Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2016


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 334
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς και τα μωράκια μας! :tongue::tongue::tongue:

Jo sephine..................ΠΗΤ 4/2 Β΄Επιπέδου ...1/10......μπεμπάκος

fountouki89................ΠΗΤ 7/2 Β΄Επιπέδου...6/10.......μπεμπούλα

thalasini......................ΠΗΤ 15/2 Β΄Επιπέδου

reggina2016...............ΠΗΤ 15/2 Β΄Επιπέδου................μπεμπούλα

Μίνα...........................ΠΗΤ 20/2 Β΄Επιπέδου................μπεμπάκος

papatrikos..................ΠΗΤ 22/2 Β΄Επιπέδου...13/10...μπεμπάκος

ntina3000....................ΠΗΤ 22/2 Β΄ Επιπέδου..............μπεμπάκος


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε??

Ντινακι μαι χαρά ο μπεμπακος σου γέρος και ζωηρός να είναι !!

Εγώ πηγα την πέμπτη την προηγούμενη και έχουμε μπεμπουλα !! Εύχομαι ότι και να είναι τα μωρακια μας να βοηθήσει ή Παναγίτσα να τα πάρουμε γερά στις αγκαλιτσες μας!!

Ρεγγίνα βλέπω είμαστε οι δύο μας με τα κοριτσάκια και πάλι εδώ υπερέχουν τα αγοράκια μας τα γλυκά !! Άντε να δούμε η θαλασσινή τι θα μας πει!!

Που είναι δεν έχει άλλες μανουλες Φεβρουαρίου ??


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.....

Φουντουκι εγω κραταω μια επιφυλαξη γιατι καποια στιγμη σημερα κατι φανηκε αλλα δεν ανοιγε τα ποδια για να σιγουρευτουμε....στη β θα δειξει σιγουρα...κ οχι τιποτε αλλο...αλλα ελεγα μπεμπα τοσο καιρο κ αν ειναι αγορι θα μου κραταει μουτρα...γερα να ειναι τα μωρακια μας κ να ερθουν με το καλο κ ας ειναι οτι θελουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααααααα κορίτσια μου!!

Ρεγγίνα αμάν μην μου το αλλαξεις δεν θα έχουμε φιλεναδουλα?? Χαχαχα πλάκα κάνω ας είναι ότι θέλει αρκεί να είναι γερό!! Πάντως αυτό το κάτι που φαινόταν μήπως ήταν λώρος??

Πως πας με τα κρεατακια?? Εγώ καθόλου δεν τα θέλω αλλά πρέπει!! Άντε να δούμε!!

Κορίτσια από κλωτσιές πως πάτε??


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

πως πάτε; fountouki μου ακόμα ο γιατρός 90 προς 10 μας το δίνει απλά μου είπε να μην λέω το bebe μπέμπα ακόμα γιατί στη Β θα ξεκαθαρίσει.

Μπορεί να ήταν ο λώρος ή δαχτυλάκι... δεν κάθισε κ ήσυχο!!!!Γερό να είναι πάνω απο όλα. δεν έχω κ ένα στρατό γιους για να θέλω κόρη οπωσδήποτε... δε με νοιάζει καθόλου! Νομίζω καμία μανούλα, ειδικά στο πρώτο της, δεν ενδιαφέρεται για το φύλο...

Απο κρέατα... αστο... μέχρι τώρα μόνο κοτόπουλο, γαλοπούλα και ψάρι έτρωγα... στην εγκυμοσύνη άρχισα το μοσχάρι κ τώρα πρέπει να τρώω 3-4 φορές την εβδομάδα! Δεν πειράζει...Μου είπε κ εμένα οτι πέρα απο τα συμπληρώματα, μέσω της διατροφής αφομοιώνεται....οπότε μοσχάρι, όσπρια και βιταμίνη c....

εγώ απο κλωτσιές καλά...όχι το ίδιο κάθε μέρα κ στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη αλλά τώρα διαχωρίζω την κίνηση του bebe απο όλα τα άλλα στην κοιλιά...

θέλω κ εγώ τικεράκι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα μανουλες!!

Ρεγγίνα μου κ εγώ δεν έχω κάθε μερα κλωτσιές με την ίδια ένταση αλλά κάθε μερα νιώθω άλλοτε πιο δυνατές άλλοτε πιο απαλές !! Θα κοιμούνται τα ζουζουνακια μας!!

Κρέας δεν μπορώ να φάω με τίποτα μου φέρνει εμετούς μόνο κιμά τρώω μοσχαρίσιο μπιφτέκια και στα μακαρόνια και αυγά μου είπε να τρώω επειδή δεν τρώω κρέας τα αυγουλακια μ αρέσουν τρώω κάθε μερα ένα μπορεί και δύο πολύ χυμό πορτοκαλί και τα συμπληρώματα!! Εσυ είχες χαμηλο αιματοκρίτη? Ποτέ έχεις β επιπέδου? Εγώ 6 /10 !! Για το τικερακι δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν το έχω και πολύ ή jo μόλις ερθει θα της δώσεις τον κωδικό σου και θα σου κάνει τικερακι το εκενε και σε άλλη κοπέλα!! Ε ναι για να βλέπουμε τις εβδομάδες!!

Τα αλλά κοριτσιούδια που είναι καλεεεες?? Δεν έχει άλλες εγκυουλες για Φεβρουάριο??


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

fountouki μου εγώ έχω β επιπέδου 12/10. Μια εβδομάδα σχεδόν μετά απο εσένα. Λογικό γιατί είσαι μια εβδομάδα παραπάνω εσύ 20+6 εγώ 19+6.... έχω λίγη αγωνία και γι' αυτή...

Έχω χαμηλό αιματοκρίτη κ χαμηλή αιμοσφαιρίνη αλλά το θέμα είναι οτι έπεσε πάρα πολύ σε σχέση με πριν...

Είμαι συνηθισμένη καθώς είχα παρουσιάσει πολλές φορές αναιμία στην ζωή μου.

Κ εγώ κρέας σχεδόν καθόλου, ίσως σε μορφή κοκκινιστού μόνο... μπιφτέκια και κιμάδες γενικότερα...θα τρώω κ αυγουλάκια αφού είναι οκ...

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια.... εγώ κοιτάζω διάφορα bebe κ δε σας κρύβω οτι έχω πάρει κ κανα δυο παιχνιδάκια.... θεωρείτε οτι είναι γρουσουζιά;

Πότε σκέφτεστε να ψωνίσετε για το bebe σας;

Εγώ σκέφτομαι ψιλοπράγματα να παίρνω μετά την β αλλά τα χοντρά μετά τα Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Ρεγγίνα μου και εγώ πολύ χαμηλή αιμοσφαιρίνη (8,3) και αιματοκρίτη (26,5) άστα αφού μου είπε ότι είσαι σε σημείο μεταγγίσεις αλλά ελπίζω με την διατροφή και τα σούπερ συμπληρώματα να το ανεβάσουμε!! Έγω έχω σιδηροπενική αναιμία !!

Για ρουχαλακια μετά την β επιπέδου θα αρχίσω να βλέπω τι θέλω γιατί μου εδωσαν παρά πολλά και για τα χοντρά καροτσια κρεβατακια μετά τα χριστούγεννα που θα έχει και εκπτώσεις θα τα πάρουμε!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κορίτσια μου? Ολα καλά? Μεγαλώνουν τα μωράκια μας. Πως πάτε απο κλωτσιές? Εγώ βρήκα προσφορά ενα σετάκι προίκας μωρού και το πήρα. Το μόνο που αγόρασα και θα αγοράσω... τα υπόλοιπα Δεκέβρη / Γενάρη!! Στην κόρη μου πάλι στίν 8ο άρχισα τα ψώνια τα πολλά. Όπως σας έχω πει πριν το κοριτσάκι μου είχα άλλη μια εγκυμοσυνη που τέλειωσε αδοξα πολύ αργά... είχα ψωνίσει πράγματα και ολα πήγαν σε ορφανοτροφεια...άστε πικρή ιστορία..Εμείς καλά κατά τα άλλα. Πήραμε και τα αποτελεσματα της χαρμονυ η οποία ήταν αρίστη. Όποτε είμαστε ήσυχοι κατά 99% οτι όλα είναι καλά. Ο μπέμπης κλωτσάει μια χαρά αλλά εγώ μετράω τούς μήνες αντίστροφα... έχω μέλλον ακόμα το ξέρω αλλά αυτή η εγκυμοσύνη με έχει κουράσει. Να πάνε ολα καλά πρώτα ο Θεός και νομίζω θα κλείσω ως εγκυμονούσα γυναίκα μετά χαχαχα


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα... papatrikos καλά έκανες κ ψώνισες... εγώ περιμένω να σιγουρέψω το φύλο και θα ψωνίσω σιγά σιγά. Έχω κ εγώ μια άσχημη εμπειρία κ αυτό είναι το πρώτο μου μωράκι...όλα καλά θα πάνε.Την harmony στη σύστησε ο γιατρός να την κάνεις; Εγώ δεν έκανα. Δεν την ήξερα κιόλας. Πρόσφατα άκουσα γι' αυτή.... κάθε καλό αποτέλεσμα μας πάει ένα βήμα πιο κοντά στα παιδάκια μας οπότε μπράβο...

Απο κλωτσιές λίγα πράγματα ακόμα.... πολύ ήπια.

Β στις 13 ε? εγώ 12.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Σχετικά καλα είμαι κι εγω.

Β'επιπέδου έχουμε 10/10. Μάλλον κοριτσάκι μας είπε ο γιατρός.

Εγω δεν αγοράζω τίποτα γιατι κι εγω ειχα ενα άδοξο τέλος στον 5ο πριν ενα χρόνο.

Απο συμπληρώματα προσπαθώ να τα παίρνω αν και διαμαρτυρεται το στομάχι καποιες φορες αλλα δεν γίνεται να πατώσουν ολα φοβάμαι.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

thalassini μου μαζί πάμε.είμαστε στις ίδιες μέρες και είχαμε πριν ένα χρόνο μια άσχημη εμπειρία...εγώ ήμουν στον 4ο.... τότε δεν ήθελα να ψωνίζω, φοβόμουν κ τη σκιά μου... τώρα γύρισε το μυαλό μου και περιμένω να επιβεβαιώσω το φύλο... αλλά σε καταλαβαίνω πως σκέφτεσαι...είδες που είμαστε όμως ένα χρόνο μετά;

Link to comment
Share on other sites

Σύμπτωση regina ε; Ναι σίγουρα όπως νιώθεις !

Εγω είχα κάνει διακοπή μετα τη β επιπέδου.Δεν θέλω να κάνω δυσάρεστο το κλίμα

προσπαθούμε να σκεφτόμαστε αισιόδοξα γιατι αλλιως δεν

γίνεται.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...