Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2016


Recommended Posts

καλησπέρα σας,

mariano μου κ εμένα κολπικά μέτρησε τον τράχηλο στη β... μάλιστα επειδή είχε έρθει κ ο δικός μου γιατρός μαζί κ εγώ αγχώθηκα μου είπε οτι θέλει ο ίδιος να μετρηθεί έτσι για να είναι πιο αξιόπιστο το αποτέλεσμα.. είναι πολύ σημαντικό το μήκος του τραχήλου.... μην αγχώνεσαι... ξέρουν αυτοί τι κάνουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 334
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντήσεις σας το ξέρω οτι ειναι σημαντικό να το μετράνε και θα προσπαθήσω να ειμαι ήρεμη. Γενικα ολα πανε καλα στην εγκυμοσύνη μου απλα επειδη ειμαι μονη μου (εχω χωρίσει με το φίλο μου) τα αντιμετωπίζω ολα με μεγαλύτερη αγωνία και μετα νιώθω και τύψεις γιατι δε θελω να περνάω τα αγχη μου στο μωρο...

Link to comment
Share on other sites

Regina2016 εχεις δίκιο!!! Και εγω σκέφτομαι οτι δεν ειναι και τιποτα στη τελική.

Jo σε ευχαριστω πολυ θα σας τα λεω άλλωστε ειναι χαλαρωτικό να τα λέμε εδω που είμαστε ολες εγκυμονούσες και περνάμε πάνω κάτω τα ίδια :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου νέα και παλιά!

Φουσκώνουμε; :)

Να ρωτήσω έχει κάνει κάποια την εξέταση καμπύλη ζαχαρου;

Μου είπε ο γιατρός να την κάνω, την βάζει σε ολες να την κάνουν λέει.

Με αγχώνει που θα είμαι δυο ωρες νηστική.

Επίσης μου είπε ότι καποιες φορές πέφτει το ζάχαρο και ζαλίζεσαι.

Φοβάμαι καλεεε!Και πως θα περάσουν οι δυο ώρες; Δεν κάνει λέει να σηκώνεσαι, πρέπει να είσαι καθιστή.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κάνετε? έχω καιρό να μπω στο φορουμ μας...Λοιπόν κάναμε κ εμείς την β επιπέδου ο μπομπιράκος μου είναι τέλειος <3

Θαλασσινή η καμπύλη ζαχάρεως οπως θυμάμαι δεν είναι τπτ. Σου δίνουν να πιεις μια αηδία γλυκόζη πρέπει να είναι κ κάνεις τις μετρήσεις. Με τόση γλυκατζούρα αποκλειεται να νιωσεις αδυναμίες απο ελειψη ζαχαρου χεχε

Κορίτσια επειδή δεν είμαστε κ το πιο ενεργό τοπακι μέχρι τώρα σκεφτόμουν αν θελετε να ανοιξουμε μια κλειστή ομάδα στο φεις να τα λέμε κ εκει. Το κάναμε με τις μανούλες π γεννήσαμε το 14 κ έχουμε αναπτύξει μια πολύ ωραία σχεση με τον καιρο.

Τελός να σας ρωτησω, ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΒΑΛΑΤΕ?? εγώ ειμαι 24 εβδομαδα κ εχω βάλει 8,5 ! ειναι πολλά !!!πως το μαζευω τωρα


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

Thalasini πρεπει να μεινεις 2 ωρες γιατι αν κινηθεις πεφτει το ζαχαρο και δεν ξερεις τι γινεται.

Μινα 10 κιλα εγω και προσεχω και με το ζαχαρο. Κι εγω ειμαι σε μια κλειστη ομαδα με τις μανουλες που γεννησαμε το 12. Μεσα εγω για φεισμπουκ


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε να έχω μαζι μου ενα λεμόνι και να στάξω λιγο μεσα για να σπάσει λιγο η γλύκα.

Το σάκχαρο πέφτει σε καποιες περιπτωσεις σαν αντίδραση ...Παράγεις παραπάνω ινσουλίνη.

Αυτο είναι που φοβάμαι.

Υπάρχει καμια αλλη που θα την κάνει αυτη την εξέταση; Για συμπαράσταση! :)


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια....

Thalassini μου νομίζω οτι οι περισσότερες αν όχι όλες θα την κάνουν την εξέταση.

εγώ θα την κάνω σε 2 εβδομάδες και μάλιστα με 100 gr και μέτρηση μέχρι και 3 ώρες μετά. Πρέπει να είμαστε 12 ώρες νηστικές και ξέρω κ εγώ δεν πρέπει να μετακινείσαι αυτές τις ώρες.....

Υπομονή θα περάσει κ αυτό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον κι εγω θα την κανω μαλλον ενω ξερω οτι εχω ζαχαρο. Ο λογος μου ειπε ο ενδοκρ. Ειναι οτι η γλυκοζη ζοριζει τον οργανισμο στο μαξιμουμ οποτε ξερεις ακριβως τι γινεται. Μαλλον την επομενη εβδομαδα εγω στις 25 εβδομαδες


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Εγώ έκανα καμπύλη και όλα μια χαρά! Δ είναι κτ τραγικό...λίγο ιντερνετ, λίγο κουβέντα στο τηλ&περνάει η ώρα! Επίσημα χτες μπήκα και στον 7ο και απλά ανυπομονώ να περάσει ο καιρός γτ λόγω του μεγάλου γιού, δυσκολεύομαι και κουράζομαι γρήγορα!!! Την Δευτέρα πήγα και στην γιατρό...700γρ το μαϊμουδάκι και ήδη έχει πάρει θέση...μου αύξησε σίδηρο και μαγνήσιο, και μου είπε προσοχή με τις συσπάσεις! Αύριο έχω τα γενέθλια του μεγάλου και απο το πρωί φουλ προετοιμασίες! Εγώ δ έχω φείς οπότε όποια μείνει εδώ,θα τα λέμε!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μέσα σε ποιες εβδομάδες κανουμε την καμπύλη δεν μ είπε ακομη τπτ ο γιατρος μου κ το επόμενο ραντεβου το έχω 20/11 ...

Για το φεις οποια θέλει ας μου στείλει σε πμ το ονομα του λογ/σμου της να την προσθεσω στην ομαδα !!!! εννοειται θα τα λεμε κ εδω Μαράκι :) :)


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...