Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20 ΚΑΙ ΚΑΤΙ..!!!


pinakiiii

Recommended Posts

καλα ειμαστε κι εμεις! καλη επιτυχια σου ευχομαι!

εγω δεν σπουδασα κατι, για την ακριβεια στα 18α γενεθλια μου το εσκασα απο το σπιτι (και το σχολειο-εξετασεις γραφαμε) και μετακομισα στην αθηνα με τον αντρα μου! πανικος ειχε γινει! ο μπαμπας μου ειδικα ηθελε να σπουδασω κατι, αλλα εγω ειχα αλλα ονειρα..:tongue: και τα πραγματοποιησα! δεν το εχω μετανιωσει, ισως να σπουδαζα εαν δεν τον ειχα γνωρισει, τι αλλο θα 'κανα? ο πιο πολυς κοσμος μου λεει τη φραση "απο μικρη στα βασανα" για να τους απαντησω "ή μικρος μικρος παντρεψου.." αν δεν το ηθελα δεν θα το εκανα, κι επειτα για καποιον μπορει να ειναι βασανο, για μενα ομως οχι!

αυτη ειναι η δικη μου ιστορια!

παντως ειδικα τις μαμαδες σαν εσενα μαρακι, τις θαυμαζω πιο πολυ! γιατι ξερω πως εγω δεν ειμαι ετσι. ειμαι λιγο τεμπελουλα!

Δεν απέχουν πολύ οι ιστορίες μας.. Εγώ εφυγα από το σπίτι στο δευτερο ετος στο πανεπιστήμιο για διάφορους λόγους (αλλά δεν πήγα κ πολύ μακρυα 40 λεπτα απόσταση) που δεν θελω να γράψω δημόσια αλλά αν τύχει κ βρεθούμε ποτε θα σας τα πω! Πλέον ομως είμαστε μια χαρά με τους δικούς μου κ με βοηθάνε πάρα πολύ!. όσο αυτό το από μικρή στα βάσανα κ εγώ το έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές αλλά δε βαριέσαι άσε τον καθένα να ΄λέει τα δικά του! Εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη με τη ζωή μου κ φαντάζομαι κ εσύ το ίδιο! Σκέφτομαι οτι στα 40 μου ο γιος μου θα ναι 19 χρονών ολόκληρο αντράκι θα χουμε ξεμπερδέψει από πανες παιδικούς διαβάσματα κτλ ενώ άλλες μαμάδες θα χουν παιδάκια πάνω κάτω στο δημοτικό.. Μαμάδες σαν εμένα..? Μμμμ εγώ πάλι θαυμάζω μαμάδες σαν εσ΄ςνα που αφιερώνουν όοολο τους το χρόνο στην οικογένεια.. Εγω γινομαι χίλια κομμάτια να τα προλάβω όλα.. Αλλά κ πάλι αν γύριζα πίσω το χρόνο το ίδιο θα εκανα!! Σημασία έχει να πραγματοποιούμε τα όνειρά μας και να είμαστε ταυτόχρονα εντάξει απέναντι στις υποχρεώσεις μας! Αλήθεια εσύ την ''έκανες '' από το σπιτι? Οι δικοί σου πως το πήραν? Εσύ πως ήσουν όταν έφυγες?


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 469
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαριαννα αν θελεις τη γνωμη μου (δε μου πεφτει λογος βεβαια)εκανες την καλυτερη δουλεια απο τη στιγμη που αυτο ηθελες κ εισαι ευτυχισμενη.εγω αντιθετα δεν σηκωσα αναστημα στον πατερα μου για το τι θελω εγω να σπουδασω κ οχι εκεινος κ τωρα το μετανιωνω πολυ πικρα..οχι με το παιδι μου κ τον αντρα μου προς θεου αλλα με το τι θα κανω στη ζωη μου επαγγελματικα κ τωρα βρισκομαι σε τελμα κ δεν ξερω τι να κανω....

Καλησπέρα κ σε εσένα!! Πως είναι το αρρωστάκι μας? Βασικά έχεις σκεφτεί να ξαναδώσεις πανελλήνιες? Η με το μηχανιγραφικό σου να περάσεις κάπου με το 10% ?


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ομως είμαστε μια χαρά με τους δικούς μου κ με βοηθάνε πάρα πολύ!. όσο αυτό το από μικρή στα βάσανα κ εγώ το έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές αλλά δε βαριέσαι άσε τον καθένα να ΄λέει τα δικά του! Εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη με τη ζωή μου κ φαντάζομαι κ εσύ το ίδιο! Σκέφτομαι οτι στα 40 μου ο γιος μου θα ναι 19 χρονών ολόκληρο αντράκι θα χουμε ξεμπερδέψει από πανες παιδικούς διαβάσματα κτλ ενώ άλλες μαμάδες θα χουν παιδάκια πάνω κάτω στο δημοτικό.. Μαμάδες σαν εμένα..? Μμμμ εγώ πάλι θαυμάζω μαμάδες σαν εσ΄ςνα που αφιερώνουν όοολο τους το χρόνο στην οικογένεια.. Εγω γινομαι χίλια κομμάτια να τα προλάβω όλα.. Αλλά κ πάλι αν γύριζα πίσω το χρόνο το ίδιο θα εκανα!! Σημασία έχει να πραγματοποιούμε τα όνειρά μας και να είμαστε ταυτόχρονα εντάξει απέναντι στις υποχρεώσεις μας! Αλήθεια εσύ την ''έκανες '' από το σπιτι? Οι δικοί σου πως το πήραν? Εσύ πως ήσουν όταν έφυγες?

ναι ναι! συμφωνω με οσα γραφεις! τα εχω σκεφτει κι εγω πολλες φορες!

εγω οντως "την εκανα", το εσκασα κανονικα, με ψαχνανε! δεν ειχα ουτε κινητο! το ειχαμε κανονισει απο πολυυυυ καιρο με τον αντρα μου, ημουν 17 κι εκεινος 19. δεν ηταν απ'την πολη μου, ειχαμε και ενα σωρο διαφωνιες με τους δικους μου, οποτε την ημερα των γενεθλιων μου αντι να παω να γραψω (ιστορια αν θυμαμαι καλα) πηγα στο πρακτοριο και πηρα το λεωφορειο! εμεινα στο σπιτι του με την οικογενεια του. οι δικοι μου φυσικα καποια στιγμη με βρηκανε, τηλεφωνησαν στο κινητο του, αλλα δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα! μεχρι ο λυκιαρχης και καθηγητες με παιρνανε τηλ για να παω να δωσω τα τελευταια μαθηματα, και καλα!

φυσικα μετα απο 6 μηνες περιπου αρχισαμε παλι να μιλιομαστε με τους γονεις μου και βρεθηκαμε κιολας, και οσο περνουσε ο καιρος "εφτιαχνε" ξανα η σχεση μας. τωρα δοξα το θεο ειμαστε τελεια (εδω και χρονια),περασμενα-ξεχασμενα! μας λατρευουν ολους, κι εμεις το ιδιο!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!μια χαρα ειμαστε εμεις επιτελους!εσεις τι κανετε?μαρακι μου εσεις λες οτι ζηλευεις εμας που αφιερωνουμε ολο το χρονο στην οικογενεια μας.εγω εχω να πω οτι ζηλευω εσας που πηρατε τη ζωη σας στα χερια σας.το λεω κ το τονιζω οτι απο τη στιγμη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος ηταν επιλογη μου το να κανω οικεγενεια κ δεν την αλλαζα με τιποτα γιατι ειμαι πολυ ευτυχισμενη.αλλα το επαγγρλματικο ειναι σαρακι μεσα μου.μαρακι να σου πω την αληθεια θα ειχα ηδη δωσει ξανα πανελληνιες αλλα το θεμα ειναι οτι υπαρχει πιεση χρονου κ πρεπει να παρω πτυχιο για να πιασω δουλεια αμεσα.αλλα δε μπορω αληθεια παω στη σχολη κανονικα λλα με μιση καρδια.κ αυτο ειναι κατι που οι δικοι μου δε λενε να το καταλαβουν με τιποτα.μαλιστα με πριζουν λεγοντας μου οτι οταν παρω λεφτα απο αυτη δουλεια θα γλυκαθω κ θα μου αρεσει κ οπως καταλαβαινεις σκοτωνωμαστε.....αστα να πανε...ειμαι πελαγωμενη με αυτο το θεμα...μακαρι να βρω ακρη κ συντομα γιατι αυτη η ενταση με τους δικους μου μς φθειρει πολυ ψυχολογικα....τεσπα σας ζαλισα παλι.εσεις τι κανετε κοπελιες μου??τα παιδακια σας ειναι καλα?????

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι! συμφωνω με οσα γραφεις! τα εχω σκεφτει κι εγω πολλες φορες!

εγω οντως "την εκανα", το εσκασα κανονικα, με ψαχνανε! δεν ειχα ουτε κινητο! το ειχαμε κανονισει απο πολυυυυ καιρο με τον αντρα μου, ημουν 17 κι εκεινος 19. δεν ηταν απ'την πολη μου, ειχαμε και ενα σωρο διαφωνιες με τους δικους μου, οποτε την ημερα των γενεθλιων μου αντι να παω να γραψω (ιστορια αν θυμαμαι καλα) πηγα στο πρακτοριο και πηρα το λεωφορειο! εμεινα στο σπιτι του με την οικογενεια του. οι δικοι μου φυσικα καποια στιγμη με βρηκανε, τηλεφωνησαν στο κινητο του, αλλα δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα! μεχρι ο λυκιαρχης και καθηγητες με παιρνανε τηλ για να παω να δωσω τα τελευταια μαθηματα, και καλα!

φυσικα μετα απο 6 μηνες περιπου αρχισαμε παλι να μιλιομαστε με τους γονεις μου και βρεθηκαμε κιολας, και οσο περνουσε ο καιρος "εφτιαχνε" ξανα η σχεση μας. τωρα δοξα το θεο ειμαστε τελεια (εδω και χρονια),περασμενα-ξεχασμενα! μας λατρευουν ολους, κι εμεις το ιδιο!

Συμφωνω κ εμείς μια πό τα ίδια!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα!μια χαρα ειμαστε εμεις επιτελους!εσεις τι κανετε?μαρακι μου εσεις λες οτι ζηλευεις εμας που αφιερωνουμε ολο το χρονο στην οικογενεια μας.εγω εχω να πω οτι ζηλευω εσας που πηρατε τη ζωη σας στα χερια σας.το λεω κ το τονιζω οτι απο τη στιγμη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος ηταν επιλογη μου το να κανω οικεγενεια κ δεν την αλλαζα με τιποτα γιατι ειμαι πολυ ευτυχισμενη.αλλα το επαγγρλματικο ειναι σαρακι μεσα μου.μαρακι να σου πω την αληθεια θα ειχα ηδη δωσει ξανα πανελληνιες αλλα το θεμα ειναι οτι υπαρχει πιεση χρονου κ πρεπει να παρω πτυχιο για να πιασω δουλεια αμεσα.αλλα δε μπορω αληθεια παω στη σχολη κανονικα λλα με μιση καρδια.κ αυτο ειναι κατι που οι δικοι μου δε λενε να το καταλαβουν με τιποτα.μαλιστα με πριζουν λεγοντας μου οτι οταν παρω λεφτα απο αυτη δουλεια θα γλυκαθω κ θα μου αρεσει κ οπως καταλαβαινεις σκοτωνωμαστε.....αστα να πανε...ειμαι πελαγωμενη με αυτο το θεμα...μακαρι να βρω ακρη κ συντομα γιατι αυτη η ενταση με τους δικους μου μς φθειρει πολυ ψυχολογικα....τεσπα σας ζαλισα παλι.εσεις τι κανετε κοπελιες μου??τα παιδακια σας ειναι καλα?????

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να βγάλεις τη σχολή, να δουλέψεις πάνω στο αντικείμενο σου γιατί είναι κ οι καιροί δύσκολοι κ αργότερα αν εξακολουθήσει να μη σου αρέσει με την καμία η δουλειά σου, δεν είναι αργά να σπουδάσεις κάτι άλλο! Πιστεύω ποως πρέπει πάντα να κυνηγάμε τα όνειρα μας.. ποτέ δεν είναι αργά!

ουφ εγώ κορίτσια έχω κόλλήσει με την εργασία γιατί είναι εγαρμογή δεδομένων σε στατιστικό πακέτο κ είπα να σταματήσω λίγο να ξελαμπικάρω :shock:

Σκέφτεστε για δεύτερο (η τρίτο?) παιδάκι?

Κατά τα άλλα εμείς εδώ σε λίγο πλησιάζουν τα γενέθλια του μικρού κ του ετοιμάζω μια μικρή γιορτούλα καθώς δεν έχουμε κ πολλούς φίλους ή συγγενείς με παιδάκια κοντά στην ηλικία του μικρού! Αυτά!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

ουφ εγώ κορίτσια έχω κόλλήσει με την εργασία γιατί είναι εγαρμογή δεδομένων σε στατιστικό πακέτο κ είπα να σταματήσω λίγο να ξελαμπικάρω :shock:

Σκέφτεστε για δεύτερο (η τρίτο?) παιδάκι?

Κατά τα άλλα εμείς εδώ σε λίγο πλησιάζουν τα γενέθλια του μικρού κ του ετοιμάζω μια μικρή γιορτούλα καθώς δεν έχουμε κ πολλούς φίλους ή συγγενείς με παιδάκια κοντά στην ηλικία του μικρού! Αυτά!!

παναγια μου! λεξη δεν καταλαβα!χαχα! για τριτο παιδακι, καλα να 'μαστε, θα το θελαμε! αρκει να φτιαξουν καπως τα πραγματα πρωτον, και να περασουν 2 χρονακια ακομα τουλαχιστον! ε, να μην τα φτυσουμε κιολας! εχουμε χρονακια μπροστα μας!

ποτε εχει γενεθλια ο γιος σου? και εμεις παντως στα τελευταια του γενεθλια ουτε ενα παιδακι δεν ειχαμε..:(:cry:κριμα ε? βεβαια οσους μεγαλους ειχαμε, ειναι ατομα που τους υπεραγαπα και τους λατρευει, π.χ. ο νονος του. καλα να περασατε ευχομαι, και οταν ερθει η μερα θα σου ξαναευχηθω για τον μικρο!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

μαριαννα εσεις καλα? καλυτερεψατε απ'οτι καταλαβα ε? τα νεα σας? πως τα περνατε γενικα? εγω εδω εχω τον μεγαλο που θελει οοοολη μερα να παιζει (και κυριως μαζι μου), και απ'την αλλη εχω τη μπουμπου που ειναι γενικα γκρινιαρα :rolleyes: ή θα θελει να θηλασει, ή θα θελει να παιξει με κατι και ο γιωργος δεν την αφηνει.. οπως και να 'χει εναν ψιλοπανικο, παντα τον εχουμε !χαχα! απο τη δευτερα ξεκινησαμε και φρουτοκρεμα! πλακα εχει! βαζει και τα χερακια της στο μπωλ και πιανει την κρεμα για να τη φαει με το χερι! μεχρι κι εμενα θελει να ταϊζει! πολυ γελιο!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρές μανούλες!! Τι κάνετε? Βροχερός καιρός αλλά μου αρέσει! Σήμερα δεν έχω σχολή, σπίτι διαβασματάκι κ το απόγευμα όταν έρθει κ ο συζυγος θα στολίσουμε!!

Μαριάννα μου ο Κωστής έχει γενέθλια 8/12! Είπαμε φέτος να μαζέψουμε μόνο φιλους με παιδάκια για να ζαρεί ο μικρός καθώς κ εγώ το Γενάρη έχω γενέθλεια οπότε να κάνουμε κατι τότε για τους φίλους αλλά δεν ξέρω κατά πόσο τελικά θα λειτουργήσει φοβάμαι μην τα γιορτάσουμε μόνοι μας.. Θα δείξει :confused: Τα νέα σας!!!??? :P


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εμεις ημασταν αρρωστουληδες, και εμπαινα πολυ λιγο τις προηγουμενες μερες.. τωρα ολοι ειμαστε οκ! ευτυχως η μικρη την γλιτωσε, ακομα απορω πως εγινε αυτο! ειχα και μια αναδιοργανωση της κουζινας μου σε ντουλαπια και λοιπα, και συμμαζευτηκα αρκετα επιτελους! κατα τ'αλλα, ο γιωργος ολο παιχνιδι, η μικρη λιγο γκρινια, τα συνηθισμενα μας!

σας φιλω!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και απο μενα και καλως ηρθατε τα καινουρια κοριτσια...Εγω τρεχω και δεν φτανω και με τα τρια μιλαμε τα εχω δει ολα!!!!!!!Που θα παει θα μπουμε σε ενα προγραμμα και εμεις καποια στιγμη,τα φιλια μου σε ολες


:-D

Link to comment
Share on other sites

ναι, 24! βρε, εσυ μας εφαγες ΟΛΕΣ!! :tongue: χαχα! παντως, κι εγω θελω κι αλλο παιδι σιγουρα, θα μου πεις, ακομα δε γεννησες βρε,σκεφτεσαι το επομενο? αλλα εγω το χαβα μου..χαχα! μολις περασει καποιο χρονικο διαστημα, βεβαια!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...