Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Μαμμυ περαστικουλια κ συ

Εμενα η κορη ξυπνουσε μεχρι την ανοιξη ανα 3-4ωρες αλλα κατα τα αλλα πολυ βολικο μωρο.ουτε κολικους,ουτε αρρωστιες,ευπροσαρμοστη,καθολου γκρινιαρα.τρομαζω τι με περιμενει με το γιο..ουτε εγω το εχω χωνεψει οτι περιμενω αγορι.λογικα μετα το ντοπλερ θα το συνειδητοποιησει.

Εγω αν δ τα βγαζω περα με τα δυο μικρα θα παρει ο αντρας μου το εννιαμηνο

Γενικη κατα βαση εννοω το εβδομαδιαιο ξεσκονισμα-σκουπισμα-σφουγγαρισμα απλα μια κ λειπαμε ψεκασαμε για μαμουνακια.οποτε πρωτο καθαρισμα λογω μυρωδιων θα κανει αντρας μου(γι'αυτο θα γινει σημερα που εχει ρεπο.χιχι).το μπανιο επισης το κανει αυτος στην εγκυμοσυνη.μπαλκονια θα κανει μες στη βδομαδα.κ χω πολλα πλυντηρια με σκεπασματα(ευτυχως οχι σιδερο).απλα εχουμε αδειασει ολα τα κατω ντουλαπια της κουζινας κ αντε να τα ξανατακτοποιησεις..

Δε θα το αντεχα αν ξαναχτυπουσα το ποδι στην εγκυμοσυνη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξερω αν τελικα γλιστρησα στο σκαλι γιατι ηταν μαρμαρο κ στρογγυλεμενο στην ακρη η ζαλιστηκα.γιατι μετα ενιωθα καπως ζαλισμενη.ισως κ απο το φοβο.

Η αληθεια φανταζομαι ρανια με τα σκυλια θα θελει λιγο παραπανω καθαρισμα.

Εγω ακομη δε σκεφτομαι τη γεννα.αργω..η κοιλιτσα πιστευω δε θα μου λειψει γιατι θελω να ξαναειμαι εγκυος καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοιλουμπιτσες!!

Κοριτσια προσοχη με ποδια, χερια και λοιπα!! Εγω στο μπανιο φοβαμαι μη γλιστρισω καμια ωρα και σκασω σα καρπουζι, ειδικα αν τολμησω να σκυψω να ξυρισω γαμπες....Κατα τ αλλα παω αργα αργα σα τη χελωνιτσα οποτε ελπιζω δεν κινδυνευω με πτωση. Και δουλειες κανω τις απολυτως απαραιτητες και αν μπορω. Μονο μαγειρευω αλλα καθιστη κανω την προετοιμασια! Ουτε ο αντρας μου προλαβαινει αλλα δε θα σκασω κιολας! Μετα τη γεννα πρωτα ο Θεος και μετα τη φροντιδα του μωρου ολα μπορουν σιγα σιγα να γινουν!

Μummy περαστικουλια σου!! προσεχε με τον υπουλο καιρο!

Ειρηνη χαιρομαι που εισαι σταθερη και κερδιζεις κ αλλο χρονο! Λογικα τωρα κλεινεις και την 34w και εισαι μια χαρα!

Να ρωτησω, παιδιατρο εχετε βρει? πρεπει να βρουμε απο τωρα ή αφου γεννηθει το μωρο?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω σπιτι κανω μονο μαγειρεμα καθαρισμα νεροχυτη και τα πολυ βασικα!!!!πλεον δεν μπορω.νιωθω οτι εχω βαρυνει πολυ.αφηστε που νυσταζω πολυ ρε γαμωτο.τα βραδια δεν κοιμαμσι καλα.δεν βολευομαι κιολαςς.φοβαμαι μην πεσω απο το κρεβατι.κοιμαμαι μονο στο πλαι και οταν πιανομαι απο το ενα πλευρο για να γυρισω στο αλλο ξυπναω κανονικα!!!!!ή εχω γινει πολυ ιδιοτροπη.δεν ξερω.ουφ:roll:

θα παω για γενικες εξετασεις αυτη την εβδομαδα!!!!!!εχει ο θεος!!!!!!εχω καταντησει σαραβαλο!!!!

ο μπεμπης να ειναι καλα και εγω θα αντεξω!!!!!!!μονο αυτο με νοιαζει!!!!να ναι τα παιδακια μας καλα και ολα τα αλλα λυνονται κοριτσια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικυ μου δυστυχωε αυτο που για τον περισσοτερο κοσμο ειναι εβδομαδιαιο προγραμμα για μενα ειναι καθημερινο, μαζι με χ λωρινη στη λεκανη της τουαλετας μιας και ο μικρος παει και ακουμπαει συνεχεια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμμυ δικαιολογήσε λόγω δουλειάς..

Κ μετά με το μωρο η αλήθεια είναι οτι ο χρόνος θα ναι πολύ περιορισμένος.ειδικά το πρωτο δίμηνο.τουλ με την κόρη ήταν πολύ δύσκολο.μετα το εξάμηνο μπορώ να πω ότι έκανα τα πάντα όπως πριν(η τουλ με ένα μωρο αγκαλιά)εκτός πλύσιμο πιατων.με το που ξεκινούσα σπαραζε στο κλάμα..

Εμένα παει μόνο όπου είμαστε κ μεις οποτε στο μπάνιο δ πηγαίνει.να πιάσει τουαλέτα αποκλείεται.αντε να κάνω με σκούπα τύπου σουιφερ λίγο πιο συχνά το σαλόνι.η να καθαρίσω κτ τοπικά αν λερώσει.σκουπακι-πανάκι τον καναπέ κλπ

Παιδιατρο μπορείτε να ρωτήσετε από τώρα.κοντα στο σπίτι η να παετε γνώμες από γνωστούς η να ρωτήσετε αν κανουν επισκέψεις σπίτι αν θέλετε η ότι άλλο σας απασχολεί.πχ αν δίνει εύκολα φάρμακα,το πλάνο διατροφής για τις στερεες,τι ξερει για θηλασμό.πρωτη επίσκεψη στις 2-3εβδ κ εμβολια από 2μηνων.εμεις θα δούμε μες στον οκτωβρη για την κόρη γτ έχουμε να πάμε από Αύγουστο κ θέλω να δω ανάπτυξη.μια γνωριμία μήπως θέλει να κάνουμε εξετάσεις η έχει διαφορετικό πρόγραμμα στα εμβόλια.πριν απλα πήγαινα σε αυτην που ήταν πιο κοντά στο σπίτι.δ είχα κάποιο θέμα κ δ την αλλαξα

Link to comment
Share on other sites

Το μπάνιο είναι επικίνδυνο για πεσίματα..εγω ειμαι επιρρεπής στα ατυχήματα.αλλα την προηγούμενη φορά δ έφταιγα..λιποθυμησα..

Κ ο καιρός χάλασε απότομα κ είναι ύπουλος..τουλ εδώ.ειδικα με την αλλαγή κλίματος που πήγαμε στην αδερφη μου κοντέψαμε να αρρωστήσουμε.είναι κ πιο βόρεια,πιο κρυο

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δ ειμαι καλά.χθες το βράδυ παραφαγαμε,κουράστηκα κ στη διαδρομή κ τώρα πριν λίγο έκανα εμετό.δ ξερω τι φταίει..το βραδινό;με πείραξε κτ;καμια γαστρεντερίτιδα;η χολή μου;τα πόδια του μικρού στο στομάχι μου;όλα μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Βικη αυτο σκεφτομαι κ εγω, παιδιατρος κοντα στο σπιτι βασικα, γιατι ναι μεν -φανταζομαι-στην αρχη θα ερχεται σπιτι, μετα ομως θα πρεπει να πηγαινουμε εμεις...

Θελει πολυ ψαξιμο πιστευω γιατι ειναι να πεσεις και σε καλο ανθρωπο και σε σωστο επαγγελματια, και να στηριζει το θηλασμο και, και, και...

Στο μεταξυ νιωθω εντονο πονο τελευταιες μερες, τα απογευματα και μετα, κατω απο το στηθος, στα πλευρα, δεξια μονο...να ειναι η μπεμπα? δεν αισθανομαι κινησεις μπεμπας εκει, μονο πιεση σταθερη...Ο πονος εντοπιζεται ακριβως κατω απο το δεξι στηθος και χτυπαει και πισω στο αντιστοιχο σημειο μερικες φορες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια δ ειμαι καλά.χθες το βράδυ παραφαγαμε,κουράστηκα κ στη διαδρομή κ τώρα πριν λίγο έκανα εμετό.δ ξερω τι φταίει..το βραδινό;με πείραξε κτ;καμια γαστρεντερίτιδα;η χολή μου;τα πόδια του μικρού στο στομάχι μου;όλα μαζί;

Λογικα το βραδινο θα σε πειραζε το αργοτερο μεχρι το πρωι σημερα...μαλλον σε πιεζει ο μικρος και πιεζεται το στομαχι. Και εγω αυτο εγραφα τωρα, νιωθω πονο εκει ψηλα αλλα απο τη μια πλευρα μονο. Παιζει να ειναι και ολα μαζι...ελπιζω μονο να μην ειναι γαστρεντεριτιδα...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα σήμερα να φάω πιο λίγο.απλα χθες βραδυ φάγαμε πίτσα που την αποφεύγω βράδυ γτ ερεθίζει τη χολή.αν κ χθες ένιωθα φουσκωμένη αλλα όχι κ τόσο.κοιμηθηκα σχετικά καλά.μαλλον από το μωρο θα ναι το δικό σου.

Εμένα μάλλον η χολή γτ νιώθω κάπως το στομάχι κ πίσω στην πλάτη δεξιά στο κεντρο(εκεί χτυπάει η χολή)

Όσο για τον παιδιατρο εγώ πχ δ με νοιάζει να έρχεται σπίτι.κ για το θηλασμο-διατροφή πιστεύω ξέρω αρκετά με ένα παιδί ήδη.δ θέλω πολλά φάρμακα.το πιο σημαντικό είναι να είναι καλός επιστήμονας.το καλό άνθρωπος είναι σχετικο

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα σήμερα να φάω πιο λίγο.απλα χθες βραδυ φάγαμε πίτσα που την αποφεύγω βράδυ γτ ερεθίζει τη χολή.αν κ χθες ένιωθα φουσκωμένη αλλα όχι κ τόσο.κοιμηθηκα σχετικά καλά.μαλλον από το μωρο θα ναι το δικό σου.

Εμένα μάλλον η χολή γτ νιώθω κάπως το στομάχι κ πίσω στην πλάτη δεξιά στο κεντρο(εκεί χτυπάει η χολή)

Όσο για τον παιδιατρο εγώ πχ δ με νοιάζει να έρχεται σπίτι.κ για το θηλασμο-διατροφή πιστεύω ξέρω αρκετά με ένα παιδί ήδη.δ θέλω πολλά φάρμακα.το πιο σημαντικό είναι να είναι καλός επιστήμονας.το καλό άνθρωπος είναι σχετικο

Εννοειται πως ειναι σχετικο, αλλα με το λεω με την εννοια του ηθικος κυριως. Να ενδιαφερεται για τον ανθρωπο να μη σε βλεπει σαν κινητο ευρω και πως θα βγαλει χρημα απο το παιδι σου.

Πχ δεν το θεωρω ηθικο αυτο που ακουω δεξια αριστερα να προτεινουν με την πρωτη δυσκολια φορμουλες στα παιδια αντι μητρικο γαλα ή αργοτερα ρυζαλευρα, μπισκοτα και ποιος ξερει τι αλλο...

Επισης στην Αθηνα ειναι σημαντικο να ειναι κοντα σου ο γιατρος, γιατι αν θελεις 1 ωρα για να φτασεις δε λεει...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι περισσότεροι δεν έχουν ιδέα από θηλασμό κ διατροφή.κ κει είναι που πρέπει να ακούσετε κ το ενστικτο σας.δ λεω να επιμενετε σε όχι συμπλήρωμα σε ένα μωρο που χάνει βάρος η να δώσετε γύρο σε 5μηνων μωρο.μιλαμε για ότι επιτρέπεται.

Εγώ επειδή έχω φοβηθει(3γουλιες νερό ήπια κ τις έβγαλα)πάω στη μαμά μου απόψε να ειμαι κ κοντά στο νοσοκομείο που με παρακολουθούν.ισως πάω κ μια βόλτα για έναν υπερηχο κ αιματολογικες(τρανσαμινασες για τη χολή).το κακό είναι ότι είχαν κανονίσει για αύριο οπότε δ ξέρω τι θα κάνω το πρωί που δουλεύει ο άντρας μου.ελπιζω να μην είναι γαστρεντερίτιδα.κ απλα να με πείραξε κτ κ να μην έφτασε η χολή στο απροχωρητο για χειρουργιο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι περισσότεροι δεν έχουν ιδέα από θηλασμό κ διατροφή.κ κει είναι που πρέπει να ακούσετε κ το ενστικτο σας.δ λεω να επιμενετε σε όχι συμπλήρωμα σε ένα μωρο που χάνει βάρος η να δώσετε γύρο σε 5μηνων μωρο.μιλαμε για ότι επιτρέπεται.

Εγώ επειδή έχω φοβηθει(3γουλιες νερό ήπια κ τις έβγαλα)πάω στη μαμά μου απόψε να ειμαι κ κοντά στο νοσοκομείο που με παρακολουθούν.ισως πάω κ μια βόλτα για έναν υπερηχο κ αιματολογικες(τρανσαμινασες για τη χολή).το κακό είναι ότι είχαν κανονίσει για αύριο οπότε δ ξέρω τι θα κάνω το πρωί που δουλεύει ο άντρας μου.ελπιζω να μην είναι γαστρεντερίτιδα.κ απλα να με πείραξε κτ κ να μην έφτασε η χολή στο απροχωρητο για χειρουργιο

ΒΙΚΗ Μ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ Π ΕΦΑΓΕΣ Κ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΗ Μ Χ Χ Χ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...