Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...

Μολις γυρισα απο οδοντιατρο...

Αυριο θα κατεβουμε στο χωριο γιατι ειναι τα γενεθλια του μικρου και θα γυρισουμε Κυριακη βραδυ!!!!!

Ανυπομονω να δω το ζουζουνι μου:P:p

Εχω ιντερνετ οποτε θα μπαινω κανονικα...

Φιλακια πολλα σε ολες:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα!!!!!!

Ετοιμαζομαι σιγα σιγα για το χωριο...

Χθες πηγαινα με το μηχανακι μου σε μια δουλιτσα που ειχα και οπως εβγαλα απο την μπαγκαζιερα το πορτοφολι μου, ειχε κολλησει πανω το κινητο μου και μου πεφτει και εγινε 2000 κομματια!!!!!!!:mad::-x:-x:-x:-x

Ειχα ολα τα τηλεφωνα περασμενα στη συσκευη, και οχι στην sim και ετσι τα εχασα:mad::-x:-x:-x:-x:-x

Οποια μπορει και εχει το κινητο μου, ας μου στειλει το δικο της με μυνημα γιατι σας εχασα ρε γμτ:eek::eek:

Φιλακια πολλα και θα σας γραψω απο το χωριο....

14 χρονια πριν, τετοια ωρα, κρατουσα το θαυματακι μου στα χερια μου!!!!!!!!

Θεε μου αξιωσε εμενα και τα αλλα κοριτσια να ζησουν μια τετοια μαγικη στιγμη!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει το αντράκι σου και καλή πρόοδο (που την έχει). Υγεία και να είναι κοντά σου να σε στηρίζει. Εύχομαι του χρόνου να τα σβήνετε τα κεράκια με το μπεμπάκι σας αγκαλιά.

Καλά να περάσεις. Σου στέλνω το κιν μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιλλάκι μου γλυκό να χαίρεσαι το παλληκαράκι σου. Να σου δίνει πάντα χαρά και να είναι πάντα γερός κι ευτυχισμένος..

Να περάσετε όμορφα στο χωριό και να αλλάξετε παραστάσεις.. Σου στέλνω κι εγώ με π.μ. το κινητό μου..

Φιλιά πολλά σε όλα τα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω αργούτσικα.....να ευχηθώ αργοπορημένα για το γιο της Βίλλυς μας......Βιλλάκι μου να τον χαίρεσαι να τον καμαρώνεις ....να ναι πάντα ευτυχισμένος ....αλλά θα δώσω και μία άλλη ευχή .....σύντομα να του χαρίσεις ένα αδερφάκι:D:D:D:D:D

Όσο για τα τηλέφωνα θα σου το στείλω το δικό μου σε μην....μην ανησυχείς δε χανόμαστε εμείς;)

Ντόλη μου καλό ήταν που ακούστηκε και η γνώμη ενός ειδικού......εύχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα....και σύντομα να κάνεις και συ ένα αδερφάκι στο Μιχαλάκη σου!

Γιόλα μου για το γιατρό που με ρώτησες θα σου πω πως με πήρε τηλ την ώρα που μου είπε για τα αποτελέσματα και μου ανέφερε πως τα πράγματα ήταν έτσι όπως του τα είπα και γω......δηλ χοριακή αρνητική........επίσης μου είπε πως και νωρίτερα που την έκανα 3 μέρες ....αν ήταν να είμουν έγκυος θα είχε δείξει έστω 20 μονάδες. Εγώ του είπα πως θα θελα να περάσω από το κέντρο να μιλήσουμε και για το πως νομίζει πως πρέπει να κινηθούμε ή αν χρειάζεται να κάνουμε κάποιες επιπλέον εξετάσεις και μου είπε να πάρω τηλ να κλείσω όποτε εγώ θελήσω είτε πριν τις διακοπές είτε μετά. Αυτά είπαμε......να σου πω την αλήθεια εγώ δεν είμαι και από τους ανθρώπους που θέλω ο γιατρός να με γεμίζει με ελπίδες να μου λέει πως σίγουρα θα τα καταφέρουμε και γενικότερα τα μεγάλα λόγια και το ντάντεμα. Μπορώ να σου πω πως όταν βλέπω τέτοιους γιατρούς πιθανότατα να τους απορρίψω και γι αυτό το λόγο. Εγώ θέλω συγκεκριμένα πράγματα ....σίγουρα δε θέλω να είναι και αδιάφορος δηλ να μπαίνει πχ να με εξετάζει και ούτε καν να μου μιλάει ή να μην ενημερώνει όσο θα θελα. Θέλω να ναι καλός στην επιστήμη του και προσιτός. Εγώ από το γιατρό μου δεν ήθελα λόγια παρηγοριάς.....αν ήθελα κάτι θα ήταν να μου λεγε εκείνος να περνούσα από το κέντρο να μιλήσουμε για την αποτυχία και για τη συνέχεια.....βέβαια του το είπα εγώ και ήταν πρόθυμος να πάω όποτε θελήσω. Δεν έχω κάποιο παράπονο.

Επειδή προσωπικά έχω γνωρίσει γιατρούς που είναι όλο συμπαράσταση και συμπόνοια και ενδιαφέρον.....με τόσο πια ζήλο......που μόνο και μόνο από αυτή τη συμπεριφορά είχαν κάνει τους πελάτες τους να τους έχουν θεούς και όχι για την επιστήμη τους .....έχω αρχίσει να μη θέλω τόσο υπερβολική συμπεριφορά......μια απλή και ανθρώπινη συμπεριφορά ζητάω τπτ παραπάνω. Είμαι όμως και υπέρ της άποψης του να νιώθεις και καλά με το γιατρό σου.....αν δε νιώθεις καλά όσο καλός επιστήμονας και αν είναι πάλι θα υπάρχει θέμα.

Εγώ για την ώρα θέλω να κάνουμε την εξεταση του καρυότυπου ζεύγους και περιμένουμε και τα αποτελέσματα για την κατάτμηση dna σπέρματος που έκανε ο άντρας μου....τη Δευτέρα θα βγουν:rolleyes:

Όταν θα βγουν τα αποτελέσματα θα κλείσω ραντεβου και στο κέντρο να πάω να μιλήσω με το γιατρό μου.

Δομνινα, my wish, maybe, φυστικάκι , ιόλη τα φιλιά μου σε όλες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια:P:p

Γυρισα και εγω απο το χωριο....

Ειδα το παιδακι μου, που χαρηκε αφανταστα με την εκπληξη που του καναμε:P:p

Περιμενω να αδιαθετησω....Αργησα αυτο το μηνα, λογω αντιβιωσης, εκανα ωορηξια 23η μερα και σημερα ειμαι στην 29η....

Αυριο παω για τις εξετασεις αιματος που μας εχει γραψει ο γιατρος μαζι με τον συζυγο...

Ωρες ωρες νοιωθω πολυ αισιοδοξη και επιτρεπω στον εαυτο μου να σκεφτει πως ισως, ιιιιιιιιιιιιιιισως, αυτα τα Χριστουγεννα να ειμαι εγκυος.......

Και αλλες φορες αρνουμαι να επιτρεψω στον εαυτο μου να ονειρευεται.....

Αυτα προς το παρον....

Περιμενω νεα σας και σας φιλω:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βίλλυ μου γλυκιά..

Δικαιούσαι απολύτως να ονειρεύεσαι και να πιστεύεις στην εγκυμοσύνη σου.. Ξεκινάς υπό τις καλύτερες προϋποθέσεις και είμαι σίγουρη ότι στην πορεία το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει..

Εγώ εδώ.. βολοδέρνω...

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι όλες με ένα όνειρο είμαστε, αν δεν ήταν και αυτό δεν θα βρισκόμασταν καν εδώ να μιλάμε. Οπότε μην τα παρατάς, θα πετύχεις όπως έχεις πετύχει στα περισσότερα στην ζωή σου.

Δομνινάκι πώς αναρρώνει ο σύζυγος? Η μαμά σου? Βγήκε μήπως από το νοσοκομείο? Αλήθεια πότε φεύγετε?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου ο άνδρας μου είναι μια χαρά.. κάθε μέρα που περνάει είναι και καλύτερα.. αύριο θα κόψουμε κιόλας τα ράμματα και θα τον πάρω καινούργιο μετά.. Η μητέρα μου δυστυχώς είναι ακόμη στο νοσοκομείο.. εννοείται ότι δεν πρόκειται να βγει και δυστυχώς η κατάστασή της χειροτερεύει οπότε δεν το βλέπω να πηγαίνω στο ταξίδι..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι όλες με ένα όνειρο είμαστε, αν δεν ήταν και αυτό δεν θα βρισκόμασταν καν εδώ να μιλάμε. Οπότε μην τα παρατάς, θα πετύχεις όπως έχεις πετύχει στα περισσότερα στην ζωή σου.

Δομνινάκι πώς αναρρώνει ο σύζυγος? Η μαμά σου? Βγήκε μήπως από το νοσοκομείο? Αλήθεια πότε φεύγετε?

Μακαρι να εχεις δικιο Γιολαντακι μου.....

Και για εμενα και για εσενα και για ολα τα κοριτσια

:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου ο άνδρας μου είναι μια χαρά.. κάθε μέρα που περνάει είναι και καλύτερα.. αύριο θα κόψουμε κιόλας τα ράμματα και θα τον πάρω καινούργιο μετά.. Η μητέρα μου δυστυχώς είναι ακόμη στο νοσοκομείο.. εννοείται ότι δεν πρόκειται να βγει και δυστυχώς η κατάστασή της χειροτερεύει οπότε δεν το βλέπω να πηγαίνω στο ταξίδι..

Κριμα κριμα κριμα:-(:sad:

Κριμα για το ταξιδι σας και ακομα πιο κριμα για την μανουλα σου....

Να ξερεις πως ειμαι κοντα σου και αν μπορω να βοηθησω σε οτιδηποτε αρκει να μου το ζητησεις.....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...