo μπυ εμενα το αγαπημενο της μπεμπας ειναι να παιρνει τα ρουχα απο τα απλυτα να τα βαζει πλυντηριο βαλε βγαλε.εμενα η μεγαλη δεν καθεται στο καρεκλακι της με τιποτα οποτε τη βαζω πισω με ζωνη ασφαλειας και ολα καλα.my babies να χαιρεσαι το κοριτσακι σου να τα εκατοστησει γερο και δυνατο.viiv τι κανουν τα αντρακια σου τα ομορφα πως τα περασατε στη γιορτη του μικρου σου?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοριτσάκια! και μπεμπάκια! Τι κάνετε?

Εμείς μια χαρούλα! Προσπαθούμε με όχι και τόσο μεγάλη επιτυχία να περπατήσουμε...έχουμε μείνει στο ένα, δύο, τρία και κάτω...(καμιά φορά φθάνουμε τα πέντε βήματα). Έχουμε βρει την ευκολία στο μπουσούλημα....χαχα!!! Πού θα πάει, θα περπατήσει κι αυτή!!!!

Λίλα, να μην αγχώνεσαι για την κυρία! Λογικό είναι το μικράκι σου να θέλει λίγο καιρό να προσαρμοστεί κι αυτό! Όλα καλά  θα πάνε! Περιμένουμε νεότερά από την αυριανή επίσκεψη!

Αστεράκι, περπατάτε!Μπράβο!!!Κυνηγητό τώρα!!! Σεισμός, ε? Κάτι διάβασα! Θα πρέπει να τρομάξατε! Μα είναι και η περιοχή αυτή σεισμογενής!( 4 χρόνια ήμουν Πάτρα, φοιτήτρια και είχα ''κουνηθεί'' αρκετές φορές) Όχι πανικός!Δε βοηθάει πουθενά!

Για στείλτε μου να δω κι εγώ αυτό το θερμόμετρο!Αν είναι καλό θα με σώσει γτ καμία από τις δυο δε συνεργάζεται με το θερμόμετρο!

Gmnth03, είστε εντάξει από ιώσεις? Ελπίζω να ηρεμήσετε και να μην αρρωστήσετε ποτέ ξανά!!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια και μπεμπάκια πώς είναι!!?

Είδατε άσπρη μέρα εσείς? Εμείς εδώ κάτω ακόμα περιμένουμε...χαχα!!!!Κρυώνουμε όμως!!!!

Φιλάκια πολλά!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, my babies, εμείς είδαμε άσπρη μέρα τελικά! Για μία μέρα! Ωραία ήταν

Το θερμόμετρο είναι αυτό εδώ, εγώ το παρήγγειλα:

https://www.skroutz.gr/s/2009950/Medisana-FTN.html

Kι εμένα ο μπέμπης έτσι ήταν, επειδή το κατείχε πολύ το μπουσούλημα, δεν ήθελε καθόλου τα βηματάκια με τα χέρια! Από όταν ανακάλυψε ότι γίνεται και περπατώντας δεν ξαναμπουσούλησε έκτοτε καθόλου, με φωνάζει και ανοιγοκλείνει τα χεράκια του και τσαντίζεται έτσι και δεν πάω: τον πιάνει απελπισία και σκύβει και φιλάει το πάτωμα σα να προσεύχεται άραβας. Θέλει να τον κρατάω απ' τα χέρια για να τρέχει και να τον κυνηγάει ο μπαμπάς, είμαι το προσωπικό του όχημα

Να τη χαίρεσαι την κορούλα σου που έκλεισε ένα χρόνο ζωής! Καλότυχη πάντα και γερή!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς!!

Αστεράκι, είχατε σεισμό δυνατό;

Λίλα, ξαναήρθε η κυρία; Χαχαχα. Είναι συνηθισμένες, πιστεύω θα ξανάρθει.

My babies, όλη η Κρήτη είδε χιόνι. Εσείς όχι; 

Γμνθ, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες για το θερμόμετρο. Είναι πολύ χρήσιμο!

Τζο, το προσωπικό του όχημα ε; Μας χρησιμοποιούν τα άτιμα!

Κρύο και κλεισούρα μας χαρακτηρίζει... Φαντάζομαι κι εσάς. Έτσι σας εύχομαι ένα ωραίο απόγευμα με παιχνίδια και γέλια κατ' οίκον! Φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μ! Καλή Χρονιά να έχουμε...Υγεία πάνω απ'όλα, όμορφες στιγμές και τα καλύτερα στις οικογένειες μας! Δ κατάφερα να σας διαβάσω όλες αναλυτικά (συγνώμη:-() και έτσι θα ευχηθώ Χρόνια Πολλά και καλά στα εορτάζοντα ονόματα και πολύχρονα τα ζουζούνια που περάσαν τα 1α γενέθλια τους! 

- Τζο λυπάμε πολύ για ότι πέρασες!!!! Είχε ακριβώς την ίδια εμπειρία όταν χρόνισε ο μεγάλος μ&έτσι είμαι και εγώ με μία σάλπιγγα! Όπως και εσύ, κανένα σύμπτωμα, καθόλου πόνος...εμένα το είδε κατευθείαν στον1ο υπέρηχο η γιατρός μ&χειρουργήθηκα λαπαροσκοπικά 2 μέρες μετά...Πάντως δ θέλω να ανησυχείς για την γονιμότητα σου! Όπως είπε και ο γιατρός σου και με μία σάλπιγγα θα πιαστεί το σποράκι!!! Ότι πληροφορία χρειαστείς για από εδώ και πέρα, εδώ είμαι:-D!

Εμείς πλέον κάνουμε3-4 βήματα μόνοι αλλά ακόμα δ ξεθαρεύουμε! Παλέυει να σηκωθεί μόνος του&δυστυχώς έχουμε πολλά ατυχήματα με άνωμαλες πτώσεις είτε μπροστά είτε πίσω! Από δόντια ήμαστε στα4 κάτω βγαλμένα&άλλα2 πάνω στα σκαριά! Τα βράδια μας ειναι πότε καλά, πότε με αυπνίες! Η συμβίωση τω αγοριών είναι λίγο δύσκολη γτ ο μεγάλος δ πολυμοιράζεται&ο μικρός θέλει συνέχεια να παίζουν μαζί...πιστέυω μεγαλώνοντας να φτιάξει η σχέση τους! Τι άλλα, τι άλλα....δ μου έρχεται κτ...


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gmnth03 είπε:

καλημερα θα σας διαβασω αργοτερα. χαλια η μικρη , ακομα να γινουμε καλα! θα μπω πιο μετα να σας γραψω .

Περαστικά σας κορίτσι! Τι έχει???


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...