Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Έρη ο γιατρός μου είπε ξεκούραση αλλά διάβασα κ εγώ για το νερό κ σήμερα πίνω άφθονο, κακό δεν κάνει το νεράκι... τώρα για τις αρρυθμίες τί να πω, εμπιστεύομαι το γιατρό μου αλλά ένα άγχος το έχω...

να πινεις κοπελα μου,κακο δν κανει ουτως η αλλως!!αν ηταν κατι ρε συ κιολλας δν θα το βλεπανε κ νωριτερα με τις αρρυθμιες??μπορει να ειναι τυχαιο κ να εξαφανιστει στον επομενο υπερηχο..η μετα το εξαμηνο οπβς σου ειπαν οι γιατροι..αγχος θα εχεις,αλλα θελει ηρεμια για να μη το μεταφερεις στο νινακι σου!!ειμαι σιγουρη οτι δν θα ειναι τιποτα!!αλλα εσυ ξεκουραση,ε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου!!!!

Καθολου να μη με θαυμαζετε!!!Στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ελεγα οτι δεν υπαρχει καμια μα καμια πιθανοτητα ομως να γεννησω χωρις επισκληριδιο...περνοντας ομως ο καιρος και κανοντας μαθηματα ανωδυνου πληροφορηθηκα και για τα κακα της επισκληριδιου και ημουν σε διλλημα. Ωσπου χτες εμαθα οτι και να ηθελα δεν μπορω να κανω λογω αλλοιωσης των σπονδυλων...βεβαια δεν το διασταυρωσα με τον αναισθησιολογο, ετσι μου ειπε ο γυναικολογος, αλλα η αποφαση εληφθη!!!!Παμε φυσιολογικα και στα σκληρα λοιπον, ελπιζω να μην κανω προκληση μονο γιατι θα βελαξω!!!!!Ζετα μου εγω να δεις ποσο φοβιτσιαρα ειμαι!!!αλλα με παρηγορει η φυσικη διασταση της υποθεσης

Ερη οταν ο γιατρος ξερει τι να κοιταξει δεν κραταει πολυ το ντομπλερ, σε ποια εβδομαδα εισαι?το καθε μωρακι εχει και το δικο του ρυθμο αναπτυξης....αν εισαι μικρωκαμωμενη δεν γινεται να γεννησεις μωρο 4 κιλα!!!

Εγω κοριτσια το αρνακι θα το τσακισω, τα υπολοιπα δεν τα τρωω ουτως η αλλως:rolleyes: καλο ειναι να μην φαμε πολλα μυαλο-εντερο-συκωτοπραγματα!!!

Βρε αλεξ μου...λενε οτι ποναει η τραχηλικη εξεταση παρα πολυ...υπερβολες λες?γιατι και για τις ενεσεις κορτιζονης λεγαν οτι πονανε αλλα οκ λιγο ετσουξαν αλλα δεν εγινε και τπτ

συγχαρητηρια που αντεξες 3 γεννες χωρις επισκληριδιο!!!εισαι θηριο!!!να σε ρωτησω και κατι αλλο?ποσες ωρες ηταν οι τοκετοι σου?σου εκαναν προκληση?εχεις να μας συμβουλευσεις τιποτα για γρηγορους τοκετους η κατι που να βοηθαει εκεινη την δυσκολη ωρα των ωδυνων???

happy μου εφοσον το προβλημα των αρυθμιων δεν αποτελει ουσιαστικα προβλημα να μην ανησυχεις...το θεμα με το αμνιακο το εχυν πολλες κοπελες, να πινεις πολλα υγρα και να μην πολυκουραζεσαι, το πιθανοτερο ειναι να φτιαξει, το αμιακο αναπληρωνεται...να μην ανησυχεις καθολου!!!

Link to comment
Share on other sites

Νυμέρια καλημέρα, μην αγχωνεσαι τζαμπα για την εξεταση αυτη ειλικρινα δεν ποναει αρκει να εισαι και εσυ χαλαρη...οταν βεβαια γινεται στην διαρκεια του τοκετου επειδη σου την κανουν πανω στο πικ της συσπασεις εκει δεν ειναι ευχαριστη αλλα μονο τοτε τωρα σαν απλο ελεγχο του τραχηλου δεν ειναι τιποτα.

Κοιτα ο πρωτος μου τοκετος κρατησε 15 ωρες αλλα εμενα η μητρα μου δινει γενικα πολυ δυνατες συσπασεις οποτε για πρωτοτοκος γεννησα σχετικα γρηγορα και επισης μεχρι και τις 10 ωρες περπατουσα οποτε βοηθησε πολυ αυτο απο το να εισαι ξαπλα...οταν προχωρησε η διαστολη με βαλανε στο κρεβατι δηλαδη τις τελευταιεσ 5 ωρες...επισης το γεγονος οτι δεν θα κανεις επισκληριδιο γενικα ο τοκετος προχωραει πιο γρηγορα γιατι γενικα η επισκληριδιος επιβραδυνει την ολη διαδικασια.

Στο δευτερο μου παιδακι εκανα προκληση γιατι λογω λυκου πρεπει να γενναω πριν τις 39 βδομαδες οποτε στις 38 κ 6 με βαλανε με προκληση οι πονοι ειναι σαφως πιο δυνατοι αλλα γεννησα σε 4 ωρες οποτε ειχε μικρη διαρκεια τουλαχιστον στον τριτο ειναι ο τοκετος που ευχομαι για καθε γυναικα και ελπιζω να εχω και τωρα...πονουσα μεν ολο το βραδυ αλλα εμεινα σπιτι μου γιατι επειδη ηταν ισχυακος ηθελα να το τραβηξω και να περιμενω να γυρισει...οντως στην διαρκει εκεινης της νυχτας καταλαβα οτι γυρισε απο τον λοξυγκα του το πρωι πηγα για υπερηχο και οντως ειχε γυρισει και ειπαμε να δουμε πως θα παει οποτε γυρισα σπιτι γιατι δεν ηθελα ακομη να παω στο μαιευτηριο με τις προπαρασκευαστικες συσπασεις και οταν γυρισα σπιτι πηγα τα αλλα μου δυο στην παιδικη χαρα, εκει απο το πολυ πεπρπατημα αρχισαν δυνατοι πονοι και ισα που προλαβα να παω μαιευτηριο με κορνες και τα σχετικα και να φανταστεις 14:10 εφτασα μεαυτηριο με ξυρισμα κλυσμα μπανιο και ολη τη σχετικη διαδικασια 15:10 ειχα τον κουκλο μου αγκαλια οποτε μπορεις να καταλαβεις ποσο ευκολα γεννησα.

Γενικα ενα θα σου πω οτι ειναι μια συγκλονιστικη εμπειρια ο τοκετος και ενα θαυμα που ειμαστε ευλογημενες να το ζουμε ολο αυτο...οποτε και λιγο πονο παραπανω ας τον νιωσουμε και οσο μπορεις να περπατας εκεινη την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι μου κάνετε?? Εμείς ήρεμα, το έχουμε ρίξει στο περπάτημα αλλά είπαμε δε βιάζομαι, ας κάνουμε Πάσχα με το καλό και βλέεεπουμε!

Αλεξ πάλι καλά που έχουμε κι εσένα και μας ηρεμείς, είναι πολύ σημαντική η εμπειρία σε τέτοιες καταστάσεις! Εμείς όσο και να πεις ως πρωτομανούλες μια αγωνία για το άγνωστο την έχουμε... Φαντάζομαι το τέταρτο παιδάκι σου θα το γεννήσεις στον ύπνο σου και δε θα πάρεις χαμπάρι!:P:p:p Περαστικά σας για τις μικροιωσούλες, αφού δεν ήταν κάτι σοβαρό πάλι καλά!

B Happy μου, όπως πολύ σωστά είπαν τα κορίτσια, αφού επισκέφθηκες τρείς γιατρούς (και πολύ καλά έκανες) και δεν ανησύχησαν οι ίδιοι για τις αρρυθμίες να μην ανησυχείς ούτε εσύ! Το ξέρω ότι έιναι εύκολο να το λεω αλλά σκέψου ότι οι γιατροί γενικά δε χαρίζονται και αν έβλεπαν κάτι περίεργο σίγουρα θα στο έλεγαν και δε θα σκεφτόντουσαν μη σου χαλάσουν την καρδιά. Σε ο,τι αφορά το αμνιακό μήπως είναι από την πολλη κούραση που ήταν άρρωστο το άλλο παιδάκι σου? Ξεκουράσου τώρα όσο μπορείς και κατανάλωνε άφθονα υγρά! Πότε έχεις ξανά ραντεβού τώρα?

Ερη μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω με τα κιλά στο ντοπλερ γιατί εμένα ο γιατρός μου κάνει κάθε φορά ντόπλερ και δεν το έκανα ως ξεχωριστό υπέρηχο. Εφόσον είναι μες στα όρια, όμως, να μην ανησυχείς για το βάρος της, όπως λέει και η Αλεξ υπάρχουν αποκλίσεις στους υπερήχους και μεταξύ μας θα γεννήσεις και ευκολότερα αν είναι κανονική στο βάρος της!

Νυμέρια μου όλα μες στο πρόγραμμα είναι, ακόμα και να γεννήσουμε χωρίς επισκληρίδιο! Να φανταστείς εδώ μέχρι πριν 2 χρόνια δεν έκαναν καθόλου επισκληρίδιο!!!

Βαμβάκι μου ρώτα τον ντοκ να σου πει τι να φας και τι όχι, αν και πραγματικά από τα φαγητά του Πάσχα δε λιγουρεύομαι τίποτα!! Πάντως όπως είπαν και το κορίτσια απόφυγε τα μυαλοεντεροπραγματάκια!

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Χτες ειχα συσπασουλες, πετρωματα δηλαδη, με ελαφρυ πονακι, αλλα περασαν σημερα. Το απογευμα εχουμε γιατρο, για να δουμε τι θα μας πει! Νυμερια λες να ρωτησω και εγω το γιατρο μου για την επισκληριδιο? Εχω και εγω ενα μικρο θεματακι στη μεση, σε 2 δισκους συγκεκριμενα. Ακομα δεν το εχω σιγουρο οτι θα κανω, για την ακριβεια εχω αποφασισει να μην κανω, αλλα θα ηθελα να την εχω σαν εναλλακτικη λυση αν δω οτι δεν αντεχω.

Κατα τ'αλλα μια χαρα, ετοιμη και η βαλιτσουλα! Μου ειχε πει η μαια να κραταω για το μωρο το φορμακι του, 2 σεντονακια, μια πικε κουβερτουλα και πανακια για τις γουλιες. Εβαλα ομως ενα σεντονακι,δεν νομιζω να τα χρειαστει και τα 2! Για να το βαλω στο καθισμα του αυτοκινητου μου ειπε. Μαζι με το φορμακι, εβαλα και εσωρουχακι κοντομανικο και καλτσακια και ψιλο σκουφακι καλοκαιρινο. Να παρω και καμια πανα λετε? Η διαδρομη μεχρι το σπιτι δεν ειναι μεγαλη, αντε να παρει μισαωρο με κινηση.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!τι καιρος κ αυτος σημερα??εδω εχουμε συννεφια κ ψυχρα..τι να πω.,τα εχει παιξει ο καιρος..

dobby μου αυτο μου ειπε κ η μαμα μου,οτι θα γεννησω πιο ευκολα μια που θα ειναι μικρη..αλλα ηθελα ρε συ να ειναι 3 η 3.100 να μη φοβαμαι να τη πιασω..τελος παντων,καλα να ειναι το ψυχακι μου,να μεγαλωνει σωστα κ ας ειναι 2.900!

νυμερια μου αυριο κλεινω τη 33 κ παω για τη 34 εβδομαδα!!ειμαι κ εγω μικροκαμωμενη,ναι,παιζει ρολο λες ε??ειμαι 1.60 η καημενη..παντως με ρωτησε ο γιατρος μου ποσο γεννηθηκα εγω γιατι λεει παιζει ρολο το ποσο θα γεννηθει το,μωρο..

αχ μιλατε για τον τοκετο κ εχω αρχισει ηδη κ αγχωνομαι..εμεις μεχρι τωρα παμε για φυσιολογικο αφου η μικρη ειναι με το κεφαλι κατω..ρωτησα κ τις μαιες να μου εξηγησουν λιγο τη διαδικασια κ μου ειπαν οτι οι πονοι ειναι σαν εντονοι πονοι περιοδου,αλλα σε αυτους τους πονους κανουν επισκληρηδιο κ δν καταλαβαινεις τιποτα..ισχυει Alex αυτο για τους πονους??ειναι σαν της περιοδου??

Link to comment
Share on other sites

Για τους πονους, που ρωτησα τη μανα μου (γιατι ολες οι υπολοιπες που ξερω εχουν κανει επισκληριδιο) μου ειπε οτι πιο πολυ σε ποναει η μεση χαμηλα παρα η κοιλια. Και το ιδιο μας ειπε και η μαια στο σεμιναριο τοκετου που εκανα. Οι αρχικοι πονοι ειναι σαν εντονοι πονοι περιοδου και οσο προχωραει η διαστολη γινονται εντονοι πονοι στη μεση.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια χτες πήγα στη ντοκ 2800 ο μικρός μου, θα με ξανά δει τη Δευτέρα, τα αμνιακα μια χαρά κ αν δε συμβεί κάτι πιο πριν θα πάμε στις 9 Μαΐου για καισαρική τελικά δε με νοιάζει πως θα γεννήσω αρκεί να είμαστε καλά κ οι 2 μου είπε να ετοιμάσω βαλίστα κ αν καταλάβω κάτι περίεργο να την ενημερώσω αμέσως ευτυχώς ο μικρός είναι μια χαρά δραστήριος! αυτά τα νέα μου θα διαβάσω κ τα δικά σας.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

νυμερια μου ευχαριστω για τα ενθαρρυντικα σου λογια!!!!! μακαρι να παρουν τα γραμμαρια που χρειαζονται!!!!!!

ιωαννα μας που εισαι κοριτσι μου!!!!!

βαμβακι μου.... ευχαριστω!!!! τα χολικα ανεβηκαν μιαμοναδα επανω... αλλα ξεπερασε το οριο το ουρικο οξυ κατα 1και κατι μοναδα!!!!

αυριο που θα βγουν τα αποτελεσματα του 24ωρου ουρων για λευκωμα θατηλ στην νεφρολογο για να της πω και τα δυο... και να δουμε μηπως χρειαστουν πιο εξειδικευμενες εξετασεις τωρα που οδευουμε προς την τελικη ευθεια!!!!!! ναι αμην!!! να παρουν βαρος τα χρυσα μου!!! παντως μου εχει ανοιξει λιγο η ορεξη και τρωω λιγο παραπανω!!!!!

εκανε μια ατασταλια... εφαγα εναπαγωτο ξυλακι 0% χωρις ζαχαρη... αλλα γιατα χολικα η επικαλυψη σοκολατας μαλλον δεν εκανε!!!! τες πα... θα αντεξω μεχρι να γεννησω τωρα!!!!!!

ευτυχως ..... δοξα τον Θεο τα αισθανομαι να κουνιουνται καθημερινα!!!!!!

μπραβο βαμβακι μου που εισαι καλυτερα απο συσπασεις και πονους... ναι βοηθαει και το μαγνησιο!!!!!

την μικρη αρκει που την ακους!!!!! δεν κανουμε συγκριση οτι καποιες μερες κλωτσανε πιο πολυ!!!!!

τωραγια τα φαγητατου πασχα ρωτα τον γιατρο σου που ξερει ολες σου τις εξετασεις!!!!!!!

σασα μου... πονους θααισθανεσαι γιατι τα μωρα μας ετοιμαζονται!!!!!!

κοιλια χαμηλα θα εχουμε!!!!

εμεναο εας εχει παρει θεση τρεις βδομαδες τωρα!!!! αχ και ναξερε οτι θα βγει απο εκει με αλλο τροπο!!!!! τελος παντων... τουλαχιστον μου αφησαν χωρο στα σπαχνα και στο στομαχι χολη κλπ για να αντεξω!!!!!!

ντομπυ μου...... και εμενα τα αγορια με πιο ελαχιστο χωρο... κανουν κουνηματα σαν να τεντωνονται... καρουμπαλα και τετοα... σπανιζουν πια οι κλωτσιες!!!!!!

ιωαννα μου..... που εισαι?????

νυμερια μη φοβασαι!!!!!! θα τα καταφερεις γλυκεια μου!!!! ρωτα για καθε ανησυχια σου τον γιατρο... και μιλα του χωρις ντροπες για το τι ακριβως θα ηθελες αν γινετε!!!!!

η τραχηλικη εξεταση ουτε εμενα με πονεσε που ειχα κανει στην κορη!!!!!!!

ερη μια χαρα ειναι η μικρη σου!!!!! μεσα στα ορια...μην ανησυχεις!!!!!!

συγχαρητηρια που ειναι ολα καλα!!!!!!!

αλεξια μου..... τωρα ειστε και οι τρεις καλα να υποθεσω!!!!!!

πσο σ'ευχαριστω για τις θετικες σκεψεις σου για τα αγορια μου!!!!!! μακαρι να νικησουμε ολα τα "αν" και να μην χρειαστουν ουτε θερμοκοιτιδα......

ναι πλησιαζουμε αλεξια μου!!!!!! ωστε θηριο και τις τρεις χωρις καν επισκληριδιο ε???? μπραβοσου... και παλι μπραβο!!!!!

b. happy μου..... νομιζω οτι για τις αρρυθμιες..... μιας και εβαλε και την βουλα(σφραγιδα) της.... η παιδοκαρδιολογος να ησυχασεις!!!!!

τωρα γα το αμνιακο υγρο.... και εγω εχω ακουσει οτι βοηθαει το νερο!!!!! και ξαπλα βεβαια το φσρμακο για ολα.....στην φαση που ειμαστε τωρα!!!!!! ρωτα τον γιατρο σου (γιατο νερο η τι μπορειςνακανεις γιατοαμνιακο υγρο) και ηρεμα αγαπη μου!!!!!! εαν φοβομαστε η εχουμε αγχος το καταλαβαινουν αμεσως τα μωρα μας πια!!!!!

ευχομαι καλα νεα την Μ.Δευτερα!!!!!

σε φιλω πολυ!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο μένα!Τι κάνετε;;;Πωπω κορίτσια κοντεύουμε πάρα πολύ!!Την άλλη βδομάδα μπαίνει ο Μαίος και τα μωράκια μας όσο πάνε και μεγαλώνουν..Εμένα μου είπε πριν 2 μέρες ότι είναι 2,750 kg..Θα πάω πάλι την Μ.Τετάρτη να με δει και αν όλα είναι καλά σε 2 εβδομάδες θα μου κοψει τα ράμματα στον τράχηλο..

sasa τέλεια!!Σε 2 βδομάδες περίπου θα χεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου..τι καλά!!

eri που μένεις;;Κι εδώ σήμερα φυσούσε αρκετά και έπεσε και η θερμοκρασία σε σχέση με τις άλλες μέρες..Για την επισκληρίδιο έχω ακούσει κι εγώ ότι επιβραδύνει τον τοκετό και αν είναι να στην κάνει πρέπει να γίνει νωρίς..Εγώ θα το δω εκείνη την ώρα με τον γιατρό μου..Δεν το έχουμε συζητήσει καθόλου..

bhappy μην ανησυχείς για το αμνιακό υγρό αφου είναι στα φυσιολογικά επίπεδα..Και εμένα μου χε πει στο doppler ότι είναι στα κατώτερα φυσιολογικά και να πίνω πολύ νερό,αλλά ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας αφού έιναι στα φυσιολογικά πλαίσια...

dobby ναι άστα τρέχουμε με την μετακόμιση..Το σκ θα εγκατασταθούμε εκεί με ότι έχουμε..βέβαια ξέρεις πως είναι αυτά..Οι δουλειές δεν σταματάνε ποτέ..

Marti,ioio,fysalida,vambaki,alex και τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;!!Περιμένω τα νέα σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νυμέρια καλημέρα, μην αγχωνεσαι τζαμπα για την εξεταση αυτη ειλικρινα δεν ποναει αρκει να εισαι και εσυ χαλαρη...οταν βεβαια γινεται στην διαρκεια του τοκετου επειδη σου την κανουν πανω στο πικ της συσπασεις εκει δεν ειναι ευχαριστη αλλα μονο τοτε τωρα σαν απλο ελεγχο του τραχηλου δεν ειναι τιποτα.

Κοιτα ο πρωτος μου τοκετος κρατησε 15 ωρες αλλα εμενα η μητρα μου δινει γενικα πολυ δυνατες συσπασεις οποτε για πρωτοτοκος γεννησα σχετικα γρηγορα και επισης μεχρι και τις 10 ωρες περπατουσα οποτε βοηθησε πολυ αυτο απο το να εισαι ξαπλα...οταν προχωρησε η διαστολη με βαλανε στο κρεβατι δηλαδη τις τελευταιεσ 5 ωρες...επισης το γεγονος οτι δεν θα κανεις επισκληριδιο γενικα ο τοκετος προχωραει πιο γρηγορα γιατι γενικα η επισκληριδιος επιβραδυνει την ολη διαδικασια.

Στο δευτερο μου παιδακι εκανα προκληση γιατι λογω λυκου πρεπει να γενναω πριν τις 39 βδομαδες οποτε στις 38 κ 6 με βαλανε με προκληση οι πονοι ειναι σαφως πιο δυνατοι αλλα γεννησα σε 4 ωρες οποτε ειχε μικρη διαρκεια τουλαχιστον στον τριτο ειναι ο τοκετος που ευχομαι για καθε γυναικα και ελπιζω να εχω και τωρα...πονουσα μεν ολο το βραδυ αλλα εμεινα σπιτι μου γιατι επειδη ηταν ισχυακος ηθελα να το τραβηξω και να περιμενω να γυρισει...οντως στην διαρκει εκεινης της νυχτας καταλαβα οτι γυρισε απο τον λοξυγκα του το πρωι πηγα για υπερηχο και οντως ειχε γυρισει και ειπαμε να δουμε πως θα παει οποτε γυρισα σπιτι γιατι δεν ηθελα ακομη να παω στο μαιευτηριο με τις προπαρασκευαστικες συσπασεις και οταν γυρισα σπιτι πηγα τα αλλα μου δυο στην παιδικη χαρα, εκει απο το πολυ πεπρπατημα αρχισαν δυνατοι πονοι και ισα που προλαβα να παω μαιευτηριο με κορνες και τα σχετικα και να φανταστεις 14:10 εφτασα μεαυτηριο με ξυρισμα κλυσμα μπανιο και ολη τη σχετικη διαδικασια 15:10 ειχα τον κουκλο μου αγκαλια οποτε μπορεις να καταλαβεις ποσο ευκολα γεννησα.

Γενικα ενα θα σου πω οτι ειναι μια συγκλονιστικη εμπειρια ο τοκετος και ενα θαυμα που ειμαστε ευλογημενες να το ζουμε ολο αυτο...οποτε και λιγο πονο παραπανω ας τον νιωσουμε και οσο μπορεις να περπατας εκεινη την ωρα

τι μοναδικες περιγραφες... μας χαρισες αλεξια μου!!!!!

ντομπυ μου.... καλο περπατημα λοιπον... ειστε ετοιμοι!!!!!!

με εκανες και γελασα.... που ειπες οτι η αλεξια μας.... θα γεννησει το τεταρτο στον υπνο της!!!!!!

αορατουλα μου..... σε πεθυμησα καλε!!!!!

ολα οκ... κομπλε... ε βαλε και μια πανα!!!!! εγω εβαλα μηπως καθυστερισουμε στο εξητηριο και κατουρηθουν!!!!!!

ερη μου... εγω ειμαι 1,55 με δυο παιδια μεσα μου.... αν σε παρηγορει!!!!!

η κορη μου γεννηθηκε 2980 και 38η βδ και μια μερα!!!!! μια χαρα την επιανα καλε!!!!!

και εγω.... μια μερα πριν γεννησω την κορη μου..... εντονους πονους στην μεση ειχα κοριτσια μου!!!!! αυτο ηταν το συμπτωμα!!!!!!

σασουλινο μου.... τελεια τα νεα σου!!!! δηλ Μ. Δευτερα θα ξερεις αν θα γεννησεις σιγουρα στις 9 μαη ε????

αντε βλεπω ολες μαζι να γενναμε.... θυμησε μου που θα γεννησεις?????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια μητερα ολα καλα!!!! πως θυμαμαι οτι ειχες ξαναναφερθει στα ραμματα της περιδεσης???

με το καλο την Μ. Τεταρτη λοιπον να μαθεις νεακια!!!!!

αντε με το καλο να μπειτε επιτελους στο σπιτακι σας!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ανυπομονω κορίτσια μου έκοψε κ την οδήγηση μου είπε μόνο κοντινές αποστάσεις, Mother σε πιο βδομάδα είσαι ?

Είμαι 35εβδ+2 μέρες.Εγώ την οδήγηση την έχω κόψει εδώ και πολύ καιρό αν σε παρηγορεί!!!Μου χει λείψειιιι όμως!!

marti ναι είχα ξανααναφερθεί!!Απλά μου το είπε πάλι ότι αν είναι όλα καλά θα τα κόψουμε μετά το Πάσχα οπότε το ξανααναφέρω κι εγώ..χαχα!!Εσενα σου χει πει καθόλου πότε προβλέπει τον τοκετό μιας και θα ναι με καισαρική ή μπα;;!

Link to comment
Share on other sites

ναι μητερα.... μου ειπε οτι θα ειναι μεταξυ 10/5εωςκαι 17/5.....θα μου πει την Μ.Πεμπτη που εχω ραντεβου!!!! θα εχει καλυτερη εικονα... αν θα ειναι προς στις 10/5η προς τις 17/5!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...