Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!κορίτσια κοιλουμπες και μπεμπάκια ελπίζω να είστε καλά! Εμείς περάσαμε τα 2κιλα.. Από το πρωί πετάω η μάνα! !!πετάω! !!

Μπράβο το παλικάρι μας! Δεν ειναι πια κοτοπουλακι σας παρακαλω τουλαχιστον παίδαρο τον λες! Αντε να παει σπιτι του στην μανουλα και τον μπαμπάκα.

Τον βλεπω σε λιγο izambella οταν μιλησει να πει πρωτα μπαμπα! Χαχαχα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο το παλικάρι μας! Δεν ειναι πια κοτοπουλακι σας παρακαλω τουλαχιστον παίδαρο τον λες! Αντε να παει σπιτι του στην μανουλα και τον μπαμπάκα.

Τον βλεπω σε λιγο izambella οταν μιλησει να πει πρωτα μπαμπα! Χαχαχα.

αμ τι θα πει??μαμα?? χ@σμενη θα με εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ.

ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΝΑ 3 ΜΕ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΕΛΕΞΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΕΙΧΑ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΔΑΚΤ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ Κ ΒΑΛΑΜΕ ΟΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΒΕΝΤΟΛΙΝ ΛΕΓΕΤΑΙ Η ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΟΥΣΙΑ Π ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΙΩΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕΝ ΕΦΗΓΑΝ.

ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΥΞΗΘΗΚΕ.

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΜΑΙΑ ΧΛΩΜΟ Τ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ, ΘΑ ΔΙΞΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ.

ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΝΑ 3 ΜΕ 4 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΕΛΕΞΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΕΙΧΑ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΔΑΚΤ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ Κ ΒΑΛΑΜΕ ΟΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΒΕΝΤΟΛΙΝ ΛΕΓΕΤΑΙ Η ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΟΥΣΙΑ Π ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΙΩΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕΝ ΕΦΗΓΑΝ.

ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΥΞΗΘΗΚΕ.

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΜΑΙΑ ΧΛΩΜΟ Τ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ, ΘΑ ΔΙΞΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ

ειρηνη ολα καλα το μωρο ειναι σε καλη εβδομσδσ και μεγαλο!! αφου εκανες κορτιζονη μη φοβασαι!! περιμένουμε νεα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια και μωρακια και κουκλακι κοκορακι!!!

Ειρηνη μου δεν εχεις τιποτα να φοβασαι! Ουτε καν τη γεννα μιας και εχεις ηδη μεγαλη εμπειρια!

Σου εκαναν και την ενεσουλα και η μπεμπα σου ειναι σε πολυ καλη εβδομαδα!

Οσο σε κρατησει σε αναμονη ακομη καλυτερα αλλα οτι πει ο Θεος και η μπεμπα!!

Ρανια μια χαρα και σενα η μπεμπα σου, μαζι πανε οι δικες μας!!

Πες μας αν μπορεις τι παραπανω σου εξετασε ο γιατρος του ντομπλερ σε σχεση με το γιατρο σου. Σε μετρησε και κολπικα για τον τραχηλο?

Ziliher ντομπλερ εγω θα κανω στις 34 εβδ.ακριβως, βεβαια καθε φορα κοιτουσε κ ο γιατρος τις αρτηριες.

Με τη βαλιτσα μην αγχωνεσαι, απλα να εχεις σκεφτει τι ακριβως θα βαλεις μεσα και να τα εχεις σε μια λιστα ωστε να διαγραφεις σιγα-σιγα. Εγω τα εχω ολα ετοιμα (ρουχα δικα μου μονο λειπουν)και τα εχω βαλει στη ντουλαπα της μπεμπουλας μου αλλα δεν εχω βαλει ακομη τιποτα μεσα στη βαλιτσα!!!

Ειναι απλα θεμα τοποθετησης πλεον, 10 λεπτα ας πουμε. Και σκεφτομαι να το κανω συντομα γιατι οσο βαραινω βλεπω στο τελος να τη φτιαχνει ο αντρας μου!!

Σημερα θα καθισω να πλυνω και κανα χειμερινο ρουχαλακι, κολαν, ζακετακι δικο μου, να ειναι κ αυτα σε ετοιμοτητα. Βεβαια θα τα δοκιμασω πριν, να δω αν ανεβαινει τιποτα πανω απο το γονατο...!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κοιταξα τωρα τα χαρτια που μου εδωσε στο doppler και θα σας πω διαφορες με το doppler του γιου. Εχθες προφορικα μου ειπε 1800 γρ και καταγεγραμμενα ειναι 1905 γρ. Οσον αφορα διαφορες. Στο γιο με ειχαν βαλει μιση ωρα καρδιοτοκογραφο και ειχα πληρη εξεταση υπερηχογραφικη και κολπικη. Τοτε βεβαια ειχα επιχειλιο πλακουντα και δεν ξερω αν παιζει ρολο. Τωρα μου εκανε απλο υπερηχο ΜΟΝΟ. Μετρησε μεγεθος μωρου αρτηριες οξυγονοση και τελος. Οι συσπασεις ειπε οτι ισως ηταν προπαρασκευαστικες. Η εξεταση στο γιο μου κρατησε μια ωρα. Κι εχθες γυρω στα 20 λεπτα. Max. Και παω σε ειδικο υπεηχογα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Ειρήνη ελπίζω η μπέμπα σου να αντέξει ακόμη λίγο αλλά ότι και να γίνει πλέον μην φοβάσαι εφόσον σε παρακολουθούν οι γιατροί. Izambella χαίρομαι πολύ με τα νέα σας!! Σου εύχομαι όσο πιο σύντομα να πάτε σπιτάκι σας! Εμείς σήμερα έχουμε γιατρό μετά από 3 βδομάδες. Πρέπει να κοντεύουμε και εμείς τα 2 κιλά. Άρχισα και εγώ και κουράζομαι πολύ εύκολα, με πονάει η μέση μου, δεν κοιμάμαι καλά τα βράδια αλλά μακάρι να μείνουμε σε αυτά. Με τόσα που ακούω φοβάμαι μην έρθει και σε εμάς πιο νωρίς!! Υπομονή κοπέλες κοντεύουμε!! Έμεινε ο Οκτώβρης!


DnNdp3.png

SYD6p3.png

BsVEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρανια δηλαδη στον ιδιο γιατρο ειχες παει κ στο γιο σου και τωρα στη μπεμπα?

Μαλλον παιζει και πως εξελισσεται η κυηση ή ηταν πιο δυσκολα γενικα με τον επειχιλιο πλακουντα οποτε επρεπε να σε δει πιο λεπτομερως τοτε.

Σου ειπε τιποτα για επιπεδο γηρανσης του πλακουντα?

Λενε μετα την 34 εβδ.ξεκινα η γηρανση του κανονικα.

Στην αυχενικη και τη Β επιπεδου ειχα παει κ εγω σε εξειδικευμενο, τωρα που δειχνουν ολα βατα θα παω στο νοσοκομειο για πιο οικονομικα (60 ευρω αντι 110).

Πιστευω οτι αν ειναι κατι να φανει θα φανει ετσι κ αλλιως.

Μαρινα με το καλο, μπες να μας πεις νεα σου!

Και εγω με τοσα που ακουω πιστευω οτι θα συμβει κ σε μενα...

Οποτε το στρες καλα κρατει.

Βεβαια τα δυσκολα περασαν θελω να πιστευω.

Ειρηνη σε σκεφτομαστε!! Οποτε μπορεσεις μπες να μας πεις τα νεα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσομπεμπουλινια καλησπερααα!!!!!!!

Ιζαμπελλα και αντρακι ομορφο μπραβο σας μωρε!!!!μεγαλωσατε με το γαλατακι της μανουλας!!!!:P

Ειρηνη μου γλυκια ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην.εισαι σε καλα χερια και εσυ και η ομορφη πριγκηπισσα σου!!!!ηρεμησε οσο μπορεις!!και με τη βοηθεια της παναγιας ολα θα πανε καλα!!!!:D

Εμεις καλα.θα κανω τις αλλες κορτιζονες μεθαυριο και παραμεθαυριο!!!!ο τραχηλος καλα κρατει ακομη!!!!!δεν εχω ετοιμασει ΤΙΠΟΤΑ!απο σ.κ σε σ.κ το παω αλλα λεω τωρα σιγα σιγα να ετοιμαζομαι!!!!το παλικαρακι μου ειναι σουπερ.αυτα τα ολιγα απο εμας!!!!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια και μπεμπινια ειστε καλα;;;;;;;;;

ευτυχως δροσισε λιγο!!!!!!πρωτη φορα σκεπαστηκα χθες βραδυ!!!μακαρι να μη δουλευα κιολας!!!αλλα τι να κανουμε!!!!!μου ειπε ο γιατρος την τριτη οτι μπορω να δουλεψω μεχρι τελους!!!αλλα οχι οτι πολυθελω!!!νυσταζω μωρε!!!!σχεδον συνεχεια!!ειδικα αν φαω και κατι!!!!!τεσπα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Μολίς επέστρεψα απο τον γιατρό. Γίναμε 2 κιλά ακριβως. Δεν είδαμε καλά όμως το προσωπάκι του. Ειρήνη ελπίζω να είναι όλα καλά. Περιμένουμε νέα σου!


DnNdp3.png

SYD6p3.png

BsVEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...