Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ

ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 2 ΤΕΤΟΙΩΝ. Η ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΓΙΑΤΡΟΙ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΙΡΤΖΙ ΟΙ 2 ΜΑΣ.

ΕΙΠΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΑ ΦΑΝΕ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΕΕΕΕΕ ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΦΑΣ ΤΩΡΑ. ΚΑΛΕ ΤΙ ΑΗΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ? ΚΑΙ ΣΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ ΦΡΟΝΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΒΑΡΥ ΧΕΡΙ. ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΗΣ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ!

ΑΣΧΕΤΟ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ?


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πες τα Γατούλα μπας και σ' ακούσει το Βιρτζινάκι γιατί δεν την βλέπω καθόλου καλά.. Μου φαίνεται ότι τα θέλει τα μπινελίκια της από τώρα!!!

Εγώ κλείνω τ' αυτιά μου στις απαισιόδοξες φωνούλες... Θέλω να ακούω μόνο ευχάριστα πράγματα.. Το δηλώνω!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!! τί κάνετε dream team του Σεπτεμβρίου? Virgi θα συμφωνήσω με τις προλαλείσασες... τί χάλια ψυχολογία είναι αυτή????????????????

καλομελέτα και έρχεται λέει ο λαός όχι κακομελέτα ... αντε να ανεβαίνει το ηθικό!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, θα ξεκινησω με τη Virginoula μας...τι απαισιοδοξια ειναι αυτη καλε; Αν θελεις κανε το κοπο να μετρησεις ποσες ειμαστε στο team και μετρα και μια σφαλιαριτσα απο την καθε μια...νομιζω φτανουν για να συνελθεις...Οπως λεει και η Δομνινα μονο ευχαριστα πραγματα θα πρεπει να ακουμε τωρα...λοιπον με συγχισες και εχασα τον ειρμο(σωστα το εγραψα καλε;) των σκεψεων μου...αμαν πια...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ

ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 2 ΤΕΤΟΙΩΝ. Η ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΓΙΑΤΡΟΙ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΙΡΤΖΙ ΟΙ 2 ΜΑΣ.

ΕΙΠΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΑ ΦΑΝΕ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΕΕΕΕΕ ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΦΑΣ ΤΩΡΑ. ΚΑΛΕ ΤΙ ΑΗΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ? ΚΑΙ ΣΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ ΦΡΟΝΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΒΑΡΥ ΧΕΡΙ. ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΗΣ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ!

ΑΣΧΕΤΟ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ?

Βρε Nikcat μου, τι τραγουδι ειναι αυτο που μας εβαλες να ακουσουμε; Γιατι βρε πουλακι μου σου ερχεται αυτο στο μυαλο οταν σκεφτεσαι την προσπαθεια σου; Εκτος αν εννοεις την προηγουμενη... Εγω παντως βρε κοριτσια δε ξερω αν φταινε οι ορμονες που εχουμε παρει ή αν ολο αυτο που περναμε μας εχει κανει πολυ ευαισθητες αλλα δε μπορω να ακουω τετοια τραγουδια...μου αρεσουν πολυ αλλα μου 'ρχετε αμεσως να βαλω τα κλαματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ..... :( ΝΙΩΘΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ... ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΧΟΥΜΕ 50% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΘΑΡΡΕΥΩ. ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ, ΜΙΑ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΜΙΑ ΤΟΥ ΒΑΘΟΥΣ:o


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

.............Λοιπον απανταω ακουγοντας το τραγουδακι σου Νικατ και απο την μουσικη κ μονο θελω να κλαψω !!!

Εχετε δικιο κοριτσια ειμαι πολυ απαισιοδοξη κ σιγουρη οτι θα αποτυχει η δευτερη προσπαθεια οπως κ η πρωτη !!! Εχω φαει τετοια ηττα, εχω ξενερωσει απο τους γιατρους ολους που δεν αφηνω περιθωρια στον εαυτο μου για κατι αλλο !!!

Δυστυχως ,...... εχω ενα προαισθημα οτι θα εχω ενδομητριωση !!! Και δεν θα κατσει !!!

Μιας κ πουθενα δεν μπορω να τα συζητησω γιατι καμια δεν καταλαβαινει τα λεω εδω... και στον αντρα μου ο οποιος ...καημενος.....ολο παλευει να πιστεψει οτι ολα θα πανε καλα κ ερχομαι εγω η ξυπνια κ του κοβω τα ονειρα ετσι .......

Ακουστε με κ πειτε μου αν εχω καπου δικιο !!!

(Οστοσο το δακρυ απ το τραγουδι εχει ηδη φυγει...τελος παντων)

Μεσα σε αυτα τα δυο χρονια που προσπαθω εχω περασει απο πολυ αγχος, απο γαιδουρια, απο αναισθησια κ απο ανυπομονισια! Εχω περασει απο 2 σπερματεγχυσεις, απο απλες προκλησεις με χαπια, απο κενο που δεν προσπαθουσα συστηματικα μεσα στο μηνα, κ απο εξωσωματικη που δεν ολοκληρωθηκε !

Ολοι οι γιατροι συμφωνουν οτι το σπερμα μας ειναι καλο !!

Καποιοι μιλησαν για τα κιλα μου (πιστευω δεν ειμαι τοσο χαλια καποιες με εχετε δει, δεν λεω ειμαι αδυνατη αλλα γεματη).......

Ολοι ομως σχεδον συμφωνησαν οτι δεν εχουμε καποιο ιδιαιτερο προβλημα ωστε να μην εχω συλλαβει.

Ετσι σκεφτονται 2 λογους .

Ο 1 ειναι η ανεξηγητη υπογονιμοτητα κ ο 2 η ενδομητριωση.

Ενας αλλος γιατρος τον πρηγουμενο μηνα μας ειπε οτι αυτα που κανουμε απο τωρα ειναι περιττα κ μας ειπε επειδη ειναι ψηλα οι σαλπιγγες μου να κανουμε αγκαλιτσες στα 4(!!!) κ να μενω μπρουμυτα κ σε 2 μηνες θα ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ! ΜΑΣ ΤΟΝΙΣΕ !!!

Τελος παντων,.....το προσπερναω γιατι δεν το πιστευω....και καταληγοντας στον Παντο οπου θα κανω την εξωσωματικη μου λεει οτι εγω σου προτεινω να κανεις εξωσωματικη κ αν δεν πετυχει να κανεις υστεροσκοπηση μηπως εχω ενδομητριωση.

Μου εδω σε να κανω εξεταση αιματος την CA 125 που μπορει ν αδειχνει αν υπαρχει !!!

Τελος παντων μετα απο ολα αυτα πειτε μου στη θεση μου τι θα σκεφτοσασταν??

Σαφως κ φοβαμαι την υστεροσκοπηση κ δεν θελω να μπω στη διαδικασια αλλα απ την αλλη γιατι να μου πει προχωρα κ βλεπουμε ????????

Κ εκτος απο ολα αυτα μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι αλλα φαρμακα απ το ΙΚΑ σαν ΠΡΟΚΛΗΣΗ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΝΜ αλλα πραγματικα νιωθω πολυ πιεσμενη για ολα αυτα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις δεχομαι ολες τις σφαλιαρες υποσχομαι να ειμαι καλο παιδι τον Σεπτεμβρη, δεν θελω αλλωστε να ριχνω κ εσας ψυχολογικα με τις ανασφαλειες μου, απλα ετσι με εκανε η κατασταση που βιωνω 2 χρονια τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

virgi μου δεν εχουμε ξαναμιλησει,σου γραφω γιατι στο μηνυμα σου γραφεις οτι φυσικα και φοβασαι την υστεροσκοπηση.

Πριν 2 βδομαδες εκανα υστεροσκοπηση και μαλιστα επεμβατικη λογω διαφραγματος στη μητρα,σου λεω οτι ειναι πολυ πιο απλο απ'οτι φανταζεσαι!εγω ξυπνησα απο τη ναρκωση δεν ειχα καθολου πονο,συνηλθα με ειδε ο γιατρος και εφυγα για το σπιτακι μου!αυτο ηταν ολο!!!

χειρουργηθηκα παρασκευη και κυριακη πηγα εκδρομουλα και τεταρτη εκανα μπανια στη θαλασσα!!μονο μου ειπε οτι αυτο το μηνα δεν θα κανουμε προσπαθειες για μπεμπε.

Αν ο γιατρος ειπε να γινει να το κανεις δεν ειναι τιποτα πραγματικα!

ευχομαι ολα να σου πανε καλα!


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια λες? Τοσο συντομα ολα ? μωρε μπραβο !!!!

Ο γιατρος δεν μου ειπε να την κανω !

Μου ειπε να κανω πρωτα εξωσωματικη κ μονο αν δεν πετυχει να ψαχτω κ να το κανω !!!!

Απο περιεργεια ποσο στοιχιζει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


virgi σου εχω στειλει πμ.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις συμφορουμίτισες και τις συναγωνίστριες της ομάδας του Σεπτέμβρη 2010!!!

Έχω να πω τα εξής: Βιργινάκι μου διάβασα πολύ προσεκτικά ότι έγραψες και επειδή σε έχω δει και από κοντά έχω να πω: α. Δεν νομίζω ότι τα κιλά σου είναι το πρόβλημα. Μακάρι όλες μας να είχαμε αναλογίες μοντέλου και να μην αντιμετωπίζαμε ποτέ θέμα βάρους αλλά τι να κάνουμε; Ο Θεός είχε άλλα σχέδια για μας.. Κι εσύ με έχεις δει έτσι δεν είναι; Ε λοιπόν ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ έμεινα έγκυος!

Όσον αφορά την υστεροσκόπηση εγώ το θεωρώ περιττό να την κάνεις μιας και η προσπάθεια εξωσωματικής δεν έφτασε στο τέλος της για να μπορέσουμε να κρίνουμε αν υπάρχει πρόβλημα εμφύτευσης.

Εμένα ούτε ο γυναικολόγος μου ούτε ο εξωσωματικός μου πρότειναν να την κάνω πριν προβώ στην εξωσωματική.. και εννοείται ότι τώρα που ξέρω ότι έμεινα έγκυος χωρίς κανένα πρόβλημα (από θέμα εμφύτευσης πάντα) δεν νοείται να την κάνω..

Συμβουλή φιλική: Πήγαινε τις διακοπές σου, ηρέμησε, χαλάρωσε και όταν με το καλό επανέλθεις το Σεπτέμβρη να δεις που θα έχεις κατασταλάξει στο τι ακριβώς θέλεις να κάνεις...

Και όσον αφορά το ΙΚΑ. Έχουν στριμώξει πολύ τα πράγματα.. Σου δίνουν μόνο 3 προσπάθειες πρόκλησης ωορρηξίας και αν αποτύχουν πρέπει οπωσδήποτε να προχωρήσεις σε εξωσωματική..

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με τις Gonal αλλά δυστυχώς εγώ χρησιμοποιώ Menopur..

Και κάτι για όλες τις υπόλοιπες κοπέλες... Είμαστε καλά και δεν μασάμε τίποτε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ

ΟΝΤΩΣ Η ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΑ. ΕΓΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΨΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΟΝΤΩΣ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΚΑΚΗ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ. ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ''ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ?'' ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ!

ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΡΩΤΑΝΕ ΟΥΤΕ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΕΣ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΑΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΡΕΣΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ?


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις συμφορουμίτισες και τις συναγωνίστριες της ομάδας του Σεπτέμβρη 2010!!!

Έχω να πω τα εξής: Βιργινάκι μου διάβασα πολύ προσεκτικά ότι έγραψες και επειδή σε έχω δει και από κοντά έχω να πω: α. Δεν νομίζω ότι τα κιλά σου είναι το πρόβλημα. Μακάρι όλες μας να είχαμε αναλογίες μοντέλου και να μην αντιμετωπίζαμε ποτέ θέμα βάρους αλλά τι να κάνουμε; Ο Θεός είχε άλλα σχέδια για μας.. Κι εσύ με έχεις δει έτσι δεν είναι; Ε λοιπόν ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ έμεινα έγκυος!

Όσον αφορά την υστεροσκόπηση εγώ το θεωρώ περιττό να την κάνεις μιας και η προσπάθεια εξωσωματικής δεν έφτασε στο τέλος της για να μπορέσουμε να κρίνουμε αν υπάρχει πρόβλημα εμφύτευσης.

Εμένα ούτε ο γυναικολόγος μου ούτε ο εξωσωματικός μου πρότειναν να την κάνω πριν προβώ στην εξωσωματική.. και εννοείται ότι τώρα που ξέρω ότι έμεινα έγκυος χωρίς κανένα πρόβλημα (από θέμα εμφύτευσης πάντα) δεν νοείται να την κάνω..

Συμβουλή φιλική: Πήγαινε τις διακοπές σου, ηρέμησε, χαλάρωσε και όταν με το καλό επανέλθεις το Σεπτέμβρη να δεις που θα έχεις κατασταλάξει στο τι ακριβώς θέλεις να κάνεις...

Και όσον αφορά το ΙΚΑ. Έχουν στριμώξει πολύ τα πράγματα.. Σου δίνουν μόνο 3 προσπάθειες πρόκλησης ωορρηξίας και αν αποτύχουν πρέπει οπωσδήποτε να προχωρήσεις σε εξωσωματική..

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με τις Gonal αλλά δυστυχώς εγώ χρησιμοποιώ Menopur..

Και κάτι για όλες τις υπόλοιπες κοπέλες... Είμαστε καλά και δεν μασάμε τίποτε!

Δομνινακι μου γλυκο εχω να σου πω ενα μεγαλο ευχαριστω γιατι παντα μα παντα με βοηθουσαν οι απαντησεις σου !!!!

Ετσι ακριβως κ γω δεν πιστευω οτι τα κιλα μας ειναι προβλημα !!! Τουλαχιστον αυτο το παραπανω που εχουμε εμεις ! Αν ηταν περισσοτερα ισως να σκεφτομουν διαφορετικα !!

Τωρα οσο γι ατην υστεροσκοπηση το λεω απο την αποψη οτι αν δεν εμφυτευτουν θα εχει παει αλλη μια προσπαθεια χαμενη αλλος τοσος χρονος χαμενος, θ αεχει εξαντληθει κ το αποθεμα της υπομονης κ τι μενει μετα ? Ε?:confused::confused::confused:

Σαφως θα παω διακοπες κ θα το ξεχασω με το ζορι για λιγο το θεμα..ειμαι προετοιμασμενη γι αυτο γιατι υποσχεθηκα στον αντρα μου να μην το αναφερουμε ΚΑΘΟΛΟΥ γι αυτες τις 15 μερες !!! Γυρνωντας.....εχει ο Θεος !!!:roll::roll:

Τωρα για το ΙΚΑ εσυ ξερεις αυτο..... εμενα η παλαβιαρα μου ειπε οτι δικαιουμαι δυο στο συνολο ! Η ισως δεν καταλαβα εγω καλα !!!

Ελπιζω παντως να ειναι η δευτερη κ τελευταια προσπαθεια κ μακαρι ολα τα επομενα ( γιατι θελω 3-4 τρομαρα μου) να ερθουν φυσιολογικα !!!

Σ ευχαριστω κ για τις ενεσεις τοτε θα ψαχτω κ κατι θα γινει πιστευω !!!

Αυτα........ για σημερα !!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...