Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ετσι χωρις λογο?Θα σας περασει !ασε να ηρεμησετε και θα πατε για την κορη στα καπακια χιχιχι! μουτσςς!

Οχι καλε, τι χωρις λογο? τρελη ειμαι?

Ειναι στην τσιτα γενικα, κανω υπομονη απο τοτε που γυρισαμε απο τις διακοπες, αλλα δεν αμπορω αλλο. Μου τελειωσε η υπομονη...

Τωρα εχω νευρα εγω, το δικαιουμαι...

Δεν μπορω να γραψω και πολλα πολλα...

Θα δουμε τι θα γινει...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ηλιάννα μου, σοκαρίστικα! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά! Κακώς δεν έμεινες πάντως..και λέω κακώς γιατί ξέρω πως στο σπίτι δεν πρόκειται να ξεκουραστείς. Πως θα τα βγάλεις πέρα μόνη σου? Μη ρισκάρεις κορίτσι μου και ζήτα βοήθεια, οι θερμοκοιτίδες δεν είναι παιχνίδι..Σε αυτά τα κιλά που είναι το μπεμπάκι όλα πάνε καλά αλλά είναι μεγάσλη ταλαιπωρία και τότε θα είναι(αχρείαστη να είναι) που θα πρέπει να έχεις κάποιν να σε βοηθάει και να κρατάει το παιδί..

joa μου μην ανησυχείς, δεν θα είναι κάτι κι εμένα άνοιγε η μυτη, δεν εκανα καυτηρίαση απλά έβαζα βαζελίνη. Μετά μου ξαναεμφανίστηκε στην εγκυμοσύνη.Να ξέρεις να έχεις στο σπίτι πάντα οξυζενε. Αν ανοίξει το βάζει με μπαμπάκι στη μύτη, πιέζεις και σταματάει αμέσως.

Βατραχάκι μου γλυκό μπράβο σας για το γιο γιο! Καλή επιτυχία και στον ανηψιό σου! Τι επεμβαση θα κάνει?

Σουλίτσα μου χάρηκα που η μανούλα σου είναι καλύτερα.Άντε να πάτε κι εσείς για τα τελευταία μπανάκια και να περάσετε τέλεια!

Νατασούλα τα χεις πάρει άσχημα διαβάζω...πάντως τέτοιες φάσεις όλες περνάμε, ελπίζω μόνο να μην έχετε κανένα σοβαρό λόγο. Μη στέκεστε πάντως σε ασήμαντα πράγματα! Δεν αξίζει..

Πανμαρ καλως ορίτσατε!

Εμείς τελικά εκτός απροοπτου αύριο πρωί πρωί ξαναφεύγουμε για χωριό. Θα επιστρέψουμε Κυριακή.

Σας φιλώ όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μη γράφετε άλλο μισό να σας διαβάσω!!!!!!!!!!

Το μαύρο σύννεφο είναι και πάλι από πάνω μας, δε γράφω λεπτομέρειες δεν έχει και νόημα πάντως δεν είμαστε καλά οικογενειακώς, μόνο υπομονή και θα περάσει κι αυτό!

Λοιπόν εγκυμονούσες ειδικά για το θέμα του τοκετού τα έλεγα θυμάμαι και στο βατραχάκι! Εμένα ήταν αυτό που σίγουρα δε με φόβιζε! Ανυπομονούσα, το έχω δει αλλιώς από την 1η φορά που εντάξει ήταν δύσκολη φάση, αλλά και πάλι το είχα δει τελείως αλλιώς μοναδική εμπειρία που έχεις πολύ λίγες φορές την τύχη να τη ζήσεις για αυτό χαλαρώστε και προσπαθήστε να ρουφήξετε κάθε στιγμή, έτσι και το σώμα θα είναι ήρεμο και θα ανταποκριθεί καλύτερα! Εγώ ούτε το "ψαχούλεμα" με το χέρι από 3-4 διαφορετικούς ανθρώπους ένιωσα να με ενοχλεί ιδιαίτερα, ούτε το πάτημα στην κοιλιά, ούτε καν τις πρώτες 20 μέρες που δε μπορούσα να καθίσω καλά μετά τη γέννα του Γιώργου! Να σας πω ότι είστε απίστευτα τυχερές και ευλογημένες που θα νιώσετε για 2η φορά τα συναισθήματα που δημιουργούνται έχοντας το νεογέννητο σας αγκαλιά! Μόνη συμβουλή κρατήστε στο μυαλό σας κάθε λεπτό, κάθε λεπτομέρεια θα τα θυμάστε και θα σας γεμίζουν για πάντα!

Επανέρχομαι!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιανα μου πολυ στεναχωρεθηκα με τα νεα σου!

θα σε παρω τηλ το απογευμα να μιλησουμε.

Νατασα μου ελπιζω να τα βρειτε συντομα με τον καλο σου ολοι περναμε φασης!

αρμακι μου ευχαριστω ο μικρος κανει δυσκολη επεμβαση δεν μπορω να γραψω και πολλα καταλαβαινεις τωρα ειναι χειρουργειο θα κρατησει περιπου 6 ωρες και ειμαστε σε αναμενα καρβουνα περιμενουμε να μας παρουν τηλ ειναι Αγγλια ευχομαι να πανε ολα!

καλα να περασετε στο χωριο!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Τι παθατε ρε Μαρινα?Για πες,με ανησυχησες..

Αρμακι μου καλα να περασετε!!!

Βατραχακι μπραβο για το γιο γιο και καλη αναρρωση στο μικρο σας ανηψακι!

Σουλιτσα αντε βρε να δεις τι καλα που θα γυρισει η μανουλα!!!

Πανμαρ Καλως ηρθατε!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρινα μου τι παθατε παλι;περαστικα σας!

εισαστε ακομη διακοπες η επιστρεψατε;

οσο για τον τοκετο συμφωνω μαζι σου κι εγω πηγα πολλη χαλαρη κι ολα δοξα τον θεο πηγαν καλα!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Ξαναηρθα....

Ενταξει, δε λεω, φασεις περναμε ολοι.. Ουτε η πρωτη φορα, ουτε η τελευταια ειναι που τσακωνομαστε! Αλλα ειδικα αυτη τη φορα μου την εχει δωσει πολυ ασχημα γιατι εκανε μικρες μικρες βλακειες και παραγματα που με ενοχλουν συνεχεια! Δεν εγινε κατι πολυ σοβαρο και συγκλονιστικο...

Βατραχακι περαστικα να ειναι! Να πανε ολα καλα και να εχει μια πολυ γρηγορη αναρρωση το πουλακι μου!

Μαρινα τι παθατε παλι ρε παιδι?

Ιωαννα, ενταξει ο μικρος? Τιποτα δε θα ειναι, εγω ειμαι βεβαιη οτι εγινε απο τους ορους...

Πανμαρ καλως ηρθατε!

Αρμακι καλα να περασετε!

Ριτακι το ξερω και σ'ευχαριστω...:wink:

Ουφ τα ειπα ολα νομιζω...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα φιλενάδες.

Ηλιάνα μου τι έγινε βρε κοριτσάκι μου;;; Στεναχωρήθηκα που τα διάβασα :(:(:( και .......τσαντίστηκα με τους παππουδογιαγιάδες.:evil::evil::evil: Μα είναι δυνατόν;;; Ήμαρτον πια!!!! Εσύ κορίτσι μου φρόντισε να ξεκουραστείς όσο γίνεται. Κάθε μέρα που περνάει είναι συν.

Πετρουλίνι ετοιμάζεις ταξιδάκι;;; Μπράβο κορίτσι μου. Θα πάρετε και τον Αναστάση;

Άρμα η Ευούλα είναι κούκλα. Να τη χαίρεστε κορίτσι μου. Και καλά κάνετε και συνεχίζετε τις διακοπές σας. Δεν με αγχώνει μωρέ τόσο το θέμα των κιλών, 4 κιλά θέλω να χάσω και αν το πάρω απόφαση γίνεται, αλλά τις τελευταίες μέρες είμαστε και εμείς 'κάπως'. Δεν έχουμε τσακωθεί αλλά έχουμε σίγουρα αποξενωθεί. Ελπίζω να συνέρθουμε.

Βίκυ καταλαβαίνω απόλυτα τι έζησες χτες :(:(:(. Συλληπητήρια και πάλι. Ελπίζω η Φωτεινούλα να μην έχει κατι σοβαρό.

Joa δεν είναι τίποτα αυτό που έπαθε ο Χρήστος. Το έχω ακούσει και για άλλα παιδάκια. Με το καλό να δείτε το 'κοριτσάκι σας ;););) ' σήμερα. Περιμένουμε νέα.

Μαρινάκι μου τι πάθατε πάλι μωρέ; Ο Γιώργος σου ή κάτι άλλο;

Σούλα είναι ενθαρρυντικό για τη μανούλα σου που νιώθει καλύτερα και ακόμα καλύτερο ότι θα πάει διακοπές. Θα συνέλθει έτσι.

Κα Φωτεινή γιατί σταματάτε τα μπάνια έτσι νωρίς; Εγώ δεν αφήνω τη θάλασσα πριν τις 14/9 με τίποτα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Βατραχάκι το ανηψάκι σου που γεννήθηκε πέρσι με κάποιο προβληματάκι χειρουργείται; Τα καλύτερα του εύχομαι.

Πανμαρ καλώς ήρθατε. Να μας πεις τα νέα της Σούπερ Σοφίας!!!!!

Τα δικά μας νέα είναι ότι η Αλεξάνδρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κοιμάται στην κούνια μόνη της χωρίς αγκαλίτσες, χαδάκια κλπ.

Το θέμα πάνα δεν το έχει ακόμα, δεν το ελέγχει και συνηθώς μου το λέει αφού τα κάνει, αλλά το ενθαρρυντικό είναι ότι όταν τη βάζω εγώ κάθεται και 9/10 φορές ξυπνάει ολόστεγνη.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα μου μπρααααβο!!

Να σου δωσω μια συμβουλη? τωρα που το βρηκε ισως ειναι καλα να της αλλαξεις την κουνια σε κρεβατι γιατι με αυτη την αλλαγη σε κρεβατι και τα σηκω κατσε το χανουν λιγο παλι...στην βραση κολλαει το σιδερο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αμάν! Άλλα ήθελα να γράψω και σοκαρίστηκα με την Ηλιάνα μας τίποτα άλλο δε θυμάμαι τώρα! Κοπέλα μου δεν ξέρω κι εγώ με ποιόν τρόπο να σου πω ότι πρέπει να προσέξεις, πάντως κάτι πρέπει να γίνει γιατί και τίποτα απολύτως να μην κάνεις πρέπει να είσαι συνέχεια ξαπλωμένη και στο σπίτι μόνη σου με το δίχρονο παιδάκι σου αυτό είναι αδύνατον! Κάποιος πρέπει να κρατάει απαραιτήτως το παιδί μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία, να το ταίσει, να το βοηθήσει στην τουαλέτα! Αν είναι πηγαίνετε το παιδί στην πεθερά σου ή στη μαμά σου αφού δεν μπορούν να έρθουν. Σϊγουρα είναι η έσχατη λύση και για σένα και για αυτόν αλλά προέχει η υγεία του άλλου μέλους της οικογένειας που αν και αγέννητο έχει και εκείνο δικαιώματα! Κρίμα να μην είμαστε κοντά να σε βοηθήσουμε με όποιον τρόπο γίνεται!

Εμείς τα συνηθισμένα (ακόμα στο Βραχάτι), εγώ και τα παιδιά με ίωση (διαφορετικές δηλαδή), πυρετό η μπουμπού, πόνο στα κόκαλα και μπούκωμα εγώ ίσως και πυρετό δεν ασχολούμαι όμως για να μη με πάρει από κάτω και ο Γώγος μου με τρελούς εμετούς και είναι είτε γαστρεντερίτιδα είτε από το χλώριο της πισίνας γιατί 2 μέρες λόγω αέρα την έβγαζε εκεί και το τρελό με τις βουτιές κατάπιε κάμποσο! Τέσπα με πιάνουν πού και πού τα ψυχολογικά μουη αλλά όταν βγήκαμε και είδα μια μανούλα δίπλα μου με ένα μπεμπουλίνι που μου φάνηκε πολύ μικρούλη σαν νεογέννητο και κάπως πειραγμένο το κεφαλάκι του, είπα για άλλη μια φορά Δόξα το Θεό! Έτσι βέβαια λέει και η συγκεκριμένη μανούλα που γέννησε μόλις 5 μηνών και το μωράκι της είναι τώρα κοντά 6 μηνών και μοιάζει νεογέννητο, τα έβγαλε όμως πέρα και επέζησε και θα γίνει καλά και σε λίγα χρόνια θα είναι μια κακιά ανάμνηση όλα αυτά! Όπως βλέπετε με έχει πιάσει ένα κάτι, διάβασα και ένα μυθιστόρημα αυτές τις μέρες και το έχω ρίξει στη φιλοσοφία για να μη μελαγχολώ!Χι,χι,χι! Πάντως παρόλο που ήταν το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου δε θέλω να τελειώσει, δε θέλω να έρθει ο Χειμώνας!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...