Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Νικατακι ετσι ειναι κ γω δεν θα μπορουσα να ειμαι αδιαφορη εδω που εχω φτασει !!!

Η μαλλον απ την αρχη που εκανα την πρωτη φορα ελευθερα απο τοτε αρχισα να ψαχνω τα παντα !!! Ομως μου εχει κανει κακο σε πολλα θεματα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νικατακι ετσι ειναι κ γω δεν θα μπορουσα να ειμαι αδιαφορη εδω που εχω φτασει !!!

Η μαλλον απ την αρχη που εκανα την πρωτη φορα ελευθερα απο τοτε αρχισα να ψαχνω τα παντα !!! Ομως μου εχει κανει κακο σε πολλα θεματα !!!

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ, ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΕΝΝΟΩ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΩ ΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ... ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΘΕΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΡΑΦ ΓΟΒΕΣ ΘΕΙΚΕΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΣΟΡΤΙ ΦΟΡΕΜΑ .... ΜΕΤΑ.... :tongue:

ΕΝΙΩΣΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΟΥΣΑ ΚΑΘΕ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩ. ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΕΔΩΣΑ ΤΑ 500 ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΠΑ ''ΤΟΣΑ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕΣ, ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΤΙ'' ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΙΣ ΓΟΒΙΤΣΕΣ. ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΘΕΛΩ...:mad:

ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΙ ΕΣΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΕΙΠΑΜΕ.


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ.... ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ 130 ΚΙΛΑ. ΕΚΑΝΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΙ ΜΑΝΙ ΛΕΜΕ. Η ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ 110 ΚΙΛΑ 2 ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΑΛΛΑ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΕΧΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΑΡΚΕΤΟ ΣΤΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟ? ΑΜ ΔΕ!


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα... διαβάζω αυτά που λέτε για τα περιττά κιλά και συμφωνώ ότι δεν είναι αυτό η αιτία... τόσες κοπέλες με παραπανίσια κιλά τα κατάφεραν όπως δεν είναι αιτία και το κάπνισμα ... εδώ μέχρι και ναρκομανείς μένουν έγκυες... απλά στην περίπτωση τη δική μας ίσως πρέπει να ελαχιστοποιήσουμε τους επιβαρυντικούς παράγοντες εφόσον ήδη έχουμε δυσκολία... και εγώ από τον Ιούνη έβαλα μπροστά και έχασα 7 κιλά και τώρα λέω να κόψω και το κάπνισμα πριν την πρώτη προσπάθεια...

Βέβαια για να γίνουν αυτά πρέπει να είσαι και στην κατάλληλη ψυχική κατάσταση και όχι απλά να σου το επιβάλλει κάποιος με μορφή ενοχών ... ότι και καλά αυτό φταίει! αρκετά έχουμε στο κεφάλι μας και αρκετή στεναχώρια στην ψυχούλα μας ...δεν χρειαζόμαστε και ενοχές!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ θα βγω από την ομάδα αλλά θα είμαι εδώ να παρακολουθώ τις εξελίξεις του Σεπτεμβρίου και να πάρω σειρά για τις υποψήφιες του Οκτωβρίου.

Για τα κιλά ξέρω κι εγώ περίπτωση που περίμενε χρόνια ολόκληρα να αδυνατίσει για να αρχίσει προσπάθειες για παιδί, τελικά δεν έχασε τίποτα και έκανε παιδί κανονικά. Βέβαια ταλαιπωρήθηκε με μέση και πόδια κατά τη διάρκεια λόγω κιλών αλλά δεν κρεβατώθηκε κιόλας.

Καλή δύναμη σε όλες και καλά αποτελέσματα!


[sIGPIC][/sIGPIC] Ανοίγει ένας παράδεισος η κόλαση όταν κλείνει, αυτόματη είναι αυτή η στιγμή σε πιάνει και σ' αφήνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια ευχομαι σε ολες καλες διακοπες!!

αυτον τον μηνα θα μπαινω λιγο σπανια μιας και θα μαι διακοπουλες .ΛΟιπον καλα να περασουμε ολες και να επιστρεψουμε το Σεπτεμβρη ανανεωμενες και πεισμωμενες να πετυχουμε τον στοχο -baby!!!φιλακια πολλα!!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Virginaki μου, νομιζω πως οι διακοπες θα σου κανουν καλο και ευχομαι να σου ανεβασουν τη ψυχολογια. Και οπως ειπες προσπαθησε 15 μερες να μη σε απασχολει τοσο πολυ αυτο το θεμα. Θελω μονο να πω κατι σχετικα με την ενδομητριωση. Εχω ενδομητριωση ή μαλλον ειχα, γιατι τωρα εχουν εξαφανιστει οι κυστες, απο το 2001. Αρχικα ο γυναικολογος μου σε υπερηχο που εκανα ειδε κυστες στις ωοθηκες μου. Αφου τις παρακολουθησαμε για καποιους μηνες και ειδαμε οτι δεν υποχωρουσαν και μεγαλωναν μπηκα για λαπαροσκοπηση οπου και μου αφαιρεσε 3 κυστες απο τις ωοθηκες και απο τη σαλπιγγα. Συγνωμη για το τοσο μεγαλο μηνυμα αλλα αυτο που θελω να πω ειναι πως η ενδομητριωση απο οτι ξερω μπορει να διαγνωστει μονο με τη λαπαροσκοπηση και οχι με υστεροσκοπηση. Η διαφορα τους ειναι πως με την λαπαροσκοπηση μπαινει καμερα απο τον οφαλο και βλεπουν οι γιατροι ολη την περιοχη της κοιλιας οπου και εμφανιζεται η ενδομητριωση ειτε με κυστες ειτε με εστιες, ενω η υστεροσκοπηση γινεται για να δουν οι γιατροι το εσωτερικο της μητρας και μονο αυτο. Η ενδομητριωση ειναι μια παθηση που εμφανιζεται σε διαφορες περιοχες της κοιλιας και οχι μεσα στη μητρα. Και παλι συγνωμη για το τοσο μεγαλο μηνυμα αλλα αυτο με την ενδομητριωση και την υστεροσκοπηση ηταν κατι που με εβαλε σε σκεψης και στην περιπτωση της Nikcat.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!

Ξεκινάμε και εμείς τον Σεπτέμβρη την πρώτη μας προσπάθεια με μικρογονιμοποίηση.

Έχω τόση αγωνία...

Ελπίζω να μας βοηθείσει ο Θεός να πάνε όλα καλά!


Εμείς οι δυο, σαν ένα...

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕ 2 ΣΗΜΕΙΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΥΡΟΥΛΙΚΑ, ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΤΑ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕ. ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΤΟ ΕΙΔΕ Ο ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥΠΟΔΕΣ Η ΑΛΛΕΣ ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΓΡΑΠΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ......


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γειά σας!

Ξεκινάμε και εμείς τον Σεπτέμβρη την πρώτη μας προσπάθεια με μικρογονιμοποίηση.

Έχω τόση αγωνία...

Ελπίζω να μας βοηθείσει ο Θεός να πάνε όλα καλά!

ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΛΕ.... ΤΙ ΗΛΙΚΙΕΣ ΕΧΕΤΕ, ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΩΣ ΤΩΡΑ, ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΠΟΥ ΝΘΑ ΠΑΤΕ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΛΠ ΚΛΠ. ΤΕΤΟΙΑ. ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα μας, αν και δε βλέπω να έχουν μείνει πολλές σπίτι. Καλύτερα όμως, εύχομαι να κάνετε τώρα τις διακοπές σας, εγώ μόλις γύρισα, και να πάρετε δυνάμεις για το Σεπτέμβριο. Όλες μαζί!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕ 2 ΣΗΜΕΙΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΥΡΟΥΛΙΚΑ, ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΤΑ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕ. ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΤΟ ΕΙΔΕ Ο ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥΠΟΔΕΣ Η ΑΛΛΕΣ ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΓΡΑΠΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ......

Nikcat μου κι εγω υστεροσκοπηση εκανα τον Ιανουαριο για να δει ο εξωσωματικος μου τη μητρα μου εσωτερικα μια και ειχα μια αποτυχημενη προσπαθεια, για να ειμαστε σιγουροι πως δεν εφταιγε καποια μη φυσιολογικη κατασταση, οπως λες κι εσυ, της μητρας και γι αυτο δεν εμφυτευτηκαν τα εμβρυα. Ολα καλα ευτυχως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε? Μετράω τις μέρες και έχουν κολλήσει. Πρώτη φορά ανυπομονώ τόσο πολύ να περάσει το καλοκαίρι και οι διακοπές για να έρθω πιο κοντά στο στοχο μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια είμαι καινούργια και εγώ στην παρέα ξεκινάω την πρώτη μου προσπάθεια αρχές Σεπτέμβρη και εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία σε όλες σας..σε ποιό κέντρο θα ξεκινήσετε εσείς??? εγώ μετά από αρκετά brief κατέληξα στον λ@ινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...