Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Bιλλυ μου να σαι καλα κουκλιτσα μου σ'ευχαριστω...κι'εγω με την σειρα μου ευχομαι με το καλο να γινει το θαυματακι και σ'εσενα αυτο το μηνα ....οπως σου ειπε και η yola μη προδικαζεις τηποτα και μην εισαι τοσο σιγουρη οτι θα σου ερθει η περιοδος.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Antzi and Yola σας ευχαριστω για τις ευχες σας και φυσικα ελπιζω και ευχομαι καμια σας να μην αδιαθετησει απο δω και περα!!!!!!!!!!!

Στο Φορουμ πρεπει το τοπικ " ζητουνται φαρμακα"

Να το αλλάξουμε και να γινει

"Ζητειται βενζινη"!!!!!!

Ειμαι με αναμενο το φωτακι για βενζινη απο προχθες!!!!!

Και δε βρισκω πουθενα στην περιοχη μου.....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Antzi and Yola σας ευχαριστω για τις ευχες σας και φυσικα ελπιζω και ευχομαι καμια σας να μην αδιαθετησει απο δω και περα!!!!!!!!!!!

Στο Φορουμ πρεπει το τοπικ " ζητουνται φαρμακα"

Να το αλλάξουμε και να γινει

"Ζητειται βενζινη"!!!!!!

Ειμαι με αναμενο το φωτακι για βενζινη απο προχθες!!!!!

Και δε βρισκω πουθενα στην περιοχη μου.....

Bιλλυ μου στην ιδια φαση ειμασται σχεδον ολοι....ο αντρας μου με λεει να εισαι σε ετοιμοτητα μπορει να σε παρω τηλ να ερθεις να με μαζεψεις με το μηχανακι....να δεις εδω στην Κρητη τι γιναιτε με τα ενοικιαζομενα αμαξια που μενουν απο βενζινη στον δρομο και οι εταιριες τα ψαχνουν το ειπε και στης ειδησης χαμος λεμε.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη γεννησε μια φιλεναδιτσα μου και γειτονισσα μου η happiness ισως την ξερετε....ηρθε ο μουργακος της οπως αποκαλει τον γιοκα της και τωρα ειναι μια τρισευτυχησμενη μανουλα....ΕΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΑΣ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!!


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ζήσει το γειτονόπουλο λοιπόν!!! άντε και στα δικά σου...

Βίλλυ,

εμείς γεμίσαμε χτες γιατί στα βόρεια προάστεια όλο και κάποιο ανεδοφιάζεται. Φοβάμαι μην την συνεχίσουν όμως γιατί φεύγουμε οδικώς το επόμενο Σάββατο για διακοπές.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερααααα!!!!!!!!

Κοριτσια σημερα πηγα και πηρα της εξετασεις μου της ορμονολογικες σε γενικες γραμμες ολες ειναι καλα ολες μεσα στα φυσιολογικα εκτος απο μια τα ΑΝΤΙ-TPO που δινει φυσιολογικα <60 και εγω εχω 2426,9.......τι ειναι τωρα αυτο δεν ξερω εψαξα λιγο στο internet αλλα δεν εβγαλα και νοημα.....ειναι και η ενδοκρινολογος σε αδεια την Δευτερα γυριζει.....ομολογο οτι με τρωμαξε λιγο αυτη η διαφορα..


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερααααα!!!!!!!!

Κοριτσια σημερα πηγα και πηρα της εξετασεις μου της ορμονολογικες σε γενικες γραμμες ολες ειναι καλα ολες μεσα στα φυσιολογικα εκτος απο μια τα ΑΝΤΙ-TPO που δινει φυσιολογικα <60 και εγω εχω 2426,9.......τι ειναι τωρα αυτο δεν ξερω εψαξα λιγο στο internet αλλα δεν εβγαλα και νοημα.....ειναι και η ενδοκρινολογος σε αδεια την Δευτερα γυριζει.....ομολογο οτι με τρωμαξε λιγο αυτη η διαφορα..

Ωχ, καλώς ήρθες στο κλάμπ του αυτοάνοσου Hashimoto!

Είχα κι εγώ κάπόυ τόσα και εδώ και δυόμιση χρόνια παίρνω Τ4 και μόλις αυτόν τον μήνα κατάφερα να τα κατεβάσω σε φυσιολογικά επίπεδα. Είναι θυροειδίτιδα και πάει από υποθυρεοειδισμό σε υπέρ και τούμπαλιν. Εγώ το απέκτησα μετά τον τοκετό της κόρης μου και θα ζήσω μια ζωή παίρνοντας το χαπάκι γιατί όπως μου είπε η ενδοκρινολόγος αυτά τα αντισώματα μου χάλασαν την ισορροπία του θυροειδή.

Όσους γιατρούς κι αν ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχει σχέση με υπογονιμότητα, εγώ πάντως ενώ έμεινα εύκολα στο πρώτο τώρα 2 χρόνια τίποτα. Ξέρω όμως ότι μπορεί να ευθύνεται για αποβολές πρώτου τριμήνου. Να πας αμέσως να σου δώσει αγωγή.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, καλώς ήρθες στο κλάμπ του αυτοάνοσου Hashimoto!

Είχα κι εγώ κάπόυ τόσα και εδώ και δυόμιση χρόνια παίρνω Τ4 και μόλις αυτόν τον μήνα κατάφερα να τα κατεβάσω σε φυσιολογικά επίπεδα. Είναι θυροειδίτιδα και πάει από υποθυρεοειδισμό σε υπέρ και τούμπαλιν. Εγώ το απέκτησα μετά τον τοκετό της κόρης μου και θα ζήσω μια ζωή παίρνοντας το χαπάκι γιατί όπως μου είπε η ενδοκρινολόγος αυτά τα αντισώματα μου χάλασαν την ισορροπία του θυροειδή.

Όσους γιατρούς κι αν ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχει σχέση με υπογονιμότητα, εγώ πάντως ενώ έμεινα εύκολα στο πρώτο τώρα 2 χρόνια τίποτα. Ξέρω όμως ότι μπορεί να ευθύνεται για αποβολές πρώτου τριμήνου. Να πας αμέσως να σου δώσει αγωγή.

ΑΑΑΑ!!! τοσο καλα τωρα και hasimoto....εγω εχω υποθυρεοειδισμο εδω και 5 χρονια ξεκινησα με τ4 50 και τωρα πινω Τ4 200......παντα ομως ολα αυτα τα χρονια τα ΑΝΤΙ-ΤΡΟ ητανε κανονικα..... εμενα μετα και την τελευταια εξεταση την περασμενη εβδομαδα ο θυροειδης μου ειναι σε σμυκρινση πλεων τινη να εξαφανιστει και φυσικα το χαπι θα το περνω παντα....τωρα φανταζομαι θα μου αλλαξει το χαπι παλι τι να πω φτιαχνω το ενα χαλαει το αλλο χαμενα τα εχω....σ'ευχαριστω πολυ yola μου για της πληροφοριες.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Αδιαθετησα με το που ξυπνησα!!!!

Ουτε να κλαψω δε μπορω!!!

Ωαριο ειχα, τελειο ενδομητριο ειχα, επαφες ειχα και για αλλη μια φορα τζιφος!!!!!!!!!

Μαλλον φταιει και το σπερμα εκτος απο το οτι δεν κανω ωαρια....

Τι να πω πια!!!!!!!

Παω να πεσω να κοιμηθω παλι...Για να μη σκεφτομαι!!!

Σας φιλω!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ!!! τοσο καλα τωρα και hasimoto....εγω εχω υποθυρεοειδισμο εδω και 5 χρονια ξεκινησα με τ4 50 και τωρα πινω Τ4 200......παντα ομως ολα αυτα τα χρονια τα ΑΝΤΙ-ΤΡΟ ητανε κανονικα..... εμενα μετα και την τελευταια εξεταση την περασμενη εβδομαδα ο θυροειδης μου ειναι σε σμυκρινση πλεων τινη να εξαφανιστει και φυσικα το χαπι θα το περνω παντα....τωρα φανταζομαι θα μου αλλαξει το χαπι παλι τι να πω φτιαχνω το ενα χαλαει το αλλο χαμενα τα εχω....σ'ευχαριστω πολυ yola μου για της πληροφοριες.

Ξέρω είσαι απογοητευμένη πολύ. Κάνε κουράγιο όμως μέχρι την Δευτέρα μήπως το δικό σου είναι παροδικό λόγω του υποθυρεοειδισμού σου τόσα χρόνια. Αφού θα παίρνεις που θα παίρνεις το χάπι. Μήπως ήταν υπερβολική η δόση? Εγώ έπαιρνα 75 και έχω φτάσει στα 50.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!!

Αδιαθετησα με το που ξυπνησα!!!!

Ουτε να κλαψω δε μπορω!!!

Ωαριο ειχα, τελειο ενδομητριο ειχα, επαφες ειχα και για αλλη μια φορα τζιφος!!!!!!!!!

Μαλλον φταιει και το σπερμα εκτος απο το οτι δεν κανω ωαρια....

Τι να πω πια!!!!!!!

Παω να πεσω να κοιμηθω παλι...Για να μη σκεφτομαι!!!

Σας φιλω!!!!!!!

Βίλλυ μου,

τί να πω πια! όλα θέλημα Θεού είναι τελικά. Μπορεί να κρίνει ότι καλύτερο για σένα είναι να μην επιβαρύνεις τον οργανισμό σου άλλο. Δεν ξέρω τί άλλο παρήγορο να σου πω αλλά νομίζω όλα γίνονται για κάποιο λόγο σε αυτή την ζωή.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

βιλλυ μου....τι να πω αν νομιζεις οτι μπορει να υπαρχει και θεμα με το σπερμα να το ψαξετε μην απελπιζεσε γλυκια μου...δειτε και αυτο κοριτσια http://www.zissopoulos.gr/sims_huhner_test_gr.htm

δεν ξερω αν το γνωριζετε αυτο το τεστ εγω προσφατα το εμαθα διαβαζοντας διαφορα στο internet και την τριτη που θα παω στον γιατρο θελω να τον ρωτησω κατα ποσο ειναι σημαντικο και αν πρεπει να το κανουμε.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω είσαι απογοητευμένη πολύ. Κάνε κουράγιο όμως μέχρι την Δευτέρα μήπως το δικό σου είναι παροδικό λόγω του υποθυρεοειδισμού σου τόσα χρόνια. Αφού θα παίρνεις που θα παίρνεις το χάπι. Μήπως ήταν υπερβολική η δόση? Εγώ έπαιρνα 75 και έχω φτάσει στα 50.

Φαντζομαι πως κατι τετιο θα γινει θα μου αλλαξει την δοση του χαπιου....εγω yola μου πριν 2 χρονια μου ειχε ανεβει η TSH 42,5 γι'αυτο και επεινα τοσο μεγαλη δοση η ενδοκρινολογος οταν ειχε δει αυτη την τιμη επαθε σοκ και 2 χρονια τωρα παλευω να κατεβασω την tsh και ευτηχως τωρα την εχω σε καλα επιππεδα 1.54.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαντζομαι πως κατι τετιο θα γινει θα μου αλλαξει την δοση του χαπιου....εγω yola μου πριν 2 χρονια μου ειχε ανεβει η TSH 42,5 γι'αυτο και επεινα τοσο μεγαλη δοση η ενδοκρινολογος οταν ειχε δει αυτη την τιμη επαθε σοκ και 2 χρονια τωρα παλευω να κατεβασω την tsh και ευτηχως τωρα την εχω σε καλα επιππεδα 1.54.

EΥτυχώς γιατί πρέπει να είναι γύρω στο 1 σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Στο hashimoto μπορεί να είναι εντός ορίων οι ορμόνες και να ξεφεύγουν μόνο τα αντισώματα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι 35 χρονών και 2 μηνών. Πέρισυ έμεινα έγκυος αλλά ήμασταν άτυχοι καθότι εξωμήτριο....Εχω μόνο μία σάλπιγγα και ο σύζυγος ένα θέμα με το σπέρμα του. Δεν είναι ούτε τέλειο ούτε χάλια...( 18.900.000/μλ, 38%κινητικότητα, 50%ανώμαλες μορφές). Τη Δευτέρα θα δούμε ουρολόγο να δούμε τι θα μας πει. Πολύ φοβάμαι ότι είναι δύσκολα τα πράγματα. Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα δυσκολευόμασταν τόσο πολύ στην απόκτηση παιδιού. Πιο πολύ στενοχωριεμαι που έμεινα μόνο μία φορά έγκυος και δεν τα κατάφερα. Και από τότε ούτε μία μέρα καθυστέρηση.....Τι κρίμα!!! Μου φαίνεται δύσκολο να μείνω φυσιολογικά. Λέω να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση, αν σε 3 μήνες δεν τα καταφέρουμε.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...