Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε?καλη χρονια να εχουμε αγαπη χαρα ευτυχια στις οικογενειες μας να χαιρομαστε τα αγγελουδακια μας εμεις περασαμε τελεια στις γιορτες ολο βολτουλες ημασταν.η ελενη μου περπαταει κανει οχτω βηματα πεφτει και ξαναπερπαταει ελαχιστο μπουσουλημα εχω ξετρελαθει εχει πλεον 8 δοντακια το ενα ειναι πισω  πηγαμε εχτες παιδιατρο 9.500 κιλα και 78 ποντους η μεγαλη μου δεν βαζει γλωσσα μεσα της προσπαθει να κανει και προτασεις τωρα τα πανε καλα τσακωνονται βεβαια για τα παιχνιδια αλλα μετα αγκαλιτσες και φιλακια τα ζουζουνακια μου.τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε πως τα περασατε γραψτε νεακια εμας εδω στη πατρα κρυο πολυ αλλα χιονι πουθενα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλή Χρονιά με υγεία για τα μωρά μας και για εμάς, με ευτυχία και με ό,τι επιθυμεί η καθεμιά να της φέρει το νέο έτος!

Αστεράκι, να σας ζήσει η νεοφώτιστη! Πολλά δοντάκια, πολλά βηματάκια και από διαστάσεις σούπερ η μικρούλα!

Γμνθ περαστικά σας! Σας κυνηγάνε οι ιώσεις, αν και όλος ο κόσμος άρρωστος είναι. Κι εγώ είχα ίωση, ευτυχώς όχι και η μικρή. Πάλι καλά που δε σας έκαναν όλα αυτά να χάσετε τις διακοπές σας. Του  χρόνου να πάτε με καλύτερες συνθήκες σας εύχομαι.

My babies να τα εκατοστήσει το μικρούλι σου, να είναι καλότυχο στη ζωούλα του! Ώστε μένεις πάνω στη θάλασσα, τέλεια!!

Βιιβ, ανανεώθηκες στις γιορτές; Κατάφερες να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν;

Τζο, πήγατε τις εκδρομούλες σας τελικά, μπράβο.

Λίλα, ξεκίνησες δουλειά; Πώς σου φαίνεται; Προσαρμόστηκες; Τα προλαβαίνεις όλα; Βρήκες γυναίκα; Πώς γιορτάσατε τα πρώτα γενέθλια;

Εμείς λόγω ίωσης, κρύων, βροχής, χιονιά έχουμε κλειστεί μέσα. Ίσα που πηγαίναμε σε εορταστικά οικογενειακά τραπεζώματα.  

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη χρονια και απο εμας!

Ενω μπηκε ωραια με χαλαρωση και διασκεδαση η χρονια μας, μετα μας τα χαλασε δυστυχως. Εγω εκανα αλλη μια χοριακη με οδηγιες του γιατρου μου να δω αν μηδενιστηκε, η οποια τελικα ηταν 90 και υποθεσαμε οτι χρειαζεται αποξεση. Δυστυχως στον υπερηχο φανηκε εξωμητριο, πολυ σπανιο σε τοσο πολυ χαμηλες χοριακες και τελικα μου αφαιρεσαν και τη μια σαλπιγγα, ευτυχως οχι την ωοθηκη. Επαθα ενα σοκ, γιατι δεν ειχα κανενα συμπτωμα να μας υποψιασει, πονο η υψηλες χοριακες και ευτυχως παρα τη χαμηλη χοριακη ο γιατρος μου καταφερε και το εντοπισε υπερηχογραφικα. Γενικως δεν καταλαβα τιποτα απο πονο και λοιπα, ψυχολογικα βεβαια με επηρεασε. Αυτα τα δικα μας, τωρα αναρρωνω, πιο πολυ μου κοστισε που δεν μπορω να σηκωνω αγκαλια τον μπεμπη μου κι αυτος το ζηταει πολυ. Κατα τ αλλα ο γιατρος ειπε 2-3 μηνες αναμονη και επειτα αν θελουμε ξαναπροσπαθουμε.

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας, να χαιρομαστε ολες τα ζουζουνια μας, να ειναι γερα και να μας γεμιζουν ευτυχια!

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια! 

Rose τις ευχες μου για καλή χρονιά!!

Γμνθ να ζήσει το κοριτσάκι μας, να είναι γερή και τυχερή! Η πρώτη της γιορτή!!! 

Αύριο γιορτάζει και το δικό μας το παιδί :):):). Άντε, να δούμε προκοπή σ' αυτό το σπίτι :P 

(Όπως και να το ρυθμίσω, επιμένει να μη με ειδοποιεί το σάιτ...)

 

Ωχ Τζο μου, στενοχωρήθηκες, ε; Είναι ένα πένθος όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο... Καλή ανάρρωση, σωματική και ψυχολογική! Μια μεγάλη αγκαλιά από εμάς.


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μωρε, στεναχωρηθηκα εκεινο το βραδυ που την αφαιρεσαμε, αλλα απ την αλλη ημουν και πολυ τυχερη. Κατα τ αλλα το ξεπερασα γιατι γλυτωσαμε τα θεματα γονιμοτητας και τα θεματα υγειας. Τραβηξαμε λαχειο, τι να γινει, 2% χοντρικα ειναι τα εξωμητρια και μας ετυχε! Τελοσπαντων, απο δω και περα ελπιζω ολα καλα να ειναι, η φυση ειναι σοφη και κανει θαυματα οπως ειπε κι ο γιατρος μου, η υγιης σαλπιγγα υποκαθιστα αυτη που λειπει, περιεργο κι ομως αληθινο. Χαιρομαι για τον αντρακο μου και λεω ευτυχως που συνεβη μετα απ' αυτον!

Να χαιρεστε το αγορακι σας το γλυκο για αυριο!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε! 

Σας έτυχε το πρωτοχρονιάτικο...

Χαίρομαι για εσένα, για το πώς το αντιμετώπισες! Ε, έχεις και τον παίδαρο (εκτός από τον σύζυγο) να σε παρηγορήσει τη μανούλα, με τα χεράκια του και τα φιλάκια του! Φιλιά!


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαριστουμε για τις ευχες !!  η πρωτη της γιορτη , με 39.7 . ολη νυχτα ψηνομασταν !

τωρα διαβασα τα νεα σου τζο !!!! σου ευχομαι γρηγορη αναρρωση !! μιλαμε για την ιδια κυηση που ειχες πριν τις γιορτες εε? γιατι λεω μην εχασα επεισοδια. να σου πω το διαβαζα και δε το πιστευα, γιατι τα εξωμητρια συνηθως απο οτι ξερω εχουν αιμορραγια και πονο. τουλαχιστον η ξαδελφη μου ετσι της παρουσιαστηκε.

πολλες πολλες αγκαλιτσες και απο εμας τζο μου!!

ευχαριστουμε viiv  για τις ευχες !!!!! θα τις μεταφερω :) αυριο θα μπω να σου ευχηθω και εγω !!

φιλακια σε ολες !!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Jo sephine είπε:

 

Πολλή μπερδεψούρα με το καινούριο σύστημα εδώ. Ουφ, τι θέλανε και το αλλάξανε!

Τζο μου, ευτυχώς που το βρήκε ο γιατρός σου. Κρίμα κοριτσάκι αλλά η μία σάλπιγγα θα κάνει τη δουλειά και για την άλλη και όλα θα πάνε πολύ καλά. Ο μπεμπάκος σου και οι γονείς του να είναι καλά, αυτό είναι το πρώτο.  Μετά με το καλό θα έρθουν κι άλλα πολλά μωρά να τρέχετε!

 

Γμνθ και Βιιβ, χρόνια πολλά στα παιδάκια σας, να τα χαίρεστε! Γμνθ, στη γιορτή της αρρωστούλα ε; Θα τη γιορτάσετε μετά, θα της το χρωστάτε.

Link to comment
Share on other sites

γαργαλιτσα ευχαριστουμε πολυ !! !! !!   

Σε 20 μερες  ειναι τα γενεθλια!  Για να δουμε θα μαστε καλα!??  Κ η μαμα μου αρρωστησε  .οξεια λοιμωξη του αναπνευστικου!  

Viiv ηρθε το αυριο!! Να χαιρεστε τα διδυμακια σας!!  ! Προκοπη εννοειται οτι θα δειτε:) να τους καμαρωσετε οπως επιθυμειτε να εχουν υγεια κ να σας  χαριζουν απλοχερα την αγαπη τους !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα viivi να τον χαιρεσαι τον γιοκα σου γερος και τυχερος να ειναι παντα ευτυχισμενα τα αγγελουδια σου φιλησε τα μου τα κουκλακια.jo μου πολυ στεναχωρηθηκα με αυτο που διαβασα περαστικα και γρηγορη αναρρωση φιλια πολλα στο μπεμπη σου gnmth περαστικα στη κουκλα στα γενεθλια της θα το γιορτασετε διπλα φιλησετη μου gargalitsa πολλα φιλια και στη μπεμπουλα σου.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορριτσια χιονιζει στην πατρα ειναι τελειααααααα οι μικρες εχουν ξετρελαθει ειδικα η μεγαλη βγαινει συνεχεια εξω και βαζει το χερακι της να πεφτει το χιονι το ζουζουνακι μου


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Τίποτα από χιονάκι εδώ! Τυχερούλα αστεράκι!

Εμένα αυτό μου έλειπε τσίμπησα και μια ίωση από το μαιευτήριο μάλλον ή από το πρωτοχρονιάτικο πάρτυ! Ευτυχώς τη γλύτωσε ο σύζυγος κι ο μπέμπης, χειρότερη μου φαίνεται η καταρροή από ολόκληρη λαπαροσκόπηση. Γμνθ, τίποτα παιδί μου δεν είχα, αναίσθητη τελείως και πολύ τυχερή μες στην ατυχία μου, πού να το πάρουμε χαμπάρι, για απόξεση πήγα και άλλο βρήκαμε! Υψηλή χοριακή, εμετοί, ζαλάδες, πόνος, αιμορραγία, αυτά μου είπε για συμπτώματα κι εγώ δεν είχα τπτ απ αυτά

Αφήστε, ρε κορίτσια, το γεγονός ότι ήμουν ένα χρόνο ακριβώς μετά τον μπέμπη μου στο απέναντι δωμάτιο που τον γέννησα, μεγάλη νοσταλγία! Του χρόνου τον Ιανουάριο λέει ο άντρας μου θα ξαναπάμε να γεννήσουμε ένα γερό μωράκι ελπίζω.

Γμνθ, να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και να 'ναι γερό και τυχερό! Περαστικά σας κι αγύριστα. Να σε ρωτήσω, πώς ακριβώς την καταφέρνεις και της βάζεις θερμόμετρο;

 

 

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη αρρωσταινουμε οπως βλεπετε συνεχειαααα . ειχαμε το κλασικο .που σφυραει. οχι με τον υδραργυρο (θα το σπαγανε τα μικρα τη πρωτη μερα)

πηγα προχθες φαρμακειο να παρω ντεπον  . κ ειδα ενα ηλεκτρονικο , βγαζει ενα μπλε φωτακι σημαδευεις το μετωπο κ σου βγαζει τη θερμοκρασια.

ειναι βολικο γιατι δεν ξυπνας το παιδι να δεις ποσο εχει. και ειδικα η μικρη που κανει συνεχεια υψηλο πυρετο. στην μασχαλη το βαζαμε το αλλο, αλλες φορες γκρινιαζε αλλες οχι.

 τη πρωτη μερα κουνιοταν λιγο , μολις εβλεπε το φωτακι. τωρα το συνηθισε και μολις τη σημαδεψουμε καθεται ακινητη :)

αα ευχαριστω και για τις ευχες σας. εμας τη νυχτα το ειδαμε να πεφτει μονο. νομιζω τωρα απο δω και παρε θα φτιαξει, ή θα εχουμε και αυριο βροχες?

τυχερη μεσα στην ατυχια σου δηλαδη!! ξερεις τι σκεφτομουνα. αν το αφηνες και δεν εκανες τιποτα . δηλαδη απο την αρχη που εκανες χοριακη και περιμενες να αδιαθετησεις . θυμασαι που μας ειχες πει, οτι σε πολλες συμβαινει αυτο, αδιαθετουνε με καθυστερηση και δεν παιρνουν ειδηση οτι οντως μπορει να ηταν αποβολη. αρα και εσυ δεν θα το καταλαβαινες !!!

μπραβο στο γιατρο σου που σου ειπε να ξανακανεις χοριακη! και σε γλυτωσε απο τα χειροτερα!!

η ξαδελφη μου ειχε αιμορραγια και φοβερους πονους, και δεν πηγαινε στο γιατρο. αργησε πολυ να παει, ( το γιατι ποτε δε το εμαθα) τελικα της κανανε καισαρικη για να την καθαρισουνε και αφαιρεσαν ωοθηκη και σαλπιγγα. επαθε σηψαιμια .

εγω ρε τζο το σκεφτομουνα αυτο τη τεταρτη που ταξιδευαμε , που ειχα την αιμορραγια απο την περιοδο. και φυσικα τις ιδεες μου τις εβαλε ο αντρας μου. γιατι το βραδυ πριν αδιαθετησω ειχαμε επαφη ( με τις ιωσεις μας πιανει εμας η ορεξη)  και το πρωι ειχα το αιμα. και να μου λεει...λες να εγινε τιποτα . ωωω ρεεε τι ηθελε και μου το ειπε που να κοιμηθω το βραδυ μολις ηρθαμε . ξυπνησε και η μικρη απο το πυρετο. ολη νυχτα ξαγρυπνη. διαβαζω και τα νεα σου εχθες, του το λεω. και μου λεει δε πας και εσυ να κανεις μια χοριακη ,να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο?! αντε λεω να παω. ειδα το πρωι τον ενα βαθμο. και την ξαναπεσα στο κρεββατι. 

κοιμηθηκαμε στις 4 , ειχε 39.5  . και το πρωι πηγε 38 . της δωσαμε ντεπον και τωρα εχει 36.5 . κουραστηκε την νυχτα και ευτυχως κοιμαται τωρα.

γερος οργανισμος ο μπεμπης σας !!!

σε καταλαβαινω !!!! εδω εγω με τα τρια και παλι , σα τρελη κανω για αλλο !!!  θα περασει γρηγορα ο καιρος  και θα βρεθεις παλι σε εκεινο το δωματιο κ αυτη τη φορα αγκαλια με το δευτερο μωρακι σου! μπραβο στο συζυγο για τη συμπαρασταση κ που ειναι διπλα σου !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις ευχές σας! Γιορτάζει το παιδί μας, γιορτάζει το παιδί μας φωνάζω από χθες σε κάθε ευκαιρία η χαζομαμά!!!

Τζο μου μακάρι όπως στο είπε ο σύζυγος, ραντεβού στο ίδιο μέρος, του χρόνου Ιανουάριο, με ένα υγιές μωρό! Τέλειο! Θερμόμετρο με υπέρυθρες σου λέει η Γμνθ, εμείς πήραμε ένα της microlife 20€ από λίστα σκρουτζ. Θα το χαρακτήριζα must have γκατζετάκι!!!

Αμάν βρε παιδάκι μου Γμνθ, τι τραβάτε με τις ιώσεις! Να σου πω, δεν της δίνεις ντεπόν πάνω από 38 πυρετό (εμένα έτσι μου έχει πει η παιδίατρος) ή δεν της πέφτει??

Τυχερή Αστεράκι, να το χαρείτε το χιονάκι με τα αστεράκια σας!

Γαργαλίτσα ξεκουράστηκα και ανανεώθηκα στις γιορτές ναι, παρόλο που δεν κάναμε και τίποτα ιδιαίτερο, μάλλον επειδή είδαμε λίγο παραπάνω τον μπαμπά μας ;) 


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Γμνθ μου, σκέψου ότι εμένα πρώτα μου τέλειωσε το αίμα από την αποβολή, μετά είχαμε νέες επαφές με τον άντρα μου στις αρχές του χρόνου και μετά ανακάλυψα το εξωμήτριο χωρίς καθόλου αίμα πια, και να σκέφτομαι βρε λες να είναι νέα εγκυμοσύνη;!!! Ντοιονγκ, αλλά δεν παίζει που το είπα στον γιατρό. Οπότε κι εσύ μην τα μπερδεύεις και βάζεις διάφορα στο νου σου, συνήθως έχουν πόνους μεγάλους όπως στην ξαδέρφη σου αυτά τα πράγματα και επίσης όταν τελικά έχεις αίμα περιόδου έχει τελειώσει το πράγμα οριστικά και δεν χρειάζεται ν' ανησυχείς, πάλι συνήθως. Α, επίσης, αν δεν πήγαινα για χοριακή όπως λες πάλι κάτι θα ψυλλιαζόμουν γιατί είχα 3 εβδομάδες περίοδο που δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ. Το περίεργο ήταν ότι τέλειωσε η περίοδος χωρίς ούτε ένα πονάκι, σταμάτησε οριστικά το αίμα και μετά φάνηκε το εξωμήτριο (γιατί υπέρηχο είχα κάνει και στις αρχές).

Το υπερύθρων που μου λέτε κορίτσια μου το ξέρω, αλλά η παιδίατρός μου λέει ότι έχει απόκλιση έως και 1 βαθμό και δεν το εμπιστεύεται. Τώρα τι να πω; Είναι μεγάλη ευκολία, το είχαν και στο μαιευτήριο όταν γέννησα. 

Άλλο γλυκό κουλό του συζύγου μου: τον ρώτησαν τι κρεβάτι θέλετε τώρα για το χειρουργείο και λέει "Ε, το καλύτερο!", χαχαχαχα, πόσο γέλασα που δεν μου έκλεισε σουίτα έτσι για να μη μας μείνει φράγκο 

Βιιβ μου, γιορτάζει το αγοράκι σας και φυσικά να βγεις να το φωνάξεις παντού!!!!!

 

 

 

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...