Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Χρύσα δεν πειράζει αναλαμβάνω εγώ τα χρώματα και σωστό αυτό με ηλικία και μαιευτήρια! Όντως είσαι μικρή για 2ο παιδάκι συγχαρητήρια!! Εγώ είμαι 24 στο πρώτο μ!

trap για το σίδηρο με φολικό σου το είπε ο γιατρός σου για τα γαλακτοκομικά; Εμένα μου είπε να το παίρνω μία ώρα πριν το φαί και την τσακίζω τη φέτα να πω την αλήθεια.. :/ Μόνο για το χάπι του ασβεστίου μου είπε ότι πρέπει να το παίρνω με τουλάχιστον 3 ώρες διαφορά. Δήμητρα εμένα δεν μου δίνει μαγνήσιο οπότε πάει φαντάζομαι ανάλογα με τις εξετάσεις.. Το ασβέστιο σε τι μορφή το παίρνετε; Εγώ έχω τα μασώμενα δίσκια με γεύση λεμόνι αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου!! Παίρνει καμία διαλυόμενο σε νερό, αντέχεται να το παίρνεις ή σου προκαλεί αναγούλες;;

Καμπύλη ζαχάρου έχω την Παρασκευή και έχω άγχος πιο πολύ αν θα καταφέρω να πιω την γλυκόζη! :P

Όσο για τα σουτιέν, τι νούμερο θα πάρεις Δήμητρα; Είναι και νωρίς ακόμα o 6ος, αν πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο λέτε να μου κάνει μέχρι να γεννήσω;

μωρε δεν αντεχονται τα φαρμακα εμενα μου πεφτουν πολυ βαρια....βασικα την τελευταια φορα μου ειπε οτι το ασβεστιο κ το μαγνησιο αποροφονται απο τους ιδιους υποδοχεις.εγω ξερω κ αυτο που λες για τ ασβεστιο με σιδηρο...τωρα τι να πω...?

οσο για σουτιεν νομιζω ενα νο πανω απο οτι τωρα ειναι ασφαλες.απ τν αλλη δεν το αφηνεις για κανα2μηνο απο τωρα νατο αγορασεις ναεισαι σιγουρη?

κατα τ αλλα καλη εβδομαδα να εχουμε


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

trap αφού έχεις ακούσει και αυτό το συνδυασμό ασβεστίου σιδήρου είμαστε κομπλέ! Άρχισα να αγχώνομαι λίγο γιατί και στο κουτί λέει η πρόσληψη να γίνεται το πρωί, αλλά πάλι τις οδηγίες του γιατρού πρέπει να ακολουθείς...Όταν λες σου πέφτουν βαριά εννοείς ότι σε πονάει το στομάχι; Τον γιατρό μου τον βλέπω στο ιατρείο του και αυτός θα με ξεγεννήσει.

Όσο για το σουτιέν και γω ήθελα να το αφήσω για αργότερα αλλά με πονάει το στήθος μου με αυτά που χω τώρα και είναι χωρίς καθόλου ενίσχυση και μπανέλα οπότε δεν με παίρνει. Θα πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο και ο θεός βοηθός! :P


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

OTE=xristinamr;2557344]trap αφού έχεις ακούσει και αυτό το συνδυασμό ασβεστίου σιδήρου είμαστε κομπλέ! Άρχισα να αγχώνομαι λίγο γιατί και στο κουτί λέει η πρόσληψη να γίνεται το πρωί, αλλά πάλι τις οδηγίες του γιατρού πρέπει να ακολουθείς...Όταν λες σου πέφτουν βαριά εννοείς ότι σε πονάει το στομάχι; Τον γιατρό μου τον βλέπω στο ιατρείο του και αυτός θα με ξεγεννήσει.

Όσο για το σουτιέν και γω ήθελα να το αφήσω για αργότερα αλλά με πονάει το στήθος μου με αυτά που χω τώρα και είναι χωρίς καθόλου ενίσχυση και μπανέλα οπότε δεν με παίρνει. Θα πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο και ο θεός βοηθός! :P

Ωραία ας φαμ δε λεω το σίδηρο πρωι κ μετα απο μιση ώρα το πρωινο.εγω θελω κατι σε φρανιες με βουτυρο μέλι και γαλα, η γαλα με δημητριακά. Που δεν κανει δηλαδή. Τι να φαω ? Φρούτα ?? Για πρωινό?

Οταν λεω μου πέφτουν βαριά εννοω κανω φουσκωματα κ το στομαχι γίνεται σαν μπαλα να σκάσει! Να πάρεις σουτιέν τότε . παίζει μεγαλο ρολο στη σωστη στηριξη του στηθους.εχει κ στα prenatal αν έχεις ή εσυ ή καποιος δικος σου καρτα οrchestra ποιοτικά


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera koritsia! An mporei as symplhrwsei kapoia kai emena giati den exw idea pws. Alexia pht 23/07 koritsaki 3o paidaki iasw h lhtw hlikia 38 MALLON eimai h pio megalh eeeeeeee klaps klaps. Se ayth thn egkymosynh phra polu grhgora kila kai niwthw polu xalia. Eimai hdh 63! Stis prohgoumenes egkymosynes gennousa sta 65 kila...pou that ftasw twra???? ALLA h alhtheia einai pws trwwwwwwwwwww, kai tremw thn kampulh zaxarou. Ouf! H alhtheia einai oti sto deytero paidi ta synaisthhmata einai ligo perierga eidika egw pou gennhsa to 2o polu grhgora mono 15 mhnes diafora exoun, eixa to agxos mhpws den to agaphsw to so oso to prwto... alla den isxyei . filia


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalhmera koritsia! An mporei as symplhrwsei kapoia kai den exw idea pws. Alexia pht 23/07 koritsaki 3o paidaki iasw h lhtw hlikia 38 MALLON eimai h pio megalh eeeeeeee klaps klaps. Se ayth thn egkymosynh phra polu grhgora kila kai niwthw polu xalia. Eimai hdh 63! Stis prohgoumenes egkymosynes gennousa sta 65 kila...pou that ftasw twra???? ALLA h alhtheia einai pws trwwwwwwwwwww, kai tremw thn kampulh zaxarou. Ouf! H alhtheia einai oti sto deytero paidi ta synaisthhmata einai ligo perierga eidika egw pou gennhsa to 2o polu grhgora mono 15 mhnes diafora exoun, eixa to agxos mhpws den to agaphsw to so oso to prwto... alla den isxyei . filia

Καλώς σε βρήκαμε αλεξια και με το καλό και το τρίτο σου μωράκι. Και εγώ στο λητω μάλλον θα γεννήσω δεν έχω ξανά γεννήσει εκεί.το πρώτο το γέννησα μητέρα.έχεις εύκολη εγκυμοσύνη?

εγώ είμαι 170 + 62 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης χωρίς να έχω πάρει ούτε γραμμάριο


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

xristinamr εγω την καμπυλη την εκανα με λουκοζειντ.. εδω το συνηθιζουν κανε μια ερωτιση αν μπορεις να παρεις κατι μαζι σου να την βαλετε μεσα. Ειναι κριμα να ζοριζεσαι με την γλυκοζη..

trap κι εγω εχω θεμα με το φαι μετα το σιδηρο ασε δεν μπορω θελω να φαω τυρια βουτυρο απολα!!!

Σημερα εκανα κ την β επιπεδου ολα καλα!! Μου εβφαλαν κ μια φωτογραφια τα μουτρα του κ ειναι ιδιος με τον "μεγαλο" μου!!! Δεν ξερω αν μ βγει ξανθος γαλανοματης κ αυτος αλλα μιλαμε τρομερη ομοιοτητα!!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

xristinamr εγω την καμπυλη την εκανα με λουκοζειντ.. εδω το συνηθιζουν κανε μια ερωτιση αν μπορεις να παρεις κατι μαζι σου να την βαλετε μεσα. Ειναι κριμα να ζοριζεσαι με την γλυκοζη..

trap κι εγω εχω θεμα με το φαι μετα το σιδηρο ασε δεν μπορω θελω να φαω τυρια βουτυρο απολα!!!

Σημερα εκανα κ την β επιπεδου ολα καλα!! Μου εβφαλαν κ μια φωτογραφια τα μουτρα του κ ειναι ιδιος με τον "μεγαλο" μου!!! Δεν ξερω αν μ βγει ξανθος γαλανοματης κ αυτος αλλα μιλαμε τρομερη ομοιοτητα!!!

ευχαριστα νεα!!!και εμενα τωρα στη β επιπεδου μ βγαλανε ιδια φωτο με τη φωτο που εχω του γιου μου απο την παλια β επιπεδου!ε θα μοιαζουν τα παιδακια μας κ μη σου πω μ'αρεσει κιολας.chrisaki στελνω πμ


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Κάναμε κι εμείς χθες τη Β επιπέδου και έδειξε κοριτσάκι!!!! Βέβαια μας ταλαιπωρησε πολύ. Έμεινα στο ιατρείο 6 ώρες γιατί πετρωνε η μητρα Κ δε μπορούσε ο γιατρός να δει τίποτα. Τέλος καλό όλα καλά! Βάλτε και εμένα στο πινακακι! Maribel κορίτσι 30 ετών 2ο παιδάκι Νοσοκομείο Βέροιας.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάναμε κι εμείς χθες τη Β επιπέδου και έδειξε κοριτσάκι!!!! Βέβαια μας ταλαιπωρησε πολύ. Έμεινα στο ιατρείο 6 ώρες γιατί πετρωνε η μητρα Κ δε μπορούσε ο γιατρός να δει τίποτα. Τέλος καλό όλα καλά! Βάλτε και εμένα στο πινακακι! Maribel κορίτσι 30 ετών 2ο παιδάκι Νοσοκομείο Βέροιας.

Συγχαρητήρια μπράβο με το καλό! Κ εγω κοριτσάκι περιμενω. Συσπάσεις κάνεις γενικά; σου είπαν κατι να προσέχεις; σου μετρησαν μηκος τραχήλου μητρας;


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε πως είστε; Έκανα την καμπύλη σήμερα, κ ή γλυκόζη που μου έδωσαν είχε γεύση πορτοκαλί οπότε δεν χρειάστηκε να προσθέσω κάτι (μπορώ να πω οτι μ άρεσε κιόλας! :P ) Αύριο θα χω κ τα αποτελέσματα! Αλλά βρε κορίτσια τα ταμία δεν καλύπτουν σχεδόν τίποτα πια τι κακό είναι κ αυτό...Φαγαμε σφαλιαρα σήμερα κ από την άλλη φορα σκέφτομαι να πηγαίνω στο νοσοκομείο..Εσείς που κάνετε τις μηνιαίες σας εξετάσεις;

Συγχαρητήρια κ στα δύο κορίτσια για τη β επιπέδου! Alecia Καλωσόρισες να έχεις μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη όλα να πάνε καλά!

Όσο για τα σουτιεν μπήκα να δω στα prenatal τη σειρά για εγκύους αλλά δεν έχει κάτι. Θα ρίξω μια μάτια στα h&m πρώτα που με βολευουν καλύτερα σαν τοποθεσία κ μετά θα απευθυνθω σε αυτά που μ πάτε..ευχαριστώ πάντως!!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...