Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Βιλλάκι μου γλυκό για να σου δώσω πολύ κουράγιο μπήκα...εγώ όταν πήγα Αθήνα είχα μόνο 2 ωάρια και 2 πολύ μικρά που δεν είχαν ελπίδα και λίγες μέρες μετά είχαμε δίδυμα που τελικά προχώρησε μόνο το 1 και έχουμε τώρα 6μιση μηνών κοριτσάκι...Αισθάνεσαι καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βιλλάκι μου γλυκό για να σου δώσω πολύ κουράγιο μπήκα...εγώ όταν πήγα Αθήνα είχα μόνο 2 ωάρια και 2 πολύ μικρά που δεν είχαν ελπίδα και λίγες μέρες μετά είχαμε δίδυμα που τελικά προχώρησε μόνο το 1 και έχουμε τώρα 6μιση μηνών κοριτσάκι...Αισθάνεσαι καλύτερα?

Κοριτσακι μου γεια σου, σε θυμαμαι πολυ καλα και ειχαμε μιλησει....

Σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις....

Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και να εισαι παντα καλα....

Ναι, αισθανομαι λιγο καλυτερα η αληθεια ειναι...

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα και καλή βδομάδα..

Επέστρεψα κι εγώ ανανεωμένη και ήρεμη.. πήγα στο σπιτάκι μου, φτιάξαμε τον κήπο μας, χαρήκαμε τη θάλασσα και τους φίλους μας και τώρα μπορώ να πω ότι κοιτάζω πλέον το μέλλον με αισιοδοξία..

Βίλλυ μου έχουμε μιλήσει αρκετές φορές στο τηλέφωνο.. Ότι είσαι πολύ αγχωμένη είσαι.. αλλά είναι τελείως φυσικό μιας και δεν έχεις υποβληθεί ξανά σε αυτή τη διαδικασία.. Ας καταφέρεις να φτάσεις στην ωοληψία και στη γονιμοποίηση και αν συμβεί αυτό έχεις φτάσει κοντά στην επιτυχία. Μη μου στενοχωριέσαι και μπλοκάρεις από μόνη σου την προσπάθεια. Εγώ θα είμαι μαζί σου σε ότι χρειαστείς, να το ξέρεις.

Γιολαντάκι μου έκανες πολύ καλά που αντιμετώπισες το θέμα τόσο δυναμικά.. Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε το δρόμο σας κι εσείς και πολύ σύντομα θα έχεις στην αγκαλιά σου και το δεύτερο μπεμπάκι..

Mywish χαίρομαι πολύ για σένα.. μ' έναν πόνο κοριτσάκι και η ευτυχία θα φωλιάσει στην αγκαλιά σου.. Πότε πέρασε έτσι ο καιρός; ούτε καν που το κατάλαβα..

Εγώ ραντεβού με τον γυναικολόγο έχω στις 4 Οκτώβρη. Θα μάθω επιτέλους τι είπαν και που καταλήξανε με τον εξωσωματικό και αναλόγως πράττουμε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι η επόμενη προσπάθεια θα είναι με τον καινούργιο χρόνο.

Ντόλη σε χάσαμε.. Ελπίζω όλοι σας να είστε καλά.. Και με την ευκαιρία ... Καλή σχολική χρονιά στα βλαστάρια σας... Εγώ συνόδεψα σήμερα την μεγάλη μου ανηψιά στο νήπιο και συγκινήθηκα.. Πότε ήταν ένα φασόλι στον υπέρηχο και για πότε πάει νήπιο...

Σας φιλώ όλες ανεξαιρέτως!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ευηχηθω σε ολες καλο φθινοπωρο και πολλα σπορακια να φυτρωσουν επιτελους σε αυτο το φορουμ!Και θα φυτρωσουν πιστευω γιατι σας βλεπω ολες πιο δυναμικες!Μακαρι να μην χρειαζοταν να ενδωσουμε σε φαρμακα και ταλαιπωριες,και να γινονταν ολα απλα και φυσικα,αλλα ..αξιζει η καθε θυσια,οσες εχετε πιτσιρικια το ξερετε..Δομνινα,μπραβο σου για την αισιοδοξια σου,δεν περασες και λιγα,θα δεις θα πετυχεις.Γιολα και Βιλλυ ολες μου τις ευχες για τις προσπαθειες σας,και οποια αλλη ξεκιναει τωρα..Εγω...σας διαβαζω οποτε μπορω και σας σκεφτομαι..και αισιως,μπαινω στην τελικη ευθεια:36η εβδομαδα!!Μπορω και να γεννησω δηλαδη!Αλλα νομιζω,ο μπεμπης ειναι βολεμενος εκει και θα ηθελα να μεγαλωσει λιγο ακομα,ελπιζω αλλες 3 εβδομαδες.Μαλλον,ανευ απροοπτου,θα κανουμε προκληση που ειναι σουπερ γιατι ξερεις ποτε γεννας και δεν τρεχεις..Εχω αγωνια,χαρα,αγχος,αυπνιες,ενεργεια,ολα μαζι κουβαρι.Για να δουμε.Κοιταω πισω μου και ακομα δεν πιστευω οτι διηνυσα ολο αυτον τον δρομο.Αλλα ο μπεμπης κλωτσαει και συνερχομαι.Babydust σε ολες.:tongue:

Mywish,εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι;;Πλησιαζουμε!!!!!Ξερεις ποτε η που γεννας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!!!

Ετοιμαζομαι να φυγω για το κεντρο για να κανω υπερηχο....

Ο 2ος υπερηχος δεν εδειξε αλλα ωοθηλακια εκτος των 2 που ειχαμε δει στον 1ο:-(:sad:

Δεν ελπιζω σε πολλα σημερα, τους ειδα λιγο δαγκομενους την προηγουμενη φορα...Μου εκοψαν το Νταροντα μπας και ξυπνησουν οι ωοθηκες:-(:sad:

Φοβαμαι πως θα μου πουν να διακοψουμε τον κυκλο και δε σκεφτομαι τιποτα αλλο, παρα τα λεφτα και το τρεξιμο καθε 2 μερες που ξοδεψα..............

Ο συζυγος κατεβηκε στο χωριο χθες, ψιλοαπογοητευτηκε και αυτος αλλα οχι οσο εγω....

Απεργουν και τα ταξι σημερα και θα πρεπει να παρω το μετρο....

Ο Αγιασμος χθες ειχε πολυ πλακα, με τους καθηγητες να μας λενε να ψαξουμε να βρουμε βιβλια για τα παιδια μονοι μας και τον Γυμνασιαρχη να μας παρακαλαει να σταθουμε εμεις οι γονεις κοντα τους λες και δε τα κανουμε πλεον ολα εμεις οι γονεις μονοι μας και τα πληρωνουμε κιολας!!!

Ευτυχως η κολλητη μου εχει το γιο της ενα χρονο μεγαλυτερο απο τον δικο μου και μου εδωσε ολα τα βιβλια της 3ης:P:p

Θα τους δωσουν σημερα φωτοτυπημενα τις 40 πρωτες σελιδες των βιβλιων τα οποια μας ειπαν -πρωτα ο Θεος- θα ερθουν μεσα Οκτωβρη!!!!!!!!! Και θα ειναι ασπρομαυρα:confused::confused::confused::confused:

Χειροτερα απο τα δικα μας δηλαδη!!!

Εμας τουλαχιστον στο Λολα, να ενα μηλο, βλεπαμε το μηλο κοκκινο:tongue::tongue:

Αυτα προς το παρον....

Παω να κανω ενα ντουζακι και να ετοιμαστω....

10μιση ειναι το ραντευου...

Δομνινα σε ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση και εσενα Μελετινα μου το ιδιο, που σας πρηζω στο τηλεφωνο λες και εσεις δεν εχετε τα δικα σας....!!!!

Maybe μου με το καλο κοριτσακι μου να κρατησεις τον γιοκα σου στα χερια:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!:P:p

Εγω μολις γυρισα απο το κεντρο.....

Λοιπον στον 1ο υπερηχο ειχα 2 ωοθηλακια μικρα και οιστραδιολη 56..

Στον 2ο υπερηχο ειχα τα 2 ωαριακια αλλα δεν ειχαν μεγαλωσει σχεδον καθολου και μου εκοψε το Νταροντα- δε μου μετρησε οιστραδιολη..

Σημερα 9 μερες διεγερσης ειχα παλι 2 ωαριακια τα οποια ομως μεγαλωσαν απο την προηγουμενη φορα, γυρω στα 11 το ενα και στα 12 το αλλο...Ενδομητριο πολυ καλο μου ειπε....

Τωρα περιμενω να με παρουν τηλ να μου πουνε και την οιστραδιολη...Τα ωαρια τους φανηκαν καλα μου ειπαν αλλα πρεπει να εχει ανεβει και η οιστραδιολη....

Σε αυτη τη φαση ειναι πολυ απιθανο εως αδυνατον να φανουν αλλα ωοθηλακια...Οποτε παμε για αυτα τα 2...Μου ειπαν να συνεχισω ιδια δοση Πουρεγκον και να ξαναπαω Πεμπτη..Αν προχωρησουν οπως πρεπει ελπιζει σε πρεγκνυλ το Σαββατο βραδυ και ωοληψια Δευτερα....

Το σταματημα του Νταροντα μαλλον βοηθησε λιγο γιατι οι 20 μοναδες που επαιρνα μαλλον μου κατεστηλαν στην αρχη τις ωοθηκες....

Οποτε περιμενω να με παρουν τηλ απο το κεντρο με την τιμη της οιστραδιολης.....

Εχω δρομο ακομα μπροστα μου αλλα ενταξει, τα νεα σημερα μου φανηκαν καλα....Αρκει να συμβαδισει η οιστραδιολη!!!

Ηρεμησα λιγο και προσευχομαι να συνεχισουν τα δυο αυγουλακια μου!!!

Θα σας γραψω μολις με παρουν τηλεφωνο!!!

Φιλακια πολλα σε ολες:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..

Βιλλάκο μου σε αυτή τη φάση το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να εμφανιστούν άλλα ωάρια.. Δεν πειράζει όμως.. εμάς μας φτάνουν και αυτά τα δυο που έχεις φτάνει να είναι καλά. Ειλικρινά σε σκέφτομαι και προσεύχομαι για σένα να φτάσεις μέχρι τέλους και να στεφθεί με απόλυτη επιτυχία η προσπάθειά σου. Περιμένω εναγωνίως νέα για την οιστραδιόλη!

Maybe έφτασες κι εσύ στο τέρμα κοριτσάκι.. Σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη σου αγκαλίτσα και όλα όσα πέρασες θα σου φαίνονται σαν όνειρο.. Τι ευτυχία που πρέπει να νιώθεις..

Εγώ είμαι καλά, είμαι ήρεμη και συνειδητοποιημένη... Ότι θέλει ο Θεός ας γίνει...

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλε που ειστε??

Γιατι χαθηκατε ετσι?

Ντολη μου καλη σχολικη χρονια στο μικρο σου!!!!

Για μαζευτειτε σιγα σιγα...

Εγω αυριο εχω ραντευου παλι το πρωι...Η οιστραδιολη μου χθες ηταν 82...Αυτοι μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα για 2 αυγουλακια αλλα εμενα μου φαινεται πολυ χαμηλη....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιλλακι μου γλυκό σας διαβάζω στα πεταχτα απο το κινητό και δεν προλαβαίνω να γραψω.καλή επιτυχία αύριο κοριτσι μου σου ευχομαι.όλα καλά θα πάνε θα τοδεις


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας!!!

Τωρα μολις γυρισα...

Τα νεα μου ειναι ετσι κι ετσι:-(

Τα ωαριακια μου μεγαλωσαν μεν, πολυ λιγο δε...

Μολις 1.5 χιλ απο προχθες:-(:sad:

Μολις τελειωσα τον υπερηχο πηγαμε με τον γυναικολογο μου σε ενα απο τα γραφεια του κεντρου και μιλησαμε...Δεν τον απασχολει τοσο ο μικρος αριθμος, ηταν κατι που το περιμενε λογω ηλικιας, αρθριτιδας και ιστορικου γενικοτερα...Αυτο που δε περιμενε και τον απασχολει ειναι η πολυ αργη αναπτυξη που εχουν...

Δε ξερω αν θα φτασουμε στην ωοληψια τελικα, εγω πολυ αμφιβαλω...Μου ειπε να κανω και σημερα και αυριο Πουρεγκον και το Σαββατο 9μιση παλι υπερηχο....

Τον ρωτησα λοιπον τι κανουμε αν δεν φτασουμε στην ωοληψια, ή αν φτασουμε και δεν εχουμε ωαρια ή γονιμοποιηση...Μου ειπε να μην σκεφτομαι αρνητικα και θα το δουμε εκεινη την ωρα...Του ειπα λοιπον οτι εγω δεν θα προχωρησω μετα απο αυτον τον κυκλο παλι με διεγερση...Σε 3 μηνες που θα μπορουσε να ξαναγινει προσπαθεια δε θα ειμαι ουτε μικροτερη ουτε θα εχει εξαφανιστει ως δια μαγειας το αυτοανοσο...

Του μιλησα λοιπον για δανεικα.....

Συμφωνησε πως μετα απο 4 κυκλους με κλομιφαινη 2 με Γκοναλ 450 και εναν τωρα με Πυρεγκον 450 με αποτελεσμα καθε φορα ενα ωοθηλακιο και τωρα 2 δεν υπαρχουν σχεδον καθολου ελπιδες για καλυτερη ανταποκριση....

Αρα καταληγουμε στο ιδιο συμπερασμα...Δανεικα!!!

Το μονο θετικο σημερα ηταν το ενδομητριο, σχεδον 9 χιλ.....

Αν εχετε τιποτα για φυτεμα, καμια ντοματα κανα αγγουρι φερτε το...Γιατι τιποτ΄αλλο δε βλεπω να εχω να φυτεψω.....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...