Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?

Ντόλυ μου εύχομαι όλα να καλυτερεύσουν .....φυσικά και δεν έχεις φτάσει σε κατάσταση μη επιστροφής......μη το ξαναπείς αυτό.

Πολλά μπορούν να βελτιωθούν.....επειδή τη γνωρίζω αυτή την κατάσταση......αν θα προσέξεις κάποια πράγματα θα χεις μεγάλο όφελος......φρόντιζε να κάνεις μια καλή διατροφή και αν θα χάσεις και τα κιλά που είπες θα να ναι υπέρ σου.......και η άσκηση βοηθάει καθώς και το περπάτημα ......με την άσκηση χαμηλώνεις τα επίπεδα του σακχάρου. Γενικότερα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου θα νιώσεις πολύ καλύτερα. Να μη στεναχωριέσαι......γιατί και ο Μιχαλάκης σου σε χρειάζεται. Και μεις σ αγαπάμε πολύ πολύ και θέλουμε να είσαι καλά ε?;) Εύχομαι σύντομα να μας πεις καλύτερα νέα και να σε ακούσουμε με πιο ανεβασμένη διάθεση;)

Γιολάντα μου πως πάει η προσπάθεια με το διατολόγο? Εύχομαι να πηγαίνει καλά;) έχασες από την αρχή και 3 κιλάκια ...μια χαρά. Είναι ωραίο να μπαίνεις σε ένα τέτοιο πρόγραμμα και αν το τηρείς και βλέπεις αποτελέσματα ανεβαίνει και η διάθεση περισσότερο. Και γω θέλω να χάσω τα κιλάκια που έχω βάλλει μέσα στο χρόνο που μας πέρασε......και προσπαθώ κάποες φορές δειλά δειλά μόνη μου να κάνω μια κάπως καλύτερη διατροφή.....αλλά μου φαίνεται χρειάζεται να γίνω λίγο περισσότερο αποφασιστική:rolleyes:

Δε μας είπες σε τι φάση είσαι? με τη σπερματέγχυση που σκεφτόσουν??

Αχ τα μενοπούρ πιθανότατα να τα χρειαστώ αλλά όχι τώρα...... προς Μάρτιο-Απρίλιο....στο τσακ τα χάνω. Θα χρειαστώ πιουρεγκόν και μενοπούρ και γαμώτο δεν έχω άλλη προσπάθεια.....θα πρέπει μόνο για εξωσωματική να περάσω επιτροπή και αν ...και οι δόσεις που παίρνω δεν είναι και μικρές αχ αχ!

Δομνινάκι μου πιστεύω ότι υπάρχει περιθώριο για σένα να προσπαθήσεις με τα δικά σου ωάρια......και αν δε θέλεις πάλι να πάρεις φάρμακα μπορείς να μαζεύεις τα δικά σου από φυσικό.....γιαυτή τη λύση μιλήσατε με το γιατρό σου? Την δική μου άποψη απλά λέω δε σημαίνει προς πρέπει να συμφωνήσεις μαζί μου, δεν έχω κάτι με τα δανεικά ίσα ίσα αν πίστευα πως δεν έχεις άλλη επιλογή θα είμουνα και υπέρ......αλλά δε νομίζω πως η μόνη λύση είναι αυτή για σένα.....πιστεύω πως και με τα δικά σου θα τα καταφέρεις......και ακόμα έχεις χρονικά περιθώρια. Με πολύ αγάπη σου τα λέω όλα αυτά.....φαντάζομαι θα σου χουν περάσει και σένα από το μυαλό όλες οι εκδοχές.

Τα πεθερικά σου δε μας είπες? έφυγαν? εγώ ένα έχω να πω.....σε κατατάσσω στους ΗΡΩΕΣ!!!!! Ηρωίδα είσαι, είναι πολύ άσχημο να είσαι σπίτι σου και να μη νιώθεις σαν το σπίτι σου .

Κατερινάκι μου μην ανησυχείς για το ουρεόπλασμα......τώρα που το εντοπίσατε και παίρνετε αντιβίωση δε μπορεί ...θα μας κάνει τη χάρη να φύγει. Και η αδερφή μου είχε....πήρε για λίγο καιρό αντιβίωση και εξαφανίστηκε.....ελπίζω και σε σένα το ίδιο να κάνει.

Εγώ μίλησα με το Βιλλάκι μας προχθες και μου είπε να σας στείλω τους χαιρετισμούς της και ότι μας σκέφτεται όλες.....απλά όταν ανοίγει το κομπιούτερ και κοιτάζει την οθόνη την πιάνει ανακατοσούρα και δε μπορεί να μπει να μας γράψει ακόμα......αλλά σιγά σιγά βελτιώθηκαν τις τελευταίες μερες οι ζαλάδες λόγω μιας αγωγής που της έδωσε ο γιατρός για αυτό το θέμα. Την τελευταία φορά που πήγε στο γιατρό μια χαρά ήταν τα μωράκια της......ακούστηκαν πολύ καλά οι καρδούλες και η ανάπτυξή τους είναι φυσιολογική με την ηλικία κύησης. Είναι 9 εβδομάδων και κάτι μερούλες τώρα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε..

Μελετινάκι μου όλα περνάνε από το μυαλό μου.. και τα δανεικά, και προσπάθεια με δικά μου, και φυσικός κύκλος.. Απλά δεν αντέχω να τρυπιέμαι και πάλι 4 φορές τη μέρα και στο τέλος να πάρω ένα ωραιότατο μηδενικό... Τώρα το λέω αυτό αλλά πολύ φοβάμαι ότι λόγω οικονομικών πάλι στα δικά μου ωάρια θα καταλήξω.. Τουλάχιστον ο άνδρας μου συμφώνησε να αρχίσει να παίρνει τις βιταμίνες του και πάλι και ίσως έτσι έχουμε μια ελπίδα παραπάνω..

Ότι είναι να γίνει πάντως σίγουρα θα γίνει από το καλοκαίρι και μετά.. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει μία.. μόνο λογαριασμοί απλήρωτοι και ένα σωρό έξτρα έξοδα τα οποία σκάσανε από το πουθενά.. Πρέπει να αλλαχτούν οπωσδήποτε οι ιμάντες της μηχανής του αυτοκινήτου και κοστίζουν 300 Ευρώ μέσα στο νερό..

Μελετινάκι μου όποτε νιώσεις έτοιμη να προχωρήσεις.. είμαι σίγουρη ότι θα τη βρείτε την άκρη και αυτή τη φορά θα βγεις νικήτρια..

Ντόλη μου σε σκέφτομαι καθημερινά.. Κι εγώ έχω από ανέκαθεν υψηλή πίεση και τον τελευταίο καιρό μου έχει δώσει σήμα ο οργανισμός μου να μη ζορίζομαι τόσο πολύ. Το καλό είναι ότι τουλάχιστον βρήκες το πρόβλημα.. Με σωστό σχεδιασμό και πρόγραμμα θα το αντιμετωπίσεις επιτυχώς.. Σε φιλώ γλυκά..

Γιόλα μου ελπίζω κάθε μέρα που περνάει να είσαι και καλύτερα ψυχολογικά και να γίνεσαι κορμάρα..

Η Βίλλυ μας είναι τρισευτυχισμένη.. και γιατί να μην είναι άλλωστε; της αξίζει και με το παραπάνω..

Εμένα η περίοδός μου ρολόι και αυτή τη φορά.. κάτι είναι και αυτό!

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα,

πράγματι πάει καλά η προσπάθεια είμαι τώρα στα 4200 μείον και συνεχίζω ακάθεκτη. Μελετίνα δεν θα κάνω τίποτα μέχρι να χάσω συνολικά άλλα 10 τουλάχιστον να δω μήπως αυτή ήταν η αιτία υπογονιμότητας. Υπολογίζω ότι το καλοκαίρι θα είμαι αρκετά εμφανίσημη και από Σεπτέμβριο θα δω τί θα κάνω... ( να μην χαρώ λίγο και τον νέο μου εαυτό;). Βασικά τον κώδωνα μου τον έκρουξε η ενδοκρινολόγος όταν μου είπε ότι ακόμα και να έμενα με αυτά τα κιλά κινδύνευε η εγκυμοσύνη από υπέσταση ή διαβήτη κύησης και γιαυτό δεν είχε νόημα να προχωρήσω έτσι. Τώρα με τον διαιτολόγο και το γυμναστήριο κάνω καλό σε εμένα και θα είμαι και πιο υγιής μαμά και σύζυγος...Πραγματικά δεν πεινάω και νοιώθω ήδη πιο ανάλαφρη.

Ντόλλη νομίζω ότι πρέπει να επικεντρωθείς στο χάσιμο των κιλών με ειδική διατροφή. Το Ατιικό Νοσοκομείο έχει ειδικό διατροφολόγο για το σύνδρομό σου με 3 ευρώ την φορά αλλά αν θες την σκανάρω και σου την στέλνω από την αδελφή μου.

Μελετινάκι κριμα που δεν μπόρεσα να σε εξυπηρετήσω με την ημερομηνία.

Θα πάρω το Βιλλάκι να της ευχηθώ για την καλή έκβαση μέχρι τώρα...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας, διαβάζω τα νέα σας,και χαίρομαι που ειμαστε καλά, και αγωνιζόμαστε να έχουμε καλύτερο ευατό και εσωτερικά και εξωτερικά και να πραγματοποιήσουμε τα όνειρα μας.Τα νέα μου είναι καλά όμως όλο και κατι μου βρήσκουν, βγήκαν οι εξετάσεις για θρομβοφιλία και ειμα θετική, όταν προκυψει ζουζουνακι θα πρεπει να πινω μια ασπιρινη και να κανω ενέσεις ηπερινης.Αλλά εγώ πινω από τωρα 1φιλισιν και μια ασπιρινη θα ρωτησω βεβαια και το γιατρό αλλά νομιζω καλό κάνει(και βέβαια έκανα τον ....συνειρμο αν ειχα πιει ασπιρινη θα ειχα σωσει το προηγουμενο ζουζουνι....τελος παντων ήταν για λίγο αυτή η σκέψη).Κοιτάμε μπροστά!!!Φιλιά σε όλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορτσούδια μου..

Σήμερα γιορτάζω... Μ' ακούτε που το φωνάζω;;;; Θα διασκεδάζω ως το πρωί.. που λέει και ο Καλλίρης.. Έφυγε η πεθερά χθες το πρωί με τον κατακλυσμό.. Την παρέσυρε το ρέμα και την κατέβασε στο χωριό! Αλληλούια!!!

Οπότε εγώ σήμερα είμαι ανεβασμένη, στα σύννεφα πετάω και σκέφτομαι θετικά και αισιόδοξα παρ' όλα τα ευτράπελα που έγιναν χθες..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας, διαβάζω τα νέα σας,και χαίρομαι που ειμαστε καλά, και αγωνιζόμαστε να έχουμε καλύτερο ευατό και εσωτερικά και εξωτερικά και να πραγματοποιήσουμε τα όνειρα μας.Τα νέα μου είναι καλά όμως όλο και κατι μου βρήσκουν, βγήκαν οι εξετάσεις για θρομβοφιλία και ειμα θετική, όταν προκυψει ζουζουνακι θα πρεπει να πινω μια ασπιρινη και να κανω ενέσεις ηπερινης.Αλλά εγώ πινω από τωρα 1φιλισιν και μια ασπιρινη θα ρωτησω βεβαια και το γιατρό αλλά νομιζω καλό κάνει(και βέβαια έκανα τον ....συνειρμο αν ειχα πιει ασπιρινη θα ειχα σωσει το προηγουμενο ζουζουνι....τελος παντων ήταν για λίγο αυτή η σκέψη).Κοιτάμε μπροστά!!!Φιλιά σε όλες...

Bρέθηκε σοβαρή αιτία (όχι άγχος και μπούρδες) που προλαμβάνεται οπότε είσαι πολύ κοντά στο να κάνεις το όνειρό σου πραγματικότητα. Μπράβο!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσούδια μου..

Σήμερα γιορτάζω... Μ' ακούτε που το φωνάζω;;;; Θα διασκεδάζω ως το πρωί.. που λέει και ο Καλλίρης.. Έφυγε η πεθερά χθες το πρωί με τον κατακλυσμό.. Την παρέσυρε το ρέμα και την κατέβασε στο χωριό! Αλληλούια!!!

Οπότε εγώ σήμερα είμαι ανεβασμένη, στα σύννεφα πετάω και σκέφτομαι θετικά και αισιόδοξα παρ' όλα τα ευτράπελα που έγιναν χθες..

Θες να πεις ότι όλο αυτόν τον καιρό από τις γιορτές καθόντουσαν σπίτι σας; HΡΩΑΣ, ΗΡΩΑΣ! Τέρας υπομονής είσαι. Πάει κι αυτό πέρασε τώρα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι όλο αυτόν τον καιρό από τις γιορτές καθόντουσαν σπίτι σας; HΡΩΑΣ, ΗΡΩΑΣ! Τέρας υπομονής είσαι. Πάει κι αυτό πέρασε τώρα.

Αυτό ακριβώς θέλω να πω! Πάει τώρα όμως πέρασε!:tongue:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα σας..

Ξέρω, είμαι ασυγχώρητη που δεν ενημέρωσα χθες αλλά μετά το Βασιλόπουλο είχαμε διάφορες άλλες εξωτερικές δουλειές με το σύζυγο, γυρίσαμε σπίτι κομμάτια, φάγαμε, κοιμηθήκαμε μέχρι τις 7.30 και μετά ήρθαν φίλοι στο σπίτι και φύγαν γύρω στις 12.. οπότε μετά δεν είχα κουράγιο ούτε τον υπολογιστή να ανοίξω..

Σήμερα όμως με το που ξύπνησα μπήκα για να ενημερώσω..

Λοιπόν.. πήγαμε χθες στο κέντρο.. ωραίο περιβάλλον και αισιόδοξο.. καθυστέρησε ο Βασιλόπουλος να μας δει αλλά ήμασταν προετοιμασμένοι και γι' αυτό διότι στο πρώτο κέντρο που ήμουν στο πρώτο ραντεβού καθυστερήσαμε δυο ώρες.. Τέλος πάντων, έρχεται μια κοπελίτσα στην αρχή μου παίρνει ιστορικό και μετά περάσαμε σε ένα γραφείο για να δούμε το Βασιλόπουλο.

Συμπαθέστατος πραγματικά. Ήρεμος, λιτός και περιεκτικός και επεξηγηματικός όπου ακριβώς χρειαζόταν. Όταν του είπα ποιος ήταν ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι από τους καλύτερους του χώρου και έτσι πραγματικά ηρέμησα κορίτσια διότι ενώ ήξερα μέσα μου ότι σίγουρα θα είχε κάνει ότι καλύτερο μπορούσε, ερχόταν τώρα ένας άλλος γιατρός να το επιβεβαιώσει..

Για να μην πολυλογώ το πρόβλημά μας τελικά είναι η ποιότητα των ωαρίων.. Και όλο αυτό ξεκινάει πολύ χρόνια πίσω, από το 1998, που είχα κάνει μια εγχείρηση στις ωοθήκες για να αντιμετωπίσω ένα πρόβλημα που με τυρρανούσε εκείνη την εποχή. Ο Βασιλόπουλος μου είπε ότι εκείνα τα χρόνια αυτό μπορούσαν να κάνουν, αυτό έκαναν και πως ότι έγινε έγινε και θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε από δω και πέρα.

Καταρχήν θα πρέπει να κάνω την εξέταση για την αντιμυλλέριο ορμόνη που μετράει το απόθεμα των ωοθηκών. Αν αυτή η εξέταση είναι καλή τότε θα προχωρήσουμε με ημιφυσικό κύκλο.. δηλαδή λίγα φάρμακα για να μπορέσουμε να πάρουμε λίγα και καλά ωάρια. Αν αυτή η εξέταση δεν βγει καλή, που ο Βασιλόπουλος αυτό υποψιάζεται από το ιστορικό μου, θα κάνουμε δυο φυσικούς κύκλους για να μπορέσουμε να δούμε την ποιότητα των ωαρίων και να προχωρήσουμε ανάλογα. Αν τα ωάρια των φυσικών κύκλων είναι καλά και γονιμοποιούνται θα προχωρήσουμε με φυσικούς. Αν πάλι δεν είναι καλά τότε η μόνη μας λύση και επιλογή είναι τα δανεικά ωάρια..

Οπότε προς το παρόν θα κάνω αυτή την εξέταση και αναλόγως αποτελέσματος θα μιλήσω με το Βασιλόπουλο για να δούμε τι θα κάνουμε.

Ο άνδρας μου ενθουσιάστηκε μαζί του και αυτό είναι το σημαντικό για μένα..

Πάντως κορίτσια μου έφυγε και το βάρος και η αγωνία που κουβαλούσα..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι πηγές στον πατερα Βασιλόπουλο η στον υιο που είναι και στο medmall?o πατέρας έχει ξεγεννησει όλο το σοι του άντρα μου μαζί και τον ίδιο, και χειρούργησε απο ινοαδενωμα την αδελφή μου.ο υιος ειναι πραγματι συμπαθεστατος και πολύ ειλικρινής.στην αδελφη μου της ειπε ότι πρέπει να χασει κιλά για να μεινει απο μονη της κι ευσι σταμάτησε να πηγαίνει κι εμενα σε μια παρακολουθηση που έκανα σταμάτησα γιατί ηταν πανακριβος.εισαι σε καλό δρόμο πάντως.καλη αρχη σου ευχομαι.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι πηγές στον πατερα Βασιλόπουλο η στον υιο που είναι και στο medmall?o πατέρας έχει ξεγεννησει όλο το σοι του άντρα μου μαζί και τον ίδιο, και χειρούργησε απο ινοαδενωμα την αδελφή μου.ο υιος ειναι πραγματι συμπαθεστατος και πολύ ειλικρινής.στην αδελφη μου της ειπε ότι πρέπει να χασει κιλά για να μεινει απο μονη της κι ευσι σταμάτησε να πηγαίνει κι εμενα σε μια παρακολουθηση που έκανα σταμάτησα γιατί ηταν πανακριβος.εισαι σε καλό δρόμο πάντως.καλη αρχη σου ευχομαι.

Στον υιό πήγα και όντως είναι συμπαθέστατος..:wink:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενες μου και πολυτιμες φιλεναδες γεια σας:P:p

Καταρχας να ζητησω ενα συγνωμη για την εξαφανιση μου και να σας πω οτι μαθαινα τα νεα σας απο τα κοριτσακια που μιλουσα στο τηλεφωνο...

Μεχρι και πολυ προσφατα υπεφερα απο τρομερους εμετους και ζαλαδες...Περασα πολυ ασχημες μερες...Εχασα 4 κιλα...ομως τα ζουζουνια μου εχουν πιαστει γερα και μεχρι τωρα πανε ολα καλα...

Στον προηγουμενο υπαρηχο, πριν 2 εβδομαδες ηταν 2μιση και 3 ποντους αντιστοιχα.....Στα μεσα του μαρτη περιπου θα κανω και την αυχενικη...

Τα συναισθηματα μου δεν περιγραφονται...Ειναι αναμεικτα...Χαρα, ευτυχια, αγωνια, φοβος, το ενα διαδεχεται το αλλο...Υπαρχουν στιγμες που δεν το πιστευω ακομα και στιγμες που φοβαμαι πως κατι κακο θα συμβει και ολα θα τελειωσουν...

Θα ηθελα να σας γραφω ωρες ατελειωτες ομως η οθομη του υπολογιστη με ζαλιζει...Υποσχομαι οτι θα ξαναμπω συντομα και θα τα λεμε πιο συχνα απο δω και περα...

Σας αγαπω ολες και σας σκεφτομαι συνεχεια...

Ολες με τον τροπο σας με βοηθησατε να φτασω στο αποτελεσμα που λαχταρουσα....Γιατι δε με αφησατε να τα παρατησω οταν απογοητευτηκα....γιατι μου ειπατε λογια γλυκα και ζεστα και μου δωσατε κουραγιο....Και γι αυτο θα ειστε παντα στην καρδια μου...

Καλο βραδυ:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι μου γλυκό,

όλες μας είμαι σίγουρη ότι παίρνουμε δύναμη από σένα.. γιατί ακριβώς δεν τα παράτησες, πολέμησες και πάλεψες να φτάσεις στο στόχο σου.. και μέχρι τώρα τα έχεις καταφέρει.. είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά και θα εκπληρώσεις τον στόχο σου στο ακέραιο.. Και τον Σεπτέμβρη θα είσαι μια ευτυχισμένη τρίτεκνη μανούλα!

Μακάρι να δώσει ο Θεός και σε μας λίγη από τη δική σου ευτυχία!

Σε φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...