Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

AAAA πολύ εξελιγμένος γιατρός!

Χαχα ναι! Νομιζω μου ταιριαξε αρκετα κ σαν ανθρωπος! Τον γνωρισα πριν μισο χρονο που πηγα λογω μιας κυστης, οπου ο πρωτος γιατρος ελεγε οπωσδηποτε εγχειριση κ αυτος μου ειπε οτι δε χρειαζεται να μπεις σε αυτη τη διαδικασια για μια τοσο μικρη κυστη κ εφοσον ειχαμε στοχο για μωρακι μου εδωσε για 3 μηνες αντισυλληπτικα μηπως κ περασει κ οταν ειδαμε οτι δεν υποχωρει, μου ειπε εφοσον δε μας ενοχλει την αφηνουμε πισω κ προχωραμε κ οντως με τον δευτερο μηνα προσπαθειων ηρθε το σπορακι μας! η Κυστη σχεδον αφαντη!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχα ναι! Νομιζω μου ταιριαξε αρκετα κ σαν ανθρωπος! Τον γνωρισα πριν μισο χρονο που πηγα λογω μιας κυστης, οπου ο πρωτος γιατρος ελεγε οπωσδηποτε εγχειριση κ αυτος μου ειπε οτι δε χρειαζεται να μπεις σε αυτη τη διαδικασια για μια τοσο μικρη κυστη κ εφοσον ειχαμε στοχο για μωρακι μου εδωσε για 3 μηνες αντισυλληπτικα μηπως κ περασει κ οταν ειδαμε οτι δεν υποχωρει, μου ειπε εφοσον δε μας ενοχλει την αφηνουμε πισω κ προχωραμε κ οντως με τον δευτερο μηνα προσπαθειων ηρθε το σπορακι μας! η Κυστη σχεδον αφαντη!

πολυ μπροστα ο γιατρος σας!!! :)

κοριτσια απορια, με τα καλυντικά σας , κρεμες καθαρισμός κλπ, τι κανετε? τα βαζετε η εχετε σταματήσει τα παντα?

Link to comment
Share on other sites

πολυ μπροστα ο γιατρος σας!!! :)

κοριτσια απορια, με τα καλυντικά σας , κρεμες καθαρισμός κλπ, τι κανετε? τα βαζετε η εχετε σταματήσει τα παντα?

Εγω δεν εβαζα κατι ιδιαιτερο απο κρεμες, κ για να ξεβαφομαι χρησιμοποιω πιο πολυ μαντηλακια! Η αληθεια ειναι οτι δε βαφομαι κ συχνα! Ρωτησα τωρα τον γιατρο για κρεμα για τις ραγαδες κ μου προτεινε μια κ θα την παρω μαλλον σημερα! Γενικα εχω ακουσει οτι εινα καλο να βαζεις κρεμες προσωπου ειδικα στην εγκυμοσυνη για να μην αφυδατωνεσαι! Σκεφτομαι να παρω προς το καλοκαιρακι!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εβαζα κατι ιδιαιτερο απο κρεμες, κ για να ξεβαφομαι χρησιμοποιω πιο πολυ μαντηλακια! Η αληθεια ειναι οτι δε βαφομαι κ συχνα! Ρωτησα τωρα τον γιατρο για κρεμα για τις ραγαδες κ μου προτεινε μια κ θα την παρω μαλλον σημερα! Γενικα εχω ακουσει οτι εινα καλο να βαζεις κρεμες προσωπου ειδικα στην εγκυμοσυνη για να μην αφυδατωνεσαι! Σκεφτομαι να παρω προς το καλοκαιρακι!

Εγώ γμτ έχω φυτικές, σήμερα μιλούσα με μια φίλη για να πάρω μια για τις ραγάδες, με απόσταγμα ελαιων αλλά μου είπε ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη οποιοδήποτε έλαιο κάνει μέχρι και αποκόλλησεις, όπως καταλάβατε πάγωσα γιατί οι κρέμες μου είναι βιολογικες με αποστάγματα ελαιων, το μόνο που επιτρέπετε είναι αποσταγμα από αμύγδαλο. Τώρα τηλέφωνο το γιατρό μου να ρωτήσω. σκέφτομαι μην μου έκαναν οι κρέμες την ζημιά και έχω φρικάρει

Link to comment
Share on other sites

Από Αθήνα είμαι. Σταμάτησα να εργάζομαι στην 1η εγκυμοσύνη γιατί είχα κι εγώ αίμα και έμεινα κρεβάτι και τώρα είμαι σπίτι με το μικρό μου γιατί δεν έχω που να τον αφήσω. Και ιδιωτικός παιδικός που θα τον έπαιρνε κοστίζει παραπάνω απ' τα λεφτά που έπαιρνα γιατί ήμουν ημιαπασχόληση. Ομολογώ ότι χαίρομαι που είμαι μαζί του όμως, αν και είναι ζόρικα τα οικονομικά.

Όσο για τις ραγάδες, το καλύτερο πράγμα είναι το αμυγδαλέλαιο εγγυημένα. Το οποίο χρησιμοποιείται κάλλιστα και ως ξεβαφτικό. Εντάξει πάντως, νομίζω ότι μια ενυδατική κρέμα μπορούμε να τη βάζουμε χωρίς πρόβλημα. Εδώ άλλες καπνίζουν και πίνουν και τα μωρά τους είναι μια χαρά... Το εννοώ , είχα σοκαριστεί με μια γνωστή που ήταν έγκυος και κάπνιζε και έπινε και δυο ποτά, όταν έβγαινε! Εγώ μετά την αποβολή ειδικά, άργησα κιόλας να ξαναμείνω, φοβόμουν και που ανέπνεα σχεδόν. Όχι ότι τώρα δεν προσέχω αλλά χωρίς αυτό το συνεχές άγχος. Να χτυπήσω ξύλο βέβαια, μέχρι στιγμής καλά είμαστε...

Doani, με το καλό ο γάμος σας! Πάντα ευτυχισμένοι κι αγαπημένοι να είστε!


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από Αθήνα είμαι. Σταμάτησα να εργάζομαι στην 1η εγκυμοσύνη γιατί είχα κι εγώ αίμα και έμεινα κρεβάτι και τώρα είμαι σπίτι με το μικρό μου γιατί δεν έχω που να τον αφήσω. Και ιδιωτικός παιδικός που θα τον έπαιρνε κοστίζει παραπάνω απ' τα λεφτά που έπαιρνα γιατί ήμουν ημιαπασχόληση. Ομολογώ ότι χαίρομαι που είμαι μαζί του όμως, αν και είναι ζόρικα τα οικονομικά.

Όσο για τις ραγάδες, το καλύτερο πράγμα είναι το αμυγδαλέλαιο εγγυημένα. Το οποίο χρησιμοποιείται κάλλιστα και ως ξεβαφτικό. Εντάξει πάντως, νομίζω ότι μια ενυδατική κρέμα μπορούμε να τη βάζουμε χωρίς πρόβλημα. Εδώ άλλες καπνίζουν και πίνουν και τα μωρά τους είναι μια χαρά... Το εννοώ , είχα σοκαριστεί με μια γνωστή που ήταν έγκυος και κάπνιζε και έπινε και δυο ποτά, όταν έβγαινε! Εγώ μετά την αποβολή ειδικά, άργησα κιόλας να ξαναμείνω, φοβόμουν και που ανέπνεα σχεδόν. Όχι ότι τώρα δεν προσέχω αλλά χωρίς αυτό το συνεχές άγχος. Να χτυπήσω ξύλο βέβαια, μέχρι στιγμής καλά είμαστε...

Doani, με το καλό ο γάμος σας! Πάντα ευτυχισμένοι κι αγαπημένοι να είστε!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες! Εγω ευτυχως ποτε δεν καπνιζα κ ιδιαιτερα ποτα δεν επινα, πιο πολυ καμια ρετσινουλα με την παρεα, απο τοτε ομως που ειδα το θετικο τεστακι εκοψα τα ποτακια κ τον καφε! Το χειροτερο για μενα ειναι να κοψω τα γλυκακια αχχχ! Απο κρεμα εγω πηρα την Prevenstria της Frezyderm κα χτες που την εβαλα πρωτη φορα μου αρεσε πολυ κ σαν μυρωδια! Ελπιζω να ειναι εξισου καλη!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από Αθήνα είμαι. Σταμάτησα να εργάζομαι στην 1η εγκυμοσύνη γιατί είχα κι εγώ αίμα και έμεινα κρεβάτι και τώρα είμαι σπίτι με το μικρό μου γιατί δεν έχω που να τον αφήσω. Και ιδιωτικός παιδικός που θα τον έπαιρνε κοστίζει παραπάνω απ' τα λεφτά που έπαιρνα γιατί ήμουν ημιαπασχόληση. Ομολογώ ότι χαίρομαι που είμαι μαζί του όμως, αν και είναι ζόρικα τα οικονομικά.

Όσο για τις ραγάδες, το καλύτερο πράγμα είναι το αμυγδαλέλαιο εγγυημένα. Το οποίο χρησιμοποιείται κάλλιστα και ως ξεβαφτικό. Εντάξει πάντως, νομίζω ότι μια ενυδατική κρέμα μπορούμε να τη βάζουμε χωρίς πρόβλημα. Εδώ άλλες καπνίζουν και πίνουν και τα μωρά τους είναι μια χαρά... Το εννοώ , είχα σοκαριστεί με μια γνωστή που ήταν έγκυος και κάπνιζε και έπινε και δυο ποτά, όταν έβγαινε! Εγώ μετά την αποβολή ειδικά, άργησα κιόλας να ξαναμείνω, φοβόμουν και που ανέπνεα σχεδόν. Όχι ότι τώρα δεν προσέχω αλλά χωρίς αυτό το συνεχές άγχος. Να χτυπήσω ξύλο βέβαια, μέχρι στιγμής καλά είμαστε...

Doani, με το καλό ο γάμος σας! Πάντα ευτυχισμένοι κι αγαπημένοι να είστε!

Και εγω οταν σκεφτομαι οτι μετα θα πρεπει να το πηγαινω στο βρεφονηπιακο, απο τωρα με πιανει ενα αγχος! Θα μου αρεζε πολυ να ειμαι σπιτι κ να το μεγαλωνω αλλα τα οικονομικα δε βγαινουν! Κ εγω μεχρι πριν 1,5 μηνα ημουν ημιαπασχοληση οποτε κ εμενα δε θα με συμφερε να πηγαινω στη δουλεια αλλα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος με εκαναν 7ωρη οποτε θα τη συνεχισω μετα κανονικα τη δουλεια κ θα μπορω να πληρωνω τον βρεφονηπιακο!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μας..!!!!Πήγαμε για δεύτερο υπέρηχο κ ολα καλά. ..απο Δευτέρα θα κανω καποιες εξετασεις αίματος κ τραχηλικα μου ειπε ο γιατρός να πάρουμε. .!!κ στις 6Μαΐου κλείσαμε την αυχενική μας..Εχω κάτι αναγουλες κ λιγους εμετούς αλλα κατα τ αλλα ειμαι καλα σχετικά..Ισως το αστερακι μου το μεγαλο δεν μ αφηνει να προλαβω να βρω χρονο να πω ωχ.....

αυτα κορίτσια! !!!

Οποια εχει κ fb ας πει..καλύτερα σε πμ αν γίνεται απο εδω ..

φιλάκια σε κοιλιτσες κ μπεμπακια

Link to comment
Share on other sites

Rennie και porto-kalli καλως ηρθατε!!!!doani με το καλο ο γαμος σου κ ο.τι επιθυμεις κοριτσι.τι κανετε;εγω ξεκουραση πολυ αυτο το σ/κ γιατι απο αυριο εχω δουλιτσα μπολικη.την πεμπτη παω γιατρο.εκανα ολο τον προγεννητικο κ αυριο θα κανω προληπτικα καλλιεργεια κολπικου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μας..!!!!Πήγαμε για δεύτερο υπέρηχο κ ολα καλά. ..απο Δευτέρα θα κανω καποιες εξετασεις αίματος κ τραχηλικα μου ειπε ο γιατρός να πάρουμε. .!!κ στις 6Μαΐου κλείσαμε την αυχενική μας..Εχω κάτι αναγουλες κ λιγους εμετούς αλλα κατα τ αλλα ειμαι καλα σχετικά..Ισως το αστερακι μου το μεγαλο δεν μ αφηνει να προλαβω να βρω χρονο να πω ωχ.....

αυτα κορίτσια! !!!

Οποια εχει κ fb ας πει..καλύτερα σε πμ αν γίνεται απο εδω ..

φιλάκια σε κοιλιτσες κ μπεμπακια

Καλησπερα κοριτσι! Κ εγω απο Δευτερα εχω να κανω εξετασεις αιματος κ λογικα την πεμπτη θα παω στο γιατρο για να τις δειξω κ ισως κανουμε κ κανεναν υπερηχο! Εμεις αυχενικη δεν ειπαμε ακομα ποτε θα κανουμε, μου ειπε την αυχενικη την κανει ο ιδιος ο γιατρος αλλα τη β επιπεδου την κανω αλλου... Εγω δεν ειχα ιδεα ως πρωτομανουλα! Απο αναγουλες ακομα τπτ εγω αλλα αν φαω λιγο παραπανω αμεσως με χαλει το στομαχι κ δε νιωθω καλα, θελει μικρα γευματα κ οχι αδειο στομαχι! Αν σε τρεχει το παιδακι σου οντως δεν προλαβαινεις ουτε να αγχωθεις, περναει πιο γρηγορα ο καιρος! Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα?


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εν τω μεταξυ εχω τεμπελιασει πραγματικα και δεν γουσταρω να κανω καμια μα καμια δουλεια στο σπιτι.με το ζορι τρωμε κ πεταω πιατα ποτηρια στο πλυντηριο.απολαμβανω να αραζω καναπε, κρεβατι.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ εχω τεμπελιασει πραγματικα και δεν γουσταρω να κανω καμια μα καμια δουλεια στο σπιτι.με το ζορι τρωμε κ πεταω πιατα ποτηρια στο πλυντηριο.απολαμβανω να αραζω καναπε, κρεβατι.

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τις ευχες σου! Αχ ποσο σε καταλαβαινω με το τεμπελιασμα... Αρχισε κ η υπνηλια να κανει τη δουλεια της κ νιω θω OFF αλλα ρε γμτ δε γινονται κ μονες τους αυτες οι δουλειες! Αυτο το σιδερο ειδικα ατελειωτο! Μεχρι να παρω αποφαση να το αρχισω μαζευονται αλλες δυο στοιβες.... πφφφ


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τις ευχες σου! Αχ ποσο σε καταλαβαινω με το τεμπελιασμα... Αρχισε κ η υπνηλια να κανει τη δουλεια της κ νιω θω OFF αλλα ρε γμτ δε γινονται κ μονες τους αυτες οι δουλειες! Αυτο το σιδερο ειδικα ατελειωτο! Μεχρι να παρω αποφαση να το αρχισω μαζευονται αλλες δυο στοιβες.... πφφφ

Εγω πλεον σιδερωνω τα απολυτως απολυτως απαραιτητα.δεν με απασχολει καθολου.δεν θα πεθανω κιολας.προτιμω να προσεχω παρα να τρελαθω με το κωλοσπιτο.οσα μπορω.κ με βοηθαει κ ο καλος μου εκει που δεν εκανε τπτ ποτε.κριμα μωρε.τεσπα.:-D

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον σιδερωνω τα απολυτως απολυτως απαραιτητα.δεν με απασχολει καθολου.δεν θα πεθανω κιολας.προτιμω να προσεχω παρα να τρελαθω με το κωλοσπιτο.οσα μπορω.κ με βοηθαει κ ο καλος μου εκει που δεν εκανε τπτ ποτε.κριμα μωρε.τεσπα.:-D

Κ εγω δεν εχω παραπονο κατι κανει αλλα τις καθημερινες με τοση δουλεια δε θελω να τον κουραζω κ στο σπιτι... Εγω λεω να ειναι της μοδας τα ασιδερωτα μωρε! Φτανει πια με τα σιδερωμενα... Αργοτερα να μας δω με τα μωρουδιακα τι σιδερο θα πεφτει! χιχι! Αλλη χαρη ομως αυτα! Καλα εννοειται οτι δε θα σκασουμε κ για ενα σπιτι! Οσο μπορουμε κ οταν μπορουμε! ;)


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...