Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2016


Recommended Posts

Ντοπλερ απο δω και περα ειναι ολοι οι υπέρηχοι στον δικο μου γιατρο που απο την αρχη απλα μιλαω μαζι του, το μωρο όμως το κοιτάει εμβριολογος πιστοποιημενος εκει. Αν κανετε κι εσεις υπέρηχο με στοιχειά για την καρδια και τη ροη αίματος ειναι ντοπλερ.Πρεπει ομως ο γιατρος να ειναι σχετικος και πιστοποιημενος.

Εχω χασει το πρωτο μου μωρο στην 28 εβδομαδα περιπου.


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 334
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ιοιο συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.. Λοιπόν harmony ενω έκανε και ο γιατρός μου στο ιατρειο, πήγα στη βιοϊατρική λογω κόστους. Εκανε κάπου 550ε και βγηκε σε δυο εβδομάδες. Ειχα κανει αυχενική αλλα την εκανα αρκετά μετα εγω. Νομίζω γίνεται και πριν αλλα καλύτερα να κανεις πρώτα την αυχενική.

Λοιπόν καναμε τη Βεπιπέδου και όλα μια χαρά! Μονο που μου φεύγουν οι ελπίδες για vbac λογω τρίτης γενας. Αν και πιστευω οτι αν αλλαζα γιατρο θα μπορουσα να βρω κάποιον πιο ειδικο, έχοντας την εμπειρία της πρωτης φορας εχω γινει κότα οποτε θα παω για μαχαίρι στις 38 εδομάδες περίπου. Αλλαζουμε λοιπόν ημερομηνία και παμε κάπου 7-8 Φεβρουαριου. Επόμενο ρντεβου για ντόπλερ στις 13/11. Τελειώνουμε!!!!!

Fountouki μας εκανες εσυ την κορούλα ε? Τι έγινε ρε παιδια χαχαχαχα. Με το καλό όλα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Μάλλον θα περιμένω τα αποτελέσματα της αυχενικής και θα αποφασίσω μετά τί θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες!!!! Και εγω μανουλα θα γίνω το Φλεβάρη. Η ΠΗΤ μου ειναι για 22 Φεβρουαρίου... Μάλλον περιμένω κοριτσάκι απο οτι μου εχει πει ο γυναικολόγος μου αλλα θα το επιβεβαιώσουμε στη Β'επιπεδου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Mariano... καλώς ήρθες!!!!

Πότε με το καλό η Β;

Έχεις άλλο παιδάκι; Εμένα μου έλεγαν κοριτσάκι κ στη Β έγινε αγοράκι.... γερά να είναι κ όλα έχουν τη χάρη τους!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαριάνο, καλώς όρισες! Με το καλό η κορούλα σας!

Εμείς έχουμε κάνει και Β΄επιπέδου και όλα πάνε τέλεια με τον μπομπιράκο μας! Έχουμε αρχίσει και τις αγορές στα ρουχαλάκια του, έχουμε αδειάσει το παιδικό και τώρα όπου να 'ναι θα παραγγείλουμε και έπιπλα και καρότσι. Πλησιάζει ο καιρός!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς και τα μωράκια μας! :tongue::tongue::tongue:

Jo sephine..................ΠΗΤ 4/2 ....................................μπεμπάκος

fountouki89................ΠΗΤ 7/2 ....................................μπεμπούλα

reggina2016...............ΠΗΤ 13/2 ...................................μπεμπάκος

thalasini......................ΠΗΤ 13/2 ..................................μπεμπάκος

Μίνα...........................ΠΗΤ 20/2 ....................................μπεμπάκος

papatrikos..................ΠΗΤ 22/2 ...................................μπεμπάκος

ntina3000....................ΠΗΤ 22/2 ..................................μπεμπάκος

Mariano.......................ΠΗΤ 22/2...................................μπεμπούλα


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σήμερα καναμε τον β επιπέδου!!!! Είμαστε μια χαρά, ολα καλά μας τα βρήκε και συνεχιζουμε!!!!! Οι μετρήσεις πολυ καλές και ο μπομπιρας μας πολυ συνεργασιμος!!!! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Reggina2016 στις 27 του μήνα εχω προγραμματίσει να κανω τη β' επιπέδου

1ο μωρακι ειναι και ειμαι ενθουσιασμένη!!!

Και εγω σκέφτομαι οτι δεν εχει και πολυ σημασία αν ειναι αγοράκι η κοριτσάκι αρκεί να ειναι γερό. Βέβαια αν ειναι σίγουρα κοριτσάκι εχω ήδη ολα όσο θα χρειαστεί γιατι τα δικά μου τα είχε φυλάξει η μητέρα μου και ειμαι 20 ετών οποτε ειναι σαν καινούργια

Καλώς σας βρήκα και με το καλο ευχομαι να έρθουν σε ολες σας τα μωρακια και να τρυπώσουν στην αγκαλιά σας

:D

Jo sephine σε ευχαριστω και ευχομαι οτι καλύτερο για το μπεμπακο σου

Χαίρομαι παρα πολυ που ειμαι στη παρεα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ntina3000 μπράβο για τη β' επιπέδου να ειναι παντα καλα ο μπόμπιρας!!!

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια... Όσες έχετε κανει β'επιπεδου σας έκαναν και μέτρηση τραχήλου κολπικα η κοιλιακα; Εγω Φοβαμαι τις κολπικες εξετάσεις έκανα και 3 υπέρηχους κολπικα στην αρχή της εγκυμοσύνης και με αγχωνούν πολυ...

Link to comment
Share on other sites

ntina μπραβο για την καλη β επιπέδου!! Φευγει μεγάλο αγχος..

mariano δεν εχω ιδεα αν μου κανουνε μτρηση τραχήλου... κολπικα παντως οχι. Μικρομανούλα θα γινεις ε? Με το καλο!!!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Γράφω στις Μανούλες Ιανουαρίου αλλά η πητ μ είναι 3/2 με αγοράκι...έχω ήδη ένα αγοράκι 2 ετών γι'αυτό και πιστεύω ότι ο μπόμπιρας θα βγει Ιανουάριο! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου, καλώς ήρθες κι από δω!!

Μαριάνο, ναι, εμένα μου τον μέτρησε κολπικά ο γιατρός γιατί έτσι η μέτρηση είναι πιο ακριβής, μην αγχώνεσαι, θα σου τον μετρήσει κολπικά και μετά ξανά στον τοκετό πια κολπική εξέταση, τελευταία φορά θα είναι!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Papatrikos μικρομανουλα και χαζομανουλα θα γίνω Χαχαχα σε ευχαριστω και ευχομαι με το καλο να έρθει και το δικό σου μωρακι!!!

Jo sephine ενταξει θα προσπαθήσω να μην ανχωνομαι... Εχω γίνει υπέρ προστατευτική άπο τωρα!

Maraki27 καλώς ήρθες με το καλο ο μπόμπιρας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δροσερό πρωινό σήμερα...άντε να σπάσει λίγο η υγρασία!!! Πως είστε???

Mariano η ακριβής μέτρηση του τραχήλου γίνεται κολπικά, γι'αυτό και την κάνουν μερικοί...απο εκεί και πέρα όταν μπείς στον μήνα σου και όταν κρίνει ο γιατρός σου, σε ξαναβλέπει κολπικά για την διαστολή...δ είναι&απο τα πιο ευχάριστα πράγματα αλλά τι να κάνεις!!!!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mariano για την μέτρηση του τραχηλου που ρωτησες, εμένα στον β επιπέδου μου τον μετρησε κοιλιακα αλλα Οταν πηγα τα αποτελέσματα στην δική μου γυνααικολογο δεν έμεινε πολυ ικανοποιημενη απο το μήκος του και μου είπε να τον μετρησουμε κολπικα που ειναι πιο αξιόπιστη μέθοδος!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...