Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!!

βιλλυ μου ΜΑΚΑΡΙ ολα αυτα που σκεφταισε και νιωθεις να γινουν συντομα πραγματικοτητα εισαι τοσο γλυκος ανθρωπος και σου αξιζουν πολλα.

Ντολη μου καλως σε βρηκα και παλι οντως τωρα ειναι πολυ ωραια εδω εχει πολυ κοσμο και γιναιτε πανικος....καλα να παερασετε στην Ανδρο και που ξερεις μπορει να το τσακωσεις εκει το νινακι στης διακοπες λενε το εχουνε πετυχει πολλες.

Να σας πω και τα δικα μου νεα τωρα χθες βγηκανε τα αποτελεσματα της ιστολογικης περνω τον γιατρο τηλ και μου λεει καλυτερα ειναι να ερθεις απο εδω να τα πουμε (παθαινω ενα σοκ λεω παει την κατσαμε την βαρκα τωρα) τελικα μου τα εξηγησε τηλεφωνικος και μου ειπε πως οντως το ενδομητριο μου ητανε προβληματικο ευτηχως που καναμε την αποξεση γιατι αν το αφειναμε θα παθαιναμε τα χειροτερα εχει καποια υπερπλασια αλλα δεν ειναι κατι σοβαρο απλα θα πρεπει να παρω για 3 μηνες αντισσυλιπτικα για να φτιαξουμε ενα καλο ενδομητριο γιατι μου ειπε πως ειναι σχεδον σιγουρος οτι το κακο ενδομητριο ητανε η αιτια και δεν ειχαμε εγκυμοσυνη....τον ρωτησα 100 φορες γιατρε σιγουρα δεν ειναι κατι πολυ κακο και μου ειπε οχι θα κανουμε την θεραπεια με τα χαπια και οκ και κλεισαμε ραντευου να με δει στης 16/8.....και σας ρωτο ρε κοριτσια αν ητανε κατι πολυ κακο δεν θα μου ελεγε να με δει αμμεσα???


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!

βιλλυ μου ΜΑΚΑΡΙ ολα αυτα που σκεφταισε και νιωθεις να γινουν συντομα πραγματικοτητα εισαι τοσο γλυκος ανθρωπος και σου αξιζουν πολλα.

Ντολη μου καλως σε βρηκα και παλι οντως τωρα ειναι πολυ ωραια εδω εχει πολυ κοσμο και γιναιτε πανικος....καλα να παερασετε στην Ανδρο και που ξερεις μπορει να το τσακωσεις εκει το νινακι στης διακοπες λενε το εχουνε πετυχει πολλες.

Να σας πω και τα δικα μου νεα τωρα χθες βγηκανε τα αποτελεσματα της ιστολογικης περνω τον γιατρο τηλ και μου λεει καλυτερα ειναι να ερθεις απο εδω να τα πουμε (παθαινω ενα σοκ λεω παει την κατσαμε την βαρκα τωρα) τελικα μου τα εξηγησε τηλεφωνικος και μου ειπε πως οντως το ενδομητριο μου ητανε προβληματικο ευτηχως που καναμε την αποξεση γιατι αν το αφειναμε θα παθαιναμε τα χειροτερα εχει καποια υπερπλασια αλλα δεν ειναι κατι σοβαρο απλα θα πρεπει να παρω για 3 μηνες αντισσυλιπτικα για να φτιαξουμε ενα καλο ενδομητριο γιατι μου ειπε πως ειναι σχεδον σιγουρος οτι το κακο ενδομητριο ητανε η αιτια και δεν ειχαμε εγκυμοσυνη....τον ρωτησα 100 φορες γιατρε σιγουρα δεν ειναι κατι πολυ κακο και μου ειπε οχι θα κανουμε την θεραπεια με τα χαπια και οκ και κλεισαμε ραντευου να με δει στης 16/8.....και σας ρωτο ρε κοριτσια αν ητανε κατι πολυ κακο δεν θα μου ελεγε να με δει αμμεσα???

Καλημερα Αντζυ μου:-P:razz:

Αν ηταν κατι κακο δε θα σου ελεγε να παρεις αντισυλλυπτικα για 3 μηνες, αλλα να πας απο κει να κανετε κι αλλες εξετασεις...Ουτε θα σε αφηνε για της 16/8...

Μην αγχωνεσαι....Ισως οντως το ανωμαλο ενδομητριο να εφταιγε και τωρα μπαινεις σε σωστο δρομο....

Με τα αντισυλλυπτικα φτιαχνει το ενδομητριο...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Γύρισα κι εγώ χθες από τον Καναδά.. περάσαμε όμορφα, χαρήκαμε το παιδί και αλλάξαμε παραστάσεις.. Εγώ χθες με το που γύρισα πήγα κατευθείαν στο Νοσοκομείο μιας και η κατάσταση έχει επιδεινωθεί πάρα πολύ.. Δύσκολος ο δρόμος που με περιμένει κορίτσια, αλλά το έχω δεχτεί μέσα μου και έτσι είμαι προετοιμασμένη..

Το θέμα παιδί εγώ προσωπικά το έχω παγώσει.. πήρα τις αποφάσεις μου στον Καναδά.. Προς το παρόν δεν θέλω να ασχοληθώ ούτε να κάνω κάποια άλλη προσπάθεια.. Η τελευταία αποτυχία με τον τρόπο που τελείωσε με πλήγωσε πάρα πολύ και δεν θέλω να υποβάλω για μια ακόμη φορά τον εαυτό μου σε τέτοια στενοχώρια.. Με τον καινούργιο χρόνο αν αισθανθώ διαφορετικά το ξανακοιτάμε.. προς το παρόν προτεραιότητα έχει η Δομνίνα..

Χαίρομαι πάρα πολύ με τη Βίλυ μας που ξεκίνησε την προσπάθειά της και λυπάμαι για όλες τις αναποδιές που τη βρήκανε μέχρι τώρα.. Τουλάχιστον όλα πήγαν καλά και έτσι ανέφελα θα προχωρήσει στην προσπάθειά της..

Επίσης χαίρομαι και με τη Ντόλη μας που θα καταφέρει να πάει διακοπές μετά από 4 ολόκληρα χρόνια.. είμαι σίγουρη ότι της χρειάζονται πάρα πολύ και ότι θα τους κάνουν οικογενειακώς πολύ καλό..

Γιόλα μου κι εσείς να περάσετε τέλεια στην Κεφαλλονιά.. να δεις που θα σας αρέσει πάρα πολύ..

Εγώ θα είμαι εδώ στην Αθήνα μέχρι νεοτέρας... Το πλάνο λέει για διακοπές άλλη μια βδομάδα τέλος Αυγούστου.. για να δούμε τι θα δούμε μέχρι τότε..

Προς το παρόν περιμένω την πρώτη περίοδο μετά την απόξεση.. για να δω ότι το σύστημα λειτουργεί και πάλι κανονικά..

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!!!!

Δομνινάκι μου καλώς ήρθες......χαίρομαι που περάσατε καλά ...αλλά διαβάζω πως χειροτέρεψε η μαμά σου....τι να πω ...κουράγιο και εύχομαι να μην πονάει. Μακάρι να γινόταν ένα θαύμα και να ξυπνούσε μια μέρα και να ήταν μια χαρά.

Άντζυ μου αφού σου είπε ο γιατρός να μην ανυσηχείς δε θα υπάρχει λόγος, κάνε τη αγωγή με τα αντισυλληπτικά και μετά θα σαι πανέτοιμη για μωράκι:D

Βιλλάκι εσύ νομίζω θα χεις φύγει για το εξοχικό και θα διακοπάρεις τώρα :D.....γέμισε μπαταρίες ώστε να είσαι έτοιμη να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου σε λίγο καιρό.

Ντόλη μου χαίρομαι που θα πάτε διακοπουλες και θα χαλαρώσετε....και ο μικρός φαντάζομαι θα ναι πολυ χαρουμενος .

Γιόλα και συ σε λιγο καιρό θα φύγεις για διακοπούλες....μετράς μέρες?:tongue:

Οι εγκυμονούσες μας καλέ που χάθηκαν? λιώνουν στη ζέστη? γράψτε μας κανένα νέο για το πως μεγαλώνουν τα εμβρυάκια σας!!

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινάκι μου, καλό ταξίδι στη μανούλα σου... Κουράγιο γλυκιά μου, να σκέφτεσαι ότι ξεκουράστηκε η μανούλα σου.. Να είσαι δυνατή, αυτό θέλει κι εκείνη.. Τώρα πια θα σε προσέχει από ψηλά...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το διάβασα και δεν ξέρω αν μπορώ να σε πάρω τηλέφωνο ή όχι. Να ζήσετε να την θυμόσαστε. έχω σοκαριστεί από το γεγονός ότι σχεδόν σε περίμενε να γυρίσεις. Είναι τρομερό το δέσιμο που είχατε. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι μου ήθελα και γω να σε πάρω τηλ να σου συλληπηθώ αλλά αυτές τις ώρες δε θέλω να ενοχλώ γιατί ξέρω πόσο δυσκολες ειναι όλες αυτες οι καταστάσεις. ΄Πάντως η μανούλα θέλει να βλέπει το κοριτσάκι της ήρεμο και να μη στεναχωριέται ....καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να μην είσαι λυπημένη.....εύχομαι να ειναι καλά εκει που ειναι και σίγουρα θα ναι πιο ξεκουραστη γιατί ταλαιπωρήθηκε. Εύχομαι σύντομα να ερθει ένα παιδάκι και σίγουρα θα χαρεί και κεινη πάρα πολύ που θα σας κοιτάει από ψηλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?

Εγώ την Παρασκευη είχα πάει στο γιατρό της εξωσωματικής και μιλήσαμε για την αποτυχία και για το πως σκέφτεται να συνεχίσουμε.

Ο γιατρός είπε πως με τα εμβρυάκια που είχαμε περίμενε να έχουμε εγκυμοσυνη, ήταν άριστα. Τον ρωτησα επισης για τις διαιρέσεις που ήταν 6 και μου είπε αυτο που μου είχε πει και η Δομνίνα .....ότι μια ώρα πχ αν τα αφηναν ακόμα θα μπορουσαν να πάνε 8 ....μια χαρά δηλ ήταν.

Την ανταπόκρισή μου δε τη θεώρησε κακή....ούτε με κατατάσσει στις γυναικες με χαμηλή ανταπόκριση απλά ειναι λιγάκι μειωμένη .

Τα ωάρια φάνηκαν πολύ καλά και το σπέρμα επίσης ήταν πολύ καλο μας είπε. Τον ρώτησα ποια μικρογονιμοποίηση κάναμε γιατι υπάρχουν δύο μεθόδοι.....η ICSI και η IMSI .......η δεύτερη εχει καλύτερα αποτελέσματα σε θέματα ανώμαλων μορφων του σπέρματος. Η πρώτη μέθοδος μεγενθυνει το σπερματοζωάριο 400 φορές ενω η δεύτερη 6000 φορές και φαινονται καλυτερα τυχόν ανωμαλίες.....αυτο το κανουν ζευγαρια με πρόβλημα μορφολογιας και κατατμησης γιατι καποιες φορες η κατάτμηση συσχετιζεται με τη μορφολογια. Επειδή τα ειχα διαβασει αυτα......τον ρωτησα και μου πε πως την προηγουμενη εκαναν τη πρωτη μεθοδο επειδή έτσι έκαναν οι εμβρυολόγοι σύμφωνα με το σπέρμα που ειδαν. Αλλά ειπε την επόμενη θα κάνουμε την IMSI που ειναι πολύ καλή μέθοδος και την έχουν στο κέντρο τους. Το είπε επειδή του ειπα και για την κατατμηση το 24% που δεν τη βρηκε κακή αλλά όχι και καλή ....σχεδόν οριακά.

Επίσης για την κατάτμηση γενικότερα είπε πως δεν τη ζητουν οι περισσοτεροι οπως και αυτος επειδή δεν έχεις λύση στο να την αντιμετωπίσεις.....άντε να πάρεις αντιοξεδωτικά που αυτα μπορεις να τα πάρεις ετσι και αλλιως.

Επίσης τον ρώτησα για υστεροσκοπηση .....αν ενδεικνυται για τωρα ή πχ μετα από 2 αποτυχίες ....και συμφωνα με το ιστορικο μου δεν εχει λογο αυτη τη στιγμη να με παραπέμψει...επειδη δεν έχει φανει κάτι σε σαλπιγγογραφια. Από ότι μου είπε κορίτσια έχει μια υποψία για μένα σε ενδομητρίωση....όχι πως ξέρουμε κατι τετοιο...αλλά λόγω πχ σαλπίγγων που ειχαν μια περιοριεμενη κινητικοτητα παρολο που ηταν διαβατες....και λογω του οτι δεν ηταν και παρα πολύ καλή η ανταποκριση των ωοθηκων....από αυτα τα 2 βαζει και το ενδεχομενο ενδομητριωσης.

Κορίτσια αν δεν πετυχει και αυτη η προσπάθεια ειμαι προετοιμασμενη για λαπαροσκοπηση υστεροσκόπηση, και αν έχω τετοιο θέμα και λυθει ίσως να μπορεσω και απο μονη μου να μεινω έγκυος....τι ωραία που τα λέω!!!!;)

Μου ειπε πως την επόμενη φορά θα αυξήσουμε τη δόση... του είπα πως βρήκα χαμηλή τη προηουμενη δοση μου των 300 γκοναλ και μου ειπε πως τις μοναδες δεν τις αυξανουμε κατευθειαν στο φουλ στις ωοθηκες....τις παρομοιασε με εναν αθλητη που δε θα τον βαλλουμε κατεθείαν να κανει σπριντ.....αλλά σιγά σιγά με προθέρμανση. Και του λέει ο άντρας μου εκεινη την ώρα ...βέβαια αυτη η προθέρμανση εμάς μας στοίχισε το συγκεκριμένο ποσό αλλά το πε με χιούμορ όχι άσχημα. Θα πάμε μακρύ πάλι πρωτόκολλο...αλλά όχι γκονάλ......το σχήμα θα ειναι Puregon 300 μοναδες και Menopur 2 σκόνες 1 υγρό 20 αμπούλες.

Εμένα όμως το Ικα δε θα με καλύψει σε όλα τα φάρμακα.....και όπως καταλαβαινεται θα αρχίσω από τώρα να ψάξω να βρω συμπλήρωμα......αν κάποια από εσας έχει κάποιο περίσσευμα που δε θα το χρειαστεί είναι ευπρόσδεκτο....έχω χαλάσει ήδη τις 2 φορες προσπαθειών στο ικα και έχω κανει μονο 1 εξωσωματική.....τωρα θα παρω τα τελευταια και αυτα δε με φτανουν γιατι εχω μεγάλες δοσεις φαρμακων.

Πάντως έμεινα ευχαριστημένη από τον τρόπο που θα συνεχίσουμε και γενικότερα μιλησαμε αρκετα και ένιωσα καλύτερα.

Άρα η επόμενη προσπάθεια θα ξεκινήσει γύρω στο Σεπτέμβρη- Οκτώβρη .

Θα σας χαιρετήσω όμως σήμερα γιατί και μεις αύριο θα φύγουμε για το εξοχικό........λίγα πράγματα έχω μαζέψει........θα μαζέψω όμως και αύριο. Έχω το πρωί αρκετές δουλίτσες.

Το θέμα είναι ότι σήμερα αδιαθέτησα ....αφού είχα 2-3 μερούλες καφέ ώς συνήθως και τώρα είμαι επίσημα στην 1η μέρα της περιόδου:mad: και δε μου κρατάει και λίγες μέρες :mad: Ήθελα όμως να φύγουμε ...θα κάνω λίγο υπομονή και θα χρησιμοποιήσω τις επόμενες μερούλες και κανένα ταμπόν;)

Εύχομαι όλες να στε καλά .... όπου και αν είστε....σας φιλώ όλες !!!! Κάποια στιγμή θα γυρισω Αθήνα και θα ξαναφύγουμε......μάλλον τότε θα καταφέρω να σας γράψω.....αν δε βρω καμμιά άλλη πατέντα μέχρι τότε:tongue:

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!!

Βιλλάκι μου καλή επιτυχία......αλλά τα νέα σου θα τα μαθαίνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά..

Επέστρεψα κι εγώ ύστερα από μακρά απουσία λόγω του γεγονότος και είμαι και πάλι κοντά σας..

Αδιαθέτησα για πρώτη φορά μετά την απόξεση στις 34 μέρες ακριβώς και αποφάσισα πως η όποια επόμενη προσπάθεια αναβάλλεται για τον καινούργιο χρόνο.. Προς το παρόν θα περνάω όσο καλύτερα γίνεται και .... χαλαρά...

Βίλλυ μου ελπίζω να είναι όλα καλά.. Μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις..

Σας φιλώ όλες.. Όλο και κάπου εδώ τριγύρω θα είμαι..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας και καλες διακοπες -οσες πατε,οι περισσοτερες νομιζω...να γεμισετε μπαταριες για νεες προσπαθειες!Εγω θα ειμαι around,δεν απομακρυνομαι πολυ γιατι ειμαστε σε προχ. εγκυμοσυνη(30εβδ!),προχ....ηλικια και προχ.κιλακια,δεν καιγομαι και τοσο για τις παραλιες και τα λοιπα!Συν τα οικονομικα,συν,συν...Προχωραμε καλα,ο μπουμπης ειναι μεγαλουτσικος ηδη.Ειμαι αισιοδοξη αλλα εχω και το αγχος μου καθως στριβω την ..''τελευταια'' στροφη πριν τον τοκετο..Σας στελνω πολυ babydust για το φθινοπωρο και φιλια για το καλοκαιρι!χχχχ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας και καλες διακοπες -οσες πατε,οι περισσοτερες νομιζω...να γεμισετε μπαταριες για νεες προσπαθειες!Εγω θα ειμαι around,δεν απομακρυνομαι πολυ γιατι ειμαστε σε προχ. εγκυμοσυνη(30εβδ!),προχ....ηλικια και προχ.κιλακια,δεν καιγομαι και τοσο για τις παραλιες και τα λοιπα!Συν τα οικονομικα,συν,συν...Προχωραμε καλα,ο μπουμπης ειναι μεγαλουτσικος ηδη.Ειμαι αισιοδοξη αλλα εχω και το αγχος μου καθως στριβω την ..''τελευταια'' στροφη πριν τον τοκετο..Σας στελνω πολυ babydust για το φθινοπωρο και φιλια για το καλοκαιρι!χχχχ

Κοριτσάκι μου, εύχομαι όλα καλά μέχρι τέλους...Δεν ξέρεις πόση ελπίδα μου δίνεις ότι έχω ακόμη περιθώρια ...δεν ξέρω τι πιθανότητες έχω χωρίς εξωσωματική,γιατί στην παρούσα φάση μου είναι αδύνατο κάτι τέτοιο, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία...σε ποιο μαιευτήριο γεννάς;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...