Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσακια γεια σας παλι...

Λοιπον, το ενα μωρακι, αυτο που ειχαμε δει καρδιακο παλμο, τωρα ακουγοταν κανονικα...

Το αλλο, που ειχαμε δει εμβρυικα στοιχεια αλλα δεν παλλοταν, τωρα παλλοταν κανονικα...Δεν το ακουσαμε ομως ξεκαθαρα...Βλεπαμε μονο την καρδουλα να παλλεται...

Και τα δυο ειχαν μεγαλωσει κανονικα και ο γιατρος ηταν ικανοποιημενος...

Ραντευου παλι την αλλη Πεμπτη - Παρασκευη...

Φιλακια πολλα:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:D:D Ωραία τα νέα από το γιατρό :D:D

Μπράβο Βιλλάκι μου, πως είσαι εσύ? νιώθεις καλά? πονάς καθόλου λόγω αρθρίτιδας ή όλα είναι υπό έλεγχο? να δω πότε θα αξιωθώ να σου τηλεφωνήσω:rolleyes:

Φιλιά στα babies σου!!!

Κατερινάκι μου μήπως να έκανες μια επαναληπτική στο θυρεοειδή μήπως έγινε και κάποιο λάθος στο εργαστήριο? και αν είναι πάλι ανεβασμένο τότε να ακολουθήσεις τα όσα είπε ο γιατρός? απλά μια γνώμη λέω.....ότι νομίζεις.

Γιολαντάκι όντως δύσκολες οι εποχές αλλά αν δεν κάνουμε και παιδιά λόγω κρίσης τότε δε θα μας μείνει καμμιά χαρά στη ζωή μας......ή θα μας πάρει από κάτω όλο το σύστημα...ή θα προσπαθήσουμε να αντιδράσουμε και να βάζουμε μέσα στις δυσκολίες και πολλές πινελιές από πράγματα που μας ευχαριστούν και δε μιλάω μόνο για τα παιδιά που αυτά από τα πολυτιμότερα στη ζωή μας. Θέλουν να μας οδηγήσουν μέσα στην κατάθλιψη και τη μιζέρια αλλά δε πρέπει να τους γίνει η χάρη. Ξέρω είναι δύσκολο αφού κάθε μέρα αυτη την κατάσταση βιώνουμε αλλά όσο μπορούμε να μη το βάζουμε κάτω.....έτσι δηλ λέω εγώ στον εαυτό μου.....καλώς ή κακώς.

Εγώ πάντως και διδυμάκια θέλω ....και τρία παιδάκια και τέσσερα;) αλλά πούντα?:( Είναι δυνατό να έρθουν και να πω δεν ήθελα δύο αλλά ένα? Όσα μου σταλθούν θα ναι δώρο ζωής!

Τα φιλιά μου σε όλες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Χάρηκα πάρα πολύ με σένα Βιλλάκι μου γλυκό.. Μακάρι όλα να πάνε τέλεια μέχρι τέλους και να καταφέρεις να τα κρατήσεις και τα δυο γερά στην αγκαλιά σου.. Θα σε πάρω κι αργότερα κάποια στιγμή τηλέφωνο..

Εγώ κορίτσια σήμερα πετάω.. Πάω Κύπρο για σβκ.. Είπαμε με τον άνδρα μου ότι προκειμένου να μας τρώνε τα λεφτά οι γιατροί ας τα τρώμε εμείς μόνοι μας.. Μας χρειάζεται ένα διάλειμμα, μια ανανέωση στην τελική.. Θα γυρίσω Κυριακή βράδυ οπότε από Δευτέρα πάλι μαζί!

Σας φιλώ όλες ανεξαιρέτως!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Επέστρεψα κι εγώ στη βάση μου ύστερα από ένα σαββατοκύριακο που τα είχε όλα.. κουβέντα μέχρι το πρωί με τους φίλους μας... απίστευτη μωρουδίλα και αγκαλίτσες από τα διδυμάκια των φίλων μας και δη το βαφτιστήρι μας (ναι, θα γίνουμε και κουμπάροι τελικά)... απίστευτο φαγητό και γέλιο με καλή παρέα.. όπου όντως ήταν σαν να γνωριζόμασταν χρόνια και δεν υπήρξε ούτε ένα λεπτό αμηχανίας.. τους ευχαριστούμε κιόλας πολύ για την όρεξή τους και το σιγοντάρισμά τους στην κρασοκατάνυξη...

Εγώ είχα ραντεβού την Πέμπτη με το γιατρό αλλά τελικά μου το ανέβαλε για την ερχόμενη Δευτέρα λόγω χειρουργείου που προέκυψε.. Δεν πειράζει.. το καλό πράγμα αργεί να γίνει..

Καλέ που είστε; μαύρη πέτρα ρίξατε πίσω σας;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Επέστρεψα κι εγώ στη βάση μου ύστερα από ένα σαββατοκύριακο που τα είχε όλα.. κουβέντα μέχρι το πρωί με τους φίλους μας... απίστευτη μωρουδίλα και αγκαλίτσες από τα διδυμάκια των φίλων μας και δη το βαφτιστήρι μας (ναι, θα γίνουμε και κουμπάροι τελικά)... απίστευτο φαγητό και γέλιο με καλή παρέα.. όπου όντως ήταν σαν να γνωριζόμασταν χρόνια και δεν υπήρξε ούτε ένα λεπτό αμηχανίας.. τους ευχαριστούμε κιόλας πολύ για την όρεξή τους και το σιγοντάρισμά τους στην κρασοκατάνυξη...

Εγώ είχα ραντεβού την Πέμπτη με το γιατρό αλλά τελικά μου το ανέβαλε για την ερχόμενη Δευτέρα λόγω χειρουργείου που προέκυψε.. Δεν πειράζει.. το καλό πράγμα αργεί να γίνει..

Καλέ που είστε; μαύρη πέτρα ρίξατε πίσω σας;

Γεια σου Δομνινάκιιιιιιιιι μου...........έγραψες πριν πας το ταξίδι.....γύρισες και πάλι έγραψες ...και μεις τπτ ε?:rolleyes: Πολύ ησυχία στο καφέ μας.

Χαίρομαι που πέρασες πολύ πολύ όμορφα!!!!:D

Πολύ ησυχία το καφέ μας..........καλέ που είναι το Βιλλάκι να μας πει πως προχωράει η εγκυμοσύνη της? Σκέφτομαι να την πάρω ένα τηλ τώρα αλλά λογικά θα έχει μάθημα ε? :rolleyes:

Τα άλλα κορίτσια του καφέ μας τι κάνουν??

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Δομνινάκι!

Με το καλό η κουμπαριά! Να υποθέσω πως η μαμά είναι κάποια συμφουρίτισα; Δηλαδη δεν είχατε ξαναβρεθεί Live ποτέ;

Πολύ καλό είναι αυτό πάντως και σπάνιο πιστεύω!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..

Μπήκα να ενημερώσω πως η Βίλλυ μας έχει πολλούς εμετούς και ζαλάδες και γι' αυτό δεν μπαίνει καθόλου... ζαλίζεται όταν ανοίγει τον υπολογιστή και έτσι το αποφεύγει.. αυτό βέβαια σημαίνει ότι τα μωράκια μεγαλώνουν μια χαρά! Σήμερα ή αύριο θα πάει στο γιατρό και θα με ενημερώσει για το αποτέλεσμα για να σας ενημερώσω κι εγώ με τη σειρά μου..

Γιόλα η μαμά του μωρού είναι γυναίκα φίλου μου.. καμία σχέση με το φόρουμ.. όμως στη Λευκωσία που πήγα γνώρισα δυο κοριτσάκια από το φόρουμ με τα οποία μιλάμε 2 χρόνια τώρα.. Περάσαμε πολύ όμορφα και ήταν και αυτές υπέροχες!

Εμείς πότε θα τα πούμε από κοντά;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημέρι στην παρέα.

Πολλα φιλια στην Βιλλη και να εχει μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Τα δικά μου νέα ειναι ξεκινησα σήμερα τις ενεσούλες μου,(μετα απο πολλές αναβολές 1,5 χρόνο) και ελπίζω να πάνε ολα καλά.

Τα φιλια μου σε ολες σας και να εχουμε καλα αποτελέσματα για ολες μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εδώ η καλή ανταποκρίτρια! Μίλησα με τη Βίλλυ μας.. Ακούσανε καρδούλες και από τα δυο και τα διδυμάκια μας μεγαλώνουν μια χαρά.. Είναι στην 8η βδομάδα και όλα εξελίσσονται τέλεια.. Ο γιατρός της έδωσε αντιεμετικό υπόθετο και το παλεύει η κακομοίρα.. Την άλλη βδομάδα πάλι στο γιατρό..

Είπαν τα νέα και στο γιο της και χάρηκε πάρα πολύ!

Άντε και στα δικά μας κορίτσια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mπράβο στο Βιλλάκι μας. Μπορώ να φανταστώ τον γιο της πόσο μεγάλο στόμα θα άνοιξε από την έκπληξη :shock::shock::shock: Πραγματικά άντε και στα δικά μας.

Σας είπα τα νέα μου;Άρχισα δίαιτα με διαιτολόγο και κλείνω αύριο μια βδομάδα με -3 κιλά. Ξέρω πως στην αρχή χάνεις περισσότερο αλλά έχω βάλει σκοπό να το κρατήσω μέχρι το καλοκαίρι. Αν και τα χαμένα κιλά δεν μας φέρουν το πολυπόθητο τότε θα προχωρήσω με τις ορμόνες. Σημειωτέον έχω ένα κουτάκι Menopur που λήγουν τον Φεβρουάριο για όποια θέλει να της τα δώσω. Είναι χαρισμένα από άλλη κοπέλα και γουρλίδικα γιατί έμεινε στον γιο της.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια... Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό και μιλήσαμε εφ' όλης της ύλης.. Καταλήξαμε κάπου αλλά θα το οριστικοποιήσουμε κατά το Πάσχα μιας και τώρα δεν είμαι ούτε σε θέση ούτε σωματικά αλλά ούτε και ψυχικά να ξεκινήσω το οτιδήποτε.. Και τα λεφτά βρε κορίτσια είναι αρκετά και τώρα δεν είναι εποχές για άσκοπο ξόδεμα.. Θα μου πεις.. θεωρείς άσκοπη την προσπάθεια για ένα παιδί; Ε ναι λοιπόν.. όταν έχω κάνει ήδη 4 και δεν έχω δει αποτέλεσμα όσο να ναι έχω ενδοιασμούς.. Και αυτό που αποφασίσαμε να κάνουμε τελικά δεν είναι μια απλή εξωσωματική.. όσο να ναι έχει ένα παραπάνω κόστος..

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε ολά τα κοριτσάκια, ειχα πολυ δουλεια αυτο το καιρο και δεν μπορεσα να γραψω, διαβαζω τα νέα σας όμως!!!Τα δικά μου νέα: με το θυροειδη παίρνω θηροξύνη για να ρυθμιστει και αντιβιωση για το ουεροπλασμα που μας προεκυψε μαζι με τον αντρουλη μου.

Τα καλύτερα έρχονται...

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια μου καλημέρα....

Ελπίζω να μην έχω μείνει από απουσίες. Συγχωρήστε μου την αποχή μου, αλλά από τη μία η έλλειψη χρόνου και από την άλλη το γεγονός ότι ήθελα να πάρω κάποιες απoφάσεις ανεπηρέαστα, ήταν οι λόγοι που λείπω τόσο καιρό.

Ενημερώνομαι πάντως για τα νέα σας και κυρίως για το Βιλλάκι μας.

Εμένα τα δικά μου νέα είναι ότι αντιμετωπίζω κάποιο θέμα υγείας..Κάνω μεταβολικό σύνδρομο, το οποίο είναι μια κατάσταση του οργανισμού που ανεβαίνουν όλες οι τιμές επικίνδυνα (πίεση, σάκχαρο, χοληστερίνη κ.λ.π.) και πρέπει να ρυθμίσω άμεσα την υπερβολική έκκριση ινσουλίνης, για να μπορέσω να ρίξω και τις τιμές της πίεσης που είναι υψηλές παρά την αγωγή που κάνω...Πρεπει οπωσδήποτε να χάσω 10 κιλά, αλλιώς είμαι υποψήφιο θύμα διαβήτη και όχι μόνο...

Όλα αυτά με έχουν ρίξει λίγο ψυχολογικά, αλλά το παλεύω..Ελπίζω μόνο να μην έχω φτάσει στο σημείο χωρίς επιστροφή...Θα δούμε στην πορεία.

Το θέμα του παιδιου το έχω αφήσει στην άκρη, ίσως και δια παντός. Όπως είπε και η Γιολάντα, έχει γίνει πια μια απόφαση που πρέπει να σκεφτούμε πάρα πολύ σοβαρά. Και από οικονομικής άποψης και από πρακτικής πλέον...Δεν έχω καταλήξει κάπου, δεν ξέρω τι θέλω πια, μακάρι να μπορούσα να παγώσω το χρόνο για μερικούς μήνες για να επανεξετάσω το θέμα, αλλά τα περιθωρια δεν υπάρχουν...αυτή τη στιγμή νιώθω πως είμαι καλά μόνο με το Μιχάλη μου, αλλά τι θα γίνει αν το μετανοιώσω αργότερα; Θα είναι ένα σαράκι που θα με τρώει;

Aυτές είναι λίγες από τις σκέψεις μου...ελπίζω να μην σας κούρασα...

Να ξέρετε ότι σας αγαπάω πάρα πολύ όλες και κάθε μία ξεχωριστά.

Σας στέλνω μια γλυκιά καλημέρα, πολλά φιλάκια και την ευχή να περνάτε όμορφα, ότι κι αν κάνετε:D:D:D


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Ντόλη..

Σίγουρα δεν έχεις φτάσει στο σημείο χωρίς επιστροφή.. Σίγουρα σε περιμένουν πολλά χρόνια ακόμη μπροστά σου με πολλές χαρές και πολλές ευτυχισμένες στιγμές..

Σίγουρα η κατάσταση που περιγράφεις δεν είναι ιδανική.. αλλά σίγουρα διορθώνεται..

Γλυκιά μου αυτό που πρέπει να κοιτάξεις πάνω απ' όλα είναι η υγεία σου. Ο Μιχάλης χρειάζεται τη μητέρα του κοντά του γερή και δυνατή.. και όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα..

Είμαι μαζί σου για οτιδήποτε θελήσεις όποτε το θελήσεις.. Και του χρόνου τέτοιο καιρό θα πηγαίνουμε επίσκεψη στη Βίλλυ μας και θα αναλαμβάνει η κάθε μια από μας ένα μωρούλι.. πως σου φαίνεται;

Σ' αγαπώ πολύ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...