Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.διανυω την 9 εβδομαδα και ο γιατρος θα με ξαναδει σε ενα μηνα ...τι λετε να κανω...

α και κατι που με προβληματιζει...χθες ο αντρας μου εψησε λουκανικο και ηταν λιγο ροζ μεσα και εφαγα 2 κομματακια.

mummy μαλλον γιαυτο πονας με το κολπικο...φοβασαι μηπως σου κανει ζημια.ολα καλα θα πανε.ακριβως ετσι και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα καφε απο την αρχη μεχρι το τελος του α τριμηνου...τωρα τιποτα...μακαρι να πανε ολα τελεια για ολες μας.

izabellla ακινητοποιησου...παιρνεις φανταζομαι προγεστερονη και μαγνησιο...

διαν

Ισαβελλα μου για το λουκανικο δε νομιζω να υπαρχει θεμα με τοσο λιγο που εφαγες,ειδικα αν δεν ηταν πολυ ροζ, απλα φροντιζε να τα ψηνετε καλα!!! Οσο για τον γιατρο επειδη καταλαβα οτι εχεις γενικα αμφιβολιες, οπως με την προηγουμενη φορα που δεν ακουσατε την καρδουλα, μηπως να το ψαξετε καλυτερα πριν περασει ο καιρος?? ο αντρας σου τι σου λεει??? Εγω δε θα αντεχα τοσο πολυ να περιμενω!!! Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε αν θελω να πηγαινω καθε βδομαδα κ αυτος θα το ηθελε για να το παρακολουθουμε, να ειμαι ησυχη και να μπορω να βλεπω βημα βημα την εξελιξη του κ βεβαια χωρις επιπλεον επιβαρυνση!!! Απο εξετασεις σου εδωσε να κανεις καθολου??


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ιζαμπελα μου σε καταλαβαινω!!! προσπαθησε να εισαι ηρεμη κ ξαπλα!!! εμενα ετσι περασε το αιματακι!!! ελπιζω να μη συνεχιστει αλλο!!! μιλησες με το γιατρο σου?? τι σου ειπε??? θα πας αυριο να σε δει?? ευχομαι να μην ειναι τπτ κοριτσακι μου!!!! Για το χτυπημα που ειχες τον ειχες ενημερωσει?? Να μας κρατας ενημερες!!! Εμενα ευτυχως ο γιατρος με χαλαρωνε οταν εβλεπα αιμα κ τον επαιρνα τηλεφωνο κ αυτο που καταλαβα ειναι οτι το παθαινα οταν κουραζομουν οποτε κοιταω να ξαπλωνω συχνα για να ειναι καλα το σπορακι!!!

τον ενημερωσα !τωρα ειμαι ξαπλωμένη και δεν κανω τιποτα, φαγητο η πεθερα μου,τα ουτροτζεσταν μου αύξησε και ειπε αυριο να τον παρω τηλεφωνο να δουμε πως ειμαι για να δει αν με σηκώσει να παω. ηδη το ροζ εγινε καφε , ολα θα πανε καλα, πρεπει να πανε!!

Link to comment
Share on other sites

τον ενημερωσα !τωρα ειμαι ξαπλωμένη και δεν κανω τιποτα, φαγητο η πεθερα μου,τα ουτροτζεσταν μου αύξησε και ειπε αυριο να τον παρω τηλεφωνο να δουμε πως ειμαι για να δει αν με σηκώσει να παω. ηδη το ροζ εγινε καφε , ολα θα πανε καλα, πρεπει να πανε!!

Πολυ θετικο που εγινε καφε!!! Πολυ ωραια!!! ολα τελεια θα πανε!!!;)


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Doani.d μάλλον θα πάω και σε άλλον γυναικολόγο,αρκεί βεβαια να βρω ραντεβου.ζω στη γερμανια και λειτουργούν διαφορετικά.ανηκω στις εγκυμοσύνες πολύ υψηλού κινδύνου και γιαυτό δεν μαρεσει που θα με δει τόσο αργά.στην πρώτη επίσκεψη μου πήρε αίμα και έγινε έλεγχος για χλαμυδια.τα υπόλοιπα... αντισώματα κτλ τα συμπλήρωσε από την περσινη μου κάρτα.ημουν και πάλι εγκυος.αντισωματα δεν εχω για τοξοπλασμα...θα τον ρωτήσω την επόμενη αν το έλεγξε.εδω κάθε φορά ελέγχουν τα ουρά με στικ καθώς και τα κολπικα υγρα.α την δευτερη φορα μου τρυπησε το δαχτυλάκι μάλλον για ζάχαρο.εξετασεις για τον θυρεοειδη κάνω κάθε μήνα στον ενδοκρινολογο.καλλιεργεια ούρων και δεν θυμάμαι τι άλλο θα πρέπει να πάω στον παθολόγο να τις κάνω λεγοντας του ψέματα ότι τα πρότεινε ο γυναικολόγος...γιατι εδώ μόνο με τα στικ ελέγχουν τα ουρά.δεν πληρώνουμε τίποτα...τα καλύπτει όλα η ασφάλεια εκτός από αυχενική κτλ.ο άντρας μου έχει συνηθησει σε αυτό το σύστημα,είναι κ ο ίδιος γιατρός κμθεωρειβτους ελληνες υπερβολικους ακόμη και μετά από αυτό που μας βρήκε.

Link to comment
Share on other sites

Doani.d μάλλον θα πάω και σε άλλον γυναικολόγο,αρκεί βεβαια να βρω ραντεβου.ζω στη γερμανια και λειτουργούν διαφορετικά.ανηκω στις εγκυμοσύνες πολύ υψηλού κινδύνου και γιαυτό δεν μαρεσει που θα με δει τόσο αργά.στην πρώτη επίσκεψη μου πήρε αίμα και έγινε έλεγχος για χλαμυδια.τα υπόλοιπα... αντισώματα κτλ τα συμπλήρωσε από την περσινη μου κάρτα.ημουν και πάλι εγκυος.αντισωματα δεν εχω για τοξοπλασμα...θα τον ρωτήσω την επόμενη αν το έλεγξε.εδω κάθε φορά ελέγχουν τα ουρά με στικ καθώς και τα κολπικα υγρα.α την δευτερη φορα μου τρυπησε το δαχτυλάκι μάλλον για ζάχαρο.εξετασεις για τον θυρεοειδη κάνω κάθε μήνα στον ενδοκρινολογο.καλλιεργεια ούρων και δεν θυμάμαι τι άλλο θα πρέπει να πάω στον παθολόγο να τις κάνω λεγοντας του ψέματα ότι τα πρότεινε ο γυναικολόγος...γιατι εδώ μόνο με τα στικ ελέγχουν τα ουρά.δεν πληρώνουμε τίποτα...τα καλύπτει όλα η ασφάλεια εκτός από αυχενική κτλ.ο άντρας μου έχει συνηθησει σε αυτό το σύστημα,είναι κ ο ίδιος γιατρός κμθεωρειβτους ελληνες υπερβολικους ακόμη και μετά από αυτό που μας βρήκε.

Καλημερα!!! Η αληθεια ειναι οτι επειδη οπως ειπες η εγκυμοσυνη σου ειναι υψηλου κινδυνου μου φαινεται πολυ μακρινος ο ενας μηνας!!! Οντως εχω ακουσει οτι στο εξωτερικο ειναι διαφορετικο το συστημα που ακολουθουν!!! Εμενα θα μου ηταν πολυ δυσκολο να συνηθησω ετσι!!! Για μενα κανε οτι σε κανει να εισαι πιο ηρεμη!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου!!! τι κανετε??? που χαθηκατε ολες?? Ιζαμπελλα πως παει με το αιματακι, ολα καλα? εφυγε? πηγες στο γιατρο? Ισαβελλα μου εσυ τι κανεις?? εκλεισες τελικα ραντεβου κ με αλλο γιατρο?? Mummy τι κανεις? πως παει το σπορακι? Βικακι δωσε παρον κ εδω να μας πεις τα νεα σου??

Εγω κοριτσια αυριο παω για υπερηχο κ θα ακουσουμε καρδουλα!!!Ανυπομονω πολυ πολυ να δω αν μεγαλωσε!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.τι κάνετε;εγώ είμαι καλά λίγη αναγουλα που κ που...λέτε να είναι αγόρι;doani εκλεισα 4/5 για αυχενική αλλα επειδή από χθες έχω κίτρινη βλεννα(όταν ζοριζομαι στην τουαλέτα)θα πάρω το γιατρό πού έχω και ελπίζω πως θα με δει άμεσα.τι πητ έχεις;έχεις μωρό αν δεν κάνω λάθος;θα έχει μεγαλώσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλξσπερα κορίτσια! Εχθές πηγα στο γιατρό όλα είναι καλά. Έχουμε 2 εκδοχές ή είχα μικρή αποκόλληση που έφτιαξε ή μου κανει ο πολυποδας που έχω στο τραχλο τις αιμορραγίες,ειδα το σπορακι, ειναι μια χαρά κουνούσε χεράκια ποδαράκια ο παλμός ήταν μια χαρά, και πήρα τηλ να κλεισω για αυχενικη, η οποία πρεπει να γινει μέσα στην μεγάλη εβδομάδα 😀,περιτο να σας πω ότι μεχρι να το δω-ακουσω είχαν κοπεί τα χέρια μου τα πόδια μου γενικά όλα είχαν κοπει, το μόνο που μου είπε είναι ξεκούραση ξάπλα και να μην αγχώνομαι για τίποτα. 😊😊😊😊😊

Link to comment
Share on other sites

Ισαβελλα μου ΠΗΤ εχω στις 26/11 ειμαι απο τις τελευταιες εδω μεσα... Την προηγουμενη φορα στις 30/3 ειχαμε δει εμβρυο κ λεκιθικο ασκο, μεσα σε δυο μερες απο εκει που ειδαμε μονο σακο τσουπ εκανε την εμφανιση του!!! Φαινοταν κ η καρδουλα του που χτυπουσε αλλα ηταν πολυ πολυ μικρουλι κ ακουγοταν πολυ αχνα οταν ανεβασε πολυ την ενταση ο γιατρος!!! Αυτη τη φορα μου ειπε θα ακουγεται μεχρι εξω χιχι!!!

Ρανια μου περαστικα σας οικογενειακως! ευχομαι να μη σας ταλαιπωρησει πολυ!!!

Ιζαμπελα μου χαιρομαι που ολα ειναι καλα, σε ειχα στο μυαλο μου αυτες τις μερες!!! ο πολυποδας επηρεαζει την κυηση?? Αρχισαν να φαινονται ποδαρακια κ χερακια?? τι τελεια!!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου.εδω κ μεις.την αλλη τριτη θα παω στο γιατρο.ελπιζω να ακουσω καρδουλα.κ θα αρχισουν οι εξετασεις.γενικα λογω πρωτης δυσκολης εγκυμοσυνης κ κιλων πρεπει να προσεχω για υπερταση,διαβητη,εχω γενικα αναιμια,χασιμοτο κ μετα την πρωτη γεννα κ πρβλμ με τη χολη!σουπερ ε;κ ειμαι κ30!λεω να παω κ οδοντιατρο κ μαλλον διατροφολογο προληπτικα.απο συμπτωματα λιγο υπνηλια,κουραζομαι ευκολα κ ξυνιλες.τρεχω κ με τη μικρη..

Μαμμυ τραγικος ο γιατρος.ευχομαι ολα να πανε καλα τωρα!

Ισαβελλα εφοσον κ συ ειχες θεμα στην πρωτη εγκυμοσυνη καλο ειναι να πηγαινεις πιο συχνα

Ιζαμπελα προσεχε με τα ατυχηματακια.κ ολες σας κοριτσια.εγω στην κορη 6,5 μηνων εσπασα το ποδι μου.οχι απο απροσεξια

Ρανια περαστικα σας.δ ξερω με δουλεια τι θα εκανα με το θηλασμο.η κορη μου ειναι μαλωμενη με τον υπνο.κ ζωηρη!ταλιμπαν!ουτε για μας ηταν ευκολος ο θηλασμος.καλυτερα απο σας παντως..μπορει το δευτερο να μην ειναι τοσο κολλημενο.λογικα θα εχει αποθηλασει μεχρι να γεννησεις;

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το γιατρό μου...Του είπα για τις κίτρινες βλενννες...και η απαντηση του ήταν ότι εφόσον δεν μυριζουν, δεν έχω φαγούρα και τσουξημο είναι φυσιολογικές.αν βέβαια τις ξαναδώ θα του πω ψέματα...ότι έχω κ άλλο σύμπτωμα...και ελπίζω ότι θα μου κάνει κολπική καλλιέργεια.δεν είμαι στην Ελλάδα να κάνω ότι θέλω κ οπότε θέλω δυστυχώς.αληθεια εσείς κάνατε κολπική καλλιέργεια μαζί μετις υπολοιπς εξετάσεις;

Dοani θα θυμάμαι την πητ γιατί έχω γενέθλια.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το γιατρό μου...Του είπα για τις κίτρινες βλενννες...και η απαντηση του ήταν ότι εφόσον δεν μυριζουν, δεν έχω φαγούρα και τσουξημο είναι φυσιολογικές.αν βέβαια τις ξαναδώ θα του πω ψέματα...ότι έχω κ άλλο σύμπτωμα...και ελπίζω ότι θα μου κάνει κολπική καλλιέργεια.δεν είμαι στην Ελλάδα να κάνω ότι θέλω κ οπότε θέλω δυστυχώς.αληθεια εσείς κάνατε κολπική καλλιέργεια μαζί μετις υπολοιπς εξετάσεις;

Dοani θα θυμάμαι την πητ γιατί έχω γενέθλια.

Χαχα αληθεια?? κ εσυ τοξοτακι??? τελεια!!! Εγω απο εξετασεις δεν εχω κανει ακομα τπτ, οποτε ουτε καλλιεργεια... Ελπιζω να μην ειναι τπτ... Εγω αυτες τις μερες εχω ασπρα υγρα αρκετα αλλα φυσιολογικα...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το γιατρό μου...Του είπα για τις κίτρινες βλενννες...και η απαντηση του ήταν ότι εφόσον δεν μυριζουν, δεν έχω φαγούρα και τσουξημο είναι φυσιολογικές.αν βέβαια τις ξαναδώ θα του πω ψέματα...ότι έχω κ άλλο σύμπτωμα...και ελπίζω ότι θα μου κάνει κολπική καλλιέργεια.δεν είμαι στην Ελλάδα να κάνω ότι θέλω κ οπότε θέλω δυστυχώς.αληθεια εσείς κάνατε κολπική καλλιέργεια μαζί μετις υπολοιπς εξετάσεις;

Dοani θα θυμάμαι την πητ γιατί έχω γενέθλια.

Ισαβέλλα εγώ έκανα κολπικη αλλά από λάθος, μου εδωσε τα στικ η μικροβιολογος, γινόταν χαμος εκείνη τη μέρα, όταν πήγα για το προγεννετικο Ε τα έκανα καιεγω σπίτι, βγήκε ελαφρός θετικό ουρεοπλασμα τα έδωσα στο γιατρό μου μου είπε δεν κάνουμε τίποτα δεν δίνω αντιβίωση ας είναι εκεί δεν ενοχλεί,και εγώ είχα κίτρινα άχνα υγρά πάλι μου είπε ότι δεν είναι τίποτα να μη σκάω,

Κοπελια μου για το πολυποδα εγώ τον έχω στο τράχηλο και είναι τέτοιας μορφής. Που δεν ενοχλεί στην εγκυμοσύνη κανει μικρες αιμορραγίες αλλά θα απορροφηθεί με την εγκυμοσύνη.

Περαστικά με την γαστρεντερίτιδα! Νερό να πινεις για να μην αφυδατωθεις!

Περιμένω να διαβάσω ποστ για καρδουλες που χτυπάνε δυνατά! Κορίτσια καλή ψυχολογία , να σκέφτεστε θετικά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Izabella βοήθησε με λίγο να καταλάβω.εγω κάνω στικ σπίτι κ είναι φυσιολογικά.δηλαδη δείχνουν ότι το ph του κολπου είναι φυσιολογικό.εσυ τι ακριβώς έκανες;προφανώς έκανες καλλιέργεια κολπική για να σου βρουν το ουρεοπλασμα,εκτος κ αν ήταν στικ ούρων και φάνηκε εκεί;πες μου, με καίει.καλα και λίγη αντιβιωση δεν βλάπτει.εγω είμαι πολύ φοβιτσιαρα.εμενα για ένα ινομυωμα που έχω ο γιατροςμου είπε πως δεν ενοχλεί λόγω θέσης αλλά σε επόμενη εγκυμοσυνη μάλλον θα δημιουργήσει πρόβλημα και καλό θα ήταν αν κάνω καισαρική να βγει κ αυτό εκτός κ αν απορροφηθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...