Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!ρανια σοβαρά μετρήσατε δαχτυλάκια???πω πω .Εμείς έχουμε Δευτέρα Αυχενική και έχω αγχωθει αρκετα. Μέχρι να βγει η αίματος να τελειωσει όλο αυτό θα σκάσω

Καλησπερα κοριτσι.εγω εκλεισα μια εβδομαδα μετα το πασχα.ολα καλα θα μας πανε σε ολες.εγω παλι αληθεια θελω να κανω αυχενικη για να το δω που εχει μεγαλωσει.θυμαμαι στο πρωτο μου που στην αυχενικη φαινοταν τοσο καθαρα ολα.δαχτυλα μυτη.πω πω!!!και κουνιοταν κ πολυ τοτε.παντως εμενα μου φαινεται οτι περναει τοσο γρηγορα ο καιρος.ποτε εφτασα 9μιση εβδομαδες δεν ξερω.μακαρι να συνεχισω ετσι παναγια μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ ναι. Φαίνονται όλα ξεκάθαρα πλεόν. Αφού πιπιλούσε και το δαχτυλάκι της! (Μάλλον της) Χαχαχαχαχαχα!

Πωπω τι ομορφη εικονα! Βλεπω ποση διαφορα εχουν τα νινακια μας με λιγες βδομαδες διαφορα! Εμενα την προηγουμενη βδομαδα δε φαινοταν καν χερια ποδια και εσεις λετε ηδη για δαχτυλακια!!!! Πωπω ανυπομονω!!! Την αλλη βδομαδα το φανταζομαι εντελως αλλαγμενο το νινακι μου!!! Οπως λεω και στον αντρα μου ολοκληρο παιδι!!! χαχαχα!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια.παιρνει καμια σας και ασβεστιο;εμενα τελικα μου εγραψε και ασβεστιο κ τα πηρα μαζι με το σιδηρο.και μου ειπε η φαρμακοποιος να εχουν 2 ωρες διαφορα.και επισης για το σιδηρο οτι πρεπει μια ωρα πριν η μετα το φαγητο.αν παιρνετε,ποτε το παιρνετε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια.παιρνει καμια σας και ασβεστιο;εμενα τελικα μου εγραψε και ασβεστιο κ τα πηρα μαζι με το σιδηρο.και μου ειπε η φαρμακοποιος να αφαίρεση ρες διαφορα.και επισης για το σιδηρο οτι πρεπει μια ωρα πριν η μετα το φαγητο.αν παιρνετε,ποτε το παιρνετε;;;;

Εμένα ασβεστιο ακόμα.θα μου πει σίγουρα όμως .λογικα την δευτερα εχω και κατι μουδιασματα πρέπει να πάω στην Ενδοκρινολογο να δω και απο εκει τι γινεται,εχω κανει αφαίρεση θυρεοειδή και τα μουδιασματα για εμένα είναι σύμπτωμα για έλλειψη ασβεστίου, παίρνω όμως 2 Μαγνησία, σιδηρο ,2 διαφορερικα χαπια για το θυρεοειδή και 3 ουτροτζεσταν τη μέρα .Καλά δεν είναι? ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας, μανούλες! Εγώ μίλησα με το γιατρό μου για τα πονάκια και με καθησύχασε ότι είναι, όπως σκεφτόμουν, απ' τη μήτρα που μεγαλώνει. Και κανόνισα και τη Μ. Τετάρτη να πάω απ' το ιατρείο για υπέρηχο να το δούμε το μικρούλι, γιατί δεν άντεχα μέχρι 19/5 την αυχενική! Όσο για τα συμπληρώματα κλπ εγώ παίρνω το σίδηρο και το φυλλικό το πρωί νηστική και μετά από μισή ώρα τρώω πρωινό, χωρίς γαλακτοκομικά όμως γιατί περιέχουν ασβέστιο που όντως παρεμποδίζει την απορρόφηση. Συνήθως ένα φρούτο για βιταμίνη C που βοηθά στην απορρόφηση και μια φρυγανιά. Για να ξέρετε αν απορροφάτε το σίδηρο παρατηρείστε, συγγνώμη κιόλας, τα κόπρανα. Απ' το σίδηρο μαυρίζουν! Μετά το πρωινό παίρνω το μαγνήσιο. Ασβέστιο, αν θυμάμαι καλά, το χρειαζόμαστε απ' το 2ο 3μηνο και μετά. Αντίστοιχα μετά το δείπνο πάλι παίρνω το μαγνήσιο. Βάλτε και 20 μετρήσεις ζαχάρου την ημέρα και 5-6 ενέσεις ινσουλίνης, γέμισε η μέρα!... Ας είναι καλά και χαλάλι του!!


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Rania, εύχομαι να 'ναι κοριτσάκι, αφού έχεις ήδη γιο! Απλά να σου πω ότι και 'μένα το γιό μου μέχρι το β' επιπέδου, στην 23η εβδομάδα δηλ, μάλλον κορίτσι μου το λέγανε! Το ένιωθα όμως, ρε κορίτσια! Ερχόταν η μάνα μου και με ρώταγε "τί κάνει η εγγονή μου" και της έλεγα να μη λέει έτσι γιατί θα βγεί αγόρι! Τώρα δεν ξέρω. Θα 'θελα και κοριτσάκι αλλά τα αγοράκια μου λιώνουν την καρδιά!


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες! Εγώ μίλησα με το γιατρό μου για τα πονάκια και με καθησύχασε ότι είναι, όπως σκεφτόμουν, απ' τη μήτρα που μεγαλώνει. Και κανόνισα και τη Μ. Τετάρτη να πάω απ' το ιατρείο για υπέρηχο να το δούμε το μικρούλι, γιατί δεν άντεχα μέχρι 19/5 την αυχενική! Όσο για τα συμπληρώματα κλπ εγώ παίρνω το σίδηρο και το φυλλικό το πρωί νηστική και μετά από μισή ώρα τρώω πρωινό, χωρίς γαλακτοκομικά όμως γιατί περιέχουν ασβέστιο που όντως παρεμποδίζει την απορρόφηση. Συνήθως ένα φρούτο για βιταμίνη C που βοηθά στην απορρόφηση και μια φρυγανιά. Για να ξέρετε αν απορροφάτε το σίδηρο παρατηρείστε, συγγνώμη κιόλας, τα κόπρανα. Απ' το σίδηρο μαυρίζουν! Μετά το πρωινό παίρνω το μαγνήσιο. Ασβέστιο, αν θυμάμαι καλά, το χρειαζόμαστε απ' το 2ο 3μηνο και μετά. Αντίστοιχα μετά το δείπνο πάλι παίρνω το μαγνήσιο. Βάλτε και 20 μετρήσεις ζαχάρου την ημέρα και 5-6 ενέσεις ινσουλίνης, γέμισε η μέρα!... Ας είναι καλά και χαλάλι του!!

Γιατί τόσες μετρήσεις? Και γιατί τόσες ινσουλινες? Πω Πω χαρά στο κουράγιο σου!

Link to comment
Share on other sites

Rania, εύχομαι να 'ναι κοριτσάκι, αφού έχεις ήδη γιο! Απλά να σου πω ότι και 'μένα το γιό μου μέχρι το β' επιπέδου, στην 23η εβδομάδα δηλ, μάλλον κορίτσι μου το λέγανε! Το ένιωθα όμως, ρε κορίτσια! Ερχόταν η μάνα μου και με ρώταγε "τί κάνει η εγγονή μου" και της έλεγα να μη λέει έτσι γιατί θα βγεί αγόρι! Τώρα δεν ξέρω. Θα 'θελα και κοριτσάκι αλλά τα αγοράκια μου λιώνουν την καρδιά!

Aχχχχ rennie μου δεν κατάλαβες....θα έδινα τα πάντα για να έχω πάλι γιο. Ακόμα και στον ύπνο μου έχω δει όνειρο ότι νομίζω ότι είναι κορίτσι και το βλέπω και είναι αγόρι και κλαίω από τη χαρά μου. Το θέμα είναι ότι στο γιο μου έβλεπα ότι έχω κορίτσι και έκανα γιο. Επίσης ο άντρας μου βλεπει στον ύπνο του ότι φοράει ροζ ταγιέρ. (μη γελάτε)! Ο γιατρός μου πουλί δεν είδε και μόλις είδε την απογοήτευσή μου προσπαθούσε να τα μπαλώσει. Επίσης είμαι της άποψης ότι παιδιά του ίδιου φύλου μεγαλώνουν πιο αγαπημένα από τα παιδιά διαφορετικού.

Αλλά είναι αυτό που λέω σε όλους. Πριν κάνω τον μικρό δεν ήθελα καθόλου παιδιά. Μετά έκανα τον μικρό και δεν μπορώ καν να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς τη μαιμού μου! Και είμαι σίγουρη ότι αν είναι κορίτσι το δεύτερο, μόλις γεννήσω δεν θα ξέρω για ποιο λόγο δεν ήθελα κορίτσι.

Αφού είμαι ανώμαλη βρε κορίτσια, τι να κάνω!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τον σίδηρο και το φυλλικό το πρωί νυστικές και μετά από 1 ώρα οτιδήποτε άλλο και καλό είναι το ασβέστιο να μην είναι το επόμενο.

Εγώ θα τα ξεκινήσω τον άλλο μήνα, μόνο φυλλικό πίνω, μιας και ο αιματοκρίτης μου είναι 41.

Ασβέστιο παίρνω πότε πότε ένα φυτικό λόγω του θηλασμού τον οποίο με χαρά σας λέω ότι έχει ελαττωθεί αισθητά αλλά μάλλον δεν θα κοπεί τελείως.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε?πως ηταν η μερα σας?εμεις εδω τα ιδια ! αναγούλες εμετό και ολα καλα ! αντε να δω θα σταματήσουν η θα με παει 40 εβδομάδες έτσι?? :P

Ιζαμπελα πιστευω δεν θα σε ταλαιπωρουν μεχρι τελος.αντε το πολυ πιστευω κανα μηνα.και ευχομαι Ουτε τοσο!!!εγω αναγουλες εχω το πρωι .πιο σπανια απογευμα βραδυ.αλλα εχω βρει κ τρωω ενα σκετο παξιμαδι.κ νιωθω αμεσως καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!!!!!!:Dτι κανετε;εγω μαγειρευω.φακες.ξυπνησα κ ηθελα να φαω φακες.βασικα ηθελα να μυρισει η κουζινα δαφνη και σκορδο.ο,τι να ναι.:confused:

δεν εισαι η μονη... εγω σημερα ηθελα κολοκυθάκια αυγολέμονο..

:tongue::tongue::tongue:

κοριτσια που θα γεννήσετε?? έχετε αποφασίσει ?

Link to comment
Share on other sites

Ιζαμπελα πιστευω δεν θα σε ταλαιπωρουν μεχρι τελος.αντε το πολυ πιστευω κανα μηνα.και ευχομαι Ουτε τοσο!!!εγω αναγουλες εχω το πρωι .πιο σπανια απογευμα βραδυ.αλλα εχω βρει κ τρωω ενα σκετο παξιμαδι.κ νιωθω αμεσως καλυτερα.

δυστυχώς το ψωμι με το βούτυρο και το μελι δεν κανει δουλειά πλέων . εχθες η χαζή εφαγα πατατακια... περασα μαρτυρικό βραδυ !!! απο την μια υποφερω απο την αλλη γελάω γιατι σηκώνομαι να παω για εμετο και εχω τα σκυλια απο πισω να περιμένουν εξω απο το μπανιο , παω ξαπλώνω ερχονται και αυτα, γενικα οπου παω εχω συνοδεία τα σκυλοπαιδια μας , αν αργήσω να βγω και απο το μπανιο? ανοίγει η μικρη τη πορτα να δει ειμαι καλα δεν ειμαι ? ειμαστε για γελια και για κλάματα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...