Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Κουραγιο ειρηνη μου..ελπιζω να εχεις ηρεμησει ηδη.δηλαδη μονο 4μαγνησια παιρνεις τη μερα;

Εγω απο χθες θελω να φαω κ δ μπορω..εχει βολευτει ο μπεμπης με τα ποδια στο στομαχι κ νιωθω σκασμενη..ειμαι κ μονη σημερα σπιτι,κ νιωθω μια εξαντληση..τι μου φταει κ η μικρουλα μου;εν τω μεταξυ εχω διαπιστωσει ηδη δυο φορες που ενιωθα χαλια,δυσφορια κλπ οτι εχω χαμηλη πιεση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοιλουμπιτσες, Ιζαμπελα και κοκορακι!!!

Τι κανετε? Πολυ βιαστηκα μας βγηκαν τα μωρακια του Νοεμβριου!

Ειρηνη μου ελπιζω να μην ειναι τπτ οι συσπασεις και να καθησει και αλο μεσα το νινι σου!!!! Εσυ προσπαθησε να ξεκουραζεσαι και ας παραμελησεις το σπιτι και τα υπολοιπα παιδακια σου, ειναι για καλο σκοπο!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! Περιμενουμε νεακια σου!!!

Βικυ μου μεγαλη ποικιλια στα σνακ σας! Τι ομορφα, εγω αραγε θα εχω τοση εμπνευση οταν θα ερθει η ωρα?

Ρανια μου εσυ πως εισαι με τις συσπασεις? ελπιζω να εχουν περασει!!!

Μαμα.μια οντως ο καιρος ειναι για υπνο οταν ειναι μουντος, πρωτη φορα ειπα αντε να χειμωνιασει και λιγο!!!

Ρενιε υπομονη μεχρι να ερθει το μωρακι σας, οντως πολυ δυσκολη η κατασταση και να αναγκαζεται και ο συζυγος να σταματησει τη δουλεια! Εγω ευτυχως εχω ευκολη εγκυμοσυνη και δεν επιβαρυνω τον αντρα μου γτ κακα τα ψεματα αν δε δουλευε δεν ξερω πως θα τα καταφερναμε!!!

Αναθ η αληθεια ειναι οτι τωρα μονο το σπιτι δεν πρεπει να μας νοιαζει αλλα ελα που πλησιαζει ο καιρος για τα μπεμπακια μας και εμεις θελουμε ολα να εινα ετοιμα!!!

Τα νεα μας εμας ειναι πολυ καλα! Πηγαμε χτες στο γιατρο κα ειμαστε ηδη 2100γρ, στην 30κ5... ναι ναι καλα καταλαβατε θα βγουμε μπαμπατσικο μωρο να εχει να τσιμπαει η μαμα!!! Απο πλακουντα, αμνιακο ολα μια χαρα, εχει παρει ωραια θεση ο μπεμπης μεσα στη λεκανη και επιτελους ειδαμε κ προσωπακι εστω και προφιλ! ο γιατρος με βλεπει να γενναω πιο νωρις, ετσι οπως το παει το αστερακι μου θα πιασει νωρις τα 3500 και μετα δυσκολα να χωραει εκει μεσα!(λογω σωματοτυπου) Ο μικρος τωρα δε λεει να καθησει ησυχος μεσα στη κοιλια! Υπερκινητικος!!!! Αλλα χαιρομαι απο τη μια που καταλαβαινω τοσο εντονα τις κινησεις του!!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝ Κ ΑΠΟ ΤΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΑΘΕ 5 ΜΕ 6 ΛΕΠΤΑ ΕΔΩ Κ 2 3 ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΑΘΕ 4 ΜΕ 5. ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΙΕΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ. ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΛΛΗ 1 ΜΕ 2 ΩΡΕΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΔΩ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΘΑ ΤΗΛ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ. ΠΙΝΩ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΘΕ 8 ΩΡΕΣ 2 ΑΛΛΑ ΙΣΑ Π ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΩΡΟ ΚΟΙΜΑΜΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΠΤΟΥ Κ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ

Μηπως με τετοιες συσπασεις επρεπε να εισαι ηδη στο νοσοκομειο βρε κοριτσι μου; Νομιζω αν φτασεις στο τριλεπτο γεννας! Δεν περνεις απο τωρα ενα τηλ το γιατρο σου;


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!κορίτσια κοιλουμπες και μπεμπάκια ελπίζω να είστε καλά! Εμείς περάσαμε τα 2κιλα.. Από το πρωί πετάω η μάνα! !!πετάω! !!

Μπραβο βρε κοριτσι μου!!!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρηνη ελπιζω να μιλησατε με το γιατρο σου, γιατι δεν πας μια βολτιτσα να σε δουν κ απο κοντα?

Izambella μπραβο του κοκορακιου και της μαμας φυσικα!!!!!

Doani, τι μπεμπη ετοιμαζεις καλε?! ευγε τι να πω!

Ρανια πηγες για το doppler? οι συσπασεις σε εχουν ξαναπιασει?

Κοριτσια κ εμενα ψιλοπετρωνει η κοιλια νομιζω συχνα πυκνα σημερα!! Αλλα δε νιωθω πονο, δε νιωθω τιποτα βασικα!

Ανυπομονω κ εγω για το doppler μου 28/9 να δω αμα ειναι ολα καλα και αυτο που με καιει ειναι ο τραχηλος και ο πλακουντας που βρισκονται!

Ελπιζω να μετρανε κολπικα τον τραχηλο γιατι το ξεχασα κ δε ρωτησα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΦΕΥΓΩ ΠΑΩ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣΟΥΜΕ ΕΝΔΟΦΛΕΒΕΙΑ ΑΓΩΓΗ ΑΦΟΥ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ. ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΞΤΕΡΟ

Ψυχραιμια και δυναμη! Ολα να πανε καλα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δοανι πολυ ομορφα τα νεακια σου!μια χαρα 2κιλακια!

Μην ανησυχεις,θα σε οδηγησει κ το μικρο με το φαι.ειμαι τυχερη που εχω ενα καλοφαγο παιδακι.τρωει μπισκοτα,γλυκα αλλα δ λεει οχι κ σε φρουτα.

Ιζαμπελλα μου τι χαρα!φανταζομαι διαφορα απο οταν γεννηθηκε..

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη ολα καλα θα πανε!στην κλινικη θα εχεις τη φροντιδα που πρεπει εσυ κ η μπεμπα.εισαι σε καλη εβδομαδα κ η μικρη σχεδον 2κ.δ εχεις να φοβασαι τπτ.περιμενουμε νεοτερα οποτε μπορεσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΦΕΥΓΩ ΠΑΩ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣΟΥΜΕ ΕΝΔΟΦΛΕΒΕΙΑ ΑΓΩΓΗ ΑΦΟΥ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ. ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΞΤΕΡΟ

Ελπιζω να πανε ολα καλα κοριτσι μου! Περιμενουμε νεα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!κορίτσια κοιλουμπες και μπεμπάκια ελπίζω να είστε καλά! Εμείς περάσαμε τα 2κιλα.. Από το πρωί πετάω η μάνα! !!πετάω! !!

Μπράβο του κοκοριού!!! :) Αν πετάς τώρα, φαντάσου τι θα γίνει μόλις σου πούνε ότι θα πάρει εξιτήριο! Τέλεια!!! :D:D:D

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΦΕΥΓΩ ΠΑΩ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣΟΥΜΕ ΕΝΔΟΦΛΕΒΕΙΑ ΑΓΩΓΗ ΑΦΟΥ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ. ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΞΤΕΡΟ

Ειρήνη, καλή δύναμη! Όντως, το καλύτερο έκανες που πήγες στην κλινική - δεν είσαι και πρωτότοκη. Όλα καλά να πάνε και ό,τι είναι καλύτερο για το μωρό!

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερα νέα, εκτός από ψιλο-ψώνια που κάνω για την μπέμπα.

Με άγχωσε λίγο η κουνιάδα μου γιατί μου είπε να ετοιμάζω σιγά σιγά την βαλίτσα που θα πάρω στο μαιευτήριο.

Θα αρχίσω σιγά σιγά να βάζω κανένα πλυντήριο με τα ρουχαλάκια/εσωρουχάκια/σεντόνια του μωρού. Μετά θα πλύνω και τα δικά μου με το παιδικό απορρυπαντικό, τουλάχιστον αυτά που θα έχω στην κλινική.

Η μπέμπα είναι υπερκινητική, αλλά είναι ψηλά. Σίγουρα είναι σε ισχιακή θέση και μερικές φορές μου δίνει μπουνιές/κλωτσιές που μου κόβουν την αναπνοή.

Θα πάμε στον γιατρό μας την Τρίτη. Έχω λίγη αγωνία βασικά γιατί το ζάχαρό μου την τελευταία εβδομάδα ήταν κάπως ψηλότερα απ ό,τι συνήθως - όχι τραγικά βέβαια, αλλά θέλει παρακολούθηση πάλι.

Doppler σε ποια εβδομάδα κάνουμε; Πρέπει να πάμε πάλι σε εξειδικευμένο γιατρό ή το κάνει και ο γυναικολόγος μας. Ίσως μου το πει την επόμενη φορά.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!

Μια πολυ καλη φιλη μου χρειαζεται μια gonal που να εχει περιθωριο ληξης μεχρι και Φεβρουαριο 2017!!! Εγω δυστυχως δεν εχω αλλα φαρμακα γιατι τα εδωσα ολα...Οποια μπορει και ξερει καποια κοπελα που μπορει να εχει ας μεταδωσει το μηνυμα πριν σβηστει κι ας μου στειλει ενα προσωπικο μηνυμα!!

Χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη ειναι ολα καλα??? εχει καμια σας νεα της???

μην φοβασαι τιποτα κοπελια μου!!! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!! αληθεια σου λεω!!! το ζω 50 μερες τωρα!! μη φοβασαι τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ζιλιχερ μην αγχωνεσαι.εχεις χρονο για τη βαλιτσα.

Το ντοπλερ γινεται μετα την 28η εβδ μεχρι κ 34η.αν εχει ο γιατρος σου καλο υπερηχο λογικα θα ελεγχει κ αυτος αμνιακο υγρο,πλακουντα κ αν τρεφεται καλα το μωρο απο τις αρτηριες.καλο ειναι να ελεγχονται συχνα αυτα αφου μπουμε στο μηνα μας.κανονικα γινεται σε πιστοποιημενο γιατρο.ιδανικα 31-32εβδ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...