Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Yola μου να χαίρεσαι την κόρη σου.. η οποία αξίζει και με το παραπάνω όλα όσα κάνεις γι' αυτήν.. Μην αρχίσεις όμως να σκέφτεσαι αρνητικά.. είπαμε τον Σεπτέμβρη θα τα δούμε τα πράγματα αλλιώς.. Που ξέρεις; μπορεί ήδη το αδελφάκι να βρίσκεται στα σκαριά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Yola μου να χαίρεσαι την κόρη σου.. η οποία αξίζει και με το παραπάνω όλα όσα κάνεις γι' αυτήν.. Μην αρχίσεις όμως να σκέφτεσαι αρνητικά.. είπαμε τον Σεπτέμβρη θα τα δούμε τα πράγματα αλλιώς.. Που ξέρεις; μπορεί ήδη το αδελφάκι να βρίσκεται στα σκαριά!

Aπό το στόμα σου και στης Παναγιάς το αυτί την οποία παρακάλεσα ιδιαίτερα φέτος...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!!!!

Απο περιοδο τιποτα ακομα:-(:sad:

Το τελευταιο χαπι το ηπια την Τεταρτη....Αλλες φορες μου ερχεται 2 μερες μετα και αλλες 5.....

Κοριτσια εχω αρχισει και ανησυχω:-(:sad: Μπας και μπηκα κλημακτηριο??:confused::confused:...Μπας και εχω τιποτα πιο σοβαρο??:confused::confused:

Με τον συζυγο συζητησαμε και το ενδεχομενο για δανεικα ωαρια.....

Σε περιπτωση που δεν εχω ανταποκριση, δε θα ξαναπροσπαθησω με δικα μου...Τσαμπα να φορτωνομαι τις ενεσεις για ενα ή κανενα ωαριο....

Ειναι συμφωνος και μου ειπε πως αν το θελω εγω δεν εχει προβλημα κανενα...

Το ξερω πως ειναι νωρις να συζηταμε τετοια αλλα καθολου απιθανο να φτασουμε εκει και ηθελα να ξερω ποια ειναι η γνωμη του!!!

Αυτα προς το παρον...

Σας φιλω γλυκα:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!!!!

Απο περιοδο τιποτα ακομα:-(:sad:

Το τελευταιο χαπι το ηπια την Τεταρτη....Αλλες φορες μου ερχεται 2 μερες μετα και αλλες 5.....

Κοριτσια εχω αρχισει και ανησυχω:-(:sad: Μπας και μπηκα κλημακτηριο??:confused::confused:...Μπας και εχω τιποτα πιο σοβαρο??:confused::confused:

Με τον συζυγο συζητησαμε και το ενδεχομενο για δανεικα ωαρια.....

Σε περιπτωση που δεν εχω ανταποκριση, δε θα ξαναπροσπαθησω με δικα μου...Τσαμπα να φορτωνομαι τις ενεσεις για ενα ή κανενα ωαριο....

Ειναι συμφωνος και μου ειπε πως αν το θελω εγω δεν εχει προβλημα κανενα...

Το ξερω πως ειναι νωρις να συζηταμε τετοια αλλα καθολου απιθανο να φτασουμε εκει και ηθελα να ξερω ποια ειναι η γνωμη του!!!

Αυτα προς το παρον...

Σας φιλω γλυκα:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Αδιαθέτησα κι εγώ.. στις 26 μέρες ακριβώς.. οπότε ο κύκλος μου εξακολουθεί να είναι 26 ημερών.. Δεν ελπίζω σε τίποτε.. και ακόμη δεν έχω προγραμματίσει τίποτε από γιατρούς και εξετάσεις γιατί το ταμείο είναι μείον.. το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποια στιγμή θα πάμε στον ουρολόγο για να δούμε που βρισκόμαστε και μετά βλέπουμε.. Επίσης γεγονός αδιαμφισβήτητο είναι ότι η επόμενη προσπάθεια πρέπει να γίνει μέχρι τον Φλεβάρη διότι μετά λήγουν τα φάρμακα.. Οπότε στριμωχνόμαστε αρκετά οικονομικά και προσπαθούμε να τα καταφέρουμε..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τσα !!!!!!!!!!!!Τι κάνουν τα κορίτσια?? :D

Εγώ γύρισα από τις διακοπούλες :mad:.....ωραία τα περάσαμε .....γεμίσαμε μπαταρίες και είμαστε έτοιμοι για τα καλύτερα!!!

Θέλω καλά νέα να ακούμε από το καφέ μας:D

Βιλλάκι μου ακόμα να ρθει πια αυτή η περίοδος? όπου να ναι όμως θα ρθει.......και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια.:D:D

Δομνινάκι μου εύχομαι ότι καλύτερο για σένα :D καθώς και σε όλα τα κορίτσια. Καλέ που είστε? διακοπάρετε ακόμα??:tongue:

Και γω αδιαθέτησα , στην ώρα μου ...τις τελευταίες 2 φορές ήρθε στις 27 μερες.....δε μπορώ να πω συνεπέστατη .....αλλά δε μπορούσε να μην έρθει? είχα 2 αυγουλάκια στην ωορρηξία....έκανα και πρεγκνύλ ....μέχρι και αντιπηκτικές ειχα πάρει στις διακοπές και έκανα αλλά τζίφος:-(

Τώρα περιμένω την 21 μέρα για να αρχίσω μακρύ πρωτόκολλο και μου λειπουν και φάρμακα γιατί τώρα μου γραψε μεγαλύτερη δοσολογία και δεν καλύπτομαι από το Ικα και να δω τι θα κάνω .....στο τέλος μου φαίνεται τα χρήματα δε θα φτάνουν ...αχ τι τραβάμε :mad:

Ψάχνω και για δουλειά παρόλο που θα είμαι σε φάση προσπάθειας αλλά δε γίνεται διαφορετικά.....και έτσι όπως είναι η κατάσταση για να δούμε....τι θα δούμε.

Ξέρει καμμία αν τις menopur γίνεται να τις γράψω διαφορετικά? πχ με συμμετοχή ? ήστον άντρα μου? ή Έχω συμπληρώσει τις 3000 μονάδες με τα Puregon που και αυτά δε θα μου φτάσουν και τα menopur θα πρέπει να τα αγοράσω όλα.....αχ αχ άτιμη κοινωνία :cool:

Για εμφανιστείτε σιγά σιγά και οι υπόλοιπες!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μελετινάκι θέλω να πιστεύω πως αν ο γιατρός σου σου δώσει μια οφθαλμοφανέστατη αιτιολογία πάνω σε μια ωραιότατη συνταγή για τις Μενοπούρ, ο γιατρός του ΙΚΑ δεν θα έχει πρόβλημα να στις γράψει. Έτσι θα πληρώσεις μόνο τη συμμετοχή που είναι 25%. Ευτυχώς οι Menopur είναι οι πιο φθηνές από όλες..

Μακάρι κοριτσάκι να βρεις λύση..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bιλλάκι αδιαθέτησες; Eύχομαι ναι!

Δομνινάκι και Μελετινάκι εύχομαι ο Θεός να σας τα στείλει τα φάρμακα (και τα λεφτά εννοείται) γιατί ο σκοπός σας είναι ιερός.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bιλλάκι αδιαθέτησες; Eύχομαι ναι!

Δομνινάκι και Μελετινάκι εύχομαι ο Θεός να σας τα στείλει τα φάρμακα (και τα λεφτά εννοείται) γιατί ο σκοπός σας είναι ιερός.

Καλημερα Γιολαντα μου!!!

Οχι, δεν αδιαθετησα και δε φαινεται οτι θα αδιαθετησω...Δεν εχω καθολου συμπτωματα...Δε ξερω τι γινεται,,,Εχω απογοητευτει τοσο πολυ που μου ερχεται να τα παρατησω:-(:sad::-(


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιολαντα μου!!!

Οχι, δεν αδιαθετησα και δε φαινεται οτι θα αδιαθετησω...Δεν εχω καθολου συμπτωματα...Δε ξερω τι γινεται,,,Εχω απογοητευτει τοσο πολυ που μου ερχεται να τα παρατησω:-(:sad::-(

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να χαλαρώσεις λίγο; Στο χέρι της είναι να μην έρθει; Μην την μπλοκάρεις κι εσύ με το άγχος σου...τι σήμερα τι σε πέντε μέρες..εντάξει;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μελετινάκι θέλω να πιστεύω πως αν ο γιατρός σου σου δώσει μια οφθαλμοφανέστατη αιτιολογία πάνω σε μια ωραιότατη συνταγή για τις Μενοπούρ, ο γιατρός του ΙΚΑ δεν θα έχει πρόβλημα να στις γράψει. Έτσι θα πληρώσεις μόνο τη συμμετοχή που είναι 25%. Ευτυχώς οι Menopur είναι οι πιο φθηνές από όλες..

Μακάρι κοριτσάκι να βρεις λύση..

Δομνινάκι μου από ότι ρώτησα και τη φαρμακοποιό μάλλον δε γράφονται με συμμετοχή τα συγκεκριμένα ..........ή τα παίρνεις από το κεντρικό Ικα δωρεάν ή τα πληρώνεις κανονικά (που εγω δεν μπορώ να τα πάρω επειδή έχω καλύψει τις μονάδες με τις Puregeon ) για τον άντρα μου σκέφτομαι αν γράφονται τέτοια φάρμακα σε ουρολόγο αλλά και η φαρμακοποιός δεν ξέρει. Έχεις δει εσύ να τα γράφουν σε Ικα με συμμετοχή? Η τιμή τους βγαίνει αν θα τα πληρώσω κανονικα γύρω στα 500 ευρώ ......ένα σεβαστό ποσό .....και δε με παίρνει οικονομικά....άσε που ούτε οι Puregeon με φτάνουν :mad:γκρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Μελετινάκι η αλήθεια είναι πως ξέρω σίγουρα για τις Gonal ότι γράφονται και στους άνδρες για κάποια συγκεκριμένη πάθηση.. Μήπως γράφονται και οι Puregon γι' αυτό το λόγο; Αν ρωτήσεις τον γιατρό της εξωσωματικής αυτός θα ξέρει σίγουρα.. Για τα Menopur και τα Puregon η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει να τα παίρνει κάποια κοπέλα με απλή συμμετοχή αλλά δεν είναι κακό να ρωτήσεις...

Εγώ κοριτσάκια μου φεύγω αύριο για 10 μέρες διακοπών.. Θα είμαι μαζί σας ξανά από 12 Σεπτέμβρη και ελπίζω να ακούσω μόνο ευχάριστα..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια....

Σας ευχαριστω ολες που μου δινετε κουραγιο!!!

Εχετε δικιο....

Ομως δε νομιζω οτι ειναι το αγχος μου ο λογος που δεν ερχεται η περιοδος....Αφου πηρα την προγεστερονη, επρεπε να ειχε ερθει:-(:sad:

Και αφου δεν εχω κυστη μαλλον ορμονικο το βλεπω να ειναι...

Ο Κοφινακος μου ειπε να αφησουμε και το Σ/Κ να περασει και αν δεν, να παω τη Δευτερα να δουμε τι μπορει να γινει....

Το προβλημα ειναι πως εχω ηδη μεινει πολυ παραπανω καιρο απ οτι υπολογιζα χωρις τις ενεσεις τις αρθριτιδας και εχω αρχισει να ποναω...

Τις σταματησα 2 βδομαδες πριν την περιοδο οπως ειχαμε πει, αλλα την περιοδο την περιμενα γυρω στις 10 Αυγουστου....Και θα ειχαμε ηδη ξεκινησει την προσπαθεια...Τωρα ο μηνας εχει 3 και ακομα ουτε περιοδο δεν εχω:-(:sad::-(

Η απογοητευση μου ειναι τεραστια και εχει αρχισει να απογοητευεται και ο συζυγος..Στεναχωριεται που με βλεπει ετσι και ακομα δε του εχω πει οτι ποναω, γιατι φοβαμαι την αντιδραση του:-(:sad::-(:sad::-(:sad::-(:sad:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...