Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Papaki μου ξεκιναω με σενα για να σου πω οτι σε βλεπω πολυ αισιοδοξη κ αυτο θα σε ανταμειψει το Σεπτεμβρη ! Ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα !!!

Νικατ μου, (να δω ποτε θα σου τηλ...αλλα τεσπα) !!! μακαρι να βγει το προαισθημα σου αληθινο,αλλα ελπιζω να αθλεισαι κιολας γιατι ο Σεπτεμβρης ειναι τοοοοοοοοσο κοντα !!!

Στελλιτσα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου να πανε ολα αψογα σου ευχομαι !

Εγω δεν θα χρησιμοποιησω αυτα τα φαρμακα οποτε καποια αλλη κοπελα ισως τα χρειαστει !!!

Δομνινακι αισθητη η απουσια σου κ η παρουσιαα σου !!!! Χαχαχαχ!!!!

Πως εισαι? Ηθικο???

Λοιπον κ γω περιμενω περιοδο γυρω στις 10 του Μηνα κ αρχιζω να μετραω αντιστροφα για την επομενη προσπαθεια μου !!!

Εχω ενα προαισθημα οτι μπορει να ειμαι...... ........ (στ'ονειρο μου αυτο)

και στο ξυπνιο μου εχω την εντυπωση οτι μπορει να εχω κ ενδομητριωση !

Απ το πουθενα ομως τα σκεφτομαι ολα αυτα ! Μη νομιζετε!

Τι θα κανω με την περιπτωση μου?????

Κ τελος παντων αν εχει καποια ενδομητριωση ποσες πιθανοτητες εχει να συλλαβει εστω κ με εξωσωματικη??

Ω ρε αποριες βραδυατικα!!! Η πιτσα που φτιαχνω φταιει !!!χμμμ...

Virgi ένας έμπειρος γιατρός στη Θεσσαλονίκη είπε ότι και ενδομητρίωση να έχει κάποια, δεν εμποδίζει την εξωσωματική να πετύχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας κ με την τσιμπλα στο ματι !!!

Καλουλα η πιτσα χτες αλλα κατι στραβο εκανα στη ζυμη κ δεν φουσκωσε ! Δεν πειραζει !

Ρε κοριτσια ειμαι απλα εππιρεασμενη να το πω?? κατι τετοιο κ τα σκεφτομαι !

Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι....ας μη συνεχισω ! Ειναι νωρις ακομα εχω μερες να κλαφτω !!!

Αχαχα!!!!

ΕΤοιμαζομαι για δουλιτσα κ σημερα δουλευω οοοοοοοοολη μερα ! Φευγω σε λιγο κ θα επιστρεψω στις 10 το βραδυ ! Μπουχου !!!! Ατιμη δουλεια !!!

Φιλια σε ολες ελπιζω να εχω δυναμη να πω ενα γεια το βραδυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Virgi ένας έμπειρος γιατρός στη Θεσσαλονίκη είπε ότι και ενδομητρίωση να έχει κάποια, δεν εμποδίζει την εξωσωματική να πετύχει.

ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙΙ αλλα νομιζω οτι εμποδιζει στην εμφυτευση !!!! Ετσι πηρε το αυτι μου !!!!!:|:neutral::|

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Προσθέστε και εμένα στο club της εξωσωματικής τον Σεπτέμβριο!

Μετά τις δύο αποτυχημένες σπερματεγχύσεις που έκανα, ο γιατρός μας είπε ότι πρέπει να προχωρήσουμε σε εξωσωματική, απλά επέλεξα να περάσω ένα ξέγνοιαστο καλοκαιράκι και να πάω το Σεπτέμβριο να αρχίσω......

1) nickat .............. 2

2) mema ...............2

3) elena74 ............3

4) Δομνινα ............2 Αδιαθέτησα σήμερα και έτσι στις 23.8 κάνω την πρώτη ένεση καταστολής.. Γιούπι!!!!

5) krok.................

6) Chemin..............2

7) virgi .................2

8.) ivy z

9) elafaki ..............1

10) ladida

11) fani2006

12) ΧΟΥΧΟΥΛΙΝΑ ......2

13) papaki* ...........2

14) κούκου.............1


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κοριτσάκια!

συγχωρέστε με που μπαίνω σφήνα στο καφέ σας,είμαι μανούλα Απριλίου 2010,είδα το θέμα σας και θέλησα να ευχηθώ με όλη μου την καρδιά -σε όλες καλή καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

είχα κι εγώ κάποιες δυσκολίες κάθε φορά που αποφασίζαμε με τον καλό μου να ξεκινήσουμε προσπάθειες για εγκυμοσύνη κι επειδή το όνειρο της ζωής μου ήταν να αποκτήσω ένα μωράκι μπήκα στο τρυπάκι οτι δε θα μπορούσα και...ζορίστηκα ψυχολογικά,οπότε σας νιώθω...όμως όπως ο Θεούλης μετά από μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη μου έστειλε το κοριτσάκι μου,το φως της ζωής μου,έτσι θα έρθει και για σας η μέρα που θα αγκαλιάσετε το όνειρό σας,είμαι σίγουρη!

πιστέψτε το,παλέψτε το και θα το ζήσετε!!!!!!!!!

39TOQlWQeF8


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Είμαστε όλες καλά; ΝΑΙ!

Σκεφτόμαστε θετικά; ΝΑΙ!

Μας λείπει τίποτε; ΟΧΙ!

Θα πετύχουμε στην προσπάθεια του Σεπτεμβρίου; ΝΑΙ!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ.... Άτιμε Σάκη... Κι εδώ χώθηκες;

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Είμαστε όλες καλά; ΝΑΙ!

Σκεφτόμαστε θετικά; ΝΑΙ!

Μας λείπει τίποτε; ΟΧΙ!

Θα πετύχουμε στην προσπάθεια του Σεπτεμβρίου; ΝΑΙ!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ.... Άτιμε Σάκη... Κι εδώ χώθηκες;

Φιλιά πολλά!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΟΜΝΙΝΑ ΜΟΥ!

ΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!

ΝΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ!!!

ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!!

ΚΑΙ ΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ ΤΗΝ 21 ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΔΗΛΑΔΗ 23 /08 ΟΠΟΤΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ!!ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ν ΠΕΡΙΜΕΝΩ :roll::roll: ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ !!ΟΥΦ ΘΑ ΜΕ ΦΑΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΙΠΑΜΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!! :-D:grin:


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mema μου έτσι γερά με τσαμπουκά σε θέλω! Πολύ χαίρομαι που θα' χω μια συνοδοιπόρισα ακριβώς στις ίδιες ημερομηνίες.. Το κέντρο μέχρι πότε θα είναι κλειστό; Εμένα ο δικός μου γιατρός μου είπε να ξεκινήσω κανονικά την 21η μέρα και αν τυχόν αδιαθετήσω νωρίτερα από τις 29 με 30 Αυγούστου που περιμένω να τον πάρω τηλέφωνο για να πάω στο ΙΑΣΩ να κάνουμε τις αιματολογικές και τον υπέρηχο..

Πάμε πάλι.. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

AX DOMNINA MOY ΣΤΙΣ 23/08 ΘΑ ΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΝΕΣΗ ΘΑ ΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ !!ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι απο δω. Με θέλετε στην παρέα σας? Θα πάω στον γιατρό αρχή Σεπτεμβρίου η 21η ημέρα του κύκλου μου θα είναι γύρω στις 20 Σεπτεμβρίου, ελπίζω να ξεκινήσω ενέσεις τότε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσαρες ηρθα κι εγω!!!

τι κανετε?

Krok μαζι ειμαστε τελη σεπτεμβρη!!:wink:

nikcat ετσι δυναμη με θετικη σκεψη και αισιοδοξιαααα! οσι για το 13....στο γρουσουζικο επεσα??? μπαααα δεν νομιζω!!!

δομνινα καλη αρχηηη!!!

mema virgi και υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?

εγω σημερα εκανα παλι χοριακη...επεσε στο 7 εχω ακομη λιγα ροζ, παρασκευη θα ξανακανω για να πεσει τελειως....

τι να κανουμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ?!...??!....

ο σεπτεμβρης ερχεται!!!

Papaki μου ... πάμε για καλύτερα! ο Σεπτέμβρης είναι ο μήνας μας! πολύ χαίρομαι που θα είμαι με κάποια κοπέλα μαζί... είμαι και πρωτάρα ίσως χρειαστώ τη βοήθειά σου!

δεν ξέρω γιατί αλλά έχω πολύ καλό προαίσθημα για την ομάδα μας! θα σκίσουμε...:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Ατλαντις σε ευχαριστουμε παρα πολυ μας αρεσουν τα λογακια σου.... να σαι καλα κ πανω απ ολα να χαιρεσαι την κορακλα σου ! Ευχομαι να της χαρισεις αδερφακι πολυ πιο ευκολα !!!!!

Δομνινα πολυ μ αρεσεις !! Αν επρεπε να απντησω θα ελεγα σε ολα ΟΧΙ !!!!!

Αλλα μη φοβασαι δεν απανταω !!!

Γυρισα απ τη δουλεια κ ειμαι στραβωμενη !

Πηγε ο αντρας μου σε αυτην που μας πασαραν απ το κεντρο για να σφραγισει τα φαρμακα κ μας πηρε 120 ευρω ! Αι σιχτιρ μωρη ! Ας μου το ελεγε οτι θελει λεφτα ν απηγαινα να τα γραψω μονη μου ρε γμτ !!!! 120 ευρω δωσαμε ετσι ! Πολυ ξενερωσα γιατι πραγματικα ειμαστε πολυ στριμωγμενοι προκειμενου να κανουμε εστω διακοπουλες κ εχεις τον καθενα κ στα τρωει !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κostantina77 κανονικα δεν θα πρεπε να σε θελουμε !!!

Θα προτιμουσαμε να ησουν απο αυτες που τα καταφερνουν εστω με σπερματεγχυση , αλλα ειναι που ειμαστε καλες κ οι αγκάλες ανοιχτες !!!!!!!!!!!!

χεχεχε....χιουμορ!!!

Καλως ηρθες κ καλη επιτυχια το Σεπτεμβρη !!!

Μετα εκι γυρω στον Οκτωβρη θα φτιαξω λιστα με τις ευτυχισμενες κ τις κλαμμενες !!!!

Χμμμ...εγω στη δευτερη κατηγορια θα ανηκω σας το υπογραφω !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κostantina77 κανονικα δεν θα πρεπε να σε θελουμε !!!

Θα προτιμουσαμε να ησουν απο αυτες που τα καταφερνουν εστω με σπερματεγχυση , αλλα ειναι που ειμαστε καλες κ οι αγκάλες ανοιχτες !!!!!!!!!!!!

χεχεχε....χιουμορ!!!

Καλως ηρθες κ καλη επιτυχια το Σεπτεμβρη !!!

Μετα εκι γυρω στον Οκτωβρη θα φτιαξω λιστα με τις ευτυχισμενες κ τις κλαμμενες !!!!

Χμμμ...εγω στη δευτερη κατηγορια θα ανηκω σας το υπογραφω !!!!!!!!!

Καλώς σας βρήκα. Να ανήκεις στην πρώτη και όχι στη δεύτερη κατηγορία! Καμιά να μην ξαναπάει εκεί, μόνο στην πρώτη! Σκέψου θετικά. Όσο για τη σπερματέγχυση το σκέφτηκα όμως αν δεν πετύχει και τελειώσουν τα αποθέματα, καήκαμε. Πήραμε σπέρμα από βιοψία, έχουμε αρκετό αλλά επειδή στη σπερματέγχυση οι πιθανότητες είναι μικρότερες.... δεν ξέρω. Έέχω και κάποιες συμφύσεις στην αριστερή σάλπιγγα μετά από μια επέμβαση, αφαίρεση κύστης, οπότε δεν το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Kala δεν το συζητω !!! Εχω περασει κ γω απο σπερματεγχυση κ σε καμια περιπτωση δεν θα εμπαινα στην διαδικασια να ξανακανω !!!

Εξωσωματικη κ παλι εξωσωματικη που δεν δινει 100% αποτελεσματα αλλα τουλαχιστον ειναι παραπανω !!!!

Να σας πανε ολα μα ολα καλα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...