Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλημέρα..

Δομνίνα μου, εμείς μιλήσαμε κι εχθές...Είχες κανένα νέο από τον γιατρό σου;

Ελένη καλό θα ήταν να ξεκινήσεις συντονισμένες προσπάθειες γιατί με την πάροδο της ηλικίας τα ποσοστά όσο να'ναι μειώνονται.....Αν δεν υπάρχει και πρόβλημα, το αποτέλεσμα θα είναι ακόμη καλύτερο και πιο άμεσο...

Μαρία πραγματικά απίστευτο....Κι εγώ πίσω από το μετρό μένω, ένα τετράγωνο πιο κάτω από τον Σκλαβενίτη...στην Ανατολής...Φυσικά και θα συναντηθούμε...άσε που ψάχνω και παρέα για περπάτημα στο πάρκο της Αττικής Οδού ;);). Πότε είναι ο επόμενος υπέρηχος; Παρασκευή μου, στην Τούφα έμενε ο άντρας μου και για κάποια χρόνια έμενε στο Πολύδροσο, αλλά στη ρεματιά λίγο πιο πάνω απ΄τον Άγιο Θανάση....Ρε παιδιά , μικρός που είναι ο κόσμος!!!!!

Βροχερά φιλιά σε όλες τις υπόλοιπες.....Θα τα πούμε και αργότερα.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη.. Κοιτάω μπροστά και σχεδιάζω ήδη την επόμενη προσπάθεια η οποία φυσικά θα είναι με τον καινούργιο χρόνο. Πρέπει να ψάξουμε περισσότερο το θέμα του σπέρματος, πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να βρούμε καινούργιο γιατρό (ανδρολόγο-ουρολόγο) να τα βάλουμε κάτω όλα και να δούμε πως θα κινηθούμε.

Κάποια στιγμή θα βγει και για μας το ουράνιο τόξο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι, λυπάμαι πραγματικά...Η Δομνίνα όμως , όπως την ξέρω εγώ, θα έκανε ακριβώς αυτό...Θα κατέστρωνε σχέδια για την επόμενη φορά που σίγουρα θα είναι και η τυχερή της...Τελικά δεν ξέρω...ίσως όλα να γίνονται για κάποιο λόγο...Εμείς θα εξακολουθήσουμε πάντως να είμαστε δίπλα σου και να σε στηρίζουμε όταν μας χρειάζεσαι....


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Kαλή βδομάδα κορίτσια.

Ξέρω ότι έχουμε παγώσει όλες μετά τις τελευταίες εξελίξεις και προτείνω να κάνουμε κάτι για να αλλάξει αυτό το αρνητικό κλίμα: να βρεθούμε να τα πούμε και να ανανεώσουμε την φιλία μας. Θέλετε να προτείνουμε ημερομηνίες και μέρη; Mπορούμε να πούμε για 11 ή 13 Οκτωβρίου (Δευτέρα και Τετάρτη που είναι κλειστά τα μαγαζιά και συνεπώς λιγότερη κίνηση) που θα είναι σε άδεια και η εγκυούλα μας και εφόσον μένει βόρεια για να μην την ταλαιπωρούμε κάπου κοντά στο Χαλάνδρι που είναι οι περισσότερες (3-4). Εσείς οι Χαλανδριώτισες προτείνετε μέρη κοντά σε μετρό για να μπορέσουν να έρθουν όλες οι φιλενάδες.

Δηλώστε συμμετοχές και προτάσεις:

1) Yola (la pasteria Λ. Πεντέλης- έχω και έκπτωση 20% θυμάστε;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλή βδομάδα κορίτσια.

Ξέρω ότι έχουμε παγώσει όλες μετά τις τελευταίες εξελίξεις και προτείνω να κάνουμε κάτι για να αλλάξει αυτό το αρνητικό κλίμα: να βρεθούμε να τα πούμε και να ανανεώσουμε την φιλία μας. Θέλετε να προτείνουμε ημερομηνίες και μέρη; Mπορούμε να πούμε για 11 ή 13 Οκτωβρίου (Δευτέρα και Τετάρτη που είναι κλειστά τα μαγαζιά και συνεπώς λιγότερη κίνηση) που θα είναι σε άδεια και η εγκυούλα μας και εφόσον μένει βόρεια για να μην την ταλαιπωρούμε κάπου κοντά στο Χαλάνδρι που είναι οι περισσότερες (3-4). Εσείς οι Χαλανδριώτισες προτείνετε μέρη κοντά σε μετρό για να μπορέσουν να έρθουν όλες οι φιλενάδες.

Δηλώστε συμμετοχές και προτάσεις:

1) Yola (la pasteria Λ. Πεντέλης- έχω και έκπτωση 20% θυμάστε;)

Καλημέρα!!!!!

Νομίζω Yola μου ότι το έθεσες πολύ σωστά...Άλλωστε αυτό είχαμε αποφασίσει και τον Ιούλιο, άσχετα αν λόγω διακοπών ματαιώθηκε...Εκτός από την έκπτωση, ο υπέυθυνος του καταστήματος είναι πολύ φίλος με τον αδελφό μου....Οι εγκυούλες μας είναι 2...Μην ξεχνάμε την Ελένη!!! Όμως θα πρέπει να υπολογίσουμε και τη Βίλλυ που δεν μπαίνει στο ΜΕΤΡΟ μόνη της και έχει για παρέα την Ιόλη...Ιόλη μου, πρέπει να κάνεις ένα διάλειμμα από την δουλειά...ενημέρωσέ μας σχετικά...όσο γι την μεταφορά, εγώ μπορώ να πάρω με το αυτοκίνητο 4 άτομα...Το μαγαζί απέχει 5 λεπτά το πολύ.

Η αλήθεια είναι ότι ο γιόκας μου θέλει εμένα να τον ετοιμάσω για ύπνο, οπότε για τι ώρα μιλάμε; Μήπως παίζει και η Παρασκευή ή το Σάββατο που είναι κλειστά τα σχολεία την επόμενη;

Δηλώστε συμμετοχές και προτιμήσεις..


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!!

Νομίζω Yola μου ότι το έθεσες πολύ σωστά...Άλλωστε αυτό είχαμε αποφασίσει και τον Ιούλιο, άσχετα αν λόγω διακοπών ματαιώθηκε...Εκτός από την έκπτωση, ο υπέυθυνος του καταστήματος είναι πολύ φίλος με τον αδελφό μου....Οι εγκυούλες μας είναι 2...Μην ξεχνάμε την Ελένη!!! Όμως θα πρέπει να υπολογίσουμε και τη Βίλλυ που δεν μπαίνει στο ΜΕΤΡΟ μόνη της και έχει για παρέα την Ιόλη...Ιόλη μου, πρέπει να κάνεις ένα διάλειμμα από την δουλειά...ενημέρωσέ μας σχετικά...όσο γι την μεταφορά, εγώ μπορώ να πάρω με το αυτοκίνητο 4 άτομα...Το μαγαζί απέχει 5 λεπτά το πολύ.

Η αλήθεια είναι ότι ο γιόκας μου θέλει εμένα να τον ετοιμάσω για ύπνο, οπότε για τι ώρα μιλάμε; Μήπως παίζει και η Παρασκευή ή το Σάββατο που είναι κλειστά τα σχολεία την επόμενη;

Δηλώστε συμμετοχές και προτιμήσεις..

Και εγω θα πρεπει να συμφωνησω για το Σαββατο γιατι τα μαθηματα Αγγλικων που κανω στα παιδια αρχισαν και δουλευω 3 με 8 καθε μερα και μετα πρεπει να διαβασω και το παιδι....Ισως και Παρασκευη μετα την δουλεια μιας και δεν εχω διαβασματα μετα!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Σας ευχαριστώ θερμά για την υποστήριξη, τα λόγια παρηγοριάς και τις θετικές σας σκέψεις.. Εντάξει, είμαι κάπως σήμερα μιας και επιτέλους αφήνω τον εαυτό μου ελεύθερο μιας και μέσα στο σβκ δεν ήθελα να με βλέπουν οι δικοί μου κάπως..

Είναι αλήθεια ότι στενοχωρήθηκα, πικράθηκα, πείσμωσα.. Δεν το βάζω κάτω όμως.. Ήδη σκέφτομαι το επόμενο βήμα το οποίο πρέπει να είναι σωστό και ολοκληρωμένο γιατί οι αντοχές μου (οικονομικές και ψυχολογικές) αρχίζουν να εξαντλούνται..

Εγώ είμαι μέσα για τη συνάντηση όποτε θέλετε, όποια μέρα θέλετε και ότι ώρα θέλετε... Μιας και δεν έχω ακόμη παιδιά, σκυλιά, γατιά είμαι ελεύθερη (χιχιχι)...

Περιμένω να με ενημερώσετε για την τελική ημέρα και ώρα και να ξέρετε ότι μου έχετε λείψει απίστευτα και θα μου δώσετε μεγάλη χαρά που θα βρεθούμε!

Ελπίζω μέχρι τότε να έχουμε κι άλλα θετικά αποτελέσματα και να έχουμε πολλούς λόγους να γιορτάσουμε!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για Παρασκευή είμαι οκ. Καλύτερα για να μην έχω το άγχος της μικρής. Μπορούμε να πάμε νωρίς αφού σκοτεινιάζει πλέον και νωρίτερα. Μετά τις δουλειές μας ίσως. Εγώ από τις 630 και μετά ελεύθερη είμαι.

Σάββατο δεν μπορώ γιατί έχουμε πάντα οικογενειακές εξόδους και είναι τα μοναδικά απογεύματα που είμαστε όλοι μαζί και δεν τα χάνουμε για τίποτα!!!:-P Κυριακή πιο εύκολο μου φαίνεται.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ για Παρασκευή είμαι οκ. Καλύτερα για να μην έχω το άγχος της μικρής. Μπορούμε να πάμε νωρίς αφού σκοτεινιάζει πλέον και νωρίτερα. Μετά τις δουλειές μας ίσως. Εγώ από τις 630 και μετά ελεύθερη είμαι.

Σάββατο δεν μπορώ γιατί έχουμε πάντα οικογενειακές εξόδους και είναι τα μοναδικά απογεύματα που είμαστε όλοι μαζί και δεν τα χάνουμε για τίποτα!!!:-P Κυριακή πιο εύκολο μου φαίνεται.

Και εγω μπορω κυριακη ειτε πρωι, ειτε μεσημερι, ειτε απογευμα!!!!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι συμφωνη για τη συναντηση. Με το αυτ/το μπορω να παρω και εγω 4 ατομα. Καθε απογευμα ειμαι ελευθερη και δεν εχω προβλημα για Σαβ/κο (εκτος απο το 9/10-10/10) γιατι ειναι το μοναδικο εδω και 2 μηνες που ο αντρας μου θα ειναι σπιτι μας και θα ηθελα να τον δω, αλλα για την Παρασκευη 08/10 με τρελα.

Συμφωνω και για το μαγαζι γιατι εχει ωραιο φαγητο. (ασε που εχει φοβερο παγωτο με σοκολατα λιωμενη);)

Προτεινω ν'αρχισουμε να το προγραμματιζουμε... ιδιαιτερα οι μανουλες που εχετε σχολειο πρωτα να βρειτε τη μερα και ωρα που βολευει καλυτερα και μετα ακολουθουμε και οι υπολοιπες:D

2η ιδεα για φαγητο (ετσι για να υπαρχει ποικιλια) στο ΜΑLL που εχει πολλα μαγαζια, parking και σταση τρενου και προαστιακου που ισως να βολευει καποιες κοπελες

(Εχω μια χαρα για αυτη τη συναντηση.... ουτε στην εφηβια μου οταν περιμενα να γινει παρτυ. :D Παει η ορμονες με αποχαζευουν)


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα θα με βόλευε πιο πολύ η Παρασκευή, αλλά μπορώ μετά τις 20:30...Φαντάζομαι όμως ότι και η Βίλλυ δεν μπορεί νωρίτερα..Όσο για τη χαρά που έχεις Παρασκευή μου, δεν νομίζω ότι είναι μόνο θέμα ορμονών...Εμείς έχουμε βγει άλλη μία φορά και είμασταν όλες σε αυτήν την κατάσταση...εγώ προσωπικά την ίδια έξαψη νιώθω και τώρα...δεν φαντάζεσαι πόσο όμορφα περάσαμε..

ΥΓ. Το παγωτό με τη λιωμένη σοκολάτα είναι πραγματικά πολύ ωραίο :)


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια θα προσπαθήσω να έρθω και γω στη συνάντηση να σας γνωρίσω από κοντά αν και μένω στα Δυτικά προάστια , Κορυδαλλό αν ξέρετε, αλλά θα βρώ τρόπο να έρθω.

Δεν έχω καταλάβει όμως για πότε λέτε? ποιά ημερομηνία?

Τελικά αδιαθέτησα την Κυριακή μετά από μια εβδομάδα καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια. Ήλθα στην παρέα σας, μετά από την πρόσκληση της Βίλλυ και πιστεύω σιγά σιγά να σας μάθω όλες. Για την ιστορία, σας λέω ότι είμαι 40, 'εχω ήδη 2 παιδάκια( ναι είμαι τυχερή) και πασχίζω για το τρίτο 2 χρόνια περίπου. Τον τελευταίο καιρό,είχα απογοητευτεί και είχα σταματήσει τις προσπάθειες, όμως δεν ξεκολάει από το μυαλόμου...

Σκέφτομαι λοιπόν, χωρίς να πω κάτι στο σύζυγο(για να μην τον αγχώσω, γιατί τρελαίνεται για τρίτο) να ξεκινήσω τις προσπάθειες σε λίγες μέρες-τώρα είμαι αδιάθετη...

θα μου ευχηθείτε και εμένα καλή επιτυχία;;;;;

φιλάκια σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...