Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

Καστεράκί μου εσύ πώς είσαι; Ο μικρούλης μας καλά;

Συμπεθεράκι μήπως γέννησες; Για εμφανισου να μην μας μπαίνουνε ιδέες!!!

Christm μου πώς είσαι; Η πεθερά;

Φιλιά σε όλες!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου στα γρήγορα κι από μένα!

Πήγαμε χθες στην παιδίατρο. Ο μικρός σε 40 μέρες πήρε 1.5 κιλό και 5 πόντους! Η γιατρός τρομερά ευχαριστημένη με την εξέλιξή του, μου είπε ότι είναι πολύ δυνατό και γεροδεμένο παιδί και ότι δεν θα είναι γκρινιάρης αλλά υπερκινητικός.. Αλλοίμονο στην πεθερά μου που θα τον κρατάει! Κάναμε 2 εμβόλια μαζεμένα και ο μικρούλης μου είναι λίγο ζαβλακωμένος σήμερα (κοιμάται αρκετά) αλλά από όρεξη μια χαρά!

Μας έδωσε την άδεια να ξεκινήσουμε μπάνιο στη θάλασσα σιγά σιγά και έτσι προμηθευτήκαμε τις ειδικές πάνες (δεν θέλω να λερώνουμε τη θάλασσα αλλά θέλω να είμαι και σίγουρη ότι δεν θα μου πάθει καμιά ουρολοίμωξη)! Ήδη έχει πάρει χρωματάκι από την αντηλιά και μας συνέστησε 2 αντηλιακά.. Ένα της Avene και ένα της Frezyderm .. Τα ούλα του είναι πολύ φουσκωμένα και γι' αυτό τα σάλια και η γκρίνια..

Επίσης από 15 Αυγούστου ξεκινάμε φρουτάκι και τα επόμενα εμβόλια με το καλό τον Σεπτέμβρη!

Πήγα κι εγώ σήμερα και έκανα γενικές εξετάσεις (για συμπαράσταση στον μπεμπάκο μου) και περιμένουμε όλο ανυπομονησία το Σάββατο για να σηκωθούμε να πάμε στο χωριό.. Πλέον δεν κρατιόμαστε με τίποτε στην Αθήνα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσακια μου, τι κανετε εγώ μετραω αντιστροφα, αυριο τελευταια μερα στη δουλεια, ετοιμαζομαι για την μεγάλη αποχώρηση!!! το σαββατο φέυγουμε διακοπουλες και δεν εχω κανει σχεδον τιποτα.. μονο κατι ψώνια!!

την τρίτη πήγα στον γιατρό και μαλλον εχω συσπάσεις αλλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρη αν ειναι.. αυτος με τρωμαξε λιγο ομολογω γιατι μου λεγε μηπως χειαστει να μπω μεσα για ορο μηπως παρω χαπια, να κανουμε καρδιοτοκογραφο και ολα αυτα επειδή του πα οτι η κοιλια μου ειναι καμι φορα σκληρή... εγω ομως το αντιλαμβάνομαι σαν κινηση και οσι σαν συσπαση τεσπα ας ελπισουμε οτι θα πανε ολα καλα και θα κανουμε ηρμες διακοπες..

κατα τα αλλα ο μπεμπαρος ειναι 1200 γρ.... μου φαινεται τεραστιος αν σκεφτεις οτι η δημητρα γεννηθηκε 1900 ευρω..


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

1900 ευρώ... ; Μάλλον τα ψώνια σκεφτεσαι Βαβιτσιάκι :)

Μακάρι να μην έχεις προβλήματα με συσπάσεις και να ευχαριστηθείς τις διακοπές σας!

Δομνίνα και σε σένα καλές διακοπές!! Καλά μπάνια με τον μπουμπούκο σου. Τι θηριακι είναι αυτό.

Εγώ εδώ στην αναμονή και στις προετοιμασίες...

Φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπιτσάκι με το καλό να αποχωρήσεις από τη δουλειά πανηγυρικά και να περάσετε υπέροχα στις διακοπές σας.. Μην το παρακάνεις όμως και μην κουράζεσαι.. τώρα πρέπει να ξεκουραστείς γιατί σε περιμένει δύσκολο φθινόπωρο και χειμώνας.. Όταν γυρίσετε με το καλό περιμένουμε περιγραφές της Δήμητρας..

Laylaki άντε κοντεύεις κι εσύ.. λίγο ακόμη και το όνειρό σου θα γίνει πραγματικότητα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλά οντως τα ψωνια, που δεν μπορω να κανω σκεφτομαι... χαχαχα αχ laylaki μου χαμενα τα χω..

φευγω κοαριτσακια μου μετα τις 20 του μηνα θα μπαινω οσο μπορώ απο το σπιτι!! σας φιλω γλυκα καλα να περνανε και να εχετε να γραψετε μονο καλα νεακια!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Λείπετε πολλές για διακοπές και δεν έχει πολύ κίνηση εδώ μέσα..

Κρισάκι εσύ έχεις καιρό να εμφανιστείς, βρε μήπως γέννησες τελικά?

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? Καστεράκι, Χριστινά, Λάρα, Μόμεντς.. λιάζετε τα κορμιά σας στις παραλίες.. χεχε

Εγώ εδώ, δεν έχει διακοπές φέτος αλλά καθόλου δεν με πειράζει.. Απλά έχω μια αγωνία και ανυπομονησία θα έλεγα..

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλα μου κοριτσακια,ποσο μου λειψατε!!δεν ξερω απο ποτε εχω να μπω κ ποσες σελιδες εχω να διαβασω!!!δεν εχω ιντερνετ οπως ξερετε κ μπαινω απο κινητο μονο,αλλα πλεον κ αυτο σερνεται,ουτε face δεν μου ανοιγει με ευκολια,ποσο μαλιστα να ανοιξω το καφε μας...:evil:

τωρα βρηκα ασυρματο κ υπολογιστη κ στρωθηκα..κ ειπα να γραψω πρωτα κ μετα να διαβασω μηπως το κλεισουν!!!!!

ελπιζω να ειστε ολες καλα..εμεις ειχαμε τρεχαματα με τον μπαμπα μου,εκανε 4πλο by pass...μας ηρθε πολυ ξαφνικο..εκανε εξετασεις κ το ενα εφερε το αλλο..τωρα αναρρωνει αλλα ειναι πεσμενοσ ο καημενουλης μου..εμεις τρεχαμε σε νοσοκομεια,χασαμε κ την μονη βοηθεια μας,την μαμα μου που ασχολειται πλεον με τον εγχειρισμενο κ οοολο τον κοσμο που ερχεται σπιτι κ ενω εχω βαρυνει πια πολυ κ την εχω πιο πολυ αναγκη,τωρα την εχασα...τα παιδια την εχουν ξεχασει,να δω πως θα τα κρατησει τουλαχιστον τις μερες που γενναω!!!


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώστο Κρισάκι! Περαστικά στον μπαμπά σου. Κρίμα που χάσατε την βοήθεια της μαμάς. Καμιά εναλλακτική δεν υπάρχει, καμιά θεία... Κοντεύουν και οι μέρες.. για τέλος Ιουλίου δεν έχετε προγραμματίσει καισαρική?

Link to comment
Share on other sites

laylaki μου σας εγραψα κι ενα σωρο αλλα αλλα εκλεισε το wifi....με βοηθαει λιγο η αδερφη μου οταν κανουμε το μπανιο των μωρων..επεισης σας εγραφα οτι ειμαι λιγοτερο αποτι λεει αυτο το τικερακι με πητ στις 19 αυγουστου οποτε θα το προγραμματισουμε για αρχες αυγουστου..θα παω τωρα στις 22 κ θα το ξεκαθαρισουμε,πρωτα ο θεος..εσυ πας για φυσιολογικο ε?


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θελω να σας γραψω τοσα κ δεν ξερω αν θα προλαβω να τα στειλω!!καλες βουτιες σε ολες,να μου ειστε ολες καλα,κ εσεις κ τα μικρα σας!!θα σας ενημερωσω οταν ειναι να γεννησω,σας το υποσχομαι!!τωρα θα προσπαθησω να διαβασω τα νεα σας..πριν ναναι αργα κ μεινω παλι χωρις ιντερνετ....:cry::cry::cry::cry:


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά ξέρω πως έχω χαθεί αλλά το μικρό μου φιρφιρίκι δεν μου αφήνει καθόλου ελεύθερο χρόνο μιας και απαιτεί το κάθε δευτερόλεπτο... αλλά μου αρέσει τρελλά.. Βρήκα δυο λεπτά καιρό και μπήκα να σας πω ότι ειμαστε καλά, περνάμε σούπερ και ροδίζουνε τα μαγουλάκια μας..

Ελπίζω να είστε όλες καλά, να περνάτε υπέροχα και με το καλό να γεννήσουνε τα κοριτσάκια που περιμένουνε..

Σας αγαπώ όλες πολύ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω!!! αδειο το καφε!!! ολες σατα μπανια μαλλον μου ειστε!! και γω μπηκα να σαας πω γρηγορα γρηγορα τα νεα μου πριν ξυπνησει το μαιμουνακι μου!! οι φετινες μας διακοπες ήταν κατι παραπανω απο καταπληκτικες!! προτεινω σε όλες σας να κανετε οργανωμένο καμπιγκ με τα παιδακια σας εστω και στα σπιτακια που παρεχουν!!! το πόσο το χαρηκε η δημητρα δεν λεγεται!! ετρεχε συνεχια απο δω και απο κει και μεις ημασταν ξενιαστοι εκανε πάρεες ετρεχε επαιζε μονο γελουσε!!!! νωμιζω οτι ειναι οι καλυτερες διακοπες για παιδακια και γω μπορω να σας πω οτι ξεκουρααστηκα ολοι μας πςρασαμε καλα!! αντε του χρονου με τα δυο μου παιδακια θα παω!!!

εγω φουσκωνω δεν εχω ιδιαιτερες αλλαγες απλα τρεχω να προφτασω γιατι δεν εχω κανει ακομη τιποτα για τον μπεμπουλη και δεν εχουμε ακομη καταλαβει οτι θα εχουμε σε εναν μηνα περιπου κι αλλο παιδι στο σπιτι!!! αυτα τα νεα μου σας φιλω ολες γλυκα καλα να περνατε!!!!

εεε εχουμε τιποτα γενιτουρια ή ακόμη???


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω!!! αδειο το καφε!!! ολες σατα μπανια μαλλον μου ειστε!! και γω μπηκα να σαας πω γρηγορα γρηγορα τα νεα μου πριν ξυπνησει το μαιμουνακι μου!! οι φετινες μας διακοπες ήταν κατι παραπανω απο καταπληκτικες!! προτεινω σε όλες σας να κανετε οργανωμένο καμπιγκ με τα παιδακια σας εστω και στα σπιτακια που παρεχουν!!! το πόσο το χαρηκε η δημητρα δεν λεγεται!! ετρεχε συνεχια απο δω και απο κει και μεις ημασταν ξενιαστοι εκανε πάρεες ετρεχε επαιζε μονο γελουσε!!!! νωμιζω οτι ειναι οι καλυτερες διακοπες για παιδακια και γω μπορω να σας πω οτι ξεκουρααστηκα ολοι μας πςρασαμε καλα!! αντε του χρονου με τα δυο μου παιδακια θα παω!!!

εγω φουσκωνω δεν εχω ιδιαιτερες αλλαγες απλα τρεχω να προφτασω γιατι δεν εχω κανει ακομη τιποτα για τον μπεμπουλη και δεν εχουμε ακομη καταλαβει οτι θα εχουμε σε εναν μηνα περιπου κι αλλο παιδι στο σπιτι!!! αυτα τα νεα μου σας φιλω ολες γλυκα καλα να περνατε!!!!

εεε εχουμε τιποτα γενιτουρια ή ακόμη???

Γεια σας και απο μενα στα γρήγορα.

Είμαστε καλά και μεγαλώνουμε..

Μπαμπιτσάκι χαίρομαι που περάσατε καλά.Τελικά και εμεις θα πάμε για καμπινγκ, χαχα καπου έλεγα αν θυμάμαι καλά πως δε μ'αρέσει:confused: Τελικα θα το κάνουμε και νομίζω πως για οικογένειες έχεις δικιό είναι ότι καλύτερο, θα μεινουμε σε σπιτάκι εννοείται, και θέλω να ελπίζω πως θα το χαρεί το μωρό μου.

φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...