Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2016


Recommended Posts

Νtina3000, καλώς ήρθες! Με το καλό το τσαχπίνικο μπεμπάκι σου!

Ρεγγίνα, συγχαρητήρια για τη μπέμπα σας! Με το καλό να έρθει να σας ξετρελάνει η μπουμπού!

Διορθώστε με αν έχω κάνει κανένα λάθος στο πινακάκι!

Έχουμε κάνει όλες πια αυχενικές, ε; Εύχομαι με το καλό τώρα οι β΄ επιπέδου! Οι περισσότερες ακόμα να μάθουν φύλο; Γερά να είναι τα μωράκια μας πρώτα απ' όλα και μετά να βάψουμε χρωματιστό το πινακάκι!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 334
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Είχες κάποιο θέμα παπατρικος κ το έπαιρνες;

Εμενα μου είπε να το παίρνω το χάπι (κολπικά)για τον τράχηλο.

Αν θέλετε πείτε πόσο μήκος τραχηλου είχατε στην αυχενική.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Είχες κάποιο θέμα παπατρικος κ το έπαιρνες;

Εμενα μου είπε να το παίρνω το χάπι (κολπικά)για τον τράχηλο.

Αν θέλετε πείτε πόσο μήκος τραχηλου είχατε στην αυχενική.

Συγνώμη κορίτσια που επεμβαίνω !! Ειμαι απο τις μανούλες Μαρτίου 2016 κ επειδη κ εμένα με ενδιαφέρει το θέμα για τον τραχήλο για αυτό πετάχτηκα !!! Κ εμένα μου ειπε να παίρνω ενα utrogestan κολπικά γιατί δεν του άρεσε το μηκος του τραχηλου μου ήταν 2.9 την προηγούμενη εβδομαδα που έκανα αυχενικη κ μου ειπε κ ξεκούραση οσο μπορω !! Αυτό δύσκολο με ενα μωρό στο σπιτι 8 μηνών !! Εσυ θαλασσινή ποσο είχες ;;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλά έκανες και μας το είπες!

Μάλιστα...Εγω 3,1 έχω απο την αυχενική.

Διάβασα τις παρενέργειες και δεν ειναι και το καλύτερο

Φάρμακο.

Μην ανησυχείς για αυτό . Εγω τα έπαιρνα κ στην κόρη μου κ τωρα τα παίρνω απο την 6η εβδομαδα γιατί είχα κ αιμα . Το καλο που κανουν ειναι πολυ μεγαλύτερο απο το κακό . Σου ειπε κάτι γις ξεκούραση ο γιατρος ή απλα μονο utrogestan ?? μετα την αυχενικη τον ξαναμέτρησες ;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια !!

Το ουτροτζεσταν το έπαιρνα κ εγώ από την αρχή μέχρι την 15 εβδομάδα!! Εμένα δεν μου ανέφερε τίποτα για τον τράχηλο!! Μάλλον αν υπήρχε θέμα θα μου το έλεγε!! Ποσό πρέπει να είναι φυσιολογικά ο τράχηλος?

Ποτέ έχετε ραντεβού στους γιατρούς σας τώρα?? Έμαθε καμία άλλη το φύλο?

Τα νιώθετε τα μπεμπακια σας? Εμένα έχει μια εβδομάδα που ξεκίνησαν οι απαλές κλωτσιές και είμαι πολύ χαρούμενη!! Εύχομαι σύντομα όλες να τα νιώσουμε για να μας ηρεμούν!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! Με λένε Μαρία, έχω ένα αγοράκι 22 μηνών και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου με πητ 3/2 (βέβαια εγώ πιστεύω πως θα γεννήσω Ιανουάριο λόγω δεύτερου) και β' επιπέδου 17/9! Δυστυχώς δ μας έχει κάνει την τιμή ακόμα να δούμε τι είναι! Ήμαστε μπόλικες και έτσι θα τα λέμε...


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!

Εσυ απο συμπτώματα πώς είσαι;

Σε μενα έχουν μαζευτεί αρκετά...

Περιμένω να φθινοπωριάσει πως και πως.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Τετάρτη έχουμε το μηνιαίο ραντεβού μας. Εσείς πως πάτε? Εγώ παλεύω με το.ζάχαρο. έχω κάποια πονάκια και νομίζω πως ακούω το μωρό. Το στήθος μου πονάει τρομερά και εχω και την κόρη μου που είναι ευτυχώς βέβαια σε φάση αποθηλασμου αλλά έρχεται κάποιες φορές στο στήθος και εγώ πηδαω απο τον πόνο...


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια...

Μαράκι καλώς ήρθες!

thalassini μου τι συμπτώματα έχεις και ταλαιπωρείσαι; εγώ δεν μπορώ την ζέστη και αν δεν ξεκουραστώ αρκετά τα πόδια μου και τα χέρια μου γίνονται διπλάσια.....

papatrikos και εγώ έχω κάτι πονάκια αλλά είμαι και τρελή...ανησυχώ αν τα έχω και αν δεν τα έχω λέω γιατί όχι;τους έχω τρελάνει όλους!

Νομίζω και εγώ οτι ακούω το bebe αλλά σκέφτομαι μήπως είναι το έντερο ή κάτι άλλο... εσύ που έχεις ήδη ένα παιδάκι θα ξέρεις καλύτερα .... σχετικά με το ζάχαρο πρέπει να προσέχω και εγώ αλλά αν οι εξετάσεις είναι καλές ξεχνιέμαι...είμαι και γλυκατζού!

Εμένα το ραντεβού μου αργεί ακόμα και λέω να σκαρφιστώ κάτι να πάω νωρίτερα...αστειεύομαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα καθημερινά ναυτία (εχει ελλατωθεί),

Διάφορα συμπτώματα του υπερθυροειδισμού που σύμφωνα

με τα δεδομένα μετα τη 18η βδομάδα επανέρχεται.

Στα αυτιά εχω βούλωμα που ο ωρυλά ειπε απο ορμόνες εγκυμοσύνης...

Δυσανεξία στη λακτόζη...

Και μια ανησυχία για τράχηλο.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

υπομονή thalassini μου...εγώ έχω ζαλάδες (έπεσε ο αιματοκρίτης πολύ)

και υποθυροειδισμό (αυξάνω συνεχώς την δόση της Τ4).

Επίσης την προηγούμενη εβδομάδα μάτωσε 3 φορές η μύτη μου και νιώθω συνέχεια συναχωμένη.

σχετικά με την δυσανεξία κάνεις κάποια διατροφή και είσαι εντάξει;

Μην αγχώνεσαι με τον τράχηλο, να είσαι ήρεμη.

Σύμφωνα με το τικεράκι σου είμαστε ακριβώς στην ίδια εβδομάδα.

και εγώ 17 σήμερα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τωρα μου εχει προκύψει και με εχει νευρίασει πολυ.

Δεν μπορώ να πιώ γάλα,γιαούρτι, μπεσαμελ κλπ

Ολα αυτα τα ωραία. Επίσης σίδηρο, ασβέστιο με ενοχλεί το στομάχι μου...


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...