Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημέρα!

Thalasini είχα πολλές αναγούλες οι οποίες ευτυχώς μειώθηκαν τις τελευταίες 15 μέρες, κράμπες στα πόδια και την κοιλιά, κούραση αλλά σ'αυτό συμβάλει ο μικρός μ μπόμπιρας και ο θυροειδής μ που τον έχω απο την 1η εγκυμοσύνη!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 334
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!!

Εγώ το νινακι το νιώθω εδώ και μια εβδομάδα έχει πολύ φάση!! Νιώθω απίστευτη σιγουριά γιατί είναι σαν να μου λέει μαμά εδώ είμαι χιχι!!

Πάντως κ εγώ στην αρχή νόμιζα το έντερο ότι είναι αλλά μπα άρχισα να νιώθω την διάφορα μια με χτυπάει στον αφαλο την άλλη πιο χαμηλά και αριστερά!! Πάντως σύντομα όλες θα απολαμβάνουμε τις κλωτσιτσες!!

Κορίτσια αυτό με τον θυροειδή το είχατε πριν την εγκυμοσύνη και τώρα το ελέγχεται ? Γιατί εμένα μου έκανε στην αρχή εξεταση δεν έχω και από τότε δεν ξανά έκανα!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τωρα μου εχει προκύψει και με εχει νευρίασει πολυ.

Δεν μπορώ να πιώ γάλα,γιαούρτι, μπεσαμελ κλπ

Ολα αυτα τα ωραία. Επίσης σίδηρο, ασβέστιο με ενοχλεί το στομάχι μου...

Θαλασσινή μου και γω έχω δυσανεξία στη λακτόζη άσε μαρτύριο !! Ώρες ώρες λέω από που θα πάρω ασβέστιο γιατί δεν μου έχει δώσει ακόμη αλλά αυτή τη φορά που θα πάω θα τον ρωτησω πάντως οι εξετάσεις μου για το ασβέστιο ήταν καλές!!!! Ακόμα και ο πουρές που κάνει ή μαμά μου με γάλα αυτό το λίγο γάλα με πειράζει!! Σε καταλαβαίνω θελει υπομονή εγώ την έχω από πριν δεν μου βγήκε τώρα και είναι δύσκολο !! Πάντως βρήκα και πινω γαλατάκι με μειωμένη λακτόζη και δεν μ ενοχλεί τόσο!! Τρώω και γιαούρτια αλλά αν έχω μετά πριξιμο και πόνο στο έντερο ξέρω ότι είναι από αυτό και δεν αγχωνομαι σε ένα 24 Ώρο υποχωρεί!! Κάνουμε υπομονή είναι για καλοοο :P


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Φουντουκάκι, υπάρχει και γάλα με 0 λακτόζη στο σούπερ, όπως μπορείς να πίνεις και βιολογικό γάλα αμυγδάλου που δεν έχει καθόλου και έχει πολύ ασβέστιο (κι αυτό από σούπερ που να 'χει και βιολογικά το βρίσκεις).


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Fountouki μου εγω τον θυρεοειδη τον ειχα βρει σε προγεννητικο ελεγχο πριν μεινω εγκυος κ εκτοτε τον εχω ρυθμισει.βεβαια απορυθμιζεται ευκολα στην εγκυμοσυνη κ αλλαζω δοση.

Νομιζω οτι εφοσον δεν εχεις δε χρειαζεται συνεχεια ελεγχο στην εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει θυροειδισμός εγκυμοσύνης που φτιάχνει μετα τις 18 βδομάδες.

Το είχα κάνει και στην πρώτη μου (άτυχη)

εγκυμοσύνη.Συγκεκριμένα υπερθυροειδισμό οπου δεν συστήνουν χάπια απλα ελεγχο και υπομονή.

Τα πονάκια ως ενα βαθμό καποιες στιγμές ναι αλλα οχι συνέχεια...

Τα πάντα πρέπει να αναφέρουμε στο γιατρό.

Εμενα εχει αρχίσει η λεκάνη μου και με ενοχλεί οταν ξαπλώνω για πολυ ώρα στο ενα πλευρό.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι κ εμενα παροδικα ειναι τα πονακια.οχι συνεχεια....το εχω αναφερει στο γιατρο.

Σχετικα με τον θυρεοειδη thalassini μου αυτο ξερω κ εγω οτι μπορει κ να εμφανιστει μονο στην εγκυμοσυνη,απλα η δικη μου περιπτωση ει αι κλασσικος υποθυρεοειδισμος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jo μου αυτό το γάλα αμυγδάλου δεν το ήξερα !! Θα το ψαξω να πάρω!! Σκέφτομαι πως αυτά τα γαλατά με την μειωμένη λακτόζη δεν θα έχουν πολύ ασβέστιο αλλά μπορεί και να μην είναι έτσι πάντως εγώ τρώω και μπολικα τυρακια που δεν με πειράζουν και έτσι πιστεύω ότι θα το παίρνω το ασβέστιο!!

Για θυροειδή δεν μου ξανά έδωσε εξέταση δεν ξέρω τώρα αν υπθα μου δώσει πάλι!!

Τα τραβηγματακια Ρεγγίνα μου είναι φυσιολογικά μην ανησυχεις και εγώ είχα και κάποιες φορές έχω και τώρα και ή μέση μου με πιάνει πολύ και γενικά ο γιατρός μου είπε ότι όλα αλλάζουν εκεί μέσα και έτσι θα είναι θα υπάρχουν αυτά δεν μπορεί να γίνει αλλιώς!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας ειμαι μανουλα του Φλεβαρη του 15 αλλα ειπα να μπω να σας πω ενα hallo. ο γιοκας μου γεννηθηκε με κ.τ 6/2

Mairy lou καλά έκανες και μπηκες να σου ζήσει ο μπεμπακος σου!! Εγώ έχω 7/2 ΠΗΤ !! :D


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απο λαχάνιασμα πώς πάτε;

Ανεβαίνουν οι παλμοί εύκολα. Δηλαδη αργότερα θα πρέπει κινούμαι σε αργή κίνηση;

Ηδη περπατάω αργά.Και δεν εχω πάρει κιλά!


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είχαμε γιατρό. Ολα καλά και τελικά περιμένουμε αγοράκι.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Β επιπεδου 13 /10. Φτάσαμε κι.εκεί σιγά σιγά...πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός... Ινσουλίνη δεν κάνω οχι. Με διατροφή το ελέγχω.


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Aχ, περνάει φοβερά γρήγορα ο καιρός, δεν φαντάζεστε για πότε έρχεται κι η β! Παπατρίκος, τέλεια τα νέα σας, με το καλό ο μπεμπουλάκος σας και αργότερα η β΄επιπέδου!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς και τα μωράκια μας! :tongue::tongue::tongue:

Jo sephine..................ΠΗΤ 4/2 Β΄Επιπέδου ...1/10......μπεμπάκος

fountouki89................ΠΗΤ 7/2 Β΄Επιπέδου

thalasini......................ΠΗΤ 15/2 Β΄Επιπέδου

reggina2016...............ΠΗΤ 15/2 Β΄Επιπέδου................μπεμπούλα

Μίνα...........................ΠΗΤ 20/2 Β΄Επιπέδου................μπεμπάκος

papatrikos..................ΠΗΤ 22/2 Β΄Επιπέδου...13/10...μπεμπάκος

ntina3000....................ΠΗΤ 22/2 Β΄ Επιπέδου


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...