Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι στην 9η εβδομαδα 9+2 για την ακρίβεια με πητ 15/11. ....να κοιταξεις αν ειναι πιστοποιημενος ο γιατρος σου για αυχενικη καπου υπάρχει λίστα. .γιατί οι περισσότεροι κάνουν την αυχενική χωρίς πιστοποίηση με ανακριβή στοιχεία εννοείται ...

Πολλές αϋπνίες ρε κορίτσια. ..

Ειναι καμία που θα επιχειρήσει vbac . ..?Εγω αν ο γιατρός δεν ειναι υποστηρικτικος έφυγα για Αθήνα δεν το διαπραγματευομαι για δεύτερη καισαρική τομή ...

Θα προσπαθήσω να ανοιξω ττον υπολογιστή να διαβασω τα νεα σας γιατι αποβτο κιν τα χανω τα μισα...

♡♡♡

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συζήτησα με τον δικό μου αλλά από την στιγμή που δεν έχουν περάσει ακόμα δύο χρόνια από την προηγούμενη δεν το διακινδυνέυει. Εχει ένα χρονικό περιθώριο τα 3 χρόνια και η γέννα θα πρέπει να γίνει χωρίς σρπώξιμο και πίεση ώστε να μην υπάρχει θέμα.Και εξαιτίας ενός περιστατικού μιας γνωστής μου που σε φυσιολογική εγκυμοσύνη μετά από καισαρική από τον τρίτο μήνα άρχισε να ανοίγει η τομή λόγω δέρματος δεν θα επιχειρούσα κάτι που δεν θα συνιστούσε ο γιατρός μου!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε? Εγω πρωι πρωι εκανα τις εξετασεις αιματος κ αυριο θα παρω τα αποτελεσματα! Σημερα ψυχολογικα δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου κ με πηραν απο τη δουλεια κ μου ειπαν μετα απο μια βδομαδα οτι ο λογιστης δεν μπορει να υπογραψει το χαρτι χωρις τη βεβαιωση του γιατρου την οποια εχουν κρατησει στο ικα για να περασω επιτροπη! Αντε να παιρνω τηλεφωνα στο ικα στις επιτροπες κ στο γιατρο... ευτυχως βρηκα λυση! Αλλα τα νευρα τσαταλια!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή εβδομάδα σε όλες σας.υπηρχε δραστηριοτητα τις προηγούμενες μέρες βλέπω....σας διάβασα όλες σας.τα καλύτερα σας εύχομαι.να προσθέσω μόνο μια πληροφορία...επειδή είδα πως ανεφερθηκε η πιστοποίηση για την αυχενική.το όνομα του γιατρού που θας την κάνει θα πρέπει να βρίσκεται στον κατάλογο του FMF του Λονδίνου.:shock::P

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλες σας.υπηρχε δραστηριοτητα τις προηγούμενες μέρες βλέπω....σας διάβασα όλες σας.τα καλύτερα σας εύχομαι.να προσθέσω μόνο μια πληροφορία...επειδή είδα πως ανεφερθηκε η πιστοποίηση για την αυχενική.το όνομα του γιατρού που θας την κάνει θα πρέπει να βρίσκεται στον κατάλογο του FMF του Λονδίνου.:shock::P

ισαβέλλα εχεις Link για να δουμε αν ειναι μεσα η οχι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όσες ζείτε στην Αθηνα θα σας πρότεινα να επισκεφτείτε για αυχενική,β επιπέδου και ντοπλερ έναν γιατρό που να έχει πιστοποιησεις και στα 3...να έχει δίπλωμα ιατρικής εμβρύου.υπαρχουν όπως καταλαβαινεται πολύ λίγοι στον κόσμο.η Ελλάδα όμως είναι σε πολύ καλα επιπεδα.

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=8

Link to comment
Share on other sites

:Dκαλησπερα !!!!τι κανετε;πραγματικα ειναι πολυ σημαντικο να ειναι πιστοποιημενος ο γιατρος γιααυχενικη κ τις λοιπες εξετασεις.εγω μαλλον θα κλεισω σ αυτον που ειχα παει και στην πρωτη μ εγκυμοσυνη.ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη.τρομερη αναλυση.ειχαμε καθησει περιπου τρεις ωρες.κ μου εκανε και παππ-α ο ιδιος.μπακουλας λεγεται και ειναι στο κολωνακι.πολυ καλος.κατα τα αλλα πηρα τις εξετασουλες μου ολα καλα κ μεθαυριο γιατρο.ανυπομονω.εχω να παω δυο εβδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παω στον Παφιλη στο κολωνακι.

Rania μου δεν τον ξερω.απλα το θεμα ειναι οπως ειπαμε να ειναι πιστοποιημενος κ να ξερει τη δουλεια του.τεσπα.που θα γεννησεις πρωτα ο θεος;εγω δεν ξερω καθολου.σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω κ σε δημοσιο αυτη τη φορα στο αλεξανδρας.γεννησε μια φιλη μ το καλοκαιρι κ εμεινε πολυ ευχαριστημενη.αλλα ιδεα δεν εχω ακομη.το σκεφτομαι.να πανε ολα καλα μεχρι τοτε κ βλεπουμε.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!ακουσαμε κ μεις καρδουλα!συνεχιζω φολικο κ αυριο εξετασεις.ιζαμπελα τι σου ειπε ο γιατρος για τις κρεμες;ρεννι συγχαρητηρια για τους 7μηνες θηλαστρο!κ γω σαν τη δοανη.δ μπορω να φαω πολυ κ πρεπει συχνα.ρανια απο οσο ξερω δ χρειαζεται να περασει συγκεκριμενος χρονος για vbac.τουλ απο γιατρο που ξερει πραγματικα.εκτος αν θελεις το συγκεκριμενο γιατρο.κ γω θα ηθελα vbac αλλα θα γεννησω στο νοσοκομειο κ δ κανουν.δ θα παω κλινικη γ αυτο.ο παφιλης εχω ακουσει οτι ειναι ο καλυτερος.εγω ξερω για θεσ/νικη να προτεινω κ ξανθη κ γυρω περιοχες.για τις δουλειες μην αγχωνεστε.ειδικα οι πρωτομανουλες χαλαρωστε τωρα που μπορειτε.με ενα παιδι το σπιτι ποτε δ θα ναι στην εντελεια.εμενα βοηθαει πολυ ο αντρας μου.πρεπει να του παρω δωρο πλυντηριο πιατων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...