Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Maybe είμαι τόσο χαρούμενη για σένα.. Έφτασες κιόλας 30 εβδομάδων βρε θηρίο;;; τι καλά! Έρχεται ο μπέμπης λοιπόν... Η μωρουδόσκονη είναι ευπρόσδεκτη.... Φιλάκια στην κοιλίτσα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!

Γυρισα και εγω.....

Ολα καλα με τον μπαμπα μπυ, ποναει βεβαια ακομα, αλλα παει καλυτερα....

Ειχαν ερθει και τα ανηψακια μου απο την Αγγλια και γενικα ολη η οδηγηση για θαλασσα και βολτες και ψωνια επεσε πανω μου, αφου ο μπαμπας μου δεν οδηγει λογω του καταγματος....

Κατα τα αλλα, οσο ημουν στο χωριο, 17η μερα του κυκλου, ειχα καφε και ροζ για 4 μερες:-(:sad:

Δε ξερω τι σκατα ηταν αυτο...Περιοδος δεν ηταν....

Σημερα λοιπον ειμαι 30η μερα απο την τελευταια παεριοδο και 13η μερα απο τα καφε-ροζ....

Ουτε ξερω ποτε θα αδιαθετησω τωρα:-(:-(. Ο γιατρος που πηγα χθες μου ειπε να μετρησω απο την τελευταια κανονικη περιοδο...Αλλα εγω πιστευω πως ο προηγουμενος κυκλος ηταν ανοωρηκτικος, εξου και τα λιγα καφε-ροζ, ή καμια κυστη που εφυγε...Αρα μαλλον μετα τα καφε-ροζ, πρεπει να μετρησω...

Τεσπα, εχθες που πηγα, μου εγραψε τα φαρμακα και ειμαι στην αναμονη.....

Αυτα τα νεα μου...

Α! Να σας πω οτι βγηκαν και τα αποτελεσματα του Lower και ο μικρος μου το περασε:P:p:p:p

Επισης και αλλοι 2 μαθητες μου!!!:-P:razz:

Φιλακια σε ολες!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια....

Ξερω οτι οι περισσοτερες λειπετε και ευχομαι ολες να περνατε υπεροχα εκει που ειστε, αλλα εγω θα τα γραψω για να ξε αγχωθω:P:p

34 μερες μετα την τελευταια κανονικη περιοδο και 15 μετα τα καφε-ροζ που ειχα στο χωριο, σημερα το πρωι ειχα παλι καφε....Και εχω ως τωρα....

Αυτο φυσικα δεν πιανεται για περιοδο αν δεν εξελιχθει σε ροη...

Τα νευρα μου ειναι τσιτα γιατι παντα οταν μου ερχεται περιοδος ξεκιναω με μικρη ροη και ποτέ με καφε....Αλλα τωρα, ετσι για να μου την σπασει, ειπε να τρελλανει!!!!!

Και τωρα περιμενω και περιμενω και περιμενω μπας και μου ερθει κανονικα η ρημαδα....Τωρα που παρακαλαω να ερθει....Αντε να δουμε....

Αυτα προς το παρον...

Σας φιλω γλυκα!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Ευχομαι σε ολες μας η Χαρη της Παναγιας μας να μας βοηθησει να πραγματοποιησουμε το ονειρο μας!!!!

Χρονια πολλα σε ολους οσους γιορταζουν σημερα!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Γύρισα κι εγώ από τη Μάνη ανανεωμένη.. τι ωραία που είναι όταν δεν χρειάζεται να δουλεύεις και απολαμβάνεις την ελληνική φύση και το υπέροχο ελληνικό καλοκαίρι... Κορίτσια ξέφυγε το μυαλό μου εκεί.. ησυχία,ηρεμία, μυρωδιές από θυμάρι και λουλούδια και μια υπέροχη θάλασσα και ένα ακόμη ωραιότερο φεγγάρι στο πέλαγος.. 3 βδομάδες ακόμη υπομονή και θα ξαναπάμε..

Βίλλυ μου τα είπαμε και τηλεφωνικώς.. Αυτό συμβαίνει για να σου σπάσει τα νεύρα.. Κι εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής καθυστέρησα 15 μέρες να αδιαθετήσω.. ενώ στην τρίτη προσπάθεια που δεν με ένοιαζε η περίοδος ήρθε και 10 μέρες νωρίτερα.. Ελπίζω να εξελιχθεί η περίοδός σου ομαλά για να σου φύγει και το άγχος..

Φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!!!!!

Αχ, που βρισκεστε καλε ολες??????

Περνατε καλα τουλαχιστον?????

Τα καφε μου σταματησαν χωρις να ερθει αιμα..:-(:sad:

Δε ξερω τι στο καλο συμβαινει:-(:sad:

Το απογευμα θα παω στο γιατρο....Την προηγουμενη φορα δε φανηκε κατι, για να δουμε τωρα......Εγω καμια κυστη υποψιαζομαι.......

Και μου αρεσει που πιστευα πως το αν θα κανω ωαρια με την διεγερση ηταν το θεμα........

Εδω η περιοδος δε λεει να ερθει για να ξεκινησω καν:-(:sad: Περιττο να σας πω πως τα νευρα μου παιζουν βιολι :twisted::twisted:

Σημερα θα φυγουμε για το χωριο...Θελω να δω λιγακι τα ανηψακια μου πριν φυγουν για Αγγλια παλι την Τεταρτη....

Θα γυρισω την Δευτερα...

Αν μου πει τιποτα περιεργο ο ντοκτορ θα σας γραψω απο το χωριο.....

Φιλακια πολλα σε ολες:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια.

Τι κάνετε?

Έχω να μπω πάρα πολύ καιρό, γιατί ήμουν διακοπές.

Δομνίνα μου, διάβασα για τη μανούλα σου. Έχεις τα θερμά μου συλλυπητήρια, να ζήσετε να τη θυμάστε και να ξέρεις ότι εκεί ψηλά που βρίσκεται θα είναι ο φύλακας - άγγελός σου.

Βίλλυ μου, συμφωνώ κι εγώ με τη Δομνίνα, αυτό γίνεται για να σου σπάσει τα νεύρα. Μην το βάζεις κάτω, θα έρθει η περίοδος. Πήγαινε στο γιατρό να δεις τι γίνεται. Αποκλείεται να είναι εγκυμοσύνη? Ελπίζω πάντως να μην είναι κάτι σοβαρό και να σου έρθει γρήγορα, για να ξεκινήσεις την προσπάθειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια.

Τι κάνετε?

Έχω να μπω πάρα πολύ καιρό, γιατί ήμουν διακοπές.

Δομνίνα μου, διάβασα για τη μανούλα σου. Έχεις τα θερμά μου συλλυπητήρια, να ζήσετε να τη θυμάστε και να ξέρεις ότι εκεί ψηλά που βρίσκεται θα είναι ο φύλακας - άγγελός σου.

Βίλλυ μου, συμφωνώ κι εγώ με τη Δομνίνα, αυτό γίνεται για να σου σπάσει τα νεύρα. Μην το βάζεις κάτω, θα έρθει η περίοδος. Πήγαινε στο γιατρό να δεις τι γίνεται. Αποκλείεται να είναι εγκυμοσύνη? Ελπίζω πάντως να μην είναι κάτι σοβαρό και να σου έρθει γρήγορα, για να ξεκινήσεις την προσπάθειά σου.

Γεια σου Ιολη μου!!!

Πολυ χαρηκα που σε ακουσα!!!

Τελικα τιποτα δε μου βρηκε.....Ευτυχως ουτε κυστη αλλα και ουτε καποιο λογο παθολογικα για να συμβαινει ολο αυτο....Οποτε το απεδωσε στο αγχος, στη ζεστη, στο καλοκαιρι, κτλ κτλ.....

Μου εδωσε Ντουφαστον να πιω για να αδιαθετησω....

Ξεκινησα σημερα, θα πιω για 4 μερες και θα περιμενω:-(:sad:

Φιλακια πολλα κοπελα μου:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιολη μου!!!

Πολυ χαρηκα που σε ακουσα!!!

Τελικα τιποτα δε μου βρηκε.....Ευτυχως ουτε κυστη αλλα και ουτε καποιο λογο παθολογικα για να συμβαινει ολο αυτο....Οποτε το απεδωσε στο αγχος, στη ζεστη, στο καλοκαιρι, κτλ κτλ.....

Μου εδωσε Ντουφαστον να πιω για να αδιαθετησω....

Ξεκινησα σημερα, θα πιω για 4 μερες και θα περιμενω:-(:sad:

Φιλακια πολλα κοπελα μου:P:p

Αχ, μπράβο, πολύ χάρηκα που δεν είναι τίποτε.

Άντε με το καλό να αδιαθετήσεις, για να ηρεμήσεις και να ξεκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή βδομάδα κοριτσάκια μου...

Ιόλη μου γλυκιά σ' ευχαριστώ για τη σκέψη και τις ευχές.. Από εσάς προσωπικά έχουν βαρύνουσα σημασία..

Βίλλυ μου είδες που ανησυχούσες τζάμπα;;; Σου είπα ότι είναι καθαρά για σπάσιμο νεύρων.. στο χέρι της είναι; που θα πάει.. θα τον βρει το δρόμο της..

Εγώ από χθες έχω αρχίσει να έχω πονάκια περιόδου.. βέβαια κανονικά περιμένω γύρω στις 27 με 29 αλλά για να δούμε.. Καμία εξέλιξη με το γνωστό θέμα.. οι διακοπές δεν έχουν τελειώσει ακόμη κι έτσι ούτε καν σκεφτόμαστε γιατρούς και εξετάσεις..

Ιόλη δες το πρόγραμμά σου και κανόνισε για καφεδάκι..

Φιλάκια σε όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια:P:p

Επιτελους τελος οι διακοπες για μενα!!!!

Ειμαι Αθηνα και μπορω να πω πως περασα αθλια στο χωριο ως συνηθως με μοναδικη εξαιρεση το γεγονος οτι ειδα και χαρηκα λιγακι τα ανηψακια μου απο Αγγλια!!!!!

Η κουραση απιστευτη και απο σημερα αρχιζω καποια μαθηματα σιγα σιγα...:-(:sad:

Δεν ξεκουραστηκα καθολου και μου φαινεται λες και τελειωσαν χθες τα σχολεια:shock::shock:

Προσπαθω να ηρεμησω μπας και καταφερω να αδιαθετησω...Σημερα θα πιω τα τελευται χαπια και θα περιμενω....

Αντε, μαζευτειτε σιγα σιγα....Μου λειψατε!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

ήρθα κι εγώ μετά από τρεις βδομάδες καταπληκτικών διακοπών με τους δικούς μου. Να ταν κι άλλες τόσο ωραία πέρασα...

Από χτες όμως είχα τόσο δουλειά που δεν μπήκα ούτε να σας διαβάσω.

Εύχομαι πρώτα απόλα στο Βιλλάκι καλή επιτυχία που ξεκινάει και καλή τύχη στις υπόλοιπες από εμάς.

Χαίρομαι που η Δομνίνα πραγματικά αφέθηκε και είναι καλύτερα μετά από τόσα δυσάρεστα.

Στην Maybe 2 θα ευχηθώ καλή λευτεριά μ' ένα γερό παιδάκι στα χέρια της και στην Meletina καλή τύχη στην δεύτερη προσπάθεια όποτε το αποφασίσει.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τις όμορφες..

Ότι θα έλεγε κανείς "επιτέλους" που τελείωσαν οι διακοπές είναι η αλήθεια ότι δεν περίμενα να το διαβάσω.. Βιλλάκι σε σένα αναφέρομαι... επειδή μου έχεις πει όμως πως είναι η κατάσταση στο χωριό σε καταλαβαίνω απολύτως.. Ας ελπίσουμε του χρόνου, το καλοκαίρι να σε βρει σε κάποιο μαιευτήριο.. Υπομονή κοριτσάκι και θ' αδιαθετήσεις..

Γιόλα μου χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα.. Είχα δίκιο που σου έλεγα ότι είναι πανέμορφη η Κεφαλλονιά; η κορούλα σου τι κάνει; θα έχει μεγαλώσει πολύ τώρα..

Εγώ είμαι καλά.. ονειρεύομαι τις επόμενες διακοπές μου που θα αρχίσουν σε 9 μέρες περίπου..

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δπμνίνα ερωτευτήκαμε το νησί σου και θα θέλαμε να ξαναπάμε σύντομα...

η κοράκλα μου έκλεισε τα 4 την Κυριακή και της έκανα παρτάκι ανήμερα...ψόφησα όμως καπάκι από διακοπές με τόσα πλυντήρια αλλά το αξίζει η γλυκιά μου. Κάθε φορά στα γεννέθλιά της είμαι πολύ χαρούμενη, συγκινημένη αλλά και σκέφτομαι το θέμα αδελφάκι που όλο μεγαλώνει η απόσταση...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...