Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Εμας οι μαιες σε ερωτηση μου περι προωροτητας μας ειπαν οτι ενα μωρο ειναι πρόωρο αν γεννηθει πριν την 36+6. Ανεξαρτητως βαρους (παλια ειχαν τα 2,5 κιλα σαν κριτηριο) βαση πρωτοκολου θεωρειται προωρο και ΔΕ στο δινουν αμεσως. 37 νταν στο δινουν αμεσως!!

Μας ειπαν λοιπον οτι μπορει να κρατηθει μερικες ωρες (ακομη και μερικες μερες αν συντρεχουν κ αλλοι λογοι και αναλογα με την εβδομαδα και την περιπτωση φυσικα) για περαιτερω ελεγχο σε θερμοκοιτιδα. Δεν ανεφεραν κατι για ΜΕΝΝ.

Επισης αυτο ισχυει στο δημοσιο νοσοκομειο οπου θα γεννησω εγω, δεν ξερω τι ισχυει σε αλλα ή στην Κυπρο.

Το μωρο της Ειρηνης ηδη διανυει την 35 εβδομάδα και ολοι ελπιζουμε να αποφυγει μια τετοια δυσαρεστη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμας οι μαιες σε ερωτηση μου περι προωροτητας μας ειπαν οτι ενα μωρο ειναι πρόωρο αν γεννηθει πριν την 36+6. Ανεξαρτητως βαρους (παλια ειχαν τα 2,5 κιλα σαν κριτηριο) βαση πρωτοκολου θεωρειται προωρο και ΔΕ στο δινουν αμεσως. 37 νταν στο δινουν αμεσως!!

Μας ειπαν λοιπον οτι μπορει να κρατηθει μερικες ωρες (ακομη και μερικες μερες αν συντρεχουν κ αλλοι λογοι και αναλογα με την εβδομαδα και την περιπτωση φυσικα) για περαιτερω ελεγχο σε θερμοκοιτιδα. Δεν ανεφεραν κατι για ΜΕΝΝ.

Επισης αυτο ισχυει στο δημοσιο νοσοκομειο οπου θα γεννησω εγω, δεν ξερω τι ισχυει σε αλλα ή στην Κυπρο.

Το μωρο της Ειρηνης ηδη διανυει την 35 εβδομάδα και ολοι ελπιζουμε να αποφυγει μια τετοια δυσαρεστη εμπειρια.

Κατάλαβα! Σ ευχαριστώ.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου η Ειρηνη μας γεννησε. 2200 η μικρουλα της. Την εβαλαν στη μοναδα για οξυγονο. Λεπτομερειες θα γραψει η ιδια μολις μπορεσει. Εχουμε ενα ζουζουνι αυγουστου και ενα σεπτεμβριου τωρα! Να τα χαιρομαστε!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας οι μαιες σε ερωτηση μου περι προωροτητας μας ειπαν οτι ενα μωρο ειναι πρόωρο αν γεννηθει πριν την 36+6. Ανεξαρτητως βαρους (παλια ειχαν τα 2,5 κιλα σαν κριτηριο) βαση πρωτοκολου θεωρειται προωρο και ΔΕ στο δινουν αμεσως. 37 νταν στο δινουν αμεσως!!

Μας ειπαν λοιπον οτι μπορει να κρατηθει μερικες ωρες (ακομη και μερικες μερες αν συντρεχουν κ αλλοι λογοι και αναλογα με την εβδομαδα και την περιπτωση φυσικα) για περαιτερω ελεγχο σε θερμοκοιτιδα. Δεν ανεφεραν κατι για ΜΕΝΝ.

Επισης αυτο ισχυει στο δημοσιο νοσοκομειο οπου θα γεννησω εγω, δεν ξερω τι ισχυει σε αλλα ή στην Κυπρο.

Το μωρο της Ειρηνης ηδη διανυει την 35 εβδομάδα και ολοι ελπιζουμε να αποφυγει μια τετοια δυσαρεστη εμπειρια.

Απλως να ξερετε οτι Μενν μπαινουν τα μωρακια αναλογα με τη δυσκολια τοκετου. Σιγουρα κατω απο 2500 κιλα και πανω απο 4 και αναλογα με το ποσο πιεστει το μωρο στα ενδιαμεσα κιλα και σε περιπτωσεις δυσχερειας αναπνοης η καταποσης μυκωνιου. Του αδερφου μου 40βδομ+1 3270γρ μπηκε μια βδομαδα μενν επειδη πιεστηκε στον τοκετο. Παρεπιπτωντως θα δειτε οτι οι μαιες πλην εξαιρεσεων δεν ξερουν πολλα , μονο οτι λενε τα βιβλια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα δικα μου τωρα. Εχω αρχισει και νιωθω μουτζωμενη. Σωριαστηκα σημερα φαρδια πλατια μεσα στη μεση του δρομου παρασυροντας και το παιδακι μου μαζι ενω πηγαιναμε στις κουνιες. Δεν ξερω τι γινεται! Ευτυχως εβαλα τα χερια στη κοιλια και προλαβα τα χειροτερα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στα δικα μου τωρα. Εχω αρχισει και νιωθω μουτζωμενη. Σωριαστηκα σημερα φαρδια πλατια μεσα στη μεση του δρομου παρασυροντας και το παιδακι μου μαζι ενω πηγαιναμε στις κουνιες. Δεν ξερω τι γινεται! Ευτυχως εβαλα τα χερια στη κοιλια και προλαβα τα χειροτερα!

Ο Θεός βοηθός! Προσεκτικά, βρε κορίτσι μου... Κι εγώ πλάκα πλάκα έχω περιορίσει τις μετακινήσεις. Εσύ όμως με το δίκιο σου πρέπει να απασχολείς και τον μικρό.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου η Ειρηνη μας γεννησε. 2200 η μικρουλα της. Την εβαλαν στη μοναδα για οξυγονο. Λεπτομερειες θα γραψει η ιδια μολις μπορεσει. Εχουμε ενα ζουζουνι αυγουστου και ενα σεπτεμβριου τωρα! Να τα χαιρομαστε!

Να και το δεύτερο ζουζουνάκι! Και η πρώτη μας κοπέλα! Να ΄ναι γερή, Ειρήνη μας! Να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Θεός βοηθός! Προσεκτικά, βρε κορίτσι μου... Κι εγώ πλάκα πλάκα έχω περιορίσει τις μετακινήσεις. Εσύ όμως με το δίκιο σου πρέπει να απασχολείς και τον μικρό.

Πιστεψε με παω πολυ προσεκτικα! Δεν ξερω τι γινεται! Σωριαζομαι με αθλητικα παπουτσια! Αφου εχω αρχισει και φοβαμαι να περπατησω


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με παω πολυ προσεκτικα! Δεν ξερω τι γινεται! Σωριαζομαι με αθλητικα παπουτσια! Αφου εχω αρχισει και φοβαμαι να περπατησω

Μάλλον έχει να κάνει με αυτό που λένε ότι αλλάζει το κέντρο βάρους μας και δεν υπολογίζουμε σωστά στο βηματισμό μας...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μας ζήσει και η μπέμπα! !!Ειρήνη μην αγχώνεστε καθόλου σε καλη εβδομάδα είναι η κοπελια μας!

ρανια πρόσεχε παιδι μου!Είσαι Καλά??πονάς ?το παιδί το νιώθεις? Πήρες το γιατρό τηλέφωνο? ?

Υγ θερμοκιτηδα = ΜΕΝΝ. Έχει 3βαθμίδες από πολύ βαριά μέχρι τα ποιο ελαφριά περιστατικα !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πολύ ευχάριστα τα νέα της παρέας μας!! Izambella μου σου εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσένα και στον πρίγκιπα σου γιατί το αξίζετε πραγματικά!! Μόνο χαρές από τώρα και στο εξής!! Ειρήνη μου να σου ζήσει πάντα γερή και δυνατή! Εμείς σήμερα τα τελευταία ψώνια και τρέχω να ετοιμάσω βαλίτσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται!!


DnNdp3.png

SYD6p3.png

BsVEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλουμπες!!!

Καλημερα στα 2 υπεροχα μωράκια μας! Στο κοκοράκι και στη μπεμπουλα της Ειρηνης!!

Ειρηνη ευχομαι ολοψυχα να ειναι παντα γερη και δυνατη η κουκλιτσα σου! Να σας ζησει και να εισαστε ευτυχισμένοι μαζί με το νεο μελος!!

Μπες να μας πεις νεα σου οταν μπορεσεις!

Αντε μπαινει και ο Οκτωβρης κοριτσια και μαλλον περνουμε σειρα κ αλλες σιγα σιγα...

Εμενα εχουν ξεκινησει ανωδυνες συσπασεις μαλλον braxton hicks, πετρωνει η κοιλια συχνα πυκνα για μερικα δευτερολεπτα. Χτες το απογευμα το εκανε πολλες φορες, σημερα οχι ακομη για την ωρα. Ευτυχως χωρις πονο!!

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσει και η μπέμπα! !!Ειρήνη μην αγχώνεστε καθόλου σε καλη εβδομάδα είναι η κοπελια μας!

ρανια πρόσεχε παιδι μου!Είσαι Καλά??πονάς ?το παιδί το νιώθεις? Πήρες το γιατρό τηλέφωνο? ?

Υγ θερμοκιτηδα = ΜΕΝΝ. Έχει 3βαθμίδες από πολύ βαριά μέχρι τα ποιο ελαφριά περιστατικα !

Ιzambella εσυ που δυστυχως το εχεις βιωσει κιολας, εχει καμια σχεση η νοσηλεια ενος δυσκολου περιστατικου με την απλη παρακολουθηση ενος ηπια προωρου νεογνου 34-35 εβδομαδων και δεδομενου οτι δεν εχει αλλο προβλημα πλεον της "προωροτητας"?

Δε λεω οτι ειναι ευχαριστο φυσικα, αλλα το μωρακι δεν διατρεχει κανεναν κινδυνο!

Θελει μονο μια στενη παρακολουθηση για λιγο μεχρι να δυναμωσει ωστε να παει κοντα στη μαμα του. :D

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016!!!!!

Natalia90..................ΠΗΤ 3/11

Annoula_..................ΠΗΤ 4/11

Vickiflower................ΠΗΤ 9/11

Ισαβέλλα.................ΠΗΤ 10/11

Rania2810................ΠΗΤ 10/11

Kid-92.....................ΠΗΤ 10/11

Mama.mia...............ΠΗΤ 10/11

Kelk........................ΠΗΤ 11/11

Ιlianna_P.................ΠΗΤ 11/11

Efiando...................ΠΗΤ 14/11

Marina-mou.............ΠΗΤ 16/11

Joannako.................ΠΗΤ 17/11

Asparg....................ΠΗΤ 20/11

Mummy87................ΠΗΤ 22/11

Rennie....................ΠΗΤ 25/11

Doani.d...................ΠΗΤ 25/11

Vikib.......................ΠΗΤ 27/11

ZiliHer.....................ΠΗΤ 29/11

Στελλι....................ΠΗΤ 29/11

Porto_kalli..............ΠΗΤ ?

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!!!

Izambella.................. 4/8/2016... 1170γρ

IRENESPYROS.............29/9/2016... 2200γρ

Να σου ζησει Ειρηνη μου!!! Παντα γερη και δυνατη να ειναι η μπουμπου σου και να σας γεμιζει ευτυχια!!! Περιμενουμε νεακια σου!!!:D


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...