Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Χθες είχαμε κι εμείς γιατρό. Όλα καλά, φτάσαμε 1,900 και είμασταν χθες 32w & 6d. Έκανε και doppler και όλα τέλεια. Μόνο που είναι ακόμα σε ισχιακή προβολή. Το προσωπάκι του ούτε εμείς το είδαμε καθαρά αυτή την φορά. Κατά τ' άλλα το πρήξιμο στα πόδια καλά κρατάει, και οι εμετοί επίσης. Πήρα σήμερα και στο Ιασώ να μάθω και για τις τιμές. Εσείς πού θα γεννήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Καισαρική θα κάνω στις 38 εβδομάδες!

Σου είπε αν θα είναι 37w+ ή 38w+ ; Κι εγώ καισαρική θα κάνω, αλλά ακόμα δεν μου το έχει προσδιορίσει. Σκεφτόμουν να προσπαθήσω να φτάσουμε κοντά στις 40, θεού θέλοντος.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Χθες είχαμε κι εμείς γιατρό. Όλα καλά, φτάσαμε 1,900 και είμασταν χθες 32w & 6d. Έκανε και doppler και όλα τέλεια. Μόνο που είναι ακόμα σε ισχιακή προβολή. Το προσωπάκι του ούτε εμείς το είδαμε καθαρά αυτή την φορά. Κατά τ' άλλα το πρήξιμο στα πόδια καλά κρατάει, και οι εμετοί επίσης. Πήρα σήμερα και στο Ιασώ να μάθω και για τις τιμές. Εσείς πού θα γεννήσετε?

Στο Μητέρα (Ηράκλειο).


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Χθες είχαμε κι εμείς γιατρό. Όλα καλά, φτάσαμε 1,900 και είμασταν χθες 32w & 6d. Έκανε και doppler και όλα τέλεια. Μόνο που είναι ακόμα σε ισχιακή προβολή. Το προσωπάκι του ούτε εμείς το είδαμε καθαρά αυτή την φορά. Κατά τ' άλλα το πρήξιμο στα πόδια καλά κρατάει, και οι εμετοί επίσης. Πήρα σήμερα και στο Ιασώ να μάθω και για τις τιμές. Εσείς πού θα γεννήσετε?

Πολυ ωραια νεακια!μπραβο!θα κανετε τπτ που ειναι ισχιακο;εγω γενναω στο δημοσιο της ξανθης.για το πρηξιμο οχι αλατι κτα ποδια ψηλα

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε αν θα είναι 37w+ ή 38w+ ; Κι εγώ καισαρική θα κάνω, αλλά ακόμα δεν μου το έχει προσδιορίσει. Σκεφτόμουν να προσπαθήσω να φτάσουμε κοντά στις 40, θεού θέλοντος.

Εμενα μου ειπε 38+2 αλλα λεω να του πω μια βδομαδα μετα.38κλειστα καλα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπε 38+2 αλλα λεω να του πω μια βδομαδα μετα.38κλειστα καλα ειναι

Aααα, ωραία! :) εγώ 38w είμαι στις 17/11... στο τσακ προλαβαίνω να την βγάλω σκορπίνα. χαχαχαχα (αστειεύομαι)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ Μ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΙ ΑΚΟΜΗ ΕΔΩ Κ ΕΓΚΥΟΥΛΛΑ.

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΜΕ ΤΟ ΤΟΚΕΤΟ ΗΡΘΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Μ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ Μ Κ ΤΗΝ ΤΑΒΑΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑ Κ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΙΣ 36 ΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΦΙΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη πολύ χαίρομαι που είσαι ακομη εγκυούλα. Η αλήθεια μας τρόμαξες. Τώρα ξάπλα και μην σηκωνεσαι για κανένα λογο. Θα περάσουν οι μέρες θα δεις. Δεν είναι και τόσες πολλες! Κοντεύουμε!


DnNdp3.png

SYD6p3.png

BsVEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη πολύ καλά τα νέα σου!!! Με την βοήθεια του Θεού θα φτάσετε κι όλα καλά θα πάνε, είναι δυνατή η μπέμπα σου.

Vicki μας είπε ότι έχουμε ακόμα περιθώριο να γυρίσει, περιμένουμε αν δεν συμβεί βέβαια στις 38w μπαίνουμε για καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ειρηνη!πολυ χαιρομαι.υπομονη 2-3εβδ.

Ηλιανα καποιοι αναλαμβανουν φ.τ με ισχιακα,υπαρχουν γιατροι που του αλλαζουν θεση εξωτερικα,η κ καποιες ασκησεις που βοηθανε αλλα νομιζω πρεπει αφου μπεις στο μηνα σου.μικρο ειναι ακομη εχει περιθωριο.

Ζιλιχερ εισαι σιγουρη;πρωτον 17ειναι η επετειος του πολυτεχνειου κ δευτερον μπορει το επομενο ζωδιο να ναι καλυτερο(πλακα κανω)

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω Viki ότι πολλοί το κάνουν αλλά ο δικός μου δεν το διακινδυνεύει και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη..Περπάτημα πρέπει να αρχίσω πολύ και να κάνω και τις ασκήσεις γιατί έχω τεμπελιάσει πολύ μπας και το βοηθήσω. Άλλωστε θα δούμε έχουμε περιθώριο ακόμα, απλά εγώ τον ρώτησα για να ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη πόσες κορτιζονες σου έκανε? Δε σου είπε να κάνεις και άλλη μετά από 24 ώρες?

Ηρέμησαν οι συσπάσεις?

Κορίτσια το μόνο μέλημα σας να ειναι να γεννηθούν τα μωρα σας γερά στην ώρα τους.το αν είναι φυσιολογικος η με καισαρική ο τοκετός το θεωρώ, εγώ προσωπικά,ανούσιο πλέον! Τους λόγους τους καταλαβαίνετε...

Στα φανταστικά νέα της ημέρας? ?

Πήγαμε στα κουνακια! !!αρχίσαμε κανονικά το τάισμα και είμαι τόσο μα τόσο ευτυχισμένη! !!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κουλουμπες!!

Ειρηνη τελεια, να σκεφτεσαι οτι καθε μερα του μωρου στη μητρα μετραει θετικα και να ξεκουραζεσαι!!! Λιγακι εμεινε ακομη!!

Ιzambella το κοκορακι πρεπει να παρει νεα προαγωγη!! Φανταζομαι περιμενουν να πιασει τα 2,5 κιλα να στον δωσουν σπιτι!

Ιλιανα και εμενα ηταν ισχιακο το μωρο αλλα γυρισε τελικα. Οταν ειχα ρωτησει το γιατρο μου ειπε μεχρι 35 εβδομαδα μπορει να γυρισει, μετα δυσκολο. Αλλα τα περισσοτερα γυρνανε. Ενα πολυ μικρο ποσοστο ερχεται αναποδα.

Ξερετε σε ποια εβδομαδα συνηθως ξεκινα η εμπεδωση στη λεκανη?

Δε θυμαμαι τι μου ειχε πει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...